Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

poruka: 37
|
čitano: 8.374
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi".
16 godina
neaktivan
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Zbog ovakvih stvari se prije 500 godina završavalo na lomači.

 
13 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
BlackDog22 kaže...

Zbog ovakvih stvari se prije 500 godina završavalo na lomači.

 

 

Istina, ali realno gledano moraju se pomaknuti sa mjesta. Prodaja im konstantno pada, a i glavna klijentela (baby boomeri) postaje sve starija za voznju.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Zvuči na budućnost..

Svemir.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Kakvog to smisla ima? To je suprotno od onog što Harley predstavlja.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
natko kaže...

Kakvog to smisla ima? To je suprotno od onog što Harley predstavlja.

 A sto predstavlja?

 

Ne mozes beskrajno dugo musti jednu te istu stvar.

U zadnjih 30tak godina sve "inovacije" im se svode na povecanje kubikaze (V-Rod izuzet).

 

Cak kad stvarno nesto promijene (npr. dvije bregaste) u slijedecoj iteraciji to izbace i vrate se na staro. Dakako, usput opet povecaju kubikazu.

 

Usput, da se vratim na ono predstavljanje, Harley (covjek, ne kompanija) je bio inovator i svojevremeno sve sto je dizajnirao je bilo novo i gotovo nikad vidjeno, a njegovi motori su se smatrali jednim od najbrzih i najpouzdanijih, sto za danasnje Harleye (motore, ne ljude) se ne mozes nikako reci.

 

Ovo je korak u pravom smjeru za kompaniju, pitanje je samo sto konkurencija sprema, no s druge strane po pitanju el. motora konacno su im otvorene ruke i nisu sputani "legacyijem" .

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 10:17 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
BlackDog22 kaže...

Zbog ovakvih stvari se prije 500 godina završavalo na lomači.

 

natko kaže...

Kakvog to smisla ima? To je suprotno od onog što Harley predstavlja.

 

Zvuči poznato, kao da slušam komentare od prije 15-ak godina kad je Jaguar predstavio prvog dizelaša (x-type) ili Porsche prvog SUV-a (Cayenne). Također se pozivalo na lomaču i potvrđivalo da smak svijeta mora da je zbilja blizu hehe

Posljedice?  Obje kompanije su doživjeli strahoviti uzlet baš zahvaljujući tim "nepopularnim" potezima, samo na našim cestama ima više Cayenna nego svih ostalih Porschea skupa.

 

Ni ne sumnjam da se gospoda jednako križala kad su počele pojavljivat prve kočije s motorom na unutarnje izgaranje.

Samo stalna mijenja jest, ili se prilagodiš na vrijeme ili nestaneš.

16 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
natko kaže...

Kakvog to smisla ima? To je suprotno od onog što Harley predstavlja.

 

Moraju krenuti razvijati tehnologiju i proizvode jer u jednom trenutku benzin vise nece biti mainstream. A nisu im svi kupci clanovi bande koja ce svercati benzin za svoje pile.

 

A i generacija koja sada ima 30ak godina (tj. kupovnu moc za takve stvari) poprilicno zaljubljeno gleda u elektricne igracke. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 11:06 (dado).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
BlackDog22 kaže...

Zbog ovakvih stvari se prije 500 godina završavalo na lomači.

 Bemti misa, ocemo kočije sa konjima nazad!!!!

 

16 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Zvuči totalno bezveze i generički.

 

Dizajn tipično 'električni', tj. ružnjikav i dosadan.

 

Mislim da ovo nije model koji će spasiti Harleya.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
syncmaster245b kaže...
BlackDog22 kaže...

Zbog ovakvih stvari se prije 500 godina završavalo na lomači.

 

 

Istina, ali realno gledano moraju se pomaknuti sa mjesta. Prodaja im konstantno pada, a i glavna klijentela (baby boomeri) postaje sve starija za voznju.

 Kad netko kaže Harley 99,99% ljudi u glavi si predoci sliku koja izgleda kao klasični choper iz američkih filmova ceste i sl. Nitko ne zamišlja ovo, taj Livewire. S ovim motorom to više nije onaj prepoznatljivi Harley, odnosno postao si još jedan generički električni motor. 

 

Oni ovime ne mogu prodavat ime, tradiciju i status koje se inače vezalo uz njihove motore nego si moraju stvoriti novu poziciju na tržištu u ravnopravnoj borbi sa svim drugim električnim motorima (+ što će normlano biti negativne rekacije u stilu mog prvog komentara gdje vozača koji je harly kupio zbog svega drugog što se uz njega veže, a ne prvenstveno zbog same suhoparne kvalitete motora, nećeš vidjet ni mrtvog na njemu). 

 

Ako probaju naplatit ime propast će. A žele jer su ga nazvali Harley Davidson. Da nisu htjeli, trebali su otvorit nekakvu podružnicu ili probat stvori novi brand koji nije direktno povezan s Harleyem.

 

Da imam mogućnosti (čitaj para) vozio bi Harley, a ne Virago. Ali ovo ne bi kupio nikad. Rađe bi kupio onog Tarforma koji je nedavno bio na Bug-u ili Denzel Cafe Racer.

 

Ono s čim se on mora natjecat je npr ovo: https://www.zeromotorcycles.com/consumer_financing.php, po navedenim karakteristikama je tu negdje sa Zero DSR - cijena oko 16.500 dolara do max mrvu ispod 20.000. Ako probaju naplatit ime Harley, Livewire će koštat duplo tolko.

 

Ostali deplasirani komentari da se trebamo vratit kočijama i slično su fulali ceo fudbal jer ja nemam ništa protiv električnih motora niti auta, ja sam komentirao Harley električni motor. A ako nekom nije jasno otprilike o čemu se radi to je kao da Ferrari počne proizvodit recimo ovo https://www.plugincars.com/sites/default/files/think-on-street-620.jpg pod nazivom Ferrari LightningHorse i proba ti ga naplatit 50.000 eura, zato jer je Ferrari.

 

Ili ono što se događa kod nas u zadnje vrijeme da ti ovo https://www.tportal.hr/media/thumbnail/w1000/123439.jpeg probaju prodat pod Nogometni klub.

7 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

a što se nalazi pod onim što nalikuje čepu onoga što izgleda kao spremnik benzina?

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

ovi gore komentari izlaze iz glave nekoga

ko niakda nije sjeo i vozio choper

izgled --bah

motor ko pita --bah

zvuk motora  e to je razlog za chopere

kad sjednes na njeg i das lagano gas i cujes kako prede

to je uzivancija  i razlog sto se ti motori i prodaju

 

ukini zvuk ,,pakuj torbe i zatvaraj radnju

 

jer samo pitanje zasto netko vozi copera 

jer ima taj zvuk  ,ne one bzzzzz zujalice 

jer ide ljeno lagano a opet ima taj zvuk

zasto je jeaguar u problemima ...izgubio je zvuk

primjer sjedni u xj-6  upali auto i samo sjedi u njemu

ima da ti zvuk digne sve dlake na tijelu od ugodjaja

ako te brinu jacina motora perfomanse ili sta ti ja znam onda to nije za tebe

 

el choper ..ok  ionako polaris grupa ima u vlanistvu indiana ..pa mogu experimentriati s harlijem

jos uvjek imaju "the choper"  neukaljan (indian)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
fx-mooog kaže...

ovi gore komentari izlaze iz glave nekoga

ko niakda nije sjeo i vozio choper

izgled --bah

motor ko pita --bah

zvuk motora  e to je razlog za chopere

kad sjednes na njeg i das lagano gas i cujes kako prede

to je uzivancija  i razlog sto se ti motori i prodaju...

 kupi si mačku pa slušaj kako prede...

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
protjeran
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
Svetogrde, ode svijet u k...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
BlackDog22 kaže...

Oni ovime ne mogu prodavat ime, tradiciju i status koje se inače vezalo uz njihove motore nego si moraju stvoriti novu poziciju na tržištu u ravnopravnoj borbi sa svim drugim električnim motorima (+ što će normlano biti negativne rekacije u stilu mog prvog komentara gdje vozača koji je harly kupio zbog svega drugog što se uz njega veže, a ne prvenstveno zbog same suhoparne kvalitete motora, nećeš vidjet ni mrtvog na njemu). 

 

 Za 30tak godina ce jedino takvi biti vozaci Harleya.

 

Problem je upravo tradiciji koja ih je spasila od propadanja, medjutim toliko jako su igrali na tu kartu da im je sada jednostavno uteg.

Jednostavno nemaju mladih vozaca. Millenialse vise ne zanima neopran, nebrijan izgled, a to za kompaniju koja prodaje prvenstveno nacin zivota a onda motore je ogroman problem.

 

Za HD nema izlaza, osim da krenu u inovacije, jer po bilo kojoj stavci (ubrzanje, ciklistika, kocenje....) bilo koji japanac je apsolutno bolji.

Uostalom, tko kaze da moraju prestati proizvoditi klasicne motore?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
5 godina
neaktivan
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

alo kome je bitno to sve sto si nabrojao ??

ovim sto voze te japnske zujalice

ovima sto zele uzivati u voznji  nee

japanac nikad nije niti nece napraviti choper bolji od indiana ili hd-a

a choper je svoja vrst motora a te brzalice svoj ,po meni uvrnut al stas ..

nemoj ih usporedjivati u istom smislu

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
fx-mooog kaže...

ukini zvuk ,,pakuj torbe i zatvaraj radnju

 

 

Eh to se pricalo i za V8 

 

Nije bitno na sto ti brijes, jer ga ti ionako (nisi niti) neces kupiti. 

 

Motori im se ne kupuju jer to vise nije brija ljudi s novcem. Generacija koja je morala stock HD nakrcati kromom i modifikacijama danas ima 60+ godina. A ona sacica zaljubljenika nije dovoljna.  Jbga tak je

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 12:39 (dado).
5 godina
neaktivan
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

ako vec trazis izvor love za hd ---

nek naprave neku zujalicu , nek pretvore roadstera u zujalicu i pici

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
fx-mooog kaže...

alo kome je bitno to sve sto si nabrojao ??

ovim sto voze te japnske zujalice

ovima sto zele uzivati u voznji  nee

japanac nikad nije niti nece napraviti choper bolji od indiana ili hd-a

a choper je svoja vrst motora a te brzalice svoj ,po meni uvrnut al stas ..

nemoj ih usporedjivati u istom smislu

 

 Ne lupetaj bez potrebe.

 

Vozim Harleya preko 10 godina i znam jako dobro o cemu pricam.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
5 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
dado kaže...
fx-mooog kaže...

ukini zvuk ,,pakuj torbe i zatvaraj radnju

 

 

Eh to se pricalo i za V8 

 neznam sta da recem ... zvuk v8 v12  usporedbo s v4 v3

ja se jos najezim kad se sjetim zvuka xj-6

sjedio u supri ,porseu ,amx,tt, neznam imaju zvuk ok ali neznam 

isto vozio kavasaki yamahu(choperi) i onda sjeo na chiftana ,,ono .... extazija

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
syncmaster245b kaže...
fx-mooog kaže...

alo kome je bitno to sve sto si nabrojao ??

ovim sto voze te japnske zujalice

ovima sto zele uzivati u voznji  nee

japanac nikad nije niti nece napraviti choper bolji od indiana ili hd-a

a choper je svoja vrst motora a te brzalice svoj ,po meni uvrnut al stas ..

nemoj ih usporedjivati u istom smislu

 

 Ne lupetaj bez potrebe.

 

Vozim Harleya preko 10 godina i znam jako dobro o cemu pricam.

znaci ti trazis da ukinu zvuk ,da poboljsaju ramu ,da ugrade abs u razini kavasakija trkaceg

 

pitanje sto onda nekupis trkaceg kavija i mirna bosna ? 

mislim ako ti sve to smeta kod sadasnjeg hd-a  ?

sad malo trkeljanja ...

meni smetalo dost stvari na yamahi ,prodao ,,kupio  plovnog kavija

bilo super jedno vrijeme sjedio na dost hd-a ali neznam lova kratka pa ..

bio u germaniji sjeo na chiftana ,,ajoj 

ljubav na 1 pogled ,,iako sam gledao u dude prodavacice ali  .. :)

 

15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
fx-mooog kaže...

znaci ti trazis da ukinu zvuk ,da poboljsaju ramu ,da ugrade abs u razini kavasakija trkaceg

 

pitanje sto onda nekupis trkaceg kavija i mirna bosna ? 

mislim ako ti sve to smeta kod sadasnjeg hd-a  ?

sad malo trkeljanja ...

meni smetalo dost stvari na yamahi ,prodao ,,kupio  plovnog kavija

bilo super jedno vrijeme sjedio na dost hd-a ali neznam lova kratka pa ..

bio u germaniji sjeo na chiftana ,,ajoj 

ljubav na 1 pogled ,,iako sam gledao u dude prodavacice ali  .. :)

 

 

Ne razumijes.

Nisam tip za "crotch rockete" i ne svidja mi se stil voznje koje jurilice pruzaju..

Da se razumijemo, svidja mi se moj motor i nemam namjeru ga prodavati, no kada sa frendom zamjenio motore na par dana (Honda Shadow) shvatih koliko je po pitanju performansi HD nazadan (btw koliko najbrze mozes proci kroz jedan zavoj nisu mjerilo performansi nego idiota za volanom).

 

Na Harleyu kocnice su uzas. Kad imas masu od 300kg ispod sebe jedan disk na prednjem kotacu je apsolutno nedovoljan. Sa 130 na sat, ja stajem skoro 10 metara kasnije nego taj frend na Shadowici.

Nagnuti se mozes svega ~35 stupnjeva u zavoj (stock stanje) pa iako motor moze bez prtoblema nize, tebi nogare vec struzu po asfaltu...

U servis (kojeg odradjujem uglavnom sam) ne zelim ni ulaziti. Iako se cine jednostavni imaju par kretenarija zbog kojeg bi nekom u R&D departmentu rado skinuo glavu, prvenstveno zbog uvodjenja lanca distribucije umjesto zupcanika (kao sto je Evolution imao) i prokletog plasticnog natezaca lanca.....uglovnom "don't get me started".....

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
5 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Koja je razlika između ovog motora i biciklo zvano Greyp?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

sretoh tako na parkingu papka koji je kupio be-em-veov električni skuter (skup k'o oko - pribl. 16 somova € u dućanu!) i pitam ga kak je zadovoljan (osim cijenom, koja je u najmanju ruku bezobrazna). ako izostavim sve psovke, ostaje samo opaska da ga se sad ne može riješiti jer (iako je nov) ga nitko neće, što zbog cijene, a što zbog baterija (neovisno kaj su nove). teške su muke lovatora i preseratora. došlo mi ga žao. malo. tek toliko. a onda nastavih ružiti sa svojim (brm, brm) u zalazaque sunca 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
Ajar kaže...

sretoh tako na parkingu papka koji je kupio be-em-veov električni skuter (skup k'o oko - pribl. 16 somova € u dućanu!) i pitam ga kak je zadovoljan (osim cijenom, koja je u najmanju ruku bezobrazna). ako izostavim sve psovke, ostaje samo opaska da ga se sad ne može riješiti jer (iako je nov) ga nitko neće, što zbog cijene, a što zbog baterija (neovisno kaj su nove). teške su muke lovatora i preseratora. došlo mi ga žao. malo. tek toliko. a onda nastavih ružiti sa svojim (brm, brm) u zalazaque sunca 

 Bas pogledah na link kojeg si stavio.

Nigdje ne spominju domet (ili ja ne vidim) sto odmah u startu je znaci da je nezadovoljavajuc.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
syncmaster245b kaže...
natko kaže...

Kakvog to smisla ima? To je suprotno od onog što Harley predstavlja.

 A sto predstavlja?

 

Ne mozes beskrajno dugo musti jednu te istu stvar.

U zadnjih 30tak godina sve "inovacije" im se svode na povecanje kubikaze (V-Rod izuzet).

 

Cak kad stvarno nesto promijene (npr. dvije bregaste) u slijedecoj iteraciji to izbace i vrate se na staro. Dakako, usput opet povecaju kubikazu.

 

Usput, da se vratim na ono predstavljanje, Harley (covjek, ne kompanija) je bio inovator i svojevremeno sve sto je dizajnirao je bilo novo i gotovo nikad vidjeno, a njegovi motori su se smatrali jednim od najbrzih i najpouzdanijih, sto za danasnje Harleye (motore, ne ljude) se ne mozes nikako reci.

 

Ovo je korak u pravom smjeru za kompaniju, pitanje je samo sto konkurencija sprema, no s druge strane po pitanju el. motora konacno su im otvorene ruke i nisu sputani "legacyijem" .

 Sve što si napisao stoji, osim ovog boldanog. Godinama se Harley kupuje isključivo zbog imena, tj. onoga što je to ime predstavljalo. Sama forma Custom/Cruiser Harley motora je odavno prevaziđena. U vožnji imaš sve mane koje motor sa sobom nosi i nijednu vrlinu osim vjetra u kosi. Mislim da oni ovu "revoluciju" više koriste za prelazak na novu formu street-naked koja ima smisla, nego što je u pitanju sami pogon.

Ljubitelj sam motora ali rađe bi vozio bicikl nego Harley kakav je danas.

7 godina
protjeran
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
fx-mooog kaže...

 

zasto je jeaguar u problemima ...izgubio je zvuk

primjer sjedni u xj-6  upali auto i samo sjedi u njemu

ima da ti zvuk digne sve dlake na tijelu od ugodjaja

ako te brinu jacina motora perfomanse ili sta ti ja znam onda to nije za tebe

 

el choper ..ok  ionako polaris grupa ima u vlanistvu indiana ..pa mogu experimentriati s harlijem

jos uvjek imaju "the choper"  neukaljan (indian)

 jaguar je bio u problemima, trenutno je vise manje stabilan
A razlog tome nije sto je izgubio zvuk nego losa kvaliteta,zapravo ocajna, los menadzment itd....

Tako da tu pricu o losem zvuku ostavi za ljude sa 8godina osnovne skole koji prvo sta naprave je skinu prigusivac i raspizde sve suside

16 godina
neaktivan
offline
Prvi električni Harley Davidson spreman je za proi

Pročitao sam negdje da če raditi električne bicikle. To će biti pravi posao. Ovi motori su samo za reklamu i eventualno nekog parajliju da se malo šminka. Ima bogataša - kupio Beechcraft King Air-a, ima Bugatija - pa daj još i električnog Harley-a (daj još  litru rakije)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
Tvpronlem kaže...

 jaguar... prvo sta naprave je skinu prigusivac i raspizde sve suside...

 EKSPLOZIJA U BIBINJU, OŠTEĆEN JAGUAR 27-GODIŠNJEG SINA LOKALNOG PODUZETNIKA 

i onda susjedi zbombaju jaguara 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi električni Harley Davidson spreman je za
tipični motor za degenerike
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice