Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

poruka: 19
|
čitano: 6.584
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons".
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

šta je ovo, neka animacija u Blenderu?

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Svaka slika crne rupe je animacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 8:43 (Theophilus Ruy).
 
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

ode... ko u septicku!

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

Znao sam ja jednu crnu rupu, pojela je i stan i auto susjedu... svega ima oko nas 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

meni takva iz holdinga isto jednom mjesečno (slučajnost?) usiše masu love. zabilježio jednako opažanjem valova povišenja tlaka i nestanka sadržaja na tekućem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Mozda je blender (s kojim danas mozes sve), al to nije bitno...reko bi da je dosta vjerna simulacija...malo previse hollywooda nas je naucilo da je crna rupa neki vizualni spektakl - nije....
16 godina
offline
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons
gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
0 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Theophilus Ruy kaže...
Svaka slika crne rupe je animacija.

 Pa uslikana je radio teleskopima sa cijele Zemlje link.

Razlikuje se od ove animacije definitivno, ne izgleda ona tolko crno nego je ogrnuta svjetlošću koja se savije oko nje pod skoro 180.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut

Ta slika je napravljena false-color tehnikom. https://en.wikipedia.org/wiki/False_color

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 15:18 (Theophilus Ruy).
14 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Zanimljiva simulacija progutala je crna rupa i sad je ta zvijezda otišla u neki drugi svemir, možda su ipak ove crne rupe poveznice sa paralelnim svemirima.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Theophilus Ruy kaže...

Ta slika je napravljena false-color tehnikom. https://en.wikipedia.org/wiki/False_color

 Pa dobro, radiovalovi, al nije ni animacija kako ti reče.

16 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
A što bi se desilo da zvijezda privuče crnu rupu?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
dd.inc kaže...
A što bi se desilo da zvijezda privuče crnu rupu?

 pa zvijezda i privuče crnu rupu, gravitacija je obostrano svijanje prostorvremena

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
dd.inc kaže...
A što bi se desilo da zvijezda privuče crnu rupu?

Svako privlačenje je obostrano (osim onog ljubavnog, koje ne mora biti takvo).

 

Crna rupa privlači zvijezdu jednakom silom kojom zvijezda privlači crnu rupu. Međutim, kako je crna rupa višestruko masivnija, to privlačenje generira zanemarivo ubrzanje crne rupe, dok je ubrzanje zvijezde puno veće.

 

Isto vrijedi i za Zemlju i Mjesec - Mjesec ne orbitira oko Zemlje, već Zemlja i Mjesec zajedno orbitiraju oko zajedničkog centra mase, a koji je zbog velike razlike u masi jako blizu centru mase Zemlje.

 

Isto bi se moglo reći i za Sunčev sustav, ali je zbog broja tijela matematika malo kompleksnija...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neutrons

u biti ništa se ne privlači, pravilnije bi bilo reći da padaju jedna prema drugoj

plastično, masa "kazuje" prostoru koliko će se zakriviti a prostor masi kojim će putem ići

između ta dva objekta ne postoje privlačne sile, postoji samo odnos mase prema prostoru... i vremenu i obrnuto

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 15:26 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
dreadmoore kaže...
Zanimljiva simulacija progutala je crna rupa i sad je ta zvijezda otišla u neki drugi svemir, možda su ipak ove crne rupe poveznice sa paralelnim svemirima.

 Tako je kolega ;) Crna rupa je ništa drugo nego li novi svemir u formiranju. Sav se život iz vanjskog svemira prebacuje u novi, samo što je sardžaj vanjskog svemira "sameljen" u novom. Koji život započinje novom evolucijom, ali na temelju (osnovama) starog. Tako je i naš svemir "samo" crna rupa u nekom vanjskom svemiru.

16 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
Louis Pluto kaže...
dd.inc kaže...
A što bi se desilo da zvijezda privuče crnu rupu?

 pa zvijezda i privuče crnu rupu, gravitacija je obostrano svijanje prostorvremena

 Jasno, ali sto bi se dogodilo da se spoje, a da je masa zvijezde veca od crne rupe? Sto bi se desilo s crnom rupom, a sto sa zvijezdom?

7 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
dd.inc kaže...
Louis Pluto kaže...
dd.inc kaže...
A što bi se desilo da zvijezda privuče crnu rupu?

 pa zvijezda i privuče crnu rupu, gravitacija je obostrano svijanje prostorvremena

 Jasno, ali sto bi se dogodilo da se spoje, a da je masa zvijezde veca od crne rupe? Sto bi se desilo s crnom rupom, a sto sa zvijezdom?

 zvijezda bi upala u crnu rupu a površina njezinog obzora događaja bi se povećala kao i njezina masa za masu onoga što je od zvijezde u nju upalo, moguće ukoliko je razlika velika da crna rupa upadne u zvijezdinu jezgru usisavajući sve pred sobom i da je pojede iznutra, vjerujem da su mogući i scenariji da zvijezda eksplodira u novu, supernovu ili da se dio zvijezde pretvori u akrecijski disk oko crne rupe... što ovisi o upadnim kutevima, tlakovima, momentumu čestica i koječemu pri njihovoj interakciji

 

na kraju masa crne rupe se poveća a zvijezda više nije zvijezda

14 godina
offline
Re: Prvi puta zabilježeno kako crna rupa guta neut
To sam ja tako rekao no ne znaći da je istina znanstvenici će to mozda potvrditi.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice