ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš

poruka: 14
|
čitano: 4.029
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš".
5 godina
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
mi iz HDZ-a...ovo koristimo od početka godine... vrhunska stvar:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
HCMAA kaže...
mi iz HDZ-a...ovo koristimo od početka godine... vrhunska stvar:)

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Jadranki zvanoj "kud Ivo, tu i ja" to ne treba jer ima nove šefove i piše šta joj se kaže i gdje joj se kaže.
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš

Krema bugovih komentatora na jednom mjestu. Prodzava li ProtonMail i 5G?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš

Imam ih jos od dana kada nisu trazili nikakve "privatne podatke" (niti broj mobitela)...... medutim, izgleda da su i oni poceli "doxxati" (jadnici poslusni) tako da je pitanje, koliko im mozemo vjerovati.

 

Inace, samo za info, cak ih i neki "sceneri" takoder koriste ali valjda su (za ocekivati je) poduzeli sve daljnje korake da IPAK ostanu ispod radara.......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 17:33 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš

Čak 500 MB prostora u besplatnoj verziji? Neka hvala, držat ću se Outlooka koji mi nudi 15 GB i posebno 30 GB za OneDrive.

 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Marko :D kaže...

Čak 500 MB prostora u besplatnoj verziji? Neka hvala, držat ću se Outlooka koji mi nudi 15 GB i posebno 30 GB za OneDrive.

 500MB je sasvim dosta osobi koja u mjesec dana primi 3-4 maila.

 

13 godina
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e

I koja svaki mail koji primi izbriše. Tu se apsolutno slažem. 

15 godina
online
ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e-poš

Ne nude 30 GB.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Marko :D kaže...

I koja svaki mail koji primi izbriše. Tu se apsolutno slažem. 

 Ponekad znaš pomoći, ali često znaš pisati bedastoće. Neki ljudi nisu primili ukupno 500MB e-maila u životu.

13 godina
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Ja se slažem s tobom da ima takvih ljudi. Ali, da li je tim ljudima stvarno potrebna šifrirana e-pošta? Zar stvarno misliš da će jedan amaterski korisnik e-pošte koristiti enkripciju i da zna koja je razlika između Gmaila i ProtonMaila?

Na oba pitanja, odgovor je ne. Pa nekako mislim da je ProtonMail namijrnjen ljudima koji znaju njegove prednosti i koji će znati iskoristiti sve što nudi.
4 godine
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Marko :D kaže...
Ja se slažem s tobom da ima takvih ljudi. Ali, da li je tim ljudima stvarno potrebna šifrirana e-pošta? Zar stvarno misliš da će jedan amaterski korisnik e-pošte koristiti enkripciju i da zna koja je razlika između Gmaila i ProtonMaila?

Na oba pitanja, odgovor je ne. Pa nekako mislim da je ProtonMail namijrnjen ljudima koji znaju njegove prednosti i koji će znati iskoristiti sve što nudi.

I Švicarci mijenjaju mnoge svoje politike, pa i tamo polako dolazi do promjena kada je riječ o tajnosti kojekakvih usluga i načina ponašanja u pružanju raznih usluga. I kakvog smisla ima slanje e-maila s Protonmaila na Gmail i obratno kada je Gmail slaba karika u tom lancu?

 

Tko je po tebi amater, a tko profesionalac? I u čemu je profesionalac? U prodaji droge? Švercu ljudima? Sav e-mail se po potrebi čita, tako da je uopće nepotrebno raditi razliku koju ti radiš među servisima i korisnicima.

 

Kad smo kod povjerenja korisnika prema provideru, ne vjerujem nikome. Sve ih se da stisnuti da daju podatke o korisniku ili sami zloupotrebljavaju podatke korisnika u razne svrhe.

 

Internet se iz jedne dosta otvorene okoline 1990ih pretvorio u monstruma na kojem svatko ima svoju više ili manje skrivenu agendu. A naivci trpaju svoje mailove, dokumente i fotke svima na izvol'te.

 

 

 

13 godina
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e

Šifriranje se ne koristi samo za ilegalne svrhe.

4 godine
offline
Re: ProtonMail - laka razmjena šifriranih poruka e
Marko :D kaže...

Šifriranje se ne koristi samo za ilegalne svrhe.

 Šifriranje će se koristiti onoliko koliko to zakoni država i međunarodni sporazumi dopuste. Niti jedan servis na internetu nije iznad zakona. Zbog toga je bespredmetno raspravljati u zaštiti koju ti netko nudi u sklopu internetskog servisa kada taj mora pokleknuti kada mu pokucaju stanovite službe.

 

Uostalom, promatraj što će EU pokušati napraviti s end-to-end šifriranjem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 21:23 (zelenapaprika).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice