Prozori koji griju i hlade kuću

poruka: 16
|
čitano: 6.020
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prozori koji griju i hlade kuću".
12 godina
offline
Prozori koji griju i hlade kuću

Osim za kuće, stanove i urede, mislim da bi primjena bila izvrsna i za vozila. Jedino ne znam može li se kombinirati sa zatamljenim staklima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
"Slojevi propuštaju ultraljubičasto"
Ne filtrira li staklo UVB zračenje?
Pretpostavljam da ni nanošenje UVA filtera ne bi smetalo regulaciji?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću

Samo UVB i dio UVA spektra, ovisno o tipu stakla.

Ups, glup sam, tek sam sad skužio tvoje pitanje.

UVA zaštitni sloj je automatski zatamnjeno staklo, tak da nije svugdje poželjno.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2022 10:37 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Stakla s Low-E premazima postoje već dugo, samo ih svi izbjegavaju da pri ugradnji prođu što jeftinije. Ako to stvarno pomaže trebalo bi biti obavezno.

Kad sam kupovao prozore za kuću proizvođač prozora me uvjeravao da je to nepotrebno i da takva stakla treba ugraditi najkasnik 6 mjeseci nakon proizvodnje, a da mi on ne može garantirati što će mu staklar isporučiti.
Na kraju sam ih ipak uzeo, a teško ću znati koliko sam time dobio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Vjerojatno nisi dobio puno jer je površina stakla naspram ostalih površina kuće (najčešće) relativno mala.
Ali - kad radiš novo, zašto ne uzeti kvalitetnije.
12 godina
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Gallu kaže...
Vjerojatno nisi dobio puno jer je površina stakla naspram ostalih površina kuće (najčešće) relativno mala.
Ali - kad radiš novo, zašto ne uzeti kvalitetnije.

Kod moderne gradnje stanova to vise nije slucaj - stakleni zidovi su od poda do stropa i ima ih poprilicno puno.

3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Znam. Tako je kod mene. Cijelo j-z pročelje je stakleno. Ali takvi projekti nisu još toliko učestali.
8 godina
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Gallu:

Sretno ti bilo s hlađenjem
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Začudio bi se kako kombinacija dizalica topline, solarnih kolektora i pasivnog hlađenja dobro funkcionira u svim uvjetima.
8 godina
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Gallu:

Nešto od tvoje zadnje dvije poruke ima skrivenu kvaku22. Nema f. šanse da staklena stijena na j-z strani ne stvara ljetni pakao u kući. Osim ako nisi u sjeni nebodera, na rubu stogodišnje šume ili nekaj slično
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Nisam. Sasvim dobro funkcionira. Građevinski obavili dobar posao :)
15 godina
offline
Prozori koji griju i hlade kuću

eh, kad bi još i usisali podove i obrisali prašinu ... možda oprali posuđe i skoknuli do dućana po nužnosti ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Gallu:

Misliš - arhitektonski :-)
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Prozori koji griju i hlade kuću
Da. Jbg. Lapsus :)
14 godina
offline
Prozori koji griju i hlade kuću

Jednom davno, prije 20-ak godina pročitao sam negdje neki članak o staklu koji se ponaša u neku ruku kao dioda. Propušta toplinu samo u jednom smjeru. Pa je ideja bila ta da se staklo tako okrene na jednu stranu preko ljeta jer onda odbijaju IC zračenje, a po zimi okrene na drugu stranu pa IC ne može iz sobe izaći van. P.S. sjetio sam se, čitao sam to u jednom broju Sam svoj majstor.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Prozori koji griju i hlade kuću


Sloj nanočestica između dvije staklene ploče pretvara prozore u fotonaponske panele... iskoristivost nije baš velika, tek oko 10%, ali kad se uzme kolike površne na zgradama otpadaju na prozore, dolazi se do ozbiljnih cifri.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice