Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

poruka: 16
|
čitano: 3.606
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam".
8 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Ubojstva se naručuju ovdje.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

 

@DuxCro

 

Nemoj miješati kriminal, nešto je izvan zakona sa radom sigurnosnih službi.

 

Inače, bilo gdje da se dešavju loše stvari, treba sankcionirati. 

Dobro je da netko znanjem obradio ovu temu na akademski način. Podiže se i time svjesnost o tome problemu. Ljudi na Internet gledaju kao na "nešto tamo", na neku maglu, neki izmišljeni svijet.

Međutim, i na Internetu vrijede ista pravila ponašanja kao i u realnom svijetu. Mada možda ne tako brzo.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

ja sam to shvatio i bez akademskog rada...naručio vlastito ubistvo koje se još nije desilo....ali uboici sam dao 5 zvjezdica radi usluge

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se
DuxCro kaže...

Ubojstva se naručuju ovdje.

  to ti je njima u radno vrijeme i ne plaća se posebno. za ozbiljne narudžbe ti treba obrtnik (s majstorskim ispitom). 

PzKpfw kaže...

 

 

Inače, bilo gdje da se dešavju loše stvari, treba sankcionirati. 

Dobro je da netko znanjem obradio ovu temu na akademski način. Podiže se i time svjesnost o tome problemu. Ljudi na Internet gledaju kao na "nešto tamo", na neku maglu, neki izmišljeni svijet.

Međutim, i na Internetu vrijede ista pravila ponašanja kao i u realnom svijetu. Mada možda ne tako brzo.

 taj je samo zagrebao (zadrao, osijekao, splitao, varaždinao ...) po površini mračne mreže, preko koje se može gotovo sve, ako znaš kako. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 18:00 (Ajar).
8 godina
offline
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se
Igor150 kaže...

ja sam to shvatio i bez akademskog rada...naručio vlastito ubistvo koje se još nije desilo....ali uboici sam dao 5 zvjezdica radi usluge

 E jbg. Nisam stigo. 22. si na listi čekanja. Polako.

Twitch-Mr_DUXCRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se

pola zvjezde manje. s petokrake na trokraku

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Ostavio sam si ovaj clanak za kasnije... Sad bio sjeo da ga procitam na miru i..........nakon 30 sekundi ostao jako razocaran

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Zar blockchain ne podržava smart contracte?

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Ako netko naruči ubojstvo i plati ga, onda je ubjstvo naručeno, bez obzira hoće li biti izvršeno. Znaći na Dark webu se može naručiti ubojstvo. 

 

Ne znam tko je omanu, akademci ili Bug, ali naslov je (opet) pogrešan.  

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 0:04 (markoBT).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Jedan profesor i njegov student sa sveučilišta Michigan State detaljno su istražili ponudu kriminala "na zahtjev" s Dark weba i zaključili da je većinom riječ o prijevarama

 

Većina su prijevare. A neke rade. Platiš - kokne ti lika. Ali, većinom su prijevare. Većinom platiš, da ti kokne lika... i ništa.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Mene bas zanima na koji nacin su utvrdjivali da li je prevara ili ne?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

Ovo je s pravne strane zanimljivo. Naime, barem po onome što vidim na TV, kada se naruči (i izvede) ubojstvo teže bude kažnjen naručitelj nego izvršitelj. (To mi baš nije jasno. Ako tko ima odgovor rado bih ga čuo.) Stoga je i samo naručivanje ubojstva krivično djelo. S druge strane ne može se zvati prevara obećanje protupravne radnje, jer se svaki ugovor mora temeljiti na zakonu. S druge strane nuđenje usluge u tom smislu može se smatrati kažnjivim djelom jer se može smarati nagovaranjem na kažnjivo djelo. (Npr. kažnjivo je nekome predlagati da se ubije ili ga ne spriječiti u tom naumu. Slobodu da se to učini, da se ubije, imao je samo logoraš u Auschwitsu - no to je druga tema.) Sve skupa dosta zamršeno. Evo teme za diplomski rad na pravnom fakultetu! 

 
3 0 hvala 1
15 godina
online
Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se tam

.. pravno? sve u kontektsu je samo poligon državnih institucija unclesama. npr pravno se može postaviti pitanje objave članka u timesu, tj kako se u textu navodi, '' Rad je trenutačno u postupku recenziranja, a domogao ga se New York Times i objavio neke detalje. '' -pa pitanje, jel to to times domogao prava na pravni način? Autor-autorizirani rad? Odnosno, ako to napiše novinar koji inače živi od autorskih prava... tj ako nije protupravno, tad je akademski gnjusno, tj prije nego su završili-recenzirali tj obradili rezultate istrče s nekom objavom, no tad se nije times domogao nego je autor objavio... itd. Popularna znanost? Rad koji nema utjecaja ni na što? Kao da neka cajka obavi liposukciju ili sliku kako se igra manaž-trojca.. :) .. dok su pitanja koja postavljaš, naručitelj-izvršitelj i težinu kazne vrlo dobra, no to timesa ili autora studije ne zanima? Ubojstvo za novac, po narudžbi i sl. se smatra najtežim, najgorim, najnižim oblikom-djelom. Iz bijesa, mržnje je nekako ''razumljivo-opravdano'' (logično.. za slijed misli osobe..), dok za novac jednostavno pokazuje da počinitelj nema nikakvih skrupula (i može ponoviti djelo) te ga se ugl kažnjava doživotno ili smrt (i to je ok) dok je naručitelj onaj koji 'mrzi' ipak konkretnu osobu, npr supružnici ili konkretan interes, ali tad nisu 'manijaci' koji bi pobili sve ostale ljude itd.

-pravno-moralno/pravedno bi rekao da počinitelj-naručitelj trebaju dobiti jednaku kaznu, kao što se kaže ''samo je držao lojtru..'' ipak je lopov, u krađi. (no presude uvjek nijanisraju kazne, da ne spominjemo zlatnu mladež i sl... kao i to da onaj tko može plaćati prodanoviće-hanžeke može biti slobodan neovisno o krivici-dokazima-sudu i sl.). Pravo-pravda? Jedan od osnovnih kriterija je ''jednakost'', bez tog svi (i krivi) se mogu pozvati na kršenje prava i biti oslobođeni (biti krivi, ali ako se drugi za isto djelo ne kazne jednako/slično, tad je to osnova za žalbu koju je vrlo vjerojatno dobiti..). Ubojstva ili doživotne-smrtne i sl. kazne su ipak zasebna kategorija, no daleko važnija je ova niža-normalna kategorija raznih prekršaja i sl. gdje se može dobiti sinkopa ili ličko rukovanje .. a to je pogubnije po sustav-društvo nego sto ubojica-manijaka i sl. jer je osnova prava-pravde ''jednakost'' kao i simbol koji ćoravica drži u ruci (vaga, dok joj pokušavamo zaviriti ispod haljetka.. jer nas više zanima antička oblina dojke nego pravednost) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 11:23 (ihush).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se
Ajar kaže...

 taj je samo zagrebao (zadrao, osijekao, splitao, varaždinao ...) po površini mračne mreže, preko koje se može gotovo sve, ako znaš kako. 

 I nije dovoljno duboko penetrirao u problem, te je tako pitanje da li su rezultati ispitivanja mračne mreže relevantni, tj. nismo sigurni da se preko mračne mreže ne može naručiti ukidanje života odabranim jedinkama.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 17:09 (učo).
15 godina
online
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se
PzKpfw kaže...

 

@DuxCro

 

Nemoj miješati kriminal, nešto je izvan zakona sa radom sigurnosnih službi.

 

Inače, bilo gdje da se dešavju loše stvari, treba sankcionirati. 

Dobro je da netko znanjem obradio ovu temu na akademski način. Podiže se i time svjesnost o tome problemu. Ljudi na Internet gledaju kao na "nešto tamo", na neku maglu, neki izmišljeni svijet.

Međutim, i na Internetu vrijede ista pravila ponašanja kao i u realnom svijetu. Mada možda ne tako brzo.

 

 Mislis tadasnja suradnja CIA i mafije?

 

Inace, cudi me da nema neki Escrow i tomu slicno (a opet s druge strane ni ne cudi :) )..... bila je nekoc BTC trznica (doduse na open webu), BitMit i funkcioniralo je odlicno (prodao/kupio preko 50-tak stvari).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Re: Prvi akademski rad o Dark webu zaključio da se
danen kaže...

Ovo je s pravne strane zanimljivo. Naime, barem po onome što vidim na TV, kada se naruči (i izvede) ubojstvo teže bude kažnjen naručitelj nego izvršitelj. (To mi baš nije jasno. Ako tko ima odgovor rado bih ga čuo.) Stoga je i samo naručivanje ubojstva krivično djelo. S druge strane ne može se zvati prevara obećanje protupravne radnje, jer se svaki ugovor mora temeljiti na zakonu. S druge strane nuđenje usluge u tom smislu može se smatrati kažnjivim djelom jer se može smarati nagovaranjem na kažnjivo djelo. (Npr. kažnjivo je nekome predlagati da se ubije ili ga ne spriječiti u tom naumu. Slobodu da se to učini, da se ubije, imao je samo logoraš u Auschwitsu - no to je druga tema.) Sve skupa dosta zamršeno. Evo teme za diplomski rad na pravnom fakultetu! 

Zakonodavstva su različita a i prikazi na TV-u su diskutabilni.

Inače ste u svemu upravu, osim da bi u ovom slučaju zbog naučno istraživačkih motiva ali bez zabranjenje posljedice bila isključena krivična odgovornost. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice