Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

poruka: 48
|
čitano: 13.628
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko".
6 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
I kojoj upravi vodovoda da se sad požalim što mi pošiljka neće stići ove godine?
Ovi u Njemačkoj su bili brzi, spakirali je u petak, stigla u ZG 22.12. u 8.51 sati i od tada leži, trese se, vjetri i ispire kišom.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

A kakva je situacija sa paketima iz Kine? Preciznije, naručen je ODB2 za auto sa AliExpress-a i ne stiže nakon mjesec i pol. Vjerovao sam da je mogući problem u vjerojatnosti carinjenja koja će vjerojatno dodat tjedan-dva na vrijeme dostave (i još uvijek vjerujem u to). Stvarno već godinama naručujem sa eBay-a i AliExpress-a (od sitnica do mobitela) i do sada nije bilo problema.

 

Više me zanima koja je procedura kad se žalit i kome? Očito HP-u, al imam samo 'tracking number' iz Kine i ko mi tu more pomoć?

 

Unaprijed se zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
mikey33rs kaže...e

A kakva je situacija sa paketima iz Kine? Preciznije, naručen je ODB2 za auto sa AliExpress-a i ne stiže nakon mjesec i pol. Vjerovao sam da je mogući problem u vjerojatnosti carinjenja koja će vjerojatno dodat tjedan-dva na vrijeme dostave (i još uvijek vjerujem u to). Stvarno već godinama naručujem sa eBay-a i AliExpress-a (od sitnica do mobitela) i do sada nije bilo problema.

 

Više me zanima koja je procedura kad se žalit i kome? Očito HP-u, al imam samo 'tracking number' iz Kine i ko mi tu more pomoć?

 

Unaprijed se zahvaljujem

 Ja sam isto naručila nešto iz Kine, ali s amazon.de. Putovalo je nešto duže nego je procijenjeno, prijavila sam da mi paket nije stigao. U komunikaciji s prodavačem odlučila sam da ću pričekati da paket stigne (pretpostavka je bila da je kašnjenje uzrokovano koronom). Inače, paketi iz USA koji idu preko Njemačke sada u Njemačkoj stoje po 3 tjedna dok ne krenu dalje, DHL je dostavljač.

16 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

meni pošta još nije dostavila ovomjesečni račun za t-mobile a rok za plaćanje je bio 16.12.. inače taj račun stiže oko 4. , 5. u mjesecu.

a da bi stvar još bila bolja od nedavno je otvorena pošta na početku moje ulice. dok nje nije bilo računi su stizali na vrijeme

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
mikey33rs kaže...

A kakva je situacija sa paketima iz Kine? Preciznije, naručen je ODB2 za auto sa AliExpress-a i ne stiže nakon mjesec i pol. Vjerovao sam da je mogući problem u vjerojatnosti carinjenja koja će vjerojatno dodat tjedan-dva na vrijeme dostave (i još uvijek vjerujem u to). Stvarno već godinama naručujem sa eBay-a i AliExpress-a (od sitnica do mobitela) i do sada nije bilo problema.

 

Više me zanima koja je procedura kad se žalit i kome? Očito HP-u, al imam samo 'tracking number' iz Kine i ko mi tu more pomoć?

 

Unaprijed se zahvaljujem

 
Ništa, čekaš da prođe 60 ili 90 dana, ovisi koliki ti je rok na aliexpressu i tražiš povrat para.

 

Ubuduće, ako ti se nudi koristi aliexpress standard shipping jer to šalju preko Nizozemske i dolazi za 20-25 dana

13 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Dostava DHLom Hrvatska Spanjolska, paket 1kg, 355kn. Obecano vrijeme dostave 2 dana, doslo kroz 30 sati uz detaljan tracking, iako su se ispricavali da zbog raznih razloga moze bit jedan extra dan. Nije bilo.

 

Dostava UPSom iz Njemacke, laptop, cca 3kg, obecali tjedan dana. Zaboravili poslat (navodno), poslali nakon napomene, doslo kroz tjedan dana. Nisu mi naplatili postarinu u znak isprike.

 

Naravno da se moze i da dostavne firme mogu funkcionirat kako treba. HP je samo jedna u nizu korumpiranih firmi pocevsi od nepotizma u zaposljavanju, poslovanju itd. Nema tu pomoci, barem ne na krace staze od nekoliko godina (vidi Uljanik 1865 op.a.). Jedan od brojnih bolnih primjera iz osobnog iskustva: Nakon nedostavljenih brojeva BUGa, neki drugi kasne vise od mjesec dana, zbog nepostojanja alternative u dostavi otkazujem pretplatu.

 

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

najbolje je kod nas u zadru kad moraš sam preuzeti pošiljku, jednom te šalju u glavnu poštu na relji, drugi put u gaženicu, treći put na bili brig

svaki put moraš dobro pogledat što je poštar nažvrljao na listić

i sve to otkako su otvorili novo skladište u gaženici, kao da bi bili efikasniji i organiziraniji, hvalili se posvim novinama novom investicijom i organizacijom 

 

starčići koji su navikli dizat poštu na relji i dizali su je tamo desetljećima, imaju i bus i sve, usput im je kad idu na pijacu ili do grada, sad odjednom moraju u pi*du strininu u gaženicu, nit znaju kojim busom, nit bus uopće prolazi blizu skladišta i mini poštanskog ureda pored skladišta, relja radi do 20 sati, ovo skladište do 19, ujutro isto počinju različito, ljudi malo-malo ostanu čekat po sat vremena da ovi otvore... katastrofa

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Markice u 21. stoljeću. 

Još prije 5 godina u New Yorku. Dođeš u poštanski ured, ubacis par kovanica u neki stroj. Odabereš odredište i on ti izbaci neku samoljepivu naljepnicu s QR kodom. 30 sekundi posla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Pa moraju se rvatski velikani printat 😁
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
15 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

2000 postara i 6000 neradnika koji ih nadziru.

 

Nekad je u mom gradu bilo 10 postara koji su dostavljali, sad ih je 5 i voze postu za grad i jos tri okolne opcine koje su imali do prije par godina svaka svoju postu i postare.

 

Linux, Arch Linux.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Džekson kaže...

Joj naručio puno stvari iz Kine i Europe, pa skoro ništa nije došlo.. Nešto se dinsta već par dana u Zg..Neki datumi su već odavno prekršeni. Iskreno, ali iskreno čekam dan da propadne hp.. Ali onako s guštom jer mi ih je već pun k...

 

Danas poslao paket i pazi ovo.. Nemaju papir za omotat paket.. Ja reko pa tko ćće imati ako ne vi.. Oni kažu da bisi ljudi sami trebali pripremiti pakete ili ako želim njihov paket.. Ja reko nema problema, bitno da će te vi jednog prodavati kruh i mlijeko.. Gledala me čudno, a ja da dobro ste čuli.. Još malo pa ću i to kupiti kod vas, a slanje pošte i preuzimanje.. Ma to je sporedna stvar... Živa sprdnja od firme... Meni nije jasno kako tako nesposobni mogu biti vodeći ljudi hp.. Pa firma ima je lakrdija na kvadrat

 Ja u Osijeku htio kupiti par običnih bijelih kuverti, teta u pošti me gleda bijelo i onako malo začuđeno kaže imamo samo ove i izvadi one ogromne žute. Doslovno sam ostao bez teksta i trebalo mi je par sekundi da odgovorim "ne hvala".

 

10 godina
neaktivan
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Komp naručen iz Belgije stigne za 4 dana TNTom do vrata, računam od dana narudžbe. Obični paket od 0.5 kg iz KC do ZG putuje 8 dana. Nardžba iz Kine stoji mjesec i pol u Velikoj Gorici i ne miče se. Kad ih pitaš u čemu je problem, vele da tracking broj nije potpun i da ga oni uopće nemogu vidjeti. Pa se onda za tjedan dana ipak pojavi. Da nismo u Rvackoj bilo bi čudno, ali...nije.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
zelenapaprika kaže...

 

 

 Jedno vrijeme su tražili da im se paket donese otvoren. Valjda strah od terorizma. Nikada mi nisu ništa ukrali zato što su vidjeli sadržaj paketa.

 

 

To je vrijedilo (a vrijedi i danas) samo za pakete koji se šalju u inozemstvo, jedina razlika danas je u tome što se slanje u zemlje EU ne smatra slanjem u inozemstvo, pa takvi paketi mogu biti zatvoreni.

Inače, paket je morao biti otoren, ne zbog straha od terorizma, nego da se poštanski službenik osobno uvjeri da se u paketu ne nalazi nešto što se, prema zakonskim propisima, ne bi smjelo nalazitu u paketu koji se šalje u inozmestvo (što sve u to spada ne znam, ali vjerujem da možeš naći na internetu).

4 godine
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
picajzla0707 kaže...

najbolje je kod nas u zadru kad moraš sam preuzeti pošiljku, jednom te šalju u glavnu poštu na relji, drugi put u gaženicu, treći put na bili brig

svaki put moraš dobro pogledat što je poštar nažvrljao na listić

i sve to otkako su otvorili novo skladište u gaženici, kao da bi bili efikasniji i organiziraniji, hvalili se posvim novinama novom investicijom i organizacijom 

 

starčići koji su navikli dizat poštu na relji i dizali su je tamo desetljećima, imaju i bus i sve, usput im je kad idu na pijacu ili do grada, sad odjednom moraju u pi*du strininu u gaženicu, nit znaju kojim busom, nit bus uopće prolazi blizu skladišta i mini poštanskog ureda pored skladišta, relja radi do 20 sati, ovo skladište do 19, ujutro isto počinju različito, ljudi malo-malo ostanu čekat po sat vremena da ovi otvore... katastrofa

 Mene u Zagrebu također seljakaju po poštanskim uredima. Nekad sam morao u centralnu poštu usred grada (a ja sam na periferiji), pa dugo u najbližu poštu, pa su me sada prebacili u poštu koja je malo dalje od mjesta stanovanja, a koju su nedavno ušminkali. Pred svakom poštom su redovi, tako da nije moguće jednostavno doći do pisma ili paketa kojeg je potrebno podignuti, pogotovo ne isti dan. 

4 godine
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
JoeFly kaže...

Markice u 21. stoljeću. 

 

 Nije to loše. Nemam ništa protiv toga. Ako pismo predaš u poštanskom uredu dobit ćeš naljepnicu, a ne marku. Nije sve u praktičnosti, ima nešto i u promociji države, a i filatelisti su zainteresirani za marke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 11:45 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
maxym kaže...
zelenapaprika kaže...

 

 

 Jedno vrijeme su tražili da im se paket donese otvoren. Valjda strah od terorizma. Nikada mi nisu ništa ukrali zato što su vidjeli sadržaj paketa.

 

 

To je vrijedilo (a vrijedi i danas) samo za pakete koji se šalju u inozemstvo, jedina razlika danas je u tome što se slanje u zemlje EU ne smatra slanjem u inozemstvo, pa takvi paketi mogu biti zatvoreni.

Inače, paket je morao biti otoren, ne zbog straha od terorizma, nego da se poštanski službenik osobno uvjeri da se u paketu ne nalazi nešto što se, prema zakonskim propisima, ne bi smjelo nalazitu u paketu koji se šalje u inozmestvo (što sve u to spada ne znam, ali vjerujem da možeš naći na internetu).

 Bilo je, navodno, problema sa slanjem baterija (za laptope, mobitele), ali ja takvih problema nisam imao, a vraćao sam lošu bateriju koju mi je prodao neki Nijemac.

 

Priča s baterijama me je zanimala i zbog powerbanka i zrakoplova. Na Webu Croatia Airlinesa ili negdje drugdje navedene su neke vrijednosti baterija tj. što se može, a što ne može nositi sa sobom ali je to laiku nejasno. Zvao sam jednom prije par godina i aerodrom u Zagrebu, pa nisu znali što bi mi odgovorili. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 11:44 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva

Baterija su "problematične" tek od prije par godinda, mislim da je bila neka zrakoplovna nesreća kojoj je uzrok bilo zapalenje i eskplozija baterija.

Tako da se baterije sada uglavnom šalju kopnenim i morskim putem, mada i dalje neke pošiljke (i uglavnom uređaji sa ugrađenim baterijama  čitaj smartfoni) idu avionom, ali to je više izuzetak nego pravilo.

 

Inače, carinski propisi određuju koliko se koje robe smije uvesti ili izvesti (obično roba koja podliježe trošarini, tj. cigarete, alkohol, parfemi i slično), kao i koja se roba ne smije slati poštom (otrovni, eksplozivni i lako zapaljivi materijali i slično). Tako da je poštanski službenik dužan provjeriti da li se nešto od toga nalazi u paketu, kako paket ne bi bez potrebe išao do odredišne carine, ili do prve kontrolne točke (obično skener kod ukrcaja na avion) pa se onda vratio, ili uništio, ovisno o tome što je unutra.

15 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Još nisam dobio paket iz Zagreba, predan dostavnoj službi Hrvatske pošte 18.12. 2020, o čemu su me obavijestili e-mailom.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice