Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

poruka: 24
|
čitano: 6.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji ".
15 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Samo da planeta izdrzi dok ne izadje Diablo IV 

be Cool
Moj PC  
25 0 hvala 0
16 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji
Trebalo bi uvest nove poreze.
Welcome my son...
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

ušpara se na plinu za grijanje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Ajar kaže...

ušpara se na plinu za grijanje. 

 Uzeo mi riječi iz prstiju...

Samo ulagati u izolaciju i to je to :).

just when i thought i got out they pull me back in
4 godine
protjeran
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Ako su zaista znanstvenici, onda bi im trebalo biti jasno da Zemlja stalno prolazi kroz klimatske promjene i različita razdoblja.
 
4 12 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Kokobil50 kaže...
Ako su zaista znanstvenici, onda bi im trebalo biti jasno da Zemlja stalno prolazi kroz klimatske promjene i različita razdoblja.

 Trebali su tebe pitati. 

16 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Prženje se nastavlja? PRŽENJE!??????

 

Razumijem usplahirene vjernike iz Crkve Presvetlog Zatoplenja koji su duboko uvjereni u tu zlo od CO² molekule,neizbježni smak svijeta i umiranje u mukama, ali dajte konačno se vi novinari malo izdignite iz tog mulja neznanja&praznovjerja i počnite pisat normalne članke,umjesto ovog nepreglednog šizofreničnog i umobolnog smeća po medijima.

 

Ajmo malo konkretno popričat o tom vašem fantomskom prženju.

Po spisima Crkve Presvetlog Zatoplenja u zadnji stoljeće i kusur prosječna temperatura je narasla za oko 1°C,tj. sa 14° na 15°C.Ta prosječna temperatura je isto upitna,ali ajd nek im bude taj stupanj i tih 15°C.

 

PRŽENJE NA 15°C!!!!!!!!!!!!!?

 

Jedino pravo prženje,a za koje sam čuo je prženje jaja na usijanom plehu u Sinajskoj pustinji u podne 1944. godini poslije Krista.

 

 

Ova vijest o nekakvih 11 tisuća znanstvenika i proglašavanje opće klimatske opasnosti/krize ne zaslužuje ni komentar, jer je toliko aspurdna i protiv zdrave pameti da je to teško opisati riječima.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 0:35 (memulica).
Moj PC  
7 8 hvala 0
11 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Pobornici klimatskih promjena prouzrocenih djelovanjem covijeka mi malo nalikuju na nekadasnje vodje inkvizicije. Ako vjerujes onda si njihov, spasen, ako ne vjerujes onda si retard, bahat. Ekipa kao da ne vidi kuce pod morem, cijele gradove cak, na nekim mjestima i na preko 30m dubine... Kao da nikada nisu gledali 100tinjak godina stare fotografije i uvijerili se da su brojke o kojima "znanstvenici" pricaju apsurdne.

 

Jasno, more se dize, klima se mjenja, danas je mrvicu toplije nego nekada a ima i manje leda na Greenlandu (green) nego pred 100tinjak godina... Malo bistriji ce se sjetiti da je teritorij dansnje Njemacke pred 10tak tisuca godina bio pod 2-3 kilometara leda!

 

Zasto ljudi vjeruju da je klima 0te godine stala sa promjenama?

 

Umjesto da prestanemo cmizdriti o CO2, nadasve bezopasnom plinu, da se malo koncentriramo na siromastvo? na zagadjenje rijeka? mora? zraka, narocito u gradovima?

Da se koncentriramo na Nuklearnu Energiju i zamjenimo ugljen i naftu time? Da prestanemo vjerovati u zubić vilu i dijeda mraza? ne? ne :D

 

mi cemo energiju ulagati u borbu protiv vjetrenjaca, živijeli don Kišoti! :D

 
7 8 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Ajar kaže...

ušpara se na plinu za grijanje. 

 je ali onda sve potrosis na sladolede

8 godina
neaktivan
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Sreca je samo sto se krecemo prema novom ledenom dobu, tj da nema uticaja čovjeka postajalo bi sve hladnije, ovako se bar malo anulira pa poras tepersture nije katastrofalan nego samo alarmantan.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Shvaćaš da su pojmovi globalno zatopljenje i ledeno doba povezani? Ne nastupaju ledena doba samo tamo. Prvo ide period u kojem se temperatura povećava, tope se ledenjaci, u more dolazi velika količina vode. Tek nakon toga se počinju morske struje usporavati i opada prenošenje topline i zbog toga počinju opadati temperature. Nisu to dva oprečna pojma, kao što Amerikanci imaju logiku "ako ide globalno zatopljenje, zašto još uvijek pada snijeg". Mi kao vrsta imamo kratak "rok trajanja" pa nikad ne gledamo na stvari kao povezane kad se radi o tako velikim vremenskim periodima. Globalno zatopljenje i globalno zahladnjenje ne treba odvajati. To je na istoj razini kada ekipa pojam "svjetlosna godina" koristi kao pojam za prolazak vremena.
7 godina
protjeran
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Najtoplije, al kako i gdje... kod mene zadnjih 3 tjedna temperature niske.

Jutros u gradu 2°C, a na planinama smo prvi snijeg dobili sredinom 9. mjeseca.

 

Sad je vec sve bijelo, skijasi skijaju dok turisti nisu navalili, jer kad navale svabe, francuzi i talijani,

pa imas karavane ljudi - skijanje vise nije zabava nego guzva na pisti.

 

Al da, za razliku od prosle godine, nemamo jos minus u ovo doba - dok je 2018. u ovo doba svako jutro bilo -4° i nize.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Zasto nitko ne spominje da je i suncevo zracenje jace u posljednjih 30 godina?

Nije da znanstvenici to nisu znali, npr. clanak iz 1997 https://www.nytimes.com/1997/09/30/science/sun-is-getting-hotter-satellite-data-indicate.html gdje govori da u samo 10 godina zracenje je jace za 0.036%

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
1 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Čitaš malo događaje prije dolaska moderne industrije i tih zagađivača i uzročnika zatopljenja, i nije ti jasno kako su bile te katastrofe, zabilježene temperature veće nego danas, požari, poplave i slično.

 

Zelena mafija je veća i gora od naftaške. Uz lopovluk još te lažu i prave budalom.

 

Na sve treba uzet i obzir populaciju od 7 mlrd. i više, naspram one od prije 50 - 100 godina.

 

Ta razlika od 6mlrd. + samo zaprdi više otrovnih plinova kroz godinu dana nego što neka grana industrija ih proizvede. A prirodni proces jel ...

 

EDIT:

E da, sunčevo zračenje ... činjenica je da je sunčeko nam nešto nestabilno u zadnje vrijeme, baklje sve veće, nasumičnije i "opasnije" ... a bogme nema nas gore da utječemo na to, mada bi neke trebalo poslati, jer toliko su pametni i sposobni da bi sigurno i to riješili.

 

I da, zašto nitko nije pričao i pisao kako je OZON u potpunosti oporavljen, i ne samo to, nego bolji nego ikad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 10:53 (Jarvan).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

Dakle djeco, razjasnimo osnovne pojmove.

 

- klima je ono sto se događa cijele godine, ono sto je prosjek, temperatura planeta u globalu. globalno stanje.

 

- vrijeme je ono sto se dešava trenutno kiša, snijeg, sunce, vjetar. To se mijenja stalno i ono sto vi primjetite ("meni je zima znaci nema klimatskih promjena") nije indikator preciznog mjerenja i matematike. Vaše oci, uši i nos nisu precizni mjerni instrumenti.

 

klima je takva da se globalna temperatura cijelo vrijeme i globalna mjerenja to pokazuju i da, ona donosi promjene u vremenskim uvjetima globalno gledajući, kao i prosječno veće temperature. Globalna temperatura se ne mora promjeniti drastično da dođe do ogromnih promjena na Zemlji, svega par stupnjeva je dovoljno da pokrene lanac promjena. Kako to izgleda u praksi kad staklenički plinova uzmu maha, pogledajte na Veneru.

 

To nema veze s nikakvom zelenom mafijom niti je to nečija izmišljotina da zaradi pare (pogotovo ne pare kakve zarađuju naftne kompanije), to je činjenica. Svi vi koji tvrdite da je to laz i prijevara previse vrmeena provodite na YouTubeu, gledajući zatupljujuće videje (i sigurno vjerujete da je Zemlja ravna). A jamacno ste glasači HDZ-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 12:00 (7even11).
 
4 4 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopliji

"jamačno" ljubiš sliku Grete.

 

Jesi pročitao naglas što si napisao? Najvjerojatnije si i ravnozemljaš.

 

Više bi pozitivnog učinka na klimu bilo da se od ljudi poput tebe napravi gnojivo, nego da prdite po forumu i svijetu i dižete temperaturu bez razloga.

 

Za ljude poput tebe svijet postoji oprilike 500 godina, malo manje, sva istina postoji od kad je SAD počeo bilježiti svoju povijest, koja je ujedno cijeli svijet u njihovim očima, kroz koje gledaš svoj svijet.

 

Da podržite svoje biserne ideje, baratate informacijama ko antivaxeri i ravozemljaši, uzimate samo ono kaj vam služi svrsi, ostatak informacija ignorirate, i koristite se trikovima poput vađenja iz konteksta, umetanja riječi u usta i slično.

 

Sad ste IN, sutra nećete više ... zato se nitko previše ne uzbuđuje ni ne sekira.

 

Kako je netko spomenuo već, gradovi pod vodom ... zanima me tko je izdrkao toliko štetnih plinova u vrijeme drevne grčke, da je potopilo nekoliko gradića, čak i u Pacifiku ... savršeno očuvani kameni objekti pod vodom, kipovi, ulice.... sigurno su ih izgradili ljudi/žabe/gušteri, da zajebu klince na forumu i Gretu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 12:18 (Jarvan).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
7even11 kaže...

..

To nema veze s nikakvom zelenom mafijom niti je to nečija izmišljotina da zaradi pare (pogotovo ne pare kakve zarađuju naftne kompanije), to je činjenica. Svi vi koji tvrdite da je to laz i prijevara previse vrmeena provodite na YouTubeu, gledajući zatupljujuće videje (i sigurno vjerujete da je Zemlja ravna). A jamacno ste glasači HDZ-a.

- čemu nakon prvog dijela posta ovo?

- ako imaš ragumente izneseš ih kao i mišljenje.. i to je to. Nema potrebe (osim nedostatka argumenata?) vrijeđati druge samo zato jer ne misle jednako, procjena što/gdje tko gleda (YT) i što je zaglupljujuće je besmislena, jednako može netko na YT gledati 'opamteujući' sadržaj? ili ne može? Mora gledati na TV-BBCju? Time je netko postao ravnozemljaš i glasač HDZa? Argument je što? Klima? Tvoje neko nadnaravno pravo prosudbe što je točno ili istinito? npr ti znaš koliko zarađuju naftne kompanije? ili koliki je green-biz pa i npr sad aktualno cjepiva protiv gripe? Ti znaš da je netko tko gleda YT adezejac? Tad sve što prije izneseš možemo jednako odbaciti kao besmisleno svađanje.. -šteta, treba stati s postom na vrijeme, besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
U svijetu oko milijardu gladnih ili na korak do gladi...A godišnja proizvodnja hrane je za 15 milijardi ljudotina...2000 milijardi dolara pojede svjetska vojna industrija godišnje

Još smo mi daleko od izlaska iz pećine...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Ovo prvo je kao da kažeš da svakih 60 sekundi prođe 1 minuta. Nije problem proizvoditi hranu, nego transport svega toga. A dao bi se kladit da si ovaj broj od 15 milijardi prosuo/prosula iz rukava.

Ovo drugo, čista glupost. Da nije bilo vojske, pola tih i takvih koji glume dušebrižnike ne bi imalo gdje glumiti svoju brigu. Minimalno 70% stvari koje koristiš je izravno ili neizravno zaslužna vojska i kapital koji se u nju slijeva.
6 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
ovo prvo čuo od profesora s prehrambenog fakulteta u Zagrebu

Institut Watson za međunarodne i javne poslove Sveučilišta Brown objavio je u srijedu svoj godišnji izvještaj pod naslovom „Troškovi rata“. Konačna brojka otkrila je kako su „Sjedinjene Države okvirno potrošile oko 5.9 bilijuna američkih dolara na rat protiv terora od 2001. godine.“ Taj iznos uključuje troškove direktnog ratovanja, kao i troškove koji nastaju kao spoljedice ratovanja (mirovine).

DAJ RECI MI KOJU SMO TO TEHNOLOGIJU I ZNANJE DOBILI OD 2001 PA NA OVAMO
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Ako još nisi izašao sa faksa, strpi se još malo... Što se tiče koristi odmah i sad, to se više neće vidjeti jer je prošlo to vrijeme. Sada je došlo vrijeme inkrementalnih pomaka u tehnologijama za čija se istraživanja mora trošiti puno više novaca.
Molim te suzdržao se od "vikanja" na forumu. I ono najbitnije, što se tiče rata protiv terorizma, zna se zašto se išlo u taj rat i Amerikanci se sebi opravdali, kroz raznorazne koristi, bilo ekonomskih, bilo geopolitičkih postojanje tog rata. Opravdavamo li rat? Apsolutno ne, samo konstatiram činjenicu tko je jedan od najvećih ulagača. A ovo za pomake od 2001, osvrni se malo na svijet oko sebe. A ako misliš da će Amerikanci izbaciti nešto što im još uvijek daje prednost samo tako na tržište, ne znam što da ti kažem...

Ispričavam se ostalima za off jer nisam htio toliko daleko otići...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 15:59 (Manzi).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
ihush kaže...
7even11 kaže...

..

To nema veze s nikakvom zelenom mafijom niti je to nečija izmišljotina da zaradi pare (pogotovo ne pare kakve zarađuju naftne kompanije), to je činjenica. Svi vi koji tvrdite da je to laz i prijevara previse vrmeena provodite na YouTubeu, gledajući zatupljujuće videje (i sigurno vjerujete da je Zemlja ravna). A jamacno ste glasači HDZ-a.

- čemu nakon prvog dijela posta ovo?

- ako imaš ragumente izneseš ih kao i mišljenje.. i to je to. Nema potrebe (osim nedostatka argumenata?) vrijeđati druge samo zato jer ne misle jednako, procjena što/gdje tko gleda (YT) i što je zaglupljujuće je besmislena, jednako može netko na YT gledati 'opamteujući' sadržaj? ili ne može? Mora gledati na TV-BBCju? Time je netko postao ravnozemljaš i glasač HDZa? Argument je što? Klima? Tvoje neko nadnaravno pravo prosudbe što je točno ili istinito? npr ti znaš koliko zarađuju naftne kompanije? ili koliki je green-biz pa i npr sad aktualno cjepiva protiv gripe? Ti znaš da je netko tko gleda YT adezejac? Tad sve što prije izneseš možemo jednako odbaciti kao besmisleno svađanje.. -šteta, treba stati s postom na vrijeme, besmisleno.

 Pa to je povezano. 

Ravnozemljaš = glasač HDZa = klima dinajer = iHush

6 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
"u mog strica osam kobasica...sedam PRŽI...osmu strina drži"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prženje se nastavlja: i listopad 2019. najtopl
Pa naravno.Kako je došlo do kraja zadnjeg lednog doba?Jebeni ljudi u pečinama su previše drva kurili pa se je svijet malo previše zagrijal da se led otopil?I obrnuto,šta je bil uzrok početka zadnjeg ledenog doba,znači smanjenja temperature?Zemlja samo prolazi kroz svoja prirodna,normalna razdoblja.A ovo trenutno zatopljenje netko fino unovčuje.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice