Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

poruka: 20
|
čitano: 5.558
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju".
13 godina
protjeran
offline
Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

GM EV1 iz 1996 izgleda bolje

http://www.soundstream.com/
 
0 7 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mozda si cak i u pravu sto se tice izgleda, medjutim ono sto je bitno je to da je kamion prvenstveno radni stroj kojem je najvaznije prvo i osnovno da preveze sto vise tereta sa sto je manje moguce utrosene energije/goriva = novaca
10 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Jedno su specifikacije na papiru, a drugo u praksi. Lijep je život Musk sebi stvorio, pišu se knjige, izvlači ogromna lova od SAD-a, a ja tu ne vidim ništa spektakularno. Neki Tesla Roadster koji će tobože letit, ali tek 2020., pa kamioni koji će se punit svako par stotina km, a koštat će ka sv. Petra kajgana. Čak mi ide na jetru onaj naš "poduzetnik" šta je tija uć u Guinessovu knjigu rekorda sa Teslom, pa ga opravdano škartalo, svi pričaju kako je to uber super, ali nitko ne priča kakva je stvar kad se sve stavi na papir. Električni auto je jedino isplativ kao malo prijevozno sredstvo, razlog tomu je slabe i skupe baterije, dok se ta dva parametra ne poprave, nema ništa od velikog pomaka za čovječanstvo.
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Prvo netko mora napraviti uredjaj koji ce koristiti bateriju da bi istu mogel razvijati, ne? Tehnologija ti uvijek krene sporo, tesko, neisplativo, ali kad se malo zalaufa ide samo ka boljem.
Dok se sjetim svog prvog kompa i HDD-a od niti jednog gigabajta (nisam star) , a danas... 5TB-a ko iz p, superbrzi ssd-ovi, optane od Intela... Sjeti se samo na kaj su nam mobiteli licili prije 10 godina, a tek brzina neta... Videi u 4k HDR... :)
16 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mrki_tua kaže...
Jedno su specifikacije na papiru, a drugo u praksi. Lijep je život Musk sebi stvorio, pišu se knjige, izvlači ogromna lova od SAD-a, a ja tu ne vidim ništa spektakularno. Neki Tesla Roadster koji će tobože letit, ali tek 2020., pa kamioni koji će se punit svako par stotina km, a koštat će ka sv. Petra kajgana. Čak mi ide na jetru onaj naš "poduzetnik" šta je tija uć u Guinessovu knjigu rekorda sa Teslom, pa ga opravdano škartalo, svi pričaju kako je to uber super, ali nitko ne priča kakva je stvar kad se sve stavi na papir. Električni auto je jedino isplativ kao malo prijevozno sredstvo, razlog tomu je slabe i skupe baterije, dok se ta dva parametra ne poprave, nema ništa od velikog pomaka za čovječanstvo.

 iako se slazem sa ovime o Cvetojevicu..

 

 

 

 

(1.) Lijep je život Musk sebi stvorio, pišu se knjige, izvlači ogromna lova od SAD-a, a ja tu ne vidim ništa spektakularno

(2.) razlog tomu je slabe i skupe baterije, dok se ta dva parametra ne poprave, nema ništa od velikog pomaka za čovječanstvo.

 

kontradiktoran si sam sebi, posto Musk barem pokusava promijeniti ovo drugo, a spocitavas mu prvo dok radi na drugom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mrki_tua kaže...
Jedno su specifikacije na papiru, a drugo u praksi. Lijep je život Musk sebi stvorio, pišu se knjige, izvlači ogromna lova od SAD-a, a ja tu ne vidim ništa spektakularno. Neki Tesla Roadster koji će tobože letit, ali tek 2020., pa kamioni koji će se punit svako par stotina km, a koštat će ka sv. Petra kajgana. Čak mi ide na jetru onaj naš "poduzetnik" šta je tija uć u Guinessovu knjigu rekorda sa Teslom, pa ga opravdano škartalo, svi pričaju kako je to uber super, ali nitko ne priča kakva je stvar kad se sve stavi na papir. Električni auto je jedino isplativ kao malo prijevozno sredstvo, razlog tomu je slabe i skupe baterije, dok se ta dva parametra ne poprave, nema ništa od velikog pomaka za čovječanstvo.

 Ajde please pogledaj i istrazi koliko je MUSK (SpaceX i TESLA) dobio od SAD-a (pisem kako ti pises) i ono sto je dobila za sto je dobila.

Isto tako, onda please pogledaj koliko SpaceX i Tesla imaju zaposlenih ljudi u AMERICI a ne u Kini / Meksiku / Indoneziji or whatever.

Sto se tice "specifikacije na papiru" 

Da li si ikada vozio EV auto? Da li si recimo proveo 5 dana sa EV autom, da vidis kako sve to funkcionira? Koliko kosta sve to? Struja? Servis? Odrzavanje?

Sve ti je na Internetu, ali doslovno sve, a ovo gore sve kaj si napisao je toliko debilno da bi klinci u petom razredu (5) napisali bolji esej o temi ako bi to dobili za zadatak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 17:11 (Nemon).
8 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Ovdje je u igri velika razlika u nadmorskoj visini, Reno je na cca 1400 metara, Sacramento na nuli. Ideja bi bila krenuti s praznom baterijom i punim kamionom koji bi se nizbrdo do Sacramenta napunio dovoljno da se prazan besplatno vrati natrag. To bi moglo biti i preko 100 kwh besplatne energije po spuštanju
Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

I djeca u vrtiću znaju što koči razvoj el. vozila.

 

Samo jedna sitna sitnica:

 

 

 

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BATERIJA

 

.................

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Baterija ništa ne koči. 100 kWh, umanjeno za 10% da se održi trajnost od barem tisuću punjenja puta petsto komfornih kilometara po punjenju daje pol miliona km. Na putu do dubrovnika dva stajanja za pišanje i to je to. Problem je cijena i percepcija, premalo punjača za komfor ne razmišljanja o vremenu i količini punjenja kada stvari odu k vragu.
Ja rekoh
16 godina
offline
Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

Ma sve je super i za pet. Idila. Nema problema. Samo što nije. Sutra će. Bolje neko ikad. Revolucija. Nastavi niz ....

 

 

Meni je percepcija vrlo dobra i zapažam samo jedan krucijalni problem, a koji se vuče više od stoljeća:

 

Samo jedna sitna sitnica:

 

 

BATERIJA

BATERIJA

BATERIJA

 

BATERIJA

 

BAT.................

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Samo zato šta si ti rekao da je to tako trebali bi uzet zdravo za gotovo? Tvoj komentar je u razini 1 osnovne. Evo ti jedan argument, npr. Rimac C2 navodno ima autonomiju za 650 km, hiper auto, a kažu da će moći napraviti 2 kruga na Nurburgringu, to je 41 km, eto ti paralela na papiru i u stvarnosti. Dalje ne bi, mogao bi pisat dva dana o EV, koliko košta razvoj te besmislici npr. razvikanog Tesla auta, precijenjenosti i lošoj kvaliteti izrade te zataškavanju od Muska.
10 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Nema veze to s ničim, razvojem softwarea rastu i apetiti za hardwareom, nekada je 500 mb bilo kao danas 500gb.
15 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
memulica kaže...

I djeca u vrtiću znaju što koči ..

 

 

BATERIJA

 

...

 - a kočnice? :)

mrki_tua kaže...
.. a kažu da će moći napraviti 2 kruga na Nurburgringu, to je 41 km..

 - trik, bit će 'prazan'.. tak rade i F1, manje goriva-manja težina. :)

(mada im nitko nije napomenuo... pa dalje sličnosti i razlike u idućem)

mrki_tua kaže...
..nekada je 500 mb bilo kao danas 500gb.

 -nije usporedivo, hw+sw i automobili, tj bilo bi da se proizvode mikronski kanistri od 100l ili odgovarajuće baterije, ali za sad neki blesavi fizikalni zakoni to ne dozvoljavaju..

 

pošto nije usporedivo, ne treba ni uspoređivati, osim ako iz tog izvučemo nešto.. npr, nadu da će za 243 godina baterije biti bolje. Tad bi rekao, prije će džepni fuziijski reaktor biti rješenje i eliminirati problem baterije.

**

Njihov je cilj bio prevesti izvjesnu količinu baterija iz ..

-nisu li tako počeli i vlakovi, ugljen.. povijest se ponavlja.

-.. i ovako su imali sigurnost da neće ostati bez baterije ne putu. :)), brzi, efikasni, skupi.. i elegnanti za šofere, sve što se danas traži u bizu, nema gazde koji neće pohrliti i kupit par komada za razdragane djelatnike (šofere),... i kod macole već rezervirana janjetina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
semi truck = tegljač (aka šleper)
glupo malo zvuči “semi kamion”
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mr.ezrider kaže...
semi truck = tegljač (aka šleper)
glupo malo zvuči “semi kamion”

Istina, ali stvar je u tome što su gospoda u Tesli bila izrazito maštovita što se tiče imena tako da se taj kamion zaista zove Semi. Da piše "Prvi MAN TGX kamioni..." ne bi bilo čudno, ovo je ista stvar budući da mu je to ime.

Semi | Tesla

 

15 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

..pa opet, ne prevodi se pojedina riječ nego fraza ili ništa, upravo zbog problema-smisla a time i smisla značenja koje je ponekad pogrešno (hot dog).. sad nevažno za razumijevanje. Semitruck je šleper (tegljač) tj kao razlika od nekad klasičnog kamiona, nema teretno mjesto nego kao lokomotiva.. vagoni i vlak nisu istoznačnice i samim time što postoje, kad je primjereno treba ih i tako koristiti.

semi kamion je pogrešno, moguć humor autora ili googletranslate-automatika. Možda ćemo ga zvati 'sammy'.. možda mac, možda windoz :)) bsod ako im pauze na putu budu kao u testnoj vožnji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju

Američke riječi zza određenu vrstu vozila ne idu uvijek pod ruku sa Europskim. Tako je njima truck, a u nas pickup, itd.

Ovo sa baterijama da će biti prazne na Ringu nije točno, već će one na punoj snazi zaista toliko trošiti, a to je za hiperauto malo. Vjerojatno će 650 km moći prijeći sa 500 ks (karikiram). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mrki_tua kaže...
Samo zato šta si ti rekao da je to tako trebali bi uzet zdravo za gotovo? Tvoj komentar je u razini 1 osnovne. Evo ti jedan argument, npr. Rimac C2 navodno ima autonomiju za 650 km, hiper auto, a kažu da će moći napraviti 2 kruga na Nurburgringu, to je 41 km, eto ti paralela na papiru i u stvarnosti. Dalje ne bi, mogao bi pisat dva dana o EV, koliko košta razvoj te besmislici npr. razvikanog Tesla auta, precijenjenosti i lošoj kvaliteti izrade te zataškavanju od Muska.

Rimac tvrdi da će njegov automobil moći odraditi dva kruga bez gubitka performansi što je boljka električnih automobila jer baterija ne može isporučiti istu snagu kada je puna i kada je prazna, a ne da će se baterija isprazniti kompletno u ta dva kruga.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
mrki_tua kaže...
Samo zato šta si ti rekao da je to tako trebali bi uzet zdravo za gotovo? Tvoj komentar je u razini 1 osnovne. Evo ti jedan argument, npr. Rimac C2 navodno ima autonomiju za 650 km, hiper auto, a kažu da će moći napraviti 2 kruga na Nurburgringu, to je 41 km, eto ti paralela na papiru i u stvarnosti. Dalje ne bi, mogao bi pisat dva dana o EV, koliko košta razvoj te besmislici npr. razvikanog Tesla auta, precijenjenosti i lošoj kvaliteti izrade te zataškavanju od Muska.

 

Moj komentar je takav, kakav je. Bolno točan. Pogađa točno u sridu/srž problema. Sve ostalo je pusto filozofiranje i prodaja magle za gutače reklama i darivatelje subvencija.

 

PS

Rimac je Nurburgring vidio samo na televiziji, ali sad kad je dobio puste milione mogao bi kupit i kartu za malo ga pogledat uživo.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
10 godina
offline
Re: Prvi Tesla Semi kamioni krenuli u akciju
Glupost, nije problem isporuka snage, nego pregrijavanje baterija tj. hlađenje istih. Može on isporučit snagu, nema tu beda, ima tu zavoja i kočenja...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice