Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

poruka: 39
|
čitano: 11.618
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f".
15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Da nije Musk kupio Twitter, ne bi bilo niti ove istrage.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
12 1 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
A na čemu se lijekovi testiraju?
Baš je nekom stao na žulj
14 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Svaka čast genijalnosti ili kako god to već zovemo kod Muska, ali dojam mi je nakon svakog čitanja komentara ljudi koji rade za njega, da je riječ o sociopatu. Neki genijalci znaju imati poremećene seksualne porive, neki emotivno uništavaju druge oko sebe, a ovaj naš genijalac je samo luđak koji se iživljava nad svojim zaposlenicima. Mogu misliti kako reagira ako mu se netko suprotstavi. Živjela radnička prava i dostojanstvo čovjeka, a dolje libertarijanska kapitalistička pohlepa.

 
9 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
BarbaVeli kaže...

Svaka čast genijalnosti ili kako god to već zovemo kod Muska, ali dojam mi je nakon svakog čitanja komentara ljudi koji rade za njega, da je riječ o sociopatu. Neki genijalci znaju imati poremećene seksualne porive, neki emotivno uništavaju druge oko sebe, a ovaj naš genijalac je samo luđak koji se iživljava nad svojim zaposlenicima. Mogu misliti kako reagira ako mu se netko suprotstavi. Živjela radnička prava i dostojanstvo čovjeka, a dolje libertarijanska kapitalistička pohlepa.

Definiraj izivljavanje nad zaposlenicima?

Ili, mozda bolje pitanje, sto bi ti ucinio da si zaposlen u nekoj od njegovih tvrtki, a da se on "izivljava" na tebi?

 

Takodjer, koliko genijalaca mozes navesti, a da nisu bili "osteceni" prema nekakvim ustaljenim normativima?

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 21:27 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Predpostavljam da bu Musk prvi sam sebi chip stavio? Za primjer ostalima?

Linux, Arch Linux.
 
4 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Ma ne mora cip ugradjivati. Samo nek se prvi ispali na Mars.
 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
A to što npr. KFC na industrijskoj razini kolje kokoši i McDonalds krave ko drva za potpalu je ok...
I neš ti pritiska, poslao im je EMAIL! Uuuuuu! Što je slijedeće - morali su se javiti na telefon? Ili RAZGOVARATI!???
Čovjek razvija tehnologiju koja će unijeti revoluciju u ljudske mogućnosti, zdravlje i tko zna što sve ne ali eto, bitnije je brinut za laboratorijske štakore i pokoju svinju jer grozno je kad ih se koristi za pokuse ali na roštilju je ok
 
12 2 hvala 1
15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Bit će da je ovaj tip noćna mora za sve oko sebe.

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Ante kaže...

Predpostavljam da bu Musk prvi sam sebi chip stavio? Za primjer ostalima?

 Bude, kao i Beroš 

12 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
syncmaster245b kaže...
BarbaVeli kaže...

Svaka čast genijalnosti ili kako god to već zovemo kod Muska, ali dojam mi je nakon svakog čitanja komentara ljudi koji rade za njega, da je riječ o sociopatu. Neki genijalci znaju imati poremećene seksualne porive, neki emotivno uništavaju druge oko sebe, a ovaj naš genijalac je samo luđak koji se iživljava nad svojim zaposlenicima. Mogu misliti kako reagira ako mu se netko suprotstavi. Živjela radnička prava i dostojanstvo čovjeka, a dolje libertarijanska kapitalistička pohlepa.

Definiraj izivljavanje nad zaposlenicima?

Ili, mozda bolje pitanje, sto bi ti ucinio da si zaposlen u nekoj od njegovih tvrtki, a da se on "izivljava" na tebi?

 

Takodjer, koliko genijalaca mozes navesti, a da nisu bili "osteceni" prema nekakvim ustaljenim normativima?

 

 Vidš ja ima jednog "direktora" proizvodnje, koji je sposoban proči pored tebe i ne pozdraviti, i ne pitati kako je kada te vidi da zavaruješ u zadimljenom prostoru i mokar od kiše...

 A kada te vidi da si sjeo za vrijeme kave, odma dolazi i kaže šta je " Jebaći nema posla, i nije vrijeme kave" a svi piju u to doba kavu, inaće zna me i po prezimenu...

 

Dali je i to iživljavanje, jer posao se obavio i bez njegovih dolazaka i od takvih samo je manje radnika ostalo, a dovodi uvoznu snagu koja je laganini sa poslom...

 

LP...

7 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
silvio3105 kaže...
A na čemu se lijekovi testiraju?
Baš je nekom stao na žulj

Nevezano uz temu, ali zanimljivost: znači, trenutno je cijena jednog albino štakora za labos od 950-1100 eura, i kad odsluže svoje obično imaju karmine i većina laboranata emocionalno "pukne" kad dođe taj čas.

Bar kaj čujem od poznanika.

Istina, kao da ti hrčka netko namjerno ubije, ubio bi prvo njega pa sebe (ili obrnuto)...

 

opetzajebancija kaže...

 Vidš ja ima jednog "direktora" proizvodnje, koji je sposoban proči pored tebe i ne pozdraviti, i ne pitati kako je kada te vidi da zavaruješ u zadimljenom prostoru i mokar od kiše...

 A kada te vidi da si sjeo za vrijeme kave, odma dolazi i kaže šta je " Jebaći nema posla, i nije vrijeme kave" a svi piju u to doba kavu, inaće zna me i po prezimenu...

 

Dali je i to iživljavanje, jer posao se obavio i bez njegovih dolazaka i od takvih samo je manje radnika ostalo, a dovodi uvoznu snagu koja je laganini sa poslom...

 

LP...

Samo je pitanje jel Musk takav ili nije.

Ne vjerujem baš u fore ovih ogorčenih bivših radnika.

Uostalom, temelj kapitalizma je imati proizvodnu učinkovitost veću od 0%, i ako Musk teži tome, jel zato zao čovjek?

A opet, ti kaj se žale, znači njima bi trebao odgovarati jugoslavenski tip socijalizma (ili kod nas članstvo u HDZ-u), i opet bi se 100% žalili...

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 7:29 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
silvio3105 kaže...
A na čemu se lijekovi testiraju?
Baš je nekom stao na žulj

 Postoji razlika. Lijek će tebi, ili nekom možda spasiti život, omogućiti kvalitetniji život, Muskov neuralink ni blizu.

 

Navodno je oko 3000 majmuna umrlo tijekom testiranja. To je ogroman broj.

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
15 godina
online
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...
 

Navodno je oko 3000 majmuna umrlo tijekom testiranja. To je ogroman broj.

 svugdje se spominje 1500 životinja a ti si sad došao na 3000 majmuna. Još malo pa će biti milijun ljudi

15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Svi su nevini dok se ne dokaže suprotno :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 8:19 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

i ja sam životinja jedna obična, na kojoj se pri svakom ulasku u bilo koji dućan (ali i reklamama na netu) obavlja pokus s uvaljivanjem bofla za masnu (i iz tjedna u tjedan sve masniju) lovu. žalio bih se ali nemam kome (odn. čemu = dativ). uzrokovano stresom, prestao sam davati mlijeko i vunu (na upit) i jaja (ne dam, moja su). istodobno, moj pas (tzv. "kaiserhund") jede bolje i redovitije i kvalitetnije od mene, nit brige nit pameti, svemir se oko njega vrti (je, astrofizičari pojma nemaju, a great attractor im je tu, pod kljukom), eno ga na njegovu trosjedu sa svih pet u zraku ... uzevši u izračun navedeno, aj dont giv ei fak za nekog tamo afrikanera s kanadskim državljanstvom koji blentavim amerima (i šire) prodaje rog pod bubrege (i muda pod svijeću). ej, žao mi konja

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 8:40 (Ajar).
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Ges kaže...

 svugdje se spominje 1500 životinja a ti si sad došao na 3000 majmuna. Još malo pa će biti milijun ljudi

 Žrtva fake njuza sam bio. Svejedno. 1500 životinja za neki gadget je bolesno.

Nadglednik dina
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Svakako potrebno za razvoj nečega. Pogotovo nečeg kompleksnog.
15 godina
online
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...
Ges kaže...

 svugdje se spominje 1500 životinja a ti si sad došao na 3000 majmuna. Još malo pa će biti milijun ljudi

 Žrtva fake njuza sam bio. Svejedno. 1500 životinja za neki gadget je bolesno.

Apple watch je gadget, neuro implantat je proteza. Dao bog da ti nikad ne zatrebao Muskov "gadget"...

11 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
mrsmith kaže...

Svi su nevini dok se ne dokaže suprotno :)

 svi, osim miševa i štakora, ali i više od 280 ovaca, svinja i majmuna

14 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Jednog dana će prigovarati na pokuse na robotima

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
opetzajebancija kaže...
 

Dali je i to iživljavanje, jer posao se obavio i bez njegovih dolazaka i od takvih samo je manje radnika ostalo, a dovodi uvoznu snagu koja je laganini sa poslom...

 

 Pa ti mi reci onda iz prve ruke.

 

Da li je to izivljavanje?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
10 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Polako se okupljaju vjernici crkve svetog Muska 😂
Nadglednik dina
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...
Polako se okupljaju vjernici crkve svetog Muska 😂

 Rece covjek koji je bez problema izvalio izmisljenu brojku bez da se prije toga informirao.

 

Zasto bi netko prihvatio ovaj tvoj zadnji upis kao nesto o cemu bi trebalo razmisliti i potrositi vrijeme, kada ti prvi nisi udostojio se inforimrati kako spada prije nego si ostavio svoj prijasnji upis?

 

Da ne spominjemo da ovaj tvoj zadnji citirani upis ne pridonosi niti malo razumnoj diskusiji, jer je genarlni "ad hominem" napad?

 

Sto si zapravo htio reci?

 

Koja je to crkva svetog Muska? Molim te pojasni.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
8 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Fer-de-lance:

E sad ti… američka perspektiva je malo drugačija. Ako se tamo netko žali na poslodavca, to bi kod nas bila situacija državnog udara
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
syncmaster245b kaže...

 Rece covjek koji je bez problema izvalio izmisljenu brojku bez da se prije toga informirao.

 

Zasto bi netko prihvatio ovaj tvoj zadnji upis kao nesto o cemu bi trebalo razmisliti i potrositi vrijeme, kada ti prvi nisi udostojio se inforimrati kako spada prije nego si ostavio svoj prijasnji upis?

 

Da ne spominjemo da ovaj tvoj zadnji citirani upis ne pridonosi niti malo razumnoj diskusiji, jer je genarlni "ad hominem" napad?

 

Sto si zapravo htio reci?

 

Koja je to crkva svetog Muska? Molim te pojasni.

 Crkva svetog Muska je virtualni entitet koji ima desetke tisuće sljepih obožavatelja miljardera kojeg predstavljaju kao genijalca (što apsolutno nije), te će slijepo braniti svaki njegov potez. Ja to govorim od kad je postao internet "hit", dakle ne od jučer. Isto vrijedi za svaki drugi kult obožavanja.

 

Takvi ljudi će okrenuti glavu na činjenicu da su radnici u Teslinoj tvornici u Kini bili prisiljeni živjeti u tvornici (na naredbu sv. Muska), te će okrenu glavu na to da to isto trenutno pokušava trenutno napraviti i u Americi. Takvi ljudi će zaboraviti bezumno vrijeđanje ljudi koji su spašavali onu djecu u zarobljenu u pećini kad je sv. Musk obećavao nebuloze, pa se nadurio kao malo djete kad su ga odjebali. Takvi ljudi će slaviti SpaceX kao čudo privatnog biznisa, a prigodno će ignorirati činjenicu da su miljarde NASA-inog novaca otišle u tu firmu, kao i transfer tehnologije. Ne zaboravimo ni činjenicu da je najbogatiji čovjek na svijetu isključivo zbog pre-napuhanih dionica jer to špekulantima odgovara. Uglavnom mogu ja još hrpu toga napisati.

 

Želim realnu diskusiju bez emocija i fanbojizma.

 

Ako je tebi to ad hominem onda ne razumiješ što je ad hominem.

 

I dalje, 1000+ životnja za neki gadget koji će završiti kao boring company, isključivo za pumpanje cijene dionica, je bolesno. I da gadget je. Nije nikakvo medicinsko pomagalo, jer mora još puno "žganci pojesti" prije nego što postane medicinski implantant. 

Nadglednik dina
2 godine
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Taj inspektor za ćudoređe nije još bio na slavonskom kolinju, da vidi što je zlostavljanje.

Taj gejčić bi tamo pao u nesvijest.

 

Inače, sve te informacije su "rekla- kazala", jer eto, rekli su "neki" radnici, koji tamo više ne rade..

Ma, gle podudarnosti..

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...

 

I dalje, 1000+ životnja za neki gadget koji će završiti kao boring company, isključivo za pumpanje cijene dionica, je bolesno. I da gadget je. Nije nikakvo medicinsko pomagalo, jer mora još puno "žganci pojesti" prije nego što postane medicinski implantant. 

 I morati će još puno žganci pojesti (životinja patiti) prije nego postane medicinsko pomagalo. Što se mene tiče nek preskoče animal i odmah na human trial. Ali nekako mi se čini taj scenarij nerealan?

12 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
syncmaster245b kaže...
opetzajebancija kaže...
 

Dali je i to iživljavanje, jer posao se obavio i bez njegovih dolazaka i od takvih samo je manje radnika ostalo, a dovodi uvoznu snagu koja je laganini sa poslom...

 

 Pa ti mi reci onda iz prve ruke.

 

Da li je to izivljavanje?

 Pa ako sam jednoj skupini brani nešto , a drugoj se ne usudi ništa reći , onda bi to bilo iživljavanje...

  A ako na razini cijele firme zabrani piti kavu dva puta dnevno, i da svima prigovara onda mi nebi smetalo...

 

 Je se slažeš sa time...

 

 Kada  sam prije 3 godine radio u Belgiji sličan posao, bilo je da se može piti kava slobodno i besplatno je bilo sa aparata. Ali naš su to iskoristili kao da su u kafiću, i jebiga poslali su e-mail da oni u narađastim odijelima više nesmiju tamo dolaziti, jer smo pretjerali...

 

15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
picajzla0707 kaže...
mrsmith kaže...

Svi su nevini dok se ne dokaže suprotno :)

 svi, osim miševa i štakora, ali i više od 280 ovaca, svinja i majmuna

Nije to ništa :) Više se toga pojede dnevno na tržnicama.

It is always darkest just before the dawn.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice