PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

poruka: 27
|
čitano: 10.868
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni".
13 godina
neaktivan
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Recenzije zvučnika su odlične, jedino što mi nedostaje je neki oblik reference - recimo, koji zvučnici su konkurencija ovima, koji su eventualno najbolji u kategoriji i sl. Već dulje vrijeme razmišljam o kupnji aktivnih desktop zvučnika koji bi se eventualno kasnije mogli spojiti na TV (idealno HDMI ARC) i nisam došao do rješenja. Ako ne bih gledao na sve parametre, to bi bili Klipsch The Fives, ali to mi je izvan cjenovnog ranga koji bih volio potrošiti. iLoud ili iLoud Micro? Audioengine A2+ (ili neki drugi)? Kef Egg Bluetooth? Creative T100? Bose Companion 2/20? Jasno da su razlike u cijeni nabrojanih velike, ali općenito nisam siguran koje bih kupio kao nijansu zahtjevniji korisnik, ali ne prezahtjevan (nedovoljno da se svrstavam u kategoriju audiofila). Ne bih volio imati odvojeni subwoofer, to je ono što znam.

 
6 0 hvala 2
13 godina
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Heh, Davor sa ovim člankom i Grga911 iz komentara iznad kao da su gledali moj današnji browsing history, ovo je otprilike točno ono što sam tražio ali nisam siguran da li je ovo najbolje što se može dobiti u ovom cjenovnom rangu (recimo do 400€) :)

 

Htio bih zamijeniti stare Logitech X-210 zvučnike nečim boljim što se kvalitete zvuka tiče, ali odmah i proširiti mogućnosti povezivanja tako da mogu istovremeno imati spojen PC i TV (žično) i da imaju bluetooth da mogu pustiti glazbu s laptopa ili mobitela dok radim od kuće. Zvučnici bi trebali biti "samostalni" (bez potrebe za dodanim pojačalom, subwooferom i sl.), dakle aktivni, 2.0, kompaktni i ne zahtijevati previše prostora oko njih (do zida recimo) jer idu na radni stol s obje strane monitora a ograničen sam prostorom tako da oko njih bude samo 10-20 cm a zvučnici će, kad sam za stolom, (otprilike) stvoriti jednakostranični trokut sa stranicom ~80-100 cm. Glasni zvučnici mi ne trebaju, kvaliteta zvuka je daleko bitnija. Sluša se sve - rock, pop, klasika, rap, trap, edm, you name it :D

 

Dilema je ista kao i kod Grge, tražio sam i ovdje na forumu i na r/audiophile, gledao neke opcije, Edifiere, Audioengine, ali na koncu je previše toga i nikako da odlučim.

 

Ako netko tko je više u tematici (ili Davor) imaju jednu ili više preporuka da se odabir suzi, bio bih zahvalan!

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
Grga911 kaže...

Recenzije zvučnika su odlične, jedino što mi nedostaje je neki oblik reference - recimo, koji zvučnici su konkurencija ovima, koji su eventualno najbolji u kategoriji i sl. Već dulje vrijeme razmišljam o kupnji aktivnih desktop zvučnika koji bi se eventualno kasnije mogli spojiti na TV (idealno HDMI ARC) i nisam došao do rješenja. Ako ne bih gledao na sve parametre, to bi bili Klipsch The Fives, ali to mi je izvan cjenovnog ranga koji bih volio potrošiti. iLoud ili iLoud Micro? Audioengine A2+ (ili neki drugi)? Kef Egg Bluetooth? Creative T100? Bose Companion 2/20? Jasno da su razlike u cijeni nabrojanih velike, ali općenito nisam siguran koje bih kupio kao nijansu zahtjevniji korisnik, ali ne prezahtjevan (nedovoljno da se svrstavam u kategoriju audiofila). Ne bih volio imati odvojeni subwoofer, to je ono što znam.

 Bio sam u upravo tako opisanoj situaciji. Na kraju sam uzeo Presonus ERIS 3.5. Mogli bi biti mrvicu glasniji, ali mislim da će dobro poslužiti i za PC i za TV. Nemaju optički ulaz i BT, ali zbog mizerne cijene im to opraštam.

 

Da budem malo i ontopic, recenzirani zvučnici izgledaju zbilja primamljivo, posebno zbog daljinskog i raznovrsnih ulaza, ali su mi cjenovno overkill jer nisu (toliko) bitni za posao.

 

11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
@grga911, pogodio u sridu!

Cak bi usput dodao ne-korektno pitanje za Davora, sto se primarno slusalo(zanr) na PSB am3, te da li su bolji ovi, ili Edifier S880db?.

P.s. ne bih puno dvojio ali kod spomenitih edifiera me odbija boja drva, a bass port od iza nije bas za PC desk.
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Bas citam clanak i ovh par komentara i razmisljam da je krajnje vrijeme da se konacno odlucim za neke aktivne bookshelf zvucnike, jer mjesecima odgadjam tu odluku... u par navrata sam se upustio u istrazivanje sto bi mi najbolje odgovaralo ali nikad nisam uspio izbor srezati na 2-3 kandidata... Cak sam dosao u napast da odaberem 2 para pa jedan stavim u radnu a drugi u dnevnu sobu, ali onda pocnem razmisljati i o multiroom sustavu, pa cijena pocne rasti i zena se ukljuci u raspravu (i klinke)...

 

Davorove recenzije su mi bas po mjeri, ali umjesto da mi pomognu samo me napale da pocnem jos vise istrazivati (u cemu uzivam) ali mi je tesko donijeti odluku jer za razliku od ostale tehnike koja relativno brzo zastari, zvucnici su nesto sto ne namjeravam mijenjati duuuuugi niz godina

 

Uglavnom, koliko vidim, nedostaje tema za ultimativni bookshelf odabir zvucnika (svaka cast temi "Vaš audio kutak") :)

and the heavens shall tremble
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Evo, da se kratko nadovezem. Bas sve to sto je kolega napisao muci i mene, s tim da imam jos problem gdje sa postojecim zvucnim rijesenjem tj. komponentama.

 

Onda, jednadzbu komplicira to sto bio htio dodati SUB prvo na desktop sustav a kasnije isti premjestiti uz HiFi, za efekt kucnog kina... ah

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
Ovakva orijentacija mi nikad nije išla u glavu, nepojmljivo mi vizualno a i tonski, o cijeni nebi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Mozes li malo pojasniti svoj post..? Daj neki primjer kritike, ili alternativu PSBu ovoj cijeni?

Survivor - eye of the tiger
16 godina
moderator
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
Grga911 kaže...

Recenzije zvučnika su odlične, jedino što mi nedostaje je neki oblik reference - recimo, koji zvučnici su konkurencija ovima, koji su eventualno najbolji u kategoriji i sl. Već dulje vrijeme razmišljam o kupnji aktivnih desktop zvučnika koji bi se eventualno kasnije mogli spojiti na TV (idealno HDMI ARC) i nisam došao do rješenja. Ako ne bih gledao na sve parametre, to bi bili Klipsch The Fives, ali to mi je izvan cjenovnog ranga koji bih volio potrošiti. iLoud ili iLoud Micro? Audioengine A2+ (ili neki drugi)? Kef Egg Bluetooth? Creative T100? Bose Companion 2/20? Jasno da su razlike u cijeni nabrojanih velike, ali općenito nisam siguran koje bih kupio kao nijansu zahtjevniji korisnik, ali ne prezahtjevan (nedovoljno da se svrstavam u kategoriju audiofila). Ne bih volio imati odvojeni subwoofer, to je ono što znam.

 

Teško je proglasiti neke zvučnike najboljima u kategoriji, jer ćeš pustiti 10 zvučnika za 10 ljudi, i vjerojatno dobiti, ne baš 10, ali sigurno 5 favorita :)

 

Možeš započeti filtriranje prema karakteristikama koje su ti bitne, poput dimenzija i dostupnih konektora. Ako hoćeš HDMI, tu ti već u startu otpada praktički sve što si naveo, osim Klipscheva.

 

Ako bi htio aktivne zvučnike s odličnim basom, za koje ne treba subwoofer, a da su bookshelf kategorije i ne koštaju sumanuto puno, ovo je jedan odličan takav model:

 

https://www.bug.hr/recenzije/edifier-s2000-pro-tako-se-to-radi-12877

 

Na tržištu je sada nešto skuplji nasljednik tog modela iz moje recenzije: https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s2000mkiii/ 

 

Ako ti u obzir dolaze kompaktni floorstanderi, hoćeš dobar bas i HDMI, onda su odličan izbor Audio Pro Addon A36:

 

https://www.bug.hr/recenzije/audio-pro-addon-a36-all-in-one-kucni-hi-fi-12249

 

Još jedni dobri bookshelfovi, malo kompaktniji od gornjih Edifiera:

 

https://www.bug.hr/recenzije/tangent-spectrum-x5-bt-uspjela-transformacija-11100

 

I tako, mogao bih nabrajati danima, jer izbora ima izuzetno mnogo, puno toga još ni sam nisam testirao, a aktivni sustavi ljudima postaju sve zanimljiviji 

 

metallic kaže...
@grga911, pogodio u sridu!

Cak bi usput dodao ne-korektno pitanje za Davora, sto se primarno slusalo(zanr) na PSB am3, te da li su bolji ovi, ili Edifier S880db?.

P.s. ne bih puno dvojio ali kod spomenitih edifiera me odbija boja drva, a bass port od iza nije bas za PC desk.

 

PSB Alpha AM3 su meni osobno bolji od Edifiera S880DB, ali su i dosta skuplji, stoga S880DB imaju bolji omjer uloženog i dobivenog. Uvijek iste dileme, znam... 

 

Žanrovi za testiranje - apsolutno sve i svašta, od elektronike i rapa, preko ekstremnijih podžanrova metala i klasike, do pop-hitova, indie rocka i folka, i svega između. Na istoj playlisti su Post Malone, Trentemøller, Billie Eilish, Iron & Wine, Mahler i Cattle Decapitation, kaj da ti kažem 

Never put Dolby on snake detectors.
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Jako lipa i dobra poruka, imao sam osjecaj da zasluzuje odgovor.

 

Mislim da smo svjesni da ce svakome odgovarat drugi zvuk i zvucnik.

Tesko je i mozda nezahvalno proglasit NAJBOLJEG, ali odvazi se zbog citatelja, sumnjam da bi itko zamjerio.

 

Podjeli ih u kakve razrede po svojim kriterijima i opali.

Zasto? Pa jer si odlican recenzent, vjerujemo ti, a ovo su aktivni zvucnici gdje nema utjecaja na njihovu zvucnu predstavu kao kod pasivnih.

:)

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
metallic kaže...

Jako lipa i dobra poruka, imao sam osjecaj da zasluzuje odgovor.

 

Mislim da smo svjesni da ce svakome odgovarat drugi zvuk i zvucnik.

Tesko je i mozda nezahvalno proglasit NAJBOLJEG, ali odvazi se zbog citatelja, sumnjam da bi itko zamjerio.

 

Podjeli ih u kakve razrede po svojim kriterijima i opali.

Zasto? Pa jer si odlican recenzent, vjerujemo ti, a ovo su aktivni zvucnici gdje nema utjecaja na njihovu zvucnu predstavu kao kod pasivnih.

:)

 Slazem se, bilo bi bas lijepo i u Bug-u procitati jedan usporedni test... ili cak temu broja :)

 

 

 

 

and the heavens shall tremble
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Bas tako, a vjerujem da ima spremnih kupaca medju nama. :D

 

Meni se recimo, Audioengine bas uvukao pod kozu nekako....

Gdje je njih najbolje nabaviti, imaju li nekad akcije i popuste, sto kazete..?

 

Zgodan podatak je da daju 3 godine garancije koliko sam vidio pa bar malo olaksa financijski ulog.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

+1 i od mene za neku kategorizaciju :)

 

Recimo iz Davorovog odgovora iznad jako mi se svidio Edifier S2000MKIII - odlična povezivost, super izgledaju, sviđa mi se diskretni display na zvučniku, daleko prikladniji daljinski od (recenziranog) prethodnika... Jedini problem je što su dimenzijama nešto veći od onog što sam tražio za radni stol. Ako se ne nađe nešto slično a manjih dimenzija (iako sam svjestan da manjom dimenzijom obično pada i kvaliteta zvuka) svakako ulaze u uži krug kandidata.

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Hvala za odgovor. Jasno, upravo ta količina opcija i nemogućnost usmjeravanja izboru kod mene je ključna - uz puno čitanja i gledanja recenzija možda mi je teško raspoznati i što mi treba (paradoks izbora i standardna priča kod kupnje stvari koje već ne koristim i o kojima ne znam puno, vjerujem ne samo kod mene). Povezivost, održivost (iskoristivost u budućim akvizicijama), omjer uloženo-dobiveno, cable managment i dizajn (idealno puno u manjem nenametljivom pakiranju) nešto su, recimo, što razmatram. Eventualno na to bih razmatrao i obaveze u smještanju u prostor (udaljenost od zida, orijentiranost). Recimo Tangent Spectrum X5 BT mi se sada čine kao vrlo solidan izbor (možda nijansu skup).

 

Eto, čini se da postoji potencijal u ovome za jednu (pod)temu broja. 

11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
TTCO kaže...

+1 i od mene za neku kategorizaciju :)

 

Recimo iz Davorovog odgovora iznad jako mi se svidio Edifier S2000MKIII - odlična povezivost, super izgledaju, sviđa mi se diskretni display na zvučniku, daleko prikladniji daljinski od (recenziranog) prethodnika... Jedini problem je što su dimenzijama nešto veći od onog što sam tražio za radni stol. Ako se ne nađe nešto slično a manjih dimenzija (iako sam svjestan da manjom dimenzijom obično pada i kvaliteta zvuka) svakako ulaze u uži krug kandidata.

Kolega, drago mi je sto si suzio izbor.

Samo sam htio dodati, da mi se cini da edifier s200omk2 uopce nisu za radni stol(mozda arhitektonski)...

Pa ti monstrumi imaju 17kg, sirinu 20cm i kljucno;dubinu od 27cm i jos reflex port iza dakle, usli bi minimalno cca30cm u stol i vec se na vecini slucajeva poravnali s usima korisnika.

 

Meni su oni isto zakon, ali me kolje ta jedini izbor drvene izvedbe, bez mat crne ili bijele opcije.

Fali minimalizma u mom slucaju. :(

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
metallic kaže...

Samo sam htio dodati, da mi se cini da edifier s200omk2 uopce nisu za radni stol(mozda arhitektonski)...

Pa ti monstrumi imaju 17kg, sirinu 20cm i kljucno;dubinu od 27cm i jos reflex port iza dakle, usli bi minimalno cca30cm u stol i vec se na vecini slucajeva poravnali s usima korisnika.

Da, istina, sad kad sam malo pažljivije odmjerio definitivno su preveliki za radni stol.

Back to square one I guess :D

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
TTCO kaže...
metallic kaže...

Samo sam htio dodati, da mi se cini da edifier s200omk2 uopce nisu za radni stol(mozda arhitektonski)...

Pa ti monstrumi imaju 17kg, sirinu 20cm i kljucno;dubinu od 27cm i jos reflex port iza dakle, usli bi minimalno cca30cm u stol i vec se na vecini slucajeva poravnali s usima korisnika.

Da, istina, sad kad sam malo pažljivije odmjerio definitivno su preveliki za radni stol.

Back to square one I guess :D

Sori, ako sam te zeznuo sad, mozda sam trebao sutiti.

 

Ali da se iskupim, prouci r1850db, mislim da oni odgovaraju svim tvojim zahtjevima!!!

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 14:41 (metallic).
16 godina
moderator
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
metallic kaže...

Kolega, drago mi je sto si suzio izbor.

Samo sam htio dodati, da mi se cini da edifier s200omk2 uopce nisu za radni stol(mozda arhitektonski)...

Pa ti monstrumi imaju 17kg, sirinu 20cm i kljucno;dubinu od 27cm i jos reflex port iza dakle, usli bi minimalno cca30cm u stol i vec se na vecini slucajeva poravnali s usima korisnika.

 

 

TTCO kaže...

Da, istina, sad kad sam malo pažljivije odmjerio definitivno su preveliki za radni stol.

Back to square one I guess :D

 

Ne nužno! Kad sam ih testirao, držao sam ih prvih par tjedana na stolu, a tek kasnije prebacio u dnevni boravak. Mislim da u recenziji komentiram odlične performanse (i) u nearfieldu. Prvenstveno ovisi o veličini stola (moj je obična radna ploča iz Ikee, dubine oko 64 cm) i preferencijama vlasnika. Netko ne može podnijeti velike zvučnike pored monitora, a netko drugi nema ništa protiv.

 

"Moji" zvučnici, oni koje koristim kad nemam nešto na testu, još su veći od Edifiera pa mi svejedno ne izgledaju kao da su pali s Marsa (slika dolje), niti mi na ikoji način smetaju. Dapače, obožavam ih i prije ću promijeniti sve ostale dijelove sustava, nego njih  

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:13 (Davor).
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Moram se sloziti, i reci da ne sumnjam, a i sjecam se te recenzije.

 

Al ti si vec skolovan u nearfieldu, iako si nadmudrio fiziku, imas plocu dugu cca 2m, pa si ih umjesto i dubinu, "dobio" na sirini, pa tako prilagodio.

Meni se ti tvoji cine kao da napadaju slusaoca pojavom i zvukom, ali i kako su kraci od edifiera s2000pro. Jesam u pravu?

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 7:17 (metallic).
16 godina
moderator
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
metallic kaže...

Moram se sloziti, i reci da ne sumnjam, a i sjecam se te recenzije.

 

Al ti si vec skolovan u nearfieldu, iako si nadmudrio fiziku, imas plocu dugu cca 2m, pa si ih umjesto i dubinu, "dobio" na sirini, pa tako prilagodio.

Meni se ti tvoji cine kao da napadaju slusaoca pojavom i zvukom, ali i kako su kraci od edifiera s2000pro. Jesam u pravu?

 

Edifieri su 20,3 x 34,3 x 26,7 centimetara. Ovi moji (Adam A7X) su 20,1 x 33,7 x 28 centimetara, znači gotovo identične širine i visine, ali su za 1,3 centimetar "dublji". Plus, kod mene na stolu su na stalcima, koji im visinu povećavaju na 43 cm. Kad sam na tom mjestu imao Edifiere (bez stalaka), izgledali su podosta kompaknije od Adama, prvenstveno zbog toga što su 10 centimetara niži (zbog Adamovih postolja).

Never put Dolby on snake detectors.
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Vjerujem!, brutalan desk setup btw, iako znas to.

 

Lp kolega

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Pozdrav, ima li što novosti, jel netko čuo/vidio nešto zanimljivo?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Ako nista drugo volio bi vidjeti Davor-ovu  recenziju jeftinijeg modela Edifier R2000Db 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Tako je, slazem se! Recenzijama za bolje sutra!

 

Vjerujem da vecina zivi u  HiFi siromasnim susjedstvima. :)

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugodni

Ljudi, jel tko osim davora napokon cuo ove PSB am3 alpha.?

 

Jako se dvoumim dal da ih uzmem, na nevidjeno? Nazalost nisam stigao ici poslusati... :(

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 21:57 (djigibao).
11 godina
offline
Re: PSB Alpha AM3 - Kompaktni, svestrani i uhu ugo

Znam kolega, zato pitam, propustio priliku upoznat ih kad sam bio u ZG.

 

patnja!

 

p.s. treba mi još info, a testovi kasne....

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 22:19 (metallic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice