Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

poruka: 78
|
čitano: 27.052
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita".
16 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Svi stručni izvori kažu da je HD 1366x768, a Full HD (FHD) 1920x1080, što je točno od toga stručni časopise BUG?

Jel smo sigurni da HRT započinje HD ili ipak Full HD ?

 
5 3 hvala 0
11 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Ha ha ha a japanci več emitiraju u 8K.

 
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
makopos kaže...

Svi stručni izvori kažu da je HD 1366x768, a Full HD (FHD) 1920x1080, što je točno od toga stručni časopise BUG?

Jel smo sigurni da HRT započinje HD ili ipak Full HD ?

 To i mene zanima, tocna rezolucija i aspect ratio.

Ako ce HRT napokon biti u FHD onda ok, kasno al ajde, ali ako 720p ili ekvivalent na 4:3 smatraju adekvatnim, onda je vrijedno opceg ismijavanja.

14 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
 
2 0 hvala 7
15 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

mogu oni započinjati što ih je volja, ja ih neću "početi" gledati. ako sam izdržao 10 godina bez tv-programa, mogu još toliko (jasno, saborska izdrkavanja skidam s torenta) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
24 0 hvala 1
6 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Pusti balkance da nadu nacin da se prisjete ratova :)

Mala zanimljivost. 1080i rezolucija je u europu dosla prije 10 godina sa talijanima i francuzima. Ne zaostajemo previse :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Ako je vjerovati HAKOMu čeka se da Vlada donese 'Strategiju', a Vlada trenutno ima važnijeg posla, traže novog stručnjaka za krivotvorenje SMSova.

6.2018.
'početak prelaska usluga digitalne zemaljske televizije s DVB-T na DVB-T2 u Republici Hrvatskoj planira se ne prije polovice 2019. Prelazak na DVB-T2 stvorit će tehničke mogućnosti za emitiranje svih programa u visokoj kakvoći (HD).

Točni detalji prelaska bit će poznati nakon donošenja ˝Strategije prelaska digitalne zemaljske televizije na sustav DVB-T2 i dodjele frekvencijskog pojasa od 700 Mhz˝ koju donosi Vlada RH.'
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 11:14 (Visak).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

ma da dodje i 8K reza, koji k... da gledam na HRT-u??, bilokojem od njih 4...  

Moj PC  
12 1 hvala 1
16 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

 

 

Evo jučer na HRT2 u 21.00 bio Bladerunner. Gledao bih da sam znao.

Odnosno upravo malo preskakujem po njemu preko HRTi-ja...

 

edit:

...i u hd-u je!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 12:36 (xcat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Spike1983 kaže...

ma da dodje i 8K reza, koji k... da gledam na HRT-u??, bilokojem od njih 4...  

 liga prvaka srijedom?

nemam za potpis
14 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

I kad tocno dolazi

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
tenac kaže...
Spike1983 kaže...

ma da dodje i 8K reza, koji k... da gledam na HRT-u??, bilokojem od njih 4...  

 liga prvaka srijedom?

heh, ajde jedino to  tih 90 min + produžetci bi bilo jedino prihvatljivo od cjelokupnog njihovog programa 

12 godina
neaktivan
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Šta će penzionerima HD?? Jedino oni gledaju to ruglo od televizije.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
maxy0 kaže...

I kad tocno dolazi

Navodno 1.1.2019.

13 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Taman i da 4k emitiraju opet neznam šta bi gledo na tom HRT, katastrofa od televizije općenito.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
ivicask kaže...

Taman i da 4k emitiraju opet neznam šta bi gledo na tom HRT, katastrofa od televizije općenito.

 

Ali je opet bolji program od rtl, nove, rtl2 i dome.

13 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
spiderhr kaže...
ivicask kaže...

Taman i da 4k emitiraju opet neznam šta bi gledo na tom HRT, katastrofa od televizije općenito.

 

Ali je opet bolji program od rtl, nove, rtl2 i dome.

 Realno svi su sranje, na dva sata filma strpaju 1 sat reklama, znam poluditi i u sred filma odem na torrent i skinem isti film u full hd dok još nisu završile reklame i nastavim gledat u full hd..

 

Ponekad se pitam zašto opće gledam tv..

8 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Pa baš sad trenutno da su bolji od Nove TV koja će prenositi full nogometne kvalifikacije i sljedeći EURO sumnjam i imaju jako dobar informativni program!

Ali da su HRT programi bolji od RTL-a kanala i Doma TV to se slažem.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 14:46 (Seki001).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Vauuuu!

 

Ovo ja zovem cenzurom!

 

Ko vidio?!

 

Svaka čast adminima, moderatorima i svima inima!

 

Imate točno manire koje Solzhenitsyn opisa u svom Gulagu!

 

Zbilja ste "dobri"!

 

Samo, onda ste trebali ukloniti i komentar nakon moga:

 

"Pusti balkance da nadu nacin da se prisjete ratova :)"

 

To Vam isto nije politički korektno, a i ne vrijeđa Republiku Hrvatsku per se tako da baš i nema smisla ostaviti ga, jel'!

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 15:15 (Jehonan).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Shockwave kaže...

Šta će penzionerima HD?? Jedino oni gledaju to ruglo od televizije.

 

HRT3 je sasvim pristojan.

16 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Jasno, dijaspori prvo...
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

a na maxtv-u?? i dalje sve u 3 piksela ili?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Od danas,HRT 2HD,emitiranje preko satelita!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
makopos kaže...

Svi stručni izvori kažu da je HD 1366x768, a Full HD (FHD) 1920x1080...

Ne kažu. Riječ je o marketinškome, a ne stručnome nazivu. Nećeš u ozbiljnoj stručnoj literaturi pronaći sintagmu full HD. U reklamama hoćeš, ali ako su ti promotivni materijali vrelo znanja, onda imam velikih sumnji u tvoju stručnost.

 

Seki001 kaže...

Pa baš sad trenutno da su bolji od Nove TV koja će prenositi full nogometne kvalifikacije i sljedeći EURO sumnjam i imaju jako dobar informativni program!

Samo neka je fuzbala! Panem et circenses.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
8 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Mary Sue rekao sam da imaju osim "fuzbala" i 100x bolji informativni program od HRT-a tako da bolje smiriš malo živce i ne napinješ se toliko u obranu hrt uhljeba ili bolje čitaj nečiji post do kraja! Jesi razumjela!?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

To je uredu, ionako će za koju godinu više Hrvata biti u inozemstvu nego u Hrvatskoj...

Why so serious?
 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Seki001 kaže...

Mary Sue rekao sam da imaju osim "fuzbala" i 100x bolji informativni program od HRT-a...

 Da... nemaju. Informativni se program ne sastoji samo od središnjih večernjih vijesti.

 

Seki001 kaže...

... i ne napinješ se toliko u obranu hrt uhljeba ili bolje čitaj nečiji post do kraja! Jesi razumjela!?

 Nemoguće. :)

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
16 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
makopos kaže...

Svi stručni izvori kažu da je HD 1366x768, a Full HD (FHD) 1920x1080, što je točno od toga stručni časopise BUG?

Jel smo sigurni da HRT započinje HD ili ipak Full HD ?

Koji to stručnjaci, da nije možda djelatnici Toplane Zagreb itd ima dosta kandidata.

 

Kao prvo treba precizirat 16-9 rezoluciju, ili detaljnije eto linka šta se danas masovno koristi kod 16-9 rezolucije videa.

 

https://aspectratiocalculator.com/16-9.html

 

Žuto označeno to je 16-9 rezolucija, ili praktički svi jeftiniji televizori sa HD Ready oznakom imaju takvu rezoluciju LCD panela.

 

Ali ima jedan problemčič, ako određena televizija emitira klasičan HD program to je uvijek 1280-720p video rezolucija.

 

HD video prijem bio klasičan TV ili video streaming, to je uvijek obično 1280-720 ili 720p video.Recimo Jubitu ili Vimeo itd, nigdje nečeš nač 768p opciju za gledanje videa.Obično je u igri 360p/480p/720p/1080p/1440p ili 2160p a to je več 4K 16-9 video rezolucija.

 

Ako kupuješ novi TV, ako je ikako moguče izbjegavaj najefitnije modele sa 1366-768 rezolucijom LCD panela.Dakle ako danas kupuješ klasičan TV, kupuj samo TV koji ima minimalno 1920-1080 rezoluciju LCD panela.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
online
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

1366x768 je bio ustupak proizvođačima panela, odnosno LCD matrica (naknadno proglašen "HDReady" i da, to danas treba izbjegavati jer je ni v'rit ni mimo :).

Lošiji prikaz svih rezolucija (720x576, 1280x720 ili punog HDa) jer ni jedna nije nativna (1:1). U vrijeme uvođenja HDa se uglavnom spominjao samo 1920x1080 (i/p) dok je "mali" HD, 1280x720 nastao usput, također kao kompromis kvalitete i bandwidtha. Možda to danas izgleda čudno, ali npr. '98. kada su počeli izlaziti prvi DVD naslovi, prosječan PC nije bio dovoljno jak da glatko (25/50Hz) dekodira i prikaže kompresirani MPEG-2 video, trebale su jače grafičke kartice a bilo je čak i posebnih akceleratora/dekodera - ono što se danas podrazumijeva i kod najjednostavnijeg smartphonea.

Trenutno je možda i bolje odmah uzeti 4K TV jer nije velika razlika a i proporcionalni su (4K je točno dvostruki (četverostruki) HD, 3840x2160, pa ćisti HD (1920x1080) neće biti degradiran "razmazanim" pixelima.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Moram reći da me prilično smeta što pojedinci generaliziraju i pljuju posve nekritički ne samo prema televizijskoj kući HRT nego i po cjelokupnome programu koja ta kuća emitira.

To govori više o njima nego o produkcijskoj kvaliteti kuće koju ocjenjuju.

U redu je iznositi mišljenja o svemu, osobito o javnim stvarima, ali sustavno pljuvanje je, po meni, posve neprihvatljiv način javne komunikacije.

 
6 2 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice