Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

poruka: 12
|
čitano: 5.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur".
12 godina
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

U što se ovo sve pretvara to postaje smiješno. Tesla prvo dogura do 1200$, zatim Musk stavi anketu za glasanje o prodaji njegovih 10% dionica i nakon što je ekipa izglasala da to napravi dionica padne 12% i onda danas kad sve pada (FUD oko Evergrandea, navodno nisu platili "ratu" dok oni sad tvrde da jesu, ali panika je već tu) kao ludo Tesla raste 4-5%.

 

No da se vratim na RIVIAN koji je danas u jednom trenu bio i oko +45%, teško mi je shvatiti da ljudi kupuju dionice po toj cijeni i svi samo vide novog Teslu i kako će ta dionica za godinu dana vrijediti 1200$, koliko je sve poremećeno možda i hoće, ali ja teško mogu probaviti da dionice Amazona i Forda koji imaju solidan udio u Rivianu danas padaju, dok ovaj ostvaruje +30%. Uz to je prešišao GM i Ford po vrijednosti. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

Ludilo se nastavlja...

 

Rivian Is Now Biggest U.S. Company With No Sales

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-11-12/rivian-is-now-biggest-u-s-company-with-no-sales-amid-ev-fever

 

Vijest stara 4 dana u međuvremenu je Rivian sa početnih $78 dogurao do $172 u nepunih deset dana, to je porast od +120%.

Sada ima marketcap $130B i vrlo je blizu VW koji ima $140B. Usporedbe radi GM $92B, a Ford $78B.

Nevjerojatno.

 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

Sjeti se nikole i te prevare a kompanija vrijedila ne znam jesam  li točan 26 milijardi....

Pohlepa je gadna stvar a bit će opet bail outa...  

 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

BTW meni uvijek nije jasno ko dođe i kaže ova firma vrijedi xyz milijuna triljuna nečega a nisu čačkalicu proizveli...  

Ma danas čim imaš nešto ekološki prihvatljivo odma si vrijedan u bescjenje... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na
ZaliazniMacan kaže...

BTW meni uvijek nije jasno ko dođe i kaže ova firma vrijedi xyz milijuna triljuna nečega a nisu čačkalicu proizveli...  

Ma danas čim imaš nešto ekološki prihvatljivo odma si vrijedan u bescjenje... 

Radi se tehnička analiza prije IPOa, imaju prototip, rade se predviđanja, gledaju prednarudžbe... kasnije je to stvar investitora. Ovdje je IPO bio na $78 po dionici, a kasnije su investitori to napumpali na $172.

 

Slično je i sa Lucid-om, evo samo jučer +24%. Očito je sad EV super popularan jer svi misle da će pogoditi sljedeću Tesla kompaniju.

Lucid objavi loše rezultate dionica raste kao luda. 

Sve se bazira na očekivanjima, ali kad ona podbace biti će veselo.

Bojim se da će mnogi početi drastično padati kad krenu prvi ozbiljniji rezultati i prođe hype.

 

Nikola je i meni pao na pamet, mada mislim da se kod Riviana to neće ponoviti jer iza njih stoje Amazon i Ford, mada nikad ne reci nikad.

 

Danas Fisker predstavlja nekakav novitet, pa bi mogla i njegova dionica u nebo...

2 godine
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

Ma da ja se slažem imaju potencijala ali ono što mene brine sto ako ne ostvare ništa od najavljenog? 

Što ako se ispuse ovaj elektro balon?  Mislim sve firme koje su zelene nije bitno čime se bave odmah investicije i investitori polude jer točno kako je navedeno svi žele ubost novu vrijednost dionice tesle... 

To me podsjeća na na onu kad je tako povoljno nikad nije dovoljno...  Ali problem sa svime time što se ubacuju milijarde u nešto što realno nikad neće toliko vrijedit...  Tesla je jedan od primjera ok imaju potencijala ali imaju i problema sve može sutra propast...  Ali dionice rastu i rastu... 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na
ZaliazniMacan kaže...

Ma da ja se slažem imaju potencijala ali ono što mene brine sto ako ne ostvare ništa od najavljenog? 

Što ako se ispuse ovaj elektro balon?  Mislim sve firme koje su zelene nije bitno čime se bave odmah investicije i investitori polude jer točno kako je navedeno svi žele ubost novu vrijednost dionice tesle... 

To me podsjeća na na onu kad je tako povoljno nikad nije dovoljno...  Ali problem sa svime time što se ubacuju milijarde u nešto što realno nikad neće toliko vrijedit...  Tesla je jedan od primjera ok imaju potencijala ali imaju i problema sve može sutra propast...  Ali dionice rastu i rastu... 

 

 

 Evo danas manje više sve padaju.  Rivian oko -17%, a kažu da je kripto nestabilan.

2 godine
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na

 

Rimac opet zaboravlja što je izgovorio:

 

“Danas možete nabaviti jako puno novca za kompanije koje nemaju proizvod. To me osobno malo plaši", istaknuo je Rimac u četvrtak na online skupu o budućnosti automobilia koji je organizirao Financial Times.

 

"Kad mi uvrstimo dionice u burzovnu kotaciju, želim pokazati brojke, želim da se dionicama trguje na temelju činjenica a ne nabrijavanja."

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rimac-na-velikom-online-skupu-zelim-da-se-dionicama-trguje-na-temelju-cinjenica-a-ne-nabrijavanja-15034781

 

 

3 godine
protjeran
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

'The Big Short' investor Michael Burry warns speculation has reached a century high - and points to Rivian's $100 billion IPO as a prime example

 

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/big-short-michael-burry-warning-speculation-bubble-rivian-ipo-inflation-2021-11

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na
Monachus monachus kaže...

'The Big Short' investor Michael Burry warns speculation has reached a century high - and points to Rivian's $100 billion IPO as a prime example

 

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/big-short-michael-burry-warning-speculation-bubble-rivian-ipo-inflation-2021-11

 To on najavljuje već godinama, jednom se mora i dogoditi. 

 

Ovaj tjedan je bio dosta crven, padale su dionice i po 20-30%, djeluje kao dobra prilika za black friday shopping.

PayPal, Roku, Disney, dobra cijena za ulazak. Da ne spominjem kineske dionice koje su sad vrlo povoljne, naravno uz solidan rizik, ali svejedno Baba po $140, Baidu po $152, Douyu za bagatelu $3, a tko se voli kockati tu mu je i Evergrande po $2.8. 

2 godine
neaktivan
offline
Proizvođač električnih vozila Rivian izlazi na bur

A tek kripto... 

Loopring shibainu compaund Cardano.....

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice