Propao GearBest

poruka: 22
|
čitano: 10.781
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Propao GearBest".
16 godina
moderator
offline
Propao GearBest

Nisam pratio što se događa oko GearBesta, sjećam se samo da sam do prije nekih pola godine ili godinu tu i tamo provjerio cijene (zadnje da sam išta od njih naručio bilo je u studenom 2019. godine) i ispalo je, za ono što sam gledao, da su im cijene obično značajno više nego na Banggoodu ili AliExpressu, te su malošto imali u lokalnim skladištima. Tako da bih pretpostavio da je i većina drugih kupaca jednostavno prestala kupovati na GearBestu i koristila AliExpress, ili Banggood za dostavu iz EU ili kod nekih akcija (u mom slučaju povremeno se znalo dogoditi da je neki proizvod, pogotovo novi, na akciji na Banggoodu bio niže cijene nego na AliExpressu).

 
10 0 hvala 0
Propao GearBest

Ahaaa, zato više ne primam njihovu spam poštu.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Propao GearBest
Počivaj u miru, Zupčaniče Najbolji! :(
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 19:29 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Propao GearBest

Nema zime sve dok Extreme Digital radi!  

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Propao GearBest

Nekad sam kupovao kod njih, ali u međuvremenu ih je Ali pojeo, i cijenovno i ponudom čak i supportom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Propao GearBest

sta su pisci clanaka ucili posao u Beogradu pa je "Šenžen"? ili kopira vijesti pa nezna makar to prepravit.... ako se dobro sjecam kod nas se nepise kako se cita niti se cita kako se pise....

VenAtoR#2231
Moj PC  
7 18 hvala 4
15 godina
offline
Re: Propao GearBest
jocommb kaže...

sta su pisci clanaka ucili posao u Beogradu pa je "Šenžen"? ili kopira vijesti pa nezna makar to prepravit.... ako se dobro sjecam kod nas se nepise kako se cita niti se cita kako se pise....

 a da napišu na kineskom, tko bi znao pročitati?

14 godina
offline
Re: Propao GearBest
jocommb kaže...

sta su pisci clanaka ucili posao u Beogradu pa je "Šenžen"? ili kopira vijesti pa nezna makar to prepravit.... ako se dobro sjecam kod nas se nepise kako se cita niti se cita kako se pise....

 Tako jeeee...

 

pravi Rvat kaže Wien a ne Beč....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Propao GearBest

Je ne znam zašto oni koji jedva sriču na forumu imaju uvijek potrebu davati jezične savjete?

 

"Hrvatski pravopis" - Badurina, Marković, Mićanović, Matica hrvatska, Zagreb, 2007.

"Transliteracija i transkripcija stranih imena" (str. 221)

 

"358. Transliteracija je prijenos jednog slovnog sustava (sustava slova jednog pisma) u drugi slovni sustav (u sustav slova drugog pisma).

Transliteracija koja se ovdje donosi prikaz je bilježenja nelatiničnih slova latiničnima.

359. Transkripcija je manje ili više podrobno bilježenje izgovora riječi iz kojeg god jezika posebnim sustavom znakova. Transkripcija koja se ovdje donosi prikaz je izgovora imena iz stranih jezika u njihovom transfonemiziranom obliku odnosno pomoću  grafema za foneme hrvatskog jezika (...)

361. Da bi se podvrgla transkripciji, imena iz jezika koji se ne bilježe latiničnim pismom podvrgavaju se transliteraciji. U opisu japanskoga, kineskoga, sanskrta i hindskog ne donosi se izvorno pismo, nego samo transliterirani oblik. (...)"

 

"Kineski" (str. 253)

 

"Transkribiraju se odgovarajućim hrvatskim grafemima:

(... Ceng Shaozhong - Ceng Šaodzung... Cuqiao-Cućjao, Chengdu - Čengdu, Zhou Enlai - Džou Enlaj, Fuzhou - Fudžou, Shaolin - Šaolin, Naoshan - Naošan.... itd - ukratko sva imena se transkribiraju u hrvatski)

 

Nema na čemu.

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 10:28 (Drago).
14 godina
offline
Re: Propao GearBest
jocommb kaže...

sta su pisci clanaka ucili posao u Beogradu pa je "Šenžen"? ili kopira vijesti pa nezna makar to prepravit.... ako se dobro sjecam kod nas se nepise kako se cita niti se cita kako se pise....

 
Tako je, Šenžen treba pisati ispravno: 深圳

 

Gdje je to kod vas? Negacija se odvaja od glagola i "kod nas" i "kod njih"... 

16 godina
moderator
offline
Re: Propao GearBest
jozef kaže...
jocommb kaže...

sta su pisci clanaka ucili posao u Beogradu pa je "Šenžen"? ili kopira vijesti pa nezna makar to prepravit.... ako se dobro sjecam kod nas se nepise kako se cita niti se cita kako se pise....

 
Tako je, Šenžen treba pisati ispravno: 深圳

 

Gdje je to kod vas? Negacija se odvaja od glagola i "kod nas" i "kod njih"... 

 

 

Ali to je nevjerojatno - razina pismenosti (lošeg) učenika nižih razreda osnovne škole i daje jezične savjete. Samo u Hrvatskoj, navali narode.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Propao GearBest

Drago će znati očemu govorim kad kažem kako je čudno da firma propadne, a čak nisu ni stignuli otvoriti dućan na ozaljskoj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 10:28 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Propao GearBest
Ajar kaže...

Drago će znati očemu govorim kad kažem kako je čudno da firma propadne, a čak nisu ni stignuli otvoriti dućan na ozaljskoj. 

 

Tratinska/Ozaljska je mjesto gdje firme dolaze umrijeti.

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Propao GearBest

Nije istina neki opstaju već desetljećima, možda se hrane ovima što propadnu😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao GearBest
Drago kaže...

 

 

Ali to je nevjerojatno - razina pismenosti (lošeg) učenika nižih razreda osnovne škole i daje jezične savjete. Samo u Hrvatskoj, navali narode.

 

 

 Al još mi je veća fora pogledati TU i TD oznake ispod komentara: znači nije dovoljno što postoje likovi kojima nije bad ovako se sramotiti, ekšli postoje i likovi koji to podržavaju! Znači ludilo...

14 godina
offline
Re: Propao GearBest
Drago kaže...

 

Tratinska/Ozaljska je mjesto gdje firme dolaze umrijeti.

Nije oduvijek tako, nekad je u tom kvartu i oko FER-a bilo mjesto procvata. Sjetim se kad sam u Microlineu na uglu kupovao 2400bps modem (koštao je k'o zlato). Izgleda da životni vijek mainstream IT trgovaca uglavnom i nije tako dug (ako izuzmemo one s političkim vezama ili one koji su prošli 3 reanimacije od kreditora), pa je GearBest sa svojih 6-7 godina života (od 2014.) nekako "u liniji".

6 godina
offline
Propao GearBest

čuj ti ovog, "od igle do konca" 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Propao GearBest

Ode shop preko kojeg sam naručivao svašta, od maskica za mobitele pa do sitnih gadgeta. Barem postoji AliExpress još uvijek, a i oni imaju sve što sam do sad uzimao i što sam trebao.

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Propao GearBest
Drago kaže...
Ajar kaže...

Drago će znati očemu govorim kad kažem kako je čudno da firma propadne, a čak nisu ni stignuli otvoriti dućan na ozaljskoj. 

 

Tratinska/Ozaljska je mjesto gdje firme dolaze umrijeti.

 hmmmm

 

niste li i vi opasno blizu "groblja slonova"?!?

Ju je je? Je ju je!
2 godine
neaktivan
offline
Propao GearBest

Joj, ode moja lova za mobić! A baš sam se čudila zašto ne šalju. Inače, prije sam imala dobra iskustva. Ima li još netko na forumu tko je platio i čekao isporuku?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Propao GearBest

Nisam bila te sreće/pameti i nakon što sam nešto kupila lani i početkom ove godine super slušalice (čak je i dostava bila brza), platila sam i mobač. Na žalost nije stigao, a kako se čini ni neće. Nisam čitala uvjete korištenja pa ne znam imaju li ikakve obveze prema kupcima koji su platili a nisu dobili plaćeno. Uglavnom, piši propalo. Ima li tko sličnu situaciju?

 

14 godina
offline
Propao GearBest

Čini se da sada opet radi. Jeli ko kupovao kod njih, u zadnje vrijeme? Odkada je EU uvela porez na sve proizvode i na one manje vrijednosti od 22 eura,  Aliexpress, a mislim i bangood su uveli da se odmah plača pdv na proizvode da se ne trebamo mi zajebavat sa neizbježnom carinom. Dali to i Gearbest radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice