Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

poruka: 48
|
čitano: 13.631
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko".
16 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Naručio CD-e iz Japana 9.12. kao obično pismo, stiglo je 23.12., Bug za prosinac umjesto 30.11. stigao isto 23.12.. Inače svoj primjerak Bug-a uvijek dobijem nekoliko dana kasnije od roka.

These Days
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Oni uopće ne rade u ovo blagdansko vrijeme. Pospajali su sve što se moglo i danima ne rade.
Pošiljka mi došla iz Njemačke za dva dana u Zagreb i sad se tamo trese, pošto nema sunca da se sunča, od 22.12.
Nova sortirnica u Gorici je čudo tehnike iz srednjeg vijeka, radi na paru i ugljen, pošto su ložači na zasluženom odmoru, nadam se da će mi pošiljka stići poslije Nove godine.
Eh, to je brzina. Hvala HPošti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 17:38 (najdix).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

BUG distribuira neka čudna kurirska služba ili ovisi gdje se šalje. Pošta je stvarno famozna, od Kine preko Njemačke sedam dana, od Zagreba do Rijeke sedam dana. Qaplah!

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 17:55 (juraj8).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Miha LA kaže...

Naručio CD-e iz Japana 9.12. kao obično pismo, stiglo je 23.12., Bug za prosinac umjesto 30.11. stigao isto 23.12.. Inače svoj primjerak Bug-a uvijek dobijem nekoliko dana kasnije od roka.

 

To je bio glavni i jedini razlog zašto sam ja odustao od pretplate, ali nije samo pošta loša po tom pitanju.

 

Pokušavali smo i slanje preko pošte i preko kurirske službe. I jedno i drugo je bila lutrija, jedan mjesec dođe na vrijeme drugi mjesec sam sretan ako se pojavi do kraja mjeseca.

Failure is always an option...
4 godine
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Ja čekam paket (Zagreb - Zagreb) i još nije stigao. Neki ljudi čekaju paket od studenog, pa još nije stigao.


Čestitka poslana iz Zagreba u Austriju putuje i po mjesec dana. Poštarica me je na početku prosinca upozorila dok sam kupovao poštanske marke da čestitku pošaljem još taj dan ako želim da stigne na odredište u Austriji. Još nisam dobio povratnu informaciju da je stigla, a na temelju ranijeg iskustva znam da putuje očajno dugo.

 

Kad kupujete nešto online, pogledajte tko radi dostavu i na temelju toga odlučite kao što ste odlučili o kupovini i na temelju cijene. Jer s nekim privatnim dostavljačkim firmama NISAM imao problema u prosincu, dok HP još uvijek nije dostavio što je trebao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 18:02 (zelenapaprika).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Narucio 5-6 stvari sa aliexpresa 28.10 , stiglo u HR/poštu 25.11, danas je 28.12.

Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Clanak kakvog se ni index ne bi posramio
 
2 10 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
kupujem igrice preko base.com iz engleske i u prosjeku čekam 5-7 radnih dana. zna se desiti da se razvuce na 9. a cijena dostave je 1.70 eur po igri
 
0 0 hvala 0
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Prestrašno! 

 

 

Dakle mislio sam nešto kupiti preko webshopa, ali sudeći prema ovome i iskustvima drugih komentatora odustajem od bilo kakve kupovine do daljnjeg.

Naprosto nema nikakve šanse da ću kupiti XY stvar i čekati na nju 14 dana ili više, dostava od Zagreba do Rijeke. Hvala ali ne.

 

Čeka se neko bolje vrijeme, kada ćemo moći birati kurirsku službu, drage volje ću platiti 200kn više za dostavu, ako će ista trajati maksimalno 3 radna dana, i to zajamčeno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Prestrašno! 

 

 

Dakle mislio sam nešto kupiti preko webshopa, ali sudeći prema ovome i iskustvima drugih komentatora odustajem od bilo kakve kupovine do daljnjeg.

Naprosto nema nikakve šanse da ću kupiti XY stvar i čekati na nju 14 dana ili više, dostava od Zagreba do Rijeke. Hvala ali ne.

 

Čeka se neko bolje vrijeme, kada ćemo moći birati kurirsku službu, drage volje ću platiti 200kn više za dostavu, ako će ista trajati maksimalno 3 radna dana, i to zajamčeno.

 

 

 dakle, umjesto cekanja ti biras cekanje? bravo, pokazao si im!

14 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
@baklava,tvoja je poanta?
12 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Nije mi toliko problem cekat postu koliko mrzim kad mi ostave u sanducucu papiric da me nisu kuci nasli a kod mene u 365 dana nezz jel nas nije bilo doma 7 dana i to u komadu priko lita kad smo na GO..

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Čeka se neko bolje vrijeme, kada ćemo moći birati kurirsku službu, drage volje ću platiti 200kn više za dostavu, ako će ista trajati maksimalno 3 radna dana, i to zajamčeno.

 

 

Može koštati puuuno manje od 200 kuna.

 

Ovo sam skinuo s Weba jedne domaće IT trgovine koja posluje s GLS-om za dostavu:

"Za sve narudžbe dostava je samo 19,99 kn, bez obzira na veličinu paketa i količinu artikala unutar istog (vrijedi za cijelu RH)."


"Isporuku obavljamo u roku od 3 - 7 dana, (ovisno o mjestu dostave) osim proizvoda za koje je kupac posebno obavješten o roku isporuke. Subote i nedjelje ne računaju se u rok dostave."

 

To je samo primjer. 

8 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Baš su brzi,ja idiot bezveze naručujem iz inozemstva a imamo našu divnu, brzu i pouzdanu poštu.

Da dam primjer kako su u inozemstvu spori: naručeno par manjih stvari za auto sa talijanskog webshopa koji ima sjedište u Bari-ju u srijedu 16.12. poslijepodne,dostava 10€ putem DHL-a. U četvrtak prijepodne paket pokupljen i prevezen do Napulja te proslijeđen dalje za Milano gdje je stigao navečer.. Sljedeći dan(petak) stigao do Zagreba oko 11 sati i dostavljen u grad 100km od Zagreba oko 13 sati. To je cca 1800km kroz tri države u nepuna dva dana za paket od oko 1kg po cijeni od cca 75kn. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 10:46 (dtdtdt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko
nije imalo sta failit iz pisma.


redovno fale predmeti koji se kupuju preko ebaya... pogotovo ako se uzme nesto jeftinije i vise komada.

te novi koje iz vana tetke zalju u kuvertama zasticenima razglednicama...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Na koju foru vama tak brzo dosla ta čestitka??
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

13.12. slao iz njemacke cestitke u irsku, UK, kanadu i hrvatsku (2x zagreb, 1x slavonija).

u sve drzave + slavonija je doslo unutar 7-8 dana, zagreb jos ceka..

16.12. je poslan paket iz zagreba u njemacku, i to mi je doslo unutar tjedan dana (last mile dostavljac je bio DHL), ocito je da HP steka

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 20:55 (nixass).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Joj naručio puno stvari iz Kine i Europe, pa skoro ništa nije došlo.. Nešto se dinsta već par dana u Zg..Neki datumi su već odavno prekršeni. Iskreno, ali iskreno čekam dan da propadne hp.. Ali onako s guštom jer mi ih je već pun k...

 

Danas poslao paket i pazi ovo.. Nemaju papir za omotat paket.. Ja reko pa tko ćće imati ako ne vi.. Oni kažu da bisi ljudi sami trebali pripremiti pakete ili ako želim njihov paket.. Ja reko nema problema, bitno da će te vi jednog prodavati kruh i mlijeko.. Gledala me čudno, a ja da dobro ste čuli.. Još malo pa ću i to kupiti kod vas, a slanje pošte i preuzimanje.. Ma to je sporedna stvar... Živa sprdnja od firme... Meni nije jasno kako tako nesposobni mogu biti vodeći ljudi hp.. Pa firma ima je lakrdija na kvadrat

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Pa na neki način su ti i dobro rekli. Ili zapakiraš sve sam kak treba ili platiš njihovu kutiju.

Nikad mi nije palo na pamet doći u poštu i onda tražit da oni to zalijepe, umotaju, napišu itd...em oni troše vrijeme na to, em se stvara gužva.

Doma sve pripremim, ispunim i nosim.

Kao što si i sam spomenuo, nude svakakve gluposti i sve to moraju nudit ljudima jer je nekom debilu u upravi palo na pamet da bi to bilo dobro ponudit ljudima. I onda još dok im dolaze kojekakvi biseri koji ne znaju napisat na paket di šalju, a kamoli ispunit papirić dok se šalje preporučeno ili preko paket24.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 21:11 (foofajter).
14 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
foofajter kaže...
Pa na neki način su ti i dobro rekli. Ili zapakiraš sve sam kak treba ili platiš njihovu kutiju.

Nikad mi nije palo na pamet doći u poštu i onda tražit da oni to zalijepe, umotaju, napišu itd...em oni troše vrijeme na to, em se stvara gužva.

Doma sve pripremim, ispunim i nosim.

Kao što si i sam spomenuo, nude svakakve gluposti i sve to moraju nudit ljudima jer je nekom debilu u upravi palo na pamet da bi to bilo dobro ponudit ljudima. I onda još dok im dolaze kojekakvi biseri koji ne znaju napisat na paket di šalju, a kamoli ispunit papirić dok se šalje preporučeno ili preko paket24.

 Sve ok prijatelju, ali ne imati papir.. Original kutija je  prevelika za  njihove standarde, a meni je glupo lijepiti bijeli a4 papir, pa reko oni su to uvijek imali (onaj smeđi papir). Pa jeb... sunce pa su pošta, a ne mc donalds. Problem je to što večina ljudi (90%) dolazi plaćati račune, a ne slanje i primanje pošte... A za to su si sami krivi.. Kako bi rekli na jednom filmu: "Preduzeće" je u banani i to žeščoj! Amen

14 godina
neaktivan
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

22. naručeno iz Nizozemske DPDom, očekivani rok isporuke 30./31., trenutno u Austriji.

Samo kuriri za bitne stvari, di cu se zajebavat sa HPom u 12.mjesecu frf

 

Za unutar hrvatske GLS, isto kosta kao i HPekspres.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 22:09 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Da HP ima svoj servis za kupovanja igara ala steam platia bi sad i dload bi se se otkljuca za Valentinovo.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Koji je točno razlog zašto pismo ZG-ZG mora proći kroz sortirnicu? Pta im još nije jasno da to odrade lokalno i onda pošalju za drugi poštanski ured(ZG-ZG pošiljke i sl.)
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 23:10 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Džekson kaže...

 

Meni nije jasno kako tako nesposobni mogu biti vodeći ljudi hp.. Pa firma ima je lakrdija na kvadrat

 Štiti ih Zakon o pošti i Pravilnik o općim uvjetima za obavljanje poštanskih usluga.

foofajter kaže...
Nikad mi nije palo na pamet doći u poštu i onda tražit da oni to zalijepe, umotaju, napišu itd...em oni troše vrijeme na to, em se stvara gužva.


 Jedno vrijeme su tražili da im se paket donese otvoren. Valjda strah od terorizma. Nikada mi nisu ništa ukrali zato što su vidjeli sadržaj paketa.

Dex.pwn kaže...
Koji je točno razlog zašto pismo ZG-ZG mora proći kroz sortirnicu? Pta im još nije jasno da to odrade lokalno i onda pošalju za drugi poštanski ured(ZG-ZG pošiljke i sl.)

Pa tako vjerojatno rade. Sortirnica valjda radi taj posao. Klasificiraju pošiljke prilikom prijema i naplate u lokalnoj pošti, ubace ih u odgovarajuće vreće i onda to valjda odvoze na sortiranje u centralu u kojoj se pošiljke razvrstaju za pojedine gradove, mjesta i pošte u njima, pa tako razvrstane pošiljke trpaju u velike kamione i kombije i onda ih razvoze kuda treba. Može se dogoditi da nešto šalješ u susjednu ulicu, ali da to prvo mora proći kroz centralu jer je tako zamišljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 23:45 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Dobio obavijest iz trgovine u Zagrebu da je paket predan dostavnoj službi prošli ponedjeljak. Još ga nisam dobio. Dostavna služba, pogađate, HP...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi brzo prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Kakav je to čudni analogni email i zašto nema "@" u adresi?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrva
Ne rade tako ako ide kroz sortirnicu. Mislim da šaljem Špansko - Prečko (1.5km zračne) treba ić prvo do VG na sortiranje.
Fino za takve pošiljke sortiraš na licu mjesta i šalješ u odgovarajući PU.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
neaktivan
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Od 1980 do 1985 živio sam u Japanu. Vjesnik mi je iz Zagreba stizao za 4 (četiri) dana. Danas mi pismo iz Japana u Zagreb stiže obično nakon 30 dana, a evo ni danas (29.12.) mi nije stigla čestitka od prijatelja koji ju je poslao 1. 12.

Inače skoro svi japanci kupuju u prosincu  standardne novogodišnje čestitke i šalju ih tokom mjeseca rodbini i prijateljima. U zemlji sa 125 milijuna stanovnika šalje se više od miljarde novogodišnjioh čestitki. A japanska pošta ih sprema cijeli mjesec i poštari ih nose jednog dana: na staru godinu. I nema izvještaja da se neka čestitka izgubila.

 
9 0 hvala 1
8 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

Trebli biste napraviti istraživanje koliko treba da se otvori elektronička pošta (e-mail) i na nju odgovori. Znate kako je funkcionirala pošta u 19. stoljeću? Stizala je ujutro (jutarnja pošta) i popodne (popodnevna pošta). Ako je trebalo što hitno, slao se kurir koji je po potrebi čekao - očito ne predugo - dok primetelj pošte nije napisao odgovor. Najsigurnija pošta? Golublja pošta. (Za golublju nogu se može objesiti i stik.) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Provjerili smo koliko traje dostava pisma Hrvatsko

problem su lijeni korisnici. ono što će vam biti potrebno u prosincu, naručite krajem kolovoza, a krajogodišnje čestitke možete slati i početkom listopada. ovo naučiš na bolan način: kalendar naručen u studenome stigne krajem lipnja sljedeće godine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice