Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

poruka: 29
|
čitano: 8.636
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per".
14 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

Čini mi se da zbog ovih problema s W11 ja neću tako skoro prijeći na njih, jer na ovim w10 moj Ryzen 7 2700+ radi savršeno, a w11 ne mogu ni instalirati bez onog čipa za sigurnost, a to kod mene zahtijeva kupnju novog računala ili barem nove ploče i procesora, za kojima, realno, nemam nikakve potrebe. Kada za 2-3 godine srede te w11 da rade kako treba onda može, dok traje podrška za w10 ne.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
nek se W11 kiseli još par godina. onda ćemo ga probati.

teorija zavjere: Ms podilazi intelu?!?!?!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
It's not a bug it's a feature!
morrisoN
 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
tko je kriv AMD-u što nije podmazao
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
učo kaže...

Čini mi se da zbog ovih problema s W11 ja neću tako skoro prijeći na njih, jer na ovim w10 moj Ryzen 7 2700+ radi savršeno, a w11 ne mogu ni instalirati bez onog čipa za sigurnost, a to kod mene zahtijeva kupnju novog računala ili barem nove ploče i procesora, za kojima, realno, nemam nikakve potrebe. Kada za 2-3 godine srede te w11 da rade kako treba onda može, dok traje podrška za w10 ne.

 Imaš TMP2.0 podržan/ugrađen baš od strane tog procesora... Samo ga moraš u BIOSU upalit, mislim da se sTMP to zove na am4 pločama.

Sve Vas Volim
5 godina
neaktivan
offline
Upgrade na WIN11 bez podržanog hardware-a

Upute kako instalirati windows 11 na nepodržani hardware. Bio sam skeptičan ali radi sve super. Niti mi je podržan procesor (i5 3230M cpu), niti imam TPM čip na laptopu. 

 

 

 

 

 

Live long and prosper
 
10 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Ja imam sljedeću situaciju. Onaj PC health check mi javlja sve zeleno, ali kad pokušavam napraviti instalaciju (clean install) javlja mi da komp nije kompatibilan. Tko tu koga.....?
"Now I am become death, the destroyer of worlds"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

Ja imam u potpunosti kompatibilan hardwer i originalne windowse 10. Kako ih natjerati da se ažuriraju na 11 prije nego mi se ta opcija sama ponudi u windows update kartici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

 Rambox na aparatima  

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
11 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Adoon kaže...

Ja imam u potpunosti kompatibilan hardwer i originalne windowse 10. Kako ih natjerati da se ažuriraju na 11 prije nego mi se ta opcija sama ponudi u windows update kartici?

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

I want to believe
16 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
nicky.sl kaže...

 Rambox na aparatima  

 Baš, a zapravo realno ove bezvezna nepotrebna vijest je na aparatima.Ajmo reciklirat vijesti, ili samo bez razmišljanja prepisivat kaj je netko iz dosade složil kao eto novosti.

 

Pogleč kaj sam ja napisal 9.10, i kakve su latencije na L3 Cache primječene na taj datum.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windows-11-uzrokuje-pad-performansi-kod-nekih-amd/284992.aspx?page=0&jumpto=6423151&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

nisam više zapamtio koji je po redu windows, ali nije li kod njih pravilo redoslijeda dobar-loš-dobar-za šaku dolara...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Rambox koje tablete koristiš za pritisak😂😂😂😂
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 13:45 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Win 11, Win 10, Win 8, Win 7, Vista, Win XP, Win ME, Win 98SE, Win 98, Win 95...čini se da bi Win11 trebao biti kao 8ica/Vista/ME...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
zhUPer_C18 kaže...
nek se W11 kiseli još par godina. onda ćemo ga probati.

teorija zavjere: Ms podilazi intelu?!?!?!

To nije teorija zavjere, to je savez a službeno ime mu je Wintel

Izvoli: Wintel - Wikipedia

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 16:07 (Envy).
16 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
dreadmoore kaže...
Rambox koje tablete koristiš za pritisak😂😂😂😂

 To moraš pitat autora ove vijesti, a ja ču na Windows 11 kramp(sa ili bez zakrpa) eto kad Pervan opet obrije svoju bradu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 16:32 (rambox).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
nema smisla kad Ms proizvodi svoje konzole sa AMD procesorima...
14 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Zabimljivo je kako si izbacio 8.1 a ostavio 98SE….
15 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
zhUPer_C18 kaže...
nema smisla kad Ms proizvodi svoje konzole sa AMD procesorima...

Ima smisla samo ne kužiš se u lokalni a da ne govorim tek u globalni Biznis (ne kužimo se ni mi, ali mi vidimo posljedice toga). To je Wintel savez na djelu koji će opet zasjati kao sunce u podne sa Alder Lake i ostalim čipovima.
Ukratko da ti kažem da mi vjeruješ na riječ!

Govorio sam to prije godinu ili dvije dana kada sam rekao da ulagači znaju da Kometa i Raketa neće biti na razini Riže, ali i dalje su ulagali u Intel dionice znajući da će Alder biti game changer. Možda u testovima to neće biti tako (plus ili minus koji % za Crvene ili Plave nije bitno) ali da opet kao papagaj ponovim AMD je probudio Godzilu koja spava.

Ja ti nisam (kao što većina ovde misli anti AMD-ovac) jer moguće da će moja sledeća radna stanica biti pogonjena Workstation AMD-om (polurano WEPIC = Workstation Epyc i neću se buniti) ali kolegu Ramboxa, ignoriraš (ja više i ne čitam što piše) i odaberi 12400 CPU i na konju si!

Uređivano: Zapitaj se, zašto modeli telefoni Samsunga imaju Sonyev senzor a Sonyevi telefoni Samsungov senzor. To je Biznis koji mi sitna buranija jednostavno ne moćemo otkriti.

PS: Buuči da je Xbox AMD-ova platforma sve to može preko noći postati Intel platforma (intel dGPU stiže kao vrela peć). To su jednostavno menadžeri koji imaju milijunske plate gdje obični smrtnici neće nikada saznati što se dešava.
Većina će ti reći da je Xbox/PS5 x86 ARK i da je to običan prepakovan PC ali to nije ni izbliza točno, točno je samo u temeljima X86 ATK, ta platiforma nema veze sa x86 paltiformom koju pogone Windowsi.

PSS: Moćeš li na Xbox/PS5 Instalirati Windowse? Nisam ni sumjao da ne možeš!

PSS_bonus: Intel i Micorsoft su pre-prejake fime i okosnica USA ekonime (pored ostaloga), i tu AMD nema što da radi, može imati 100x pita bolji CPU ali džaba mu kada čega u redu da mu TSMC napravi CPU... ali o tome ide posebna kolumna čim uhvatim vremena, zvati će se Sudar Titana, ali čim uhvatim vremena.

Jer istina za volju volio bih mlade ljude malo obrazovati u svemu: biznis + litografija + potražnja + ovo + ono... itd itd... ali to mi iskazuje vremena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 17:47 (Envy).
14 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

Pitanje svih pitanja zasto bi itko htio instalirati Windows 11, pa cak i da sve funkcionira uredno? Prema svemu sto sam dosad vidio, 11 nudi samo kozmeticke promjene tu i tamo, i to toliko beznacajne da se pitam ima li smisla uopce i probati tu verziju. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
=XFX=PlayHard kaže...

Pitanje svih pitanja zasto bi itko htio instalirati Windows 11, pa cak i da sve funkcionira uredno? Prema svemu sto sam dosad vidio, 11 nudi samo kozmeticke promjene tu i tamo, i to toliko beznacajne da se pitam ima li smisla uopce i probati tu verziju. 

Ne nudi kozmetičke promjene nego mnogo toga:

HW integracija nečega na nečemu (u Intelu) je samo jedan od razloga.
Drugi razlog ako je Win 11 samo Win 10.1 verzija.. zašto ne? MS Puno servisa implementira u W11 a neće (a i nije) implementirao u W10. Puno smeća iztbacuje.

Nema nikavog razloga ne preći na Win 11, osim ako ova vijest sa naslovnice ne pogađa Vas lično

3 godine
odjavljen
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Envy kaže...
zhUPer_C18 kaže...
nema smisla kad Ms proizvodi svoje konzole sa AMD procesorima...

Ima smisla samo ne kužiš se u lokalni a da ne govorim tek u globalni Biznis (ne kužimo se ni mi, ali mi vidimo posljedice toga). To je Wintel savez na djelu koji će opet zasjati kao sunce u podne sa Alder Lake i ostalim čipovima.
Ukratko da ti kažem da mi vjeruješ na riječ!

Govorio sam to prije godinu ili dvije dana kada sam rekao da ulagači znaju da Kometa i Raketa neće biti na razini Riže, ali i dalje su ulagali u Intel dionice znajući da će Alder biti game changer. Možda u testovima to neće biti tako (plus ili minus koji % za Crvene ili Plave nije bitno) ali da opet kao papagaj ponovim AMD je probudio Godzilu koja spava.

Ja ti nisam (kao što većina ovde misli anti AMD-ovac) jer moguće da će moja sledeća radna stanica biti pogonjena Workstation AMD-om (polurano WEPIC = Workstation Epyc i neću se buniti) ali kolegu Ramboxa, ignoriraš (ja više i ne čitam što piše) i odaberi 12400 CPU i na konju si!

Uređivano: Zapitaj se, zašto modeli telefoni Samsunga imaju Sonyev senzor a Sonyevi telefoni Samsungov senzor. To je Biznis koji mi sitna buranija jednostavno ne moćemo otkriti.

PS: Buuči da je Xbox AMD-ova platforma sve to može preko noći postati Intel platforma (intel dGPU stiže kao vrela peć). To su jednostavno menadžeri koji imaju milijunske plate gdje obični smrtnici neće nikada saznati što se dešava.
Većina će ti reći da je Xbox/PS5 x86 ARK i da je to običan prepakovan PC ali to nije ni izbliza točno, točno je samo u temeljima X86 ATK, ta platiforma nema veze sa x86 paltiformom koju pogone Windowsi.

PSS: Moćeš li na Xbox/PS5 Instalirati Windowse? Nisam ni sumjao da ne možeš!

PSS_bonus: Intel i Micorsoft su pre-prejake fime i okosnica USA ekonime (pored ostaloga), i tu AMD nema što da radi, može imati 100x pita bolji CPU ali džaba mu kada čega u redu da mu TSMC napravi CPU... ali o tome ide posebna kolumna čim uhvatim vremena, zvati će se Sudar Titana, ali čim uhvatim vremena.

Jer istina za volju volio bih mlade ljude malo obrazovati u svemu: biznis + litografija + potražnja + ovo + ono... itd itd... ali to mi iskazuje vremena.

 Izrada i dizajn procesora vise nisu bauk zahvaljujuci relativnoj otvorenosti ARM platforme. Svaka malo bolja firmica moze da napravi bolji i brzi procesor od Intela.

 

Zadnji bastion monopola je ovisnost o Windowsima,  kad se to jednom srusi (usavrsavanje wine,protona i sl.) onda je konacno game over za Windowse.

 

Netko treba napraviti stabilnu Linux distribuciju koja bi bila potpuno user friendly. Usput treba ignorirati Linux bradonje i kultiste jer ce isti zauvjek kuckati komande u terminalu i vimu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
Pa nisam baš mlad...

biznis je to do te mjere da korporacije nadilaze nacionalne granice

isto tako je intel godinama vukao loše poteze do te mjere da se apple odlučio na ARM arhitekturu, gube polako serverski segment od ARM, samo je pitanje vremena kad će ARM procesori preuzet i PC tržište... ne želi Nvdia bezveze kupit ARM, nisu kinezi bezveze "ukrali" kinesku podružnicu ARM (kineski direktor dobio otkaz, ali je i dalje direktor jer je čuvar pečata firme sukladno kineskim zakonima)

izgleda da je sve ovo početak kraja zastarjele x86 arhitekture.
15 godina
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
veliki pero kaže...
Envy kaže...
* * *

(1) Izrada i dizajn procesora vise nisu bauk zahvaljujuci relativnoj otvorenosti ARM platforme. Svaka malo bolja firmica moze da napravi bolji i brzi procesor od Intela.

 

(2) Zadnji bastion monopola je ovisnost o Windowsima,  kad se to jednom srusi (usavrsavanje wine,protona i sl.) onda je konacno game over za Windowse.

 

(3) Netko treba napraviti stabilnu Linux distribuciju koja bi bila potpuno user friendly. Usput treba ignorirati Linux bradonje i kultiste jer ce isti zauvjek kuckati komande u terminalu i vimu.

(1) Može, ali u aplikativnom segmentu skuplja pita od tepsije (čitaj: skuplji SW da preradi HW x86 arhitekture). Većina industrije od obične CNC mašine do SW koja radi neke proračuneih naftnih proračuna je još uvije na x86 i to je inerttnost koja može (a i ne mora) ali može prije svega da traje pola stoljeća. Na kraju ne treba spomuniti da ni sam Intel nema nekih kočnica da proizvodi ARM arhitekturu.

(2) Nije ni približnmo zadnji, vidimo kako se na #1 komaanija na svijetu smjenjuju Apple i manje ni više ne Intel nego Microsoft.

(3) O Dječaju koji obećava slušam od kada sam Linux instalirao preko 3,5" disketa. Govorim o Desktop segmentu.

zhUPer_C18 kaže...
Pa nisam baš mlad...

biznis je to do te mjere da korporacije nadilaze nacionalne granice

* * *

izgleda da je sve ovo početak kraja zastarjele x86 arhitekture.

Da sve točno osim poslije ovih * * * a onda ide gore opisana inertnost. Intel ima svoje FAB-ove koji će biti u rangu TSMC-a i može proizvoditi što želi. Čitaj: ARM, SSD, Ethernet kontrolere i XYZ stvari (referenca na gore kako se Apple i MS smjenjuju na #1 kompanije na svijetu... a to je sve Američko (USA), dok TSMC da autsorca iz USA u TW...  sretno mu bilo.

Opet kažem nisam fanboj (mogi bi rekli da jesam Intelovac ali to je sve dok traje) ničega, za sada u ovom datumu i sledećij godini... Intel i samo Intel.

PS: Nije zgodno napomenuti da će sledeća Mac Pro radna stanica (koja u sebi ima AMD GPU) biti pogonjena - Intelovim Procesorima!

"Čudna je ova informatika", je možda i ključna rečenica.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
imao je intel puno vremena da unaprijedi svoju tehnologiju proizvodnje u zadnjih 15 godina, ali nisu... loš poslovni potez
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava
zhUPer_C18 kaže...
nema smisla kad Ms proizvodi svoje konzole sa AMD procesorima...

 Juče sam baš čitao kako je prvi Xbox trebao imati AMD u sebi. I donešena je odluka u zadnji čas da se pređe na Intel, koja naravno nije bila zasnovana na performansama nego na politici... Odluka je donešena toliko kasno, da su se na objavi te informacije u pozadini vrtile demo igre na Xbox dev konzolama sa AMD-om.

2 godine
online
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

nisam ni na win10 prešao dok se ljudi nisu prestali tužiti na njega (to je bilo prije nekje 3 godine, živa istina)..

vozio sam 8.1 koji je radio bez pogreške.

 

jako poštujem sebe i svoje vrijeme, da bih brinuo o komadu softvera, i brinuti hoće li (mi )se dići ili ne... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

kak je krenulo, sljedeće ažuriranje će potpuno izbaciti podršku za amd procesore. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Prvo ažuriranje Windowsa 11 još više pogoršava per

Kako je to laički objasnio pokojni Jobs krivo ste ga ažurirali jer taj proizvod je savršen.... 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice