Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

poruka: 75
|
čitano: 15.726
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min".
15 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

znači sad bi tele2 kad probijem mjesečni limit, morao spustit brzinu na 4/4 po novom pravilniku, a ne na 1/1... :D

 

sumnjam, ali testirat ćemo. nije to neki problem. :D

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
online
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

 

 

 

Moj PC  
78 2 hvala 4
14 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
To su poticaji za samozapošljavanje. Sad će ti koje navodiš ostvarit karijere kao nigerijski prinčevi. ;-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 8:49 (jozef).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

 

 

 

 

Ima ih koji na crno zgrnu para za usrat se i onda jos uzmu i tih parsto kuna socijale svaki mjesec. Da ti se stomak okrene jbt...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

sve je to kita ako upload bude 1kB/s

14 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Ako je pristup informacijama temeljno ljudsko pravo, po meni ne bi trebali plaćali osnovni paket ni kune.
Isto je s onim smiješnim naknadama za vođenje tekućeg računa u bankama. Ako ga svaki građanin mora imati (ne može honorare ni plaću dobivati na ruke), onda to banke moraju omogućiti svima, a ne zarađivati na tome.

Irska svojim građanima ne naplaćuje vodu jer ju smatra temeljnim ljudskim pravom. Ako Hrvatska "leži na vodi", uveo bih to isto.

Naravno, pritom bi pozorno definirao što su socijalno ugroženi građani. Sigurno je da ih ima koji se švercaju.

Želimo li biti socijalno osjetljiva država ili kapitalistički bastion?
 
12 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Ne kuzim zasto cigan ne bi mogao biti u redu ispred tebe? Je da je cigan ali opet.

 
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ranko091 kaže...

znači sad bi tele2 kad probijem mjesečni limit, morao spustit brzinu na 4/4 po novom pravilniku, a ne na 1/1... :D

 

sumnjam, ali testirat ćemo. nije to neki problem. :D

 I mene sad to zanima... Imam dobru tarifu na vipu za 160kn al  samo 5 giga interneta... Ako je tako onda se bas pitam kako ce oni  to  slozit...il ce mi dignut cijenu pretplate ili sta... nije mi bas savim jasno....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
13 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ranko091 kaže...

znači sad bi tele2 kad probijem mjesečni limit, morao spustit brzinu na 4/4 po novom pravilniku, a ne na 1/1... :D

 

sumnjam, ali testirat ćemo. nije to neki problem. :D

Pročitaj malo bolje. Ovo se odnosi isključivo na Hrvatski Telekom, ne i na druge operatere.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

 

 

 

 Točno to 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ranko091 kaže...

znači sad bi tele2 kad probijem mjesečni limit, morao spustit brzinu na 4/4 po novom pravilniku, a ne na 1/1... :D

 

sumnjam, ali testirat ćemo. nije to neki problem. :D

 Ovo se odnosi samo na Hrvatski Telekom kao univerzalnog pružatelja usluge.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Mogli su staviti 10bit/s kao minimum

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Ovo su gluposti. Ako se zeli pomoci socijalno ugrozenim gradanima (sto itekako podrzavam) treba odluciti hoce li im se pomagati:

A) u obliku novcane pomoci, a oni odlucuju kako ce s time raspoagati

B) kroz besplatni paket usluga i dobara

 

Mijesati ova dva pristupa je vrlo lose jer se gubi pregled tko sto dobiva i vrata zloupotrebe se sirom otvaraju, sto na kraju smanjuje resurse za one kojima su potrebni. Takoder stvara potrebu za hrpom administracije i jos vecom vojskom uhljeba, a svi znamo kamo to vodi.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Marko :D kaže...
ranko091 kaže...

znači sad bi tele2 kad probijem mjesečni limit, morao spustit brzinu na 4/4 po novom pravilniku, a ne na 1/1... :D

 

sumnjam, ali testirat ćemo. nije to neki problem. :D

Pročitaj malo bolje. Ovo se odnosi isključivo na Hrvatski Telekom, ne i na druge operatere.

 -na fixnu, nacionalnu mrežu, tj operatera koji pokriva sve, (prvi post tele2.. s tim nema veze, mobilna i nije nac.).

-odnosi se i na A1 koji sad ima dobar dio fixne.. samo još u ponekom papiru nije sve spojeno-uvedeno pod isto ime, vip.. tj sve što se po gradovima radilo poslejdnje desetljeće od optike je tcom-ht ili vip-a1 (bnet-coax nije dio te mreže, pitanje kako će hakom to tumačiti, kao fixnu ili kao izvan te odredbe.. jer nema nacionalnu pokrivenost, samo kvartovi sa zgradama..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Ovo je poput besplatnog školovanja, ne možeš ljudima dati novac za školovanje djece, pa neka oni odluče kako će ga potrošiti.
Ovime se omogućava da i djeca najsiromašnijih imaju pristup svjetskom znanju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

OK .. ALI što ćemo mi koji imamo hybridbox uslugu kod t-com-a?!

 

Dakle, radi se o hibridnom routeru koji se spaja preko sim kartice na postojeće 3G/4G mreže, a koji je ograničen na 100GB prometa što se relativno brzo potroši gledajući filmove ili youtube preko mreže i onda nam padne osnovna brzina na 

ispod 4Mbit-a download, često oko 3 -3,5 Mbit-a, i manje od 0,5 upload jer je telefonska mreža u rasulu na otoku .. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

-upravo to je obveza vlasnika-operatera koji ima nacionalnu koncesiju tj mora pokriti sve građane.. tj kad to nije moguće (žica-bakar/optika) tad te pokriju bežično i sl. i to ht mora, tj to je nacionalna koncesija i time obeza države tj operatera koji ima takvu koncesiju (kao javni prijevoz zeta, nerentabilne linije i sl.).

-to se ne odnosi na mobulnu mrežu npr tele2 ali u ovom slučaju je to zamjena za fixnu.. tj prije desetljeća je mobilna bila jako skupa, po MB.. parsto kuna kad nešto moraš obaiti poslovno s mora.. i tad je tcom to 'dijelio' besplatno tj po tarifi fiksne telefonije za mjesta koja nisu imala telefonsku liniju .. tj stvar je u cijeni koju operater traži za tel-fixnu ili mobilnu liniju, kao i interenet promet (flat) iptv itd..

-hoće li u slučaju mobilne hakom tumačiti da mora biti jednako pravilo i za minimalnu brzinu.. teško, jer mobilni signal jednostavno može varirati, ovisno o broju korisnika npr ljeto-more i na to nitko nema utjecaja kao što se ni ne navodi upload i sl. tj za sad nema tumačenja da se pravilo 70% nominalne brzine odnosi na mobilnu ali u ovom slučaju kad je to zamjena za fixnu bi moglo.. ovisi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

Jer svi zelimo biti socijala? Ili ipak ne?

 

Ovo sto nabrajas (a i Friday  ispod su navodi koji naginju prekrsajima i kaznenim djelima pa ih zakon i time pravosudje ne uzima u obzir - jer ako sam ja orobio banku i milijunas sam ti nemas pravo na nizi porez - jer ja nisam nevin gradjanin vec kriminalac.)

 

Sto si propustio vidjeti u clanku:

 

1. Ovo je direktiva na prostoru cijele EU (a i sire) jer se drzavna uprava, a time i bonusi i obaveze gradjana prema drzavi digitaliziraju - pa je pristup Internetu negdje i nuzan - a infrastruktura se mora prilagoditi jer ce za 10-15-50 godina i biti dio svakodnevnog zivota kao sto je to i struja.

2. Postoje grupe gradjana koje nisu fizicki ili psihicki u mogucnosti sudjelovati na trzistu rada i kapitala

3. Postoje grupe ljudi koji trenutno jesu u toj socijalno osjetljivoj grupi - ali zdusno se trude promjeniti taj polozaj.

4. Digitalizacijom bi se i ustedio novac jer bi se smanjio broj sluzbenika koji obavljaju trivijane poslove koje moze zamjeniti internetska usluga - izdavanje manje vrijednih dokumenata i sl.

5. Zdravo drustvo naginje prema toleranciji krda - gdje se uspjeh vecine preljeva na sve,  pa se svima situacija inercijom poboljsava - ukoliko tebi nema tko kupiti TV koji proizvodis, djaba ti znanje i pamet.

6. Lose drustvo dopusta napade na osjetljivu populaciju, a uvijek je isti uzorak - nahuskava se srednji sloj na siromasne, iako su davanja za siromasne daleko manja od kolicine novca koji bi se prikupio ravnomjernijim prikupljanjem poreza. Zanimljivo je i kako je jedan lopov na socijali generalni primjerak za svu socijalu - a jedan lopov u bogatom sektoru nije generalni primjer za sve bogatase.

Friday kaže...

Ima ih koji na crno zgrnu para za usrat se i onda jos uzmu i tih parsto kuna socijale svaki mjesec. Da ti se stomak okrene jbt...

 Ja znam jednog hrvata iz irske koji nikad ne plati rundu, koji krade vodu od susjeda i koji spava na polugama zlata u madracu a krade lemozinu u crkvi!

 

Ili cemo anegdotalnim pricama nahuskavati populaciju na koliko - 100 000 ljudi koji primaju socijalu - od kojih je 99 000:

- bolesno

- invalidi

- starci

- trajno onemoguceni za rad

- neobrazovani - ne svojom zaslugom (je li 15 godisnjak kriv sto je neobrazovan)

- zivi u neljudskim uvjetima, udaljeni od civilizacije

 

Ajmo uzeti drugi primjer.

Ja znam za familiju koja je u jednom trenutku bila u stanju primati socijalnu pomoc. Petero djece.

Jedno djete je sad doktorica fizike

Drugo je Magistra ekonomije

Trece je Bacc It-a

Cetvrto uspjesan poduzetnik

peto je srednjoskolac koji sudjeluje na natjecanjima iz robotike, matematike i saha.

 

Sto bi toj familiji znacio jeftiniji internet dok su se djeca jos skolovala?

 

Ili je tvoj primjer JACI od mog?

 

Visak kaže...
Ovo je poput besplatnog školovanja, ne možeš ljudima dati novac za školovanje djece, pa neka oni odluče kako će ga potrošiti.
Ovime se omogućava da i djeca najsiromašnijih imaju pristup svjetskom znanju.

Kao i svima koje sam naveo - koji nisu u mogucnosti sebi priskrbiti ista - ali iz nepromjenjivih okolnosti.

 

Nisam mislio da je tako lako nahuskati mnostvo ljudi na manjinu koja je toliko osjetljiva da i najmanji poremecaj znaci ili smrt ili katastrofalnu promjenu zivota.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Visak kaže...
Ovo je poput besplatnog školovanja, ne možeš ljudima dati novac za školovanje djece, pa neka oni odluče kako će ga potrošiti.
Ovime se omogućava da i djeca najsiromašnijih imaju pristup svjetskom znanju.

Slazem se, ali onda, kao sto je vec receno, treba pristup informacijama proglasiti temeljnim ljudskim pravom i toga se pridrzavati tako da se definiraju besplatni osnovni paketi kod svih operatera za sve ljude.

 

Ako se daju novci, vecina se potrosi na pice i cigarete, a izostaje poticaj da se iz trenutnog stanja izade.

14 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
kerum kaže...

Ovo su gluposti. Ako se zeli pomoci socijalno ugrozenim gradanima (sto itekako podrzavam) treba odluciti hoce li im se pomagati:

A) u obliku novcane pomoci, a oni odlucuju kako ce s time raspoagati

B) kroz besplatni paket usluga i dobara

 

Mijesati ova dva pristupa je vrlo lose jer se gubi pregled tko sto dobiva i vrata zloupotrebe se sirom otvaraju, sto na kraju smanjuje resurse za one kojima su potrebni. Takoder stvara potrebu za hrpom administracije i jos vecom vojskom uhljeba, a svi znamo kamo to vodi.

 

Općenito socijalna davanja treba vezati za neka djelo, OK ako je netko invalid i ne može baš ništa raditi, treba mu omogućit dostojan život ... ali trebalo bi sve koji primaju socijalu da mjesečno XX sati moraju odraditi za opće dobro, dali kroz društeno koristan rad, čišćenje okoliša, nešto treće, ali je blesavo da se to ne uredi pametno..

13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

A možda su iznosi socijalne pomoći dovoljno veliki da se ljudima ne isplati raditi? Što bi bilo da ih smanjimo ili ukinemo za veliku većinu? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
bus kaže...
.... ali trebalo bi sve koji primaju socijalu da mjesečno XX sati moraju odraditi za opće dobro, dali kroz društeno koristan rad, čišćenje okoliša, nešto treće, ali je blesavo da se to ne uredi pametno..

 -problem, to je bezicirao ceh kriminalaca-kažnjenika, za opće dobro.. bez tog bi morali u zatvor ovako oguliš krupmir i klip kuruze.. da to radi socijala, što bi oni, ..

-ili, veći je problem što svi postanu mali fireri, 'da sam ja..' .. i misle da mogu odlučivati, da znaju što i koliko kome treba dati. .. promašaj. Wyks sasvim dobro sugerira kako to nije baš tako jednostavno dok su izuzetci.. upravo to, izuzetci, dobri-loši, pozitivni-negativni, humani-zvjerski itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 13:34 (ihush).
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...

A možda su iznosi socijalne pomoći dovoljno veliki da se ljudima ne isplati raditi? Što bi bilo da ih smanjimo ili ukinemo za veliku većinu? :)

 Eto idi se prijavi na socijalnu pomoc!

 

Ili neces? Jer?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
wyks kaže...
footballer kaže...

A možda su iznosi socijalne pomoći dovoljno veliki da se ljudima ne isplati raditi? Što bi bilo da ih smanjimo ili ukinemo za veliku većinu? :)

 Eto idi se prijavi na socijalnu pomoc!

 

Ili neces? Jer?

 

Jer mi nije potrebna, a i da je, još uvijek sam radno sposoban. :)

9 godina
online
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

 

wyks ti jesi u pravu, samo je nezgodno pričati o pojedinačnim slučajevima

 

ja isto tako mogu baciti primjer bračnog para sa dvoje djece, dobili darovanjem stan od države (dakle ne APN nego potpuno besplatno), dobivaju socijalnu pomoć i dječji doplatak, i oni si fino izračunali da je njima tako isplativije nego ići raditi i gotovo. svako jutro spavanje dokad se hoće, kavica na špici, drkica itd itd

 

Stimulira se nerad.

 

Ima jadnih ljudi koje je sramota uopće ići tražiti bilo šta, ali ih je masa koja se ismijava sustavu, sisa gdje god može i nitko mu ne može ništa. isto je i sa hrpom lažnih umirovljenika. Pa mi koji radimo ne možemo pokriti to sve. Sada se u Baranji gradi za rome 80-ak kuća. grade država-općina, svi nešto kapaju, možda i EU. Zašto ja nisam dobio kuću?? Nije mi palo na pamet ići nešto tražiti, meni je logično bilo da moraš privređivati kako bi ostvario nešto u životu. Jesam naivan u pm

 

Poanta moje cijele priče je da se u RH ljude koji rade i koji poštuju zakon i red jebe posred šupka, i to bez vazelina.

 

Ovdje se stimulira nerad i nepoštivanje zakona

 

15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

 

wyks ti jesi u pravu, samo je nezgodno pričati o pojedinačnim slučajevima

 Zasto onda generalizirias? Ti nahuskavas na populaciju u kojoj, naravno, postoje izuzeci koji varaju sustav - ali Drzava ima mehanizme s kojima se i po zakonu mora boriti protiv toga.

 

Opet - daleko je vise ljudi, ugostitelja primjerice, koji su varali na porezu - a vidi se po brojkama da su zakinuli drzavu u redovima milijuna vise nego sto su odvajanja za socijalu.

S time da u grupi socijalno ugrozenih je ogromna vecina koja bez toga moze prezivjeti (bolest, invalidi i sl.)- dok se kod ugostitelja to ne moze reci.

 

Genraliziraje je opasni slippery slope, pa se suzdrzi.

Cansee kaže...

 

ja isto tako mogu baciti primjer bračnog para sa dvoje djece, dobili darovanjem stan od države (dakle ne APN nego potpuno besplatno), dobivaju socijalnu pomoć i dječji doplatak, i oni si fino izračunali da je njima tako isplativije nego ići raditi i gotovo. svako jutro spavanje dokad se hoće, kavica na špici, drkica itd itd

Ali, drzava mora takav varajuci izuzetak kazniti - jer je to zakon - ali to ne mjenja da postoji vecina kojima je ta pomoc nuzna - drkica ne mjenja neciju invalidnost ili bolest, pa zasto ju poboga navodis kao neki primjer?

 

Cansee kaže...

 

Stimulira se nerad.

Netocno - socijalna pomoc se po zakonu gubi ukoliko si radno sposoban, a ne prihavtis posao sa Burze na kojoj po zakonu moras biti zaveden ako si radno sposoban.

 

Broj onih koji su na socijalnoj pomoci je pao sa 105 000 iz 2016. na 72 000 u 2018. velika vecina je pravo izgubila jer su se zaposlili.

Ostatak je pravo izgubilo - je su umrli.

 

Sto ti to govori - da je dosta velik broj onih koji pomoc koriste ili u dubokoj starosti ili u teskoj bolesti, pa priroda cini svoje.

 

Cansee kaže...

 

Ima jadnih ljudi koje je sramota uopće ići tražiti bilo šta, ali ih je masa koja se ismijava sustavu, sisa gdje god može i nitko mu ne može ništa. isto je i sa hrpom lažnih umirovljenika. Pa mi koji radimo ne možemo pokriti to sve.

Broj onih koji su sluzbeno uhvaceni u nekom varanju je oko 500, i svake godine se provode provjere - stoga je taj broj 500 u populaciji od 4 milijuna ljudi daleko manji od broja opcinskih vijecnika koji su na varanju politickim mehanizmima priskrbili dovoljno da su bogatiji i da ne korsite socijalnu pomoc.

 

To je kao da mrcvaris misa koji pojede 3 zrna psenice, a ignoriras slonove koji pod okriljem noci pojedu vagone - i ugaze polje, jer varanje u poduzetnistvu stvara dugotrajniju stetu na populaciju.

S time da Drzava ima sve mogucnosti i zakonsko pravo da provjeri primatelja socijalne pomoci do zadnje kune vlasnistva.

 

Cansee kaže...

 

Sada se u Baranji gradi za rome 80-ak kuća. grade država-općina, svi nešto kapaju, možda i EU. Zašto ja nisam dobio kuću?? Nije mi palo na pamet ići nešto tražiti, meni je logično bilo da moraš privređivati kako bi ostvario nešto u životu. Jesam naivan u pm

Sad mi nije jasno - bi li se mjenjao sa socijalom, ILI bi se mjenjao sa lopovom koji je kradjom uzeo bogatstvo?

Mjenjas grupu koju napadas, ali izjednacujes bolesnika sa lopovom? Nisi jasan bas.

 

Opet - jedan od najvrijednijih ljudi u mojoj Opcini je Rom, familije su divne.

Postoje problemi, ali se oni socijalizacijom i obrazovanjem smanjuju, pa je danas manje problema nego prije 15 godina.

 

Drustveni procesi su teski (prije 25 godina smo se klali) pa zasto huskati narod?

 

Cansee kaže...

 

Poanta moje cijele priče je da se u RH ljude koji rade i koji poštuju zakon i red jebe posred šupka, i to bez vazelina.

 

Ovdje se stimulira nerad i nepoštivanje zakona

Ok, postoji problem - ali je on najveci u pravosudju i politici kao i u utaji poreza i varanju u poduzetnistvu. A koliko je tih ljudi naspram socijale?

 

Pazi - pobija te elementarna matematika. Broj socijale je manji nego pretkrizne 2008. sto znaci da se vise smanjio broj socijalnih slucajeva nego sto se generalno povecava BDP, jer smo mi najdulje u EU bili u recesiji. To takodjer znaci da nerealno visoko prikazujes broj onih koji zbilja varaju, jer se opci broj socijale smajuje zbog zaposljavanja i smrti.

 

Ali pazi - ako imamo broj onih koji varanjem rade u politici i poduzetnistvu, to pokazuje da bi isti vjerojatno varali i kod socijale - ali kako se onda broj smanjuje?

Znaci, izuzeci na stranu, socijala nije bas bajna da bi se prosjecni varalica iz politike i poduzetnistva odlucio na takav korak.

 

Lazno braniteljstvo i mirovine su drugaciji drustveni problem - jer su to politicke odluke gdje politici odgovara veci broj, dok nitko ne zeli veci broj socijale!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Ajde, realno gledano, imamo bolesno skup internet a među sporijima smo u Europi, socijalni slučajevi ili ne, trebali bi ili plaćati dosta manje ili bi se trebalo ulagati puno puno više u infrastrukturu. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...

Ajde, realno gledano, imamo bolesno skup internet a među sporijima smo u Europi, socijalni slučajevi ili ne, trebali bi ili plaćati dosta manje ili bi se trebalo ulagati puno puno više u infrastrukturu. 

 

Ja u Irskoj imam 100/10 za 50 faking eura mjesecno. Kad sam se tek doselio iz HR imao sam osjecaj da sam dobio na lotu jer sam se sa usranog 10 mbps ADSL-a prebacio na 100 mbps optiku. 4 godine kasnije jos uvijek sam na istoj brzini za istu cijenu. Vec par puta sam molio da mi povecaju upload, uvijek isti odgovor - nije moguce. Imam jebenu optiku u kuci i ne daju mi vise od 10 mbps uploada. Veza je SUPER stabilna, nikad nikakav problem sa internetom. Ali jebem ih u dupe sa 10 mbps u 2020. godini...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 17:02 (Friday).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
BarbaVeli kaže...
Ako je pristup informacijama temeljno ljudsko pravo, po meni ne bi trebali plaćali osnovni paket ni kune.
Isto je s onim smiješnim naknadama za vođenje tekućeg računa u bankama. Ako ga svaki građanin mora imati (ne može honorare ni plaću dobivati na ruke), onda to banke moraju omogućiti svima, a ne zarađivati na tome.



 

Tko bi onda pokrivao troškove osnovnog paketa? Teleoperater? Onda će dizati cijene viših paketa, većina ljudi će preći na taj besplatni osnovni, i teleoperater mora ili držati visoke cijene npr flat interneta 4/4 naviše, ili će propasti. 

 

Isto vrijedi i za banke. Vođenje tekućeg računa prvenstveno uopće nije skupo, a oni postoje tako da ljudi ne varaju na porezu. Ironično jelda? Svi žele da im država daje besplatno ovo i ono, a nitko ne bi plaćao porez da ne mora. Ono, minimalac na račun, drugo na ruke, nema veze što je mirovinsko isto uplaćivano na minimalac našom voljom, opet ćemo se žaliti da su mirovine premale ;)

BarbaVeli kaže...

Irska svojim građanima ne naplaćuje vodu jer ju smatra temeljnim ljudskim pravom. Ako Hrvatska "leži na vodi", uveo bih to isto. 


 I odmah nakon što bi ti to uveo ministar financija bi najavio još više poreza i nameta jer - troškove rada vodovoda netko treba platiti. 

 

Koliko puta trebamo proći istu stvar da skužimo da ne funkcionira. Sve, ali doslovno sve, košta, i hrana, i voda, i proizvodnja te hrane, dovod vode. Ne postoji način kojim bi se to sve besplatno riješilo. Ili bi morali naći volontere koji će proizvoditi opremu za vodovod, servisirati je, i raditi tamo 8 sati dnevno, ili bi se naplaćivali iz poreza. Kako god okreneš, to je loše. 

 

Ne razumijem kako su političari uspjeli uvjeriti ljude da je ogroman državni aparat potreban i da se država u sve mora miješati. Jer obećaju besplatne stvari a ne kažu odakle će doći novci za to? Ili narod ne interesira odakle sve dok oni dobiju nešto, pa makar i 1000EUR po novorođenču? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
bus kaže...

Općenito socijalna davanja treba vezati za neka djelo, OK ako je netko invalid i ne može baš ništa raditi, treba mu omogućit dostojan život ... ali trebalo bi sve koji primaju socijalu da mjesečno XX sati moraju odraditi za opće dobro, dali kroz društeno koristan rad, čišćenje okoliša, nešto treće, ali je blesavo da se to ne uredi pametno..

To su neki gradovi uveli i iskreno se nadam da će im pasti na sudu jer kad uračunaš iznos socijalne pomoći i maksimalni broj radni sati koji nekome može biti nametnut cifra po satu ispada znatno manja od minimalca za 48 satni radni tjedan, a pri tom ne ide radni staž, ne idu doprinosi. To je po definiciji izrabljivanje radnika.

 

Bolja alternativa bi mogla biti omogućiti ljudima da rade na ugovor ili na nepuno radno vrijeme, a da im se pri tom do nekog iznosa ne umanjuje socijala, pa u sljedećem rasponu umanjuje kako prihod raste, da bi se dalje potpuno suspendirala (znači, ako im se smanji zarada, da automatizmom dobijaju ponovno socijalu) na neki period. Na taj način bi se ljude motiviralo da uđu na tržište rada i kroz neke druge modele zapošljavanja, te bi se pokrilo prijelazno razdoblje kad od svog rada ne mogu živjeti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice