Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

poruka: 19
|
čitano: 6.306
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko".
13 godina
neaktivan
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Priče za malu djecu. Znam vrlo dobro kakve stavove zastupam i što gledam, ali danas ujutro sam se svejedno morao potruditi da čak i kroz "Youtube search" potražim jučerašnje obraćanje Donalda Trumpa na Fox Newsu. Toliko o "algoritmu" koji vjerojano funkcionira samo za one lijevoliberalnih stavova.

 
4 14 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Prva dva pasusa su "pravo u sridu".
Ili sto ono kazu: Glasovi u mojoj glavi mi govore da sam sasvim OK...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Ovo je predobro..

 

Al neće ništa pomoći dok i youtube ne počne miješati sadržaj, barem pomalo..

 

Internet baloni su VELIKI problem današnjeg društva..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
ludizao kaže...
AFARON kaže...

Internet baloni su VELIKI problem današnjeg društva..

 Isti baloni postoje i u fizičkom svijetu. Nitko te ne sprječava da se na internetu kao i u fizičkoj realnosti makneš iz balona, privremeno ili stalno. Druga stvar je što se to ne želi i što se radije stvaraju geta i klanovi.

 

Postoje, da.

 

Samo ovi online su puno većih razmjera i izraženijim fokusom pogleda u samo jednom pravcu..

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
Rootsman kaže...

Priče za malu djecu. Znam vrlo dobro kakve stavove zastupam i što gledam, ali danas ujutro sam se svejedno morao potruditi da čak i kroz "Youtube search" potražim jučerašnje obraćanje Donalda Trumpa na Fox Newsu. Toliko o "algoritmu" koji vjerojano funkcionira samo za one lijevoliberalnih stavova.

nadam se da si nasao i intervju od neki dan i da nisi mogao prepoznati ton u kojem je Fox News novinar hendlao cijeli intervju, a Trumo srao gluposti, vjerojatno ti se svemir srusio.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
nixass kaže...
Rootsman kaže...

Priče za malu djecu. Znam vrlo dobro kakve stavove zastupam i što gledam, ali danas ujutro sam se svejedno morao potruditi da čak i kroz "Youtube search" potražim jučerašnje obraćanje Donalda Trumpa na Fox Newsu. Toliko o "algoritmu" koji vjerojano funkcionira samo za one lijevoliberalnih stavova.

nadam se da si nasao i intervju od neki dan i da nisi mogao prepoznati ton u kojem je Fox News novinar hendlao cijeli intervju, a Trumo srao gluposti, vjerojatno ti se svemir srusio.

 

drzim da je Rootsman u pravu, bez obzira kakve stavove zastupa - u to uopce ne ulazim.

 

naime, najveca medijska obmana i manipulacija cak i nije nuzno laz, vec puno zajebanija - cenzura ili presucivanje. tako nikad pojma nemas koliki su nemiri po jevropskim zemljama, gdje se ljudi bune, demonstriraju isl. ali to se lijepo "filtrira" - eurokratski do jaja.

 

pokusao sam nedavno naci onaj mikijev video gdje tako predivno keka ili onaj gdje panegirise o U2 napamet ko vodu pa mu na kraju moraju suflirati "bladi sandej"... pokusaj. nema.

 

a sto se tice ovih algoritama - pa pobogu, kome to nije jasno od stoljeca sedmog i prvog videa u zooloskom vrtu... zato nepoznate linkove na yt uvijek nastojim otvorit u inkognitu, da mi neka budala ne zarazi jebeni algoritam pa mi pocnu iskakati glasnovici ili ruzhe.

 

manipulacija je divna stvar, a lijepo je kad je promatras in vitro, kao na nekim forumima. pa olfa fin i kulturan naucnik ispadne troglodit koji je zapeo u devedesetima kao komad mesine u zubima nakon budjave volujske glave.

 

15 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Ovo trebaju najviše oni koji se ovome najviše protive, a nažalot oni če odbaciti i pomisao da si možda u krivu

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
ludizao kaže...
AFARON kaže...

Internet baloni su VELIKI problem današnjeg društva..

 Isti baloni postoje i u fizičkom svijetu. Nitko te ne sprječava da se na internetu kao i u fizičkoj realnosti makneš iz balona, privremeno ili stalno. Druga stvar je što se to ne želi i što se radije stvaraju geta i klanovi.

 Vrlo teško se to radi na internetu. Jednom kad te algoritam prokuži počne ti servirati "tvoj" sadržaj bez obzira kako si se zamaskirao. Recimo YT kao servis nema baš neku konkurenciju no jako je teško izbjeći njegov balon kad te prokuži. To sam baš testirao kad sam pokušavao ne okaljati svojim interesima račun od kćeri na kojem je gledala crtiće i funny videe. I desilo se par puta da zaboravim da sam na njenom akauntu i pogledam svoj einterese i da vidiš kako odmah YT krene na mom akauntu nuditi crtiće a na njenom ono što ja pratim

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Ako nisi glup, onda nisi glup i nitko te ne može napravit glupim, pa ni YouTube.

 

Naravno, važi i obratno.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 14:19 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
ludizao kaže...
Ges kaže...
Vrlo teško se to radi na internetu.

 

Vrlo teško se to radi IRL isto. Dovoljno je da se nađeš u okolnostima koje su jako ograničavajuće. No u većini slučajeva to ne znači da si zatočen u blindiranoj prostoriji iz koje se ne možeš maknuti. Nešto ignoriraš, nešto promijeniš, a od nečeg trećeg se fizički makneš.

 

--

Edit: trebalo bi napraviti da skripta makar u prvih 10, 15 sekundi ne pokazuje da je editirano, za slučaj da treba ispraviti neko slovo ili drugu sitnicu.

 

Problemi u društvu neće čarobno nestati izjavama tipa "pojedinci trebaju biti pametniji". Tvoje obzervacije su tačne, ali isti problem ostaje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
Godinu dana prije nastanka www sam izabrao političku opciju i nemam popuštanja:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
markoBT kaže...

Ako nisi glup, onda nisi glup i nitko te ne može napravit glupim, pa ni YouTube.

 

Naravno, važi i obratno.

 

Sto covek ima vise znanja, sve vise je svestan koliko jos ne zna, tako da dolazimo do apsurda da oni sto imaju malo znanja su ubedjeni da sve znaju.

16 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Totalno se slazem da covek i te kako moze lako da ode u krivom pravcu ako se zatvori u svoj neki balon, ali isto tako moze da ubode i premiju pa postane genije u nekom podrucju. U stvari da se ispravim, ako se zatvori u svoj balon sigurno postaje genije za neku oblast, pa taman i da se radi o tome da je zemlja ravna ploca.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Nebih se sad bacao u kritiku društva, stavova ali što ja sad mogu očekivati kad si prije spavanja uključim scishow ili scott manleya? Da će mi nakon "4ways to date an archaeological site", youtube ponuditi da je sve staro 4000 godina kad je to Bog stvorio Adama i Evu, a nakon pregleda "NEOWISE - The Comet & The Story of The Spacecraft Which Discovered It"  teoriju ravne zemlje po kojoj je sve to samo nacrtano na staklenu kupolu? 
Nevolim ni sadašnje "preporuke" jer iako dobro zna u mojem historyju koje sam epizode curious droida, joe scotta, ili pbs space time gledao, opet mi vrti jedne te iste iako autori imaju poveće playliste.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet onih ko

Pošto se godinama bavim klimatskim temama, onda mi je iz slijedećega opisa kristalno jasno da i ovaj projekat nema nikakvog smisla i temelji se na vrlo jakim predrasudama, vodi vas u slijepu ulicu i nikad vas neće isprovocirati da počnete misliti svojom glavom i krenete misliti/živiti izvan svih tih umjetnih balona od sapunice.

 

 

Climate Denier

 

This persona is based on a person who believed that climate change was a hoax. The videos recommended in this YouTube account tend to “debunk” scientific evidence about global warming.

Eto što mislite npr. o meni? Jel ja spadam pod ovu rubriku Klimatskog Pori©atelja?

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
markoBT kaže...

Ako nisi glup, onda nisi glup i nitko te ne može napravit glupim, pa ni YouTube.

 

Naravno, važi i obratno.

Biti glup je vrlo širok pojam jer netko je glup zbog niske inteligencije, netko zbog mentalne retardacije, netko zbog needuciranosti a netko zbog (psihičke) slabosti i kukavičluka

 

A obratno se itekako varaš jer je dokazano da inteligencija raste ovisno o okolini u kojoj se osoba razvija. Tipičan primjer toga su ti afričke zemlje gdje je prosijek IQ-a 60-65 (iako je gluma, za usporedbu uzmimo Forest Gumpa koji je bio 75) gdje je to rezultat odrastanja u okolini koja ih nije stimulirala da razvijaju vještine bitne za (mjerenje) IQ-a gdje je ispitano i uočeno da ako se djeca iz sredina sa niskom inteligencijom premjeste u sredinu s višom, i njihovi rezultati na testu IQ-a značajno rastu (čitao sam da ako ih se smjesti u modernu farmersku obitelj, prosijek im postane oko 80 a u profesorskoj nešto više od 90, što je prosijek industrijaliziranih zemalja)

 

Dakle jedino ako si mentalno retardiran onda si mentalno retardiran i nitko te ne može napraviti manje mentalno retardiranim (iako se uz vježbe itekako mogu napraviti pozitivne razlike u funkcioniranju)

 

Zaključno s time smatram da sve osim mentalne retardacije može biti utjecano sa recimo YT-om

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 8:58 (Ges).
16 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
memulica kaže...

Pošto se godinama bavim klimatskim temama, onda mi je iz slijedećega opisa kristalno jasno da i ovaj projekat nema nikakvog smisla i temelji se na vrlo jakim predrasudama, vodi vas u slijepu ulicu i nikad vas neće isprovocirati da počnete misliti svojom glavom i krenete misliti/živiti izvan svih tih umjetnih balona od sapunice.

 

 

ali izaci van i onda nastavitit razmisljati unutar svog drugog/novog bajkovitog balona sa ekipom koja se medjusobno podrzava nije razmisljanje svojom glavom.

vjerojatno ima neki psihijatrijski termin za to

 

 

ekipa ekipa
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 11:05 (nixass).
5 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
Nisu svi baluni loši

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za promjenu pogledajte kako izgleda svijet oni
nixass kaže...

ali izaci van i onda nastavitit razmisljati unutar svog drugog/novog bajkovitog balona sa ekipom koja se medjusobno podrzava nije razmisljanje svojom glavom.

vjerojatno ima neki psihijatrijski termin za to

 

Nevjernik sam i skeptik, pa ne pripadam i nemam želju pripadati bilokojem 'balonu'.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice