SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

poruka: 94
|
čitano: 18.880
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn".
14 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
southy kaže...
LudaRajcica kaže...

Nisam siguran tko je tu komunista, USA svojim komunistickom stavom zastite trzista (zabrana uvoza) ili Kina svojom otvorenom trzisnom ekonomijom!

Nije Kina tako "crna" ko što ju Trump označava, no nije baš ni tako bajna kao što neki ovdje očito misle, a najmanje je otvoreno tržište. Ono što te valjda zbunjuje je to da je izrazito otvorena za strana ulaganja, no za plasirati proizvod na njihovo tržište ni najmanje.

 Svakako, zato na superslobodnim i superotvorenim američkom i europskom tržištu bez problema možeš kupiti bilo koju od pedesetak kineskih marki automobila, koje su kvalitetom tu negdje, a cijenom duplo jeftiniji od zapadnih vozila, dok na zatvorenom za zapadne proizvode i neslobodnom kineskom tržištu ne možeš kupiti volkswagen polo ili ford tabanus, zar ne.

14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

ne možeš, ali možeš kupiti kinesku "Crvenu Zastavu" (ne onu iz Kragujevca) koja proizvodi licencirani rvacki erocki san - VW....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ponadao se da će im dionice pasti barem 20-30% pa da se ponovno investira koji dolar u njih, ali ništa od toga, nakon početnog pada od 10% gotovo sve se nadoknadilo u dva dana...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
gogogogic kaže...
southy kaže...

Nije Kina tako "crna" ko što ju Trump označava, no nije baš ni tako bajna kao što neki ovdje očito misle, a najmanje je otvoreno tržište. Ono što te valjda zbunjuje je to da je izrazito otvorena za strana ulaganja, no za plasirati proizvod na njihovo tržište ni najmanje.

 Svakako, zato na superslobodnim i superotvorenim američkom i europskom tržištu bez problema možeš kupiti bilo koju od pedesetak kineskih marki automobila, koje su kvalitetom tu negdje, a cijenom duplo jeftiniji od zapadnih vozila, dok na zatvorenom za zapadne proizvode i neslobodnom kineskom tržištu ne možeš kupiti volkswagen polo ili ford tabanus, zar ne.

Koliko gluposti si nalupao u jednom postu...

- kineski auti kvalitetom tu negdje - iako su puno napredovali nisu definitivno tu negdje i još im fali "dozrijevanja", auto industrija nije izrada mobitela i vidi kakve je Tesla imala (i još ima) probleme jer prodaja auta ne znači samo proizvesti nego i suportirati taj auto što je prvenstveno logistički problem i poprilično skupo

- zbog čega ne mogu prodavati? - vrlo je jednostavno, nisu usklađeni sa homolgacijskim propisima na području zemalja EU, čim se usklade nitko im neće zatvoriti vrata tj. neće im "zabraniti" (samo će ih se demotivirati trošarinama, carinama i ostalim davanjima). Ne kažem da su homologacijski propisi često previše smisleni, ali jednako im se moraju prilagoditi europski proizvođači kao i svi ostali

- zašto se VW i Ford uredno prodaju? - ima mnogo razloga, osim toga što se neki dijelovi rade kod njih pa bi time potkopavali svoje firme, s druge strane postoji potražnja i prostor na tržištu za ta vozila

- ne znam da li ti je jasan koncept protekcionizma?

 

Idi probaj plasirati IT uslugu na kinesko tržište. Možeš usput voziti i kineski auto, mislim da ti neće nimalo pomoći

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Ukratko...ne kupovat Kineske mobitele opcenito posto ovo postaje trend.

Ali komotno osim branda možeš reči da i nije kineski mobitel osim što piše Made in PRC. Pogledaj ovaj model: Redmi Note 9 Pro:
OS: Android 10, MIUI 11
SoC: Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
Build: Corning (Japan)
Kamera: (Sony i/ili Samsung)

Šta je to sad kinesko a šta nije.. taj MIUI?!. Govorim o modelu koji košta 400 KM (1500 kuna). Za te pare lošija (pozadi plsatika) mislim A70 Samsung ili A71 tako nekako moraš dati još 1000 kuna više. Za što? Za ime SAMSUNG. Za mene je Samsung ime u srednjoj bilo "Žnjžnjrnj".

Poanta: kupio bih i ja nadolazežu Sony Xperiu 1 mk III (od Applea sam odustao, definitivno iako nemam ništa protiv Applea) ali ona košta.. u parama preko 1.200,00 €
 

Ma nije uopce problem u Brandu...ja bih radije sad imao p40 Pro od Haweia nego s20+ ali uz te blokade softvera i usluga nazalost ti mobiteli nemaju smisla u 2021.

Ja recimo dosta koristim google maps iako imam navigaciju u autu,na mobu je to brze i jednostavnije i nema mi smisla mob koji nema maps.

Jbg steta....p20 pro mi je bio fantastican.

Da nije problem u Brandu ali ubijanja i drugih procesa ili servisa se svakodnevno dešava. Pogoto kada je Google osnovao vlastito pogrebno preduzeće. 
 

lmutak kaže...

Imas google maps prek browsera..??!?

 

p40 pro ima vec ispod 5k 

 

p40 za 3.4k

 

Ja bih Huawei Mate 20 Pro iz 2018-te godine. Ali i on je.. hm.. 500€ minimum minimuma + koliko je baterija se potrošila nakon dvije godine korištenja. Ne znam da li ima novih na stanju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

vas dvoica.Izostala je jedna bitna stvar a to jeste da Kina ima neke sirovine o kojima je Amerika ovisna na svim svojim poljima u proizvodnji od medicine,eletronike,vojske itd itd. A ovi klipani lupaju zabrane di god stignu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 22:23 (Igor150).
13 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Svojedobno, prije više od sigurno deset godina, razgovarao sam sa stručnijom osobom od sebe, gdje i u kojem zecu leži grm, u odnosima KINE i USA, obzirom KINA drži kraljevske dragulje američana čvrsto u svojim ručicama, kao malim! 
Naime, KINA je u vlasništvu silne količine obveznica, i evidentno drži, ili je držala a ja to nisam do sada uočio, ekonomiju američana pod svojim nadzorom. 

Pitam se sada pitam, zašto KINA nije ušla u "dvoboj" financijama, ako je ona teorija točna, odnosno drži/držala vodu?! 

Ako KINA nije potegnula takvo nešto kao ekonomski "argument" u dokazivanju tko ima veće mišiće, pa koliko velike mišiće onda KINA ima?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

Zato što je to ekvivalentno ubijanju taoca - to je sredstvo pritiska, ali ako iskoristiš, više ga nemaš. Kriminalac koji drži taoce, ako počne ubijati taoce dobije metak od SWAT-a čim zapovjenik na terenu zaključi da je rizik od same akcije za taoce manje od rizika nedjelovanja.

 

S druge strane, Trumpovoj administraciji je ovo jedna od zadnjih odluka i bilo je izgledno da će doći do revizije većine odluka, pa je pametnije pričekati novog pregovarača sa svim taocima na broju.

 

S treće strane, ni šteta koju bi Kina pretpjela zbog rušenja američke ekonomije nije mala.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 10:27 (MrBlc).
13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

Gledaj Kinu kao na dilera,a ameriku kao narkomana....

 

Za kinu vrijedi jedno pravilo ,a to je strpljen-spašen...

To Each His Own.
4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
lmutak kaže...

Gledaj Kinu kao na dilera,a ameriku kao narkomana....

 

Za kinu vrijedi jedno pravilo ,a to je strpljen-spašen...

 Dobra analogija, al bojim se da u tom slučaju Kina izvlači deblji kraj... Vidiš, narkoman uvijek može promjeniti dilera (khm... Indija...), ili u konačnici, potpuno se skinuti sa droge... No diler, što će diler sa svom tom drogom bez narkomana? Bankrotirat...  Također, u ovoj usporedbi diler ne može iskoristiti sredstvo prisile, jer SAD koliko god bio trenutno u banani i dalje ima zavidan broj nuklearnih bojni glavi i još uvijek hebenu vojnu mašineriju... Tako da... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 20:05 (NoDe31).
5 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
NoDe31 kaže...
lmutak kaže...

Gledaj Kinu kao na dilera,a ameriku kao narkomana....

 

Za kinu vrijedi jedno pravilo ,a to je strpljen-spašen...

 Dobra analogija, al bojim se da u tom slučaju Kina izvlači deblji kraj... Vidiš, narkoman uvijek može promjeniti dilera (khm... Indija...), ili u konačnici, potpuno se skinuti sa droge... No diler, što će diler sa svom tom drogom bez narkomana? Bankrotirat...  Također, u ovoj usporedbi diler ne može iskoristiti sredstvo prisile, jer SAD koliko god bio trenutno u banani i dalje ima zavidan broj nuklearnih bojni glavi i još uvijek hebenu vojnu mašineriju... Tako da... 

Indija nije ni blizu po infrastrukturi da parira Kini. Nije bez razloga da jos uvijek nemamo masovni izvoz Indijskih jednostavnih industrijskih proizvoda poput igracaka ili jeftine odjece. Koliko god ima siromasnih Indijaca vertikalna integracija koju ima Kina kao i logistika dopreme sirovina i otpreme roba cini Kinu jos uvijek najjeftinijom za takvu proizvodnju. U Kinu uđe ruda i izadje iPhone, sve na jednome mjestu.

To je i razlog zasto Americki trgovinski rat nikada nije imao sanse. Da se proizvodnja vrati u SAD nije dosta da izgradite tvornicu. Gdje je doprema svih sirovina, gdje su tvornice za poluproizvode i gdje je infrastruktura da ti svi proizvodi i poluproizvodi kolaju unutar drzave tokom same proizvodnje. Samo logistika dopreme svih sirovina da recimo Amerikanac izradi neku jeftinu igracku bi kostala daleko vise nego sam utjecaj tog amerikanca na tu cijenu. I onda imate proizvod koji je 5 puta skuplji i taj isti proizvod je tesko prodati i amerikancu, kamoli da ga probate izvesti u neke siromasnije drzave.

12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
ATJLučko kaže...

Svojedobno, prije više od sigurno deset godina, razgovarao sam sa stručnijom osobom od sebe, gdje i u kojem zecu leži grm, u odnosima KINE i USA, obzirom KINA drži kraljevske dragulje američana čvrsto u svojim ručicama, kao malim! 
Naime, KINA je u vlasništvu silne količine obveznica, i evidentno drži, ili je držala a ja to nisam do sada uočio, ekonomiju američana pod svojim nadzorom. 

Pitam se sada pitam, zašto KINA nije ušla u "dvoboj" financijama, ako je ona teorija točna, odnosno drži/držala vodu?! 

Ako KINA nije potegnula takvo nešto kao ekonomski "argument" u dokazivanju tko ima veće mišiće, pa koliko velike mišiće onda KINA ima?!?! 

 Zato jer Kinezi nisu glup narod. Bilo kakav sukob, vojni ili trgovinski, bi doveo do smanjenja kineske zarade i rasta ekonomije. Oni su spremni jesti govna dok god na tome zarađuju. Obveznice koje imaju u slučaju rata s USA postale bi bezvrijedne. 

13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
NoDe31 kaže...
lmutak kaže...

Gledaj Kinu kao na dilera,a ameriku kao narkomana....

 

Za kinu vrijedi jedno pravilo ,a to je strpljen-spašen...

 Dobra analogija, al bojim se da u tom slučaju Kina izvlači deblji kraj... Vidiš, narkoman uvijek može promjeniti dilera (khm... Indija...), ili u konačnici, potpuno se skinuti sa droge... No diler, što će diler sa svom tom drogom bez narkomana? Bankrotirat...  Također, u ovoj usporedbi diler ne može iskoristiti sredstvo prisile, jer SAD koliko god bio trenutno u banani i dalje ima zavidan broj nuklearnih bojni glavi i još uvijek hebenu vojnu mašineriju... Tako da... 

Apropos narkomana, ima u toj jednadžbi sa zamjenom dilera jedna mala ali zajebana nepoznanica, ako bi i funkcionirala nabavka! 

Nepoznanica je narkomansku apstinencijska kriza, ako dovoljno brzo ne dobije novu dozu, novaca recimo, a ako ga nema, netko ga mora tiskati bez pokrića, i onda tek svizac će umotati, ne čokoladu već 

 

BTW; kada će se konačno učiniti novi emotikoni, neka i budu ovakvi, ali malo novijeg eksplicitnijeg sadržaja ?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
BlueMax kaže...
ATJLučko kaže...

Svojedobno, prije više od sigurno deset godina, razgovarao sam sa stručnijom osobom od sebe, gdje i u kojem zecu leži grm, u odnosima KINE i USA, obzirom KINA drži kraljevske dragulje američana čvrsto u svojim ručicama, kao malim! 
Naime, KINA je u vlasništvu silne količine obveznica, i evidentno drži, ili je držala a ja to nisam do sada uočio, ekonomiju američana pod svojim nadzorom. 

Pitam se sada pitam, zašto KINA nije ušla u "dvoboj" financijama, ako je ona teorija točna, odnosno drži/držala vodu?! 

Ako KINA nije potegnula takvo nešto kao ekonomski "argument" u dokazivanju tko ima veće mišiće, pa koliko velike mišiće onda KINA ima?!?! 

 Zato jer Kinezi nisu glup narod. Bilo kakav sukob, vojni ili trgovinski, bi doveo do smanjenja kineske zarade i rasta ekonomije. Oni su spremni jesti govna dok god na tome zarađuju. Obveznice koje imaju u slučaju rata s USA postale bi bezvrijedne. 

Rat ali ne nužno oružjem kolega?! 

 

Ako ja vama izdam obveznicu, sa rokom trajanja, koja ima i detalje ugovora, jer smo to tradeali ugovorom, kada se vi počnete ponašati iznad uvijeta propisanih ugovorom, obveznice idu na naplatu 

Uvjeren sam da KINA ima jakih aduta iz rukava, ustvari u rukavima, obzirom da su krenuli u natezanja dok je Donny bio na čelu Amerike, posljedice bi se osjetile svjetski, oni ipak čekaju samo na Ameriku. 

ATJ Lučko
4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Alpa Chino kaže...

Indija nije ni blizu po infrastrukturi da parira Kini. Nije bez razloga da jos uvijek nemamo masovni izvoz Indijskih jednostavnih industrijskih proizvoda poput igracaka ili jeftine odjece. Koliko god ima siromasnih Indijaca vertikalna integracija koju ima Kina kao i logistika dopreme sirovina i otpreme roba cini Kinu jos uvijek najjeftinijom za takvu proizvodnju. U Kinu uđe ruda i izadje iPhone, sve na jednome mjestu.

To je i razlog zasto Americki trgovinski rat nikada nije imao sanse. Da se proizvodnja vrati u SAD nije dosta da izgradite tvornicu. Gdje je doprema svih sirovina, gdje su tvornice za poluproizvode i gdje je infrastruktura da ti svi proizvodi i poluproizvodi kolaju unutar drzave tokom same proizvodnje. Samo logistika dopreme svih sirovina da recimo Amerikanac izradi neku jeftinu igracku bi kostala daleko vise nego sam utjecaj tog amerikanca na tu cijenu. I onda imate proizvod koji je 5 puta skuplji i taj isti proizvod je tesko prodati i amerikancu, kamoli da ga probate izvesti u neke siromasnije drzave.

 Ni Kina nije imala infrastrukturu, a i Indija je počela masovno ulagat u infrastrukturu, tako da se tu nešto sigurno kuha, na kraju krajeva,  Indija dođe više kao back up plan...

ATJLučko kaže...

Apropos narkomana, ima u toj jednadžbi sa zamjenom dilera jedna mala ali zajebana nepoznanica, ako bi i funkcionirala nabavka! 

Nepoznanica je narkomansku apstinencijska kriza, ako dovoljno brzo ne dobije novu dozu, novaca recimo, a ako ga nema, netko ga mora tiskati bez pokrića, i onda tek svizac će umotati, ne čokoladu već 

 

BTW; kada će se konačno učiniti novi emotikoni, neka i budu ovakvi, ali malo novijeg eksplicitnijeg sadržaja ?! 

 Naravno, nitko nije rekao da je tranzicija bezbolna... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 21:47 (NoDe31).
12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
ATJLučko kaže...

 

Ako ja vama izdam obveznicu, sa rokom trajanja, koja ima i detalje ugovora, jer smo to tradeali ugovorom, kada se vi počnete ponašati iznad uvijeta propisanih ugovorom, obveznice idu na naplatu 

Uvjeren sam da KINA ima jakih aduta iz rukava, ustvari u rukavima, obzirom da su krenuli u natezanja dok je Donny bio na čelu Amerike, posljedice bi se osjetile svjetski, oni ipak čekaju samo na Ameriku. 

 Ako predsjednik USA u jednom trenutku kaže "obveznice su bezvrijedne" na koji način i od koga će ih Kina naplatiti? Međunarodno pravo? Misliš da je i jedne i druge briga za to?

Normalno da Kina ima jakih aduta. Oni znaju da ni Trump nije mogao zabraniti sve kinesko nego selektivno udarati po firmama. Trump uvede sankcije Huaweiju i Huawei zbog toga pretrpi pad rasta (ne pad) od 10% dok Xiaomi naraste 20%. Ako sad udare po Xiaomiju neka druga kineska firma će od toga profitirati. Kinezima svejedno, a Trump kao pokazuje zube.

12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
NoDe31 kaže...
Alpa Chino kaže...

Indija nije ni blizu po infrastrukturi da parira Kini. Nije bez razloga da jos uvijek nemamo masovni izvoz Indijskih jednostavnih industrijskih proizvoda poput igracaka ili jeftine odjece. Koliko god ima siromasnih Indijaca vertikalna integracija koju ima Kina kao i logistika dopreme sirovina i otpreme roba cini Kinu jos uvijek najjeftinijom za takvu proizvodnju. U Kinu uđe ruda i izadje iPhone, sve na jednome mjestu.

To je i razlog zasto Americki trgovinski rat nikada nije imao sanse. Da se proizvodnja vrati u SAD nije dosta da izgradite tvornicu. Gdje je doprema svih sirovina, gdje su tvornice za poluproizvode i gdje je infrastruktura da ti svi proizvodi i poluproizvodi kolaju unutar drzave tokom same proizvodnje. Samo logistika dopreme svih sirovina da recimo Amerikanac izradi neku jeftinu igracku bi kostala daleko vise nego sam utjecaj tog amerikanca na tu cijenu. I onda imate proizvod koji je 5 puta skuplji i taj isti proizvod je tesko prodati i amerikancu, kamoli da ga probate izvesti u neke siromasnije drzave.

 Ni Kina nije imala infrastrukturu, a i Indija je počela masovno ulagat u infrastrukturu, tako da se tu nešto sigurno kuha, na kraju krajeva,  Indija dođe više kao back up plan...

 Zašto stvoriti jednu ekonomiju jaču od vlastite kad možeš stvoriti dvije?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
BlueMax kaže...
Obveznice koje imaju u slučaju rata s USA postale bi bezvrijedne. 

 Obveznice se prodaju trećoj strani. Kada se tržište obveznica zasiti pada im cijena i SAD se više ne mogu povoljno zaduživati. Ako ih proglase bezvrijednima onda se više uopće ne mogu zaduživati. Amerika bez mogućnosti zaduživanja istog trena ulazi u krizu, a ići u veliki rat u situaciji kad se ne možeš zaduživati je samoubojstvo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Visak kaže...
BlueMax kaže...
Obveznice koje imaju u slučaju rata s USA postale bi bezvrijedne. 

 Obveznice se prodaju trećoj strani. Kada se tržište obveznica zasiti pada im cijena i SAD se više ne mogu povoljno zaduživati. Ako ih proglase bezvrijednima onda se više uopće ne mogu zaduživati. Amerika bez mogućnosti zaduživanja istog trena ulazi u krizu, a ići u veliki rat u situaciji kad se ne možeš zaduživati je samoubojstvo.

 Pričaš o normalnoj praksi. U slučaju proglašenja obveznica nevažečima bi li ih ti kao treća strana kupio? Obveznice su govno i to svak zna ali kad su jedini način naplate uzimaju se po sistemu daj što daš.

15 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ajmo anketa. Pod novim USA prijedskednikom situacija sa Xiaomiom će se:


11 Zaboraviti. Nema sankcija.
3 Postaje Huawei #2
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
BlueMax kaže...

 Pričaš o normalnoj praksi. U slučaju proglašenja obveznica nevažečima bi li ih ti kao treća strana kupio? Obveznice su govno i to svak zna ali kad su jedini način naplate uzimaju se po sistemu daj što daš.

 Pričam o tome da Kinezi nisu retardirani i da bi dumpali obveznice prije nego postanu nevažeće.

Misliš da Amerikanci mogu poništiti točno i samo one koje Kinezi posjeduju? Kojim pravom? Bi li nakon proglašenja obveznice bezvrijednima itko više kupovao obveznice te države?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Visak kaže...
BlueMax kaže...

 Pričaš o normalnoj praksi. U slučaju proglašenja obveznica nevažečima bi li ih ti kao treća strana kupio? Obveznice su govno i to svak zna ali kad su jedini način naplate uzimaju se po sistemu daj što daš.

 Pričam o tome da Kinezi nisu retardirani i da bi dumpali obveznice prije nego postanu nevažeće.

Misliš da Amerikanci mogu poništiti točno i samo one koje Kinezi posjeduju? Kojim pravom? Bi li nakon proglašenja obveznice bezvrijednima itko više kupovao obveznice te države?

Molim te kolega de glasaj gore.. Ja nisam.. neutralan sam.

13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...

Ajmo anketa. Pod novim USA prijedskednikom situacija sa Xiaomiom će se:


Ne da će se situacija smiriti, nego će se sve samo tako zagladiti, a sve trunje pomesti pod deeeeeebeeeeeeli tepih 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
BlueMax kaže...
Visak kaže...
BlueMax kaže...
Obveznice koje imaju u slučaju rata s USA postale bi bezvrijedne. 

 Obveznice se prodaju trećoj strani. Kada se tržište obveznica zasiti pada im cijena i SAD se više ne mogu povoljno zaduživati. Ako ih proglase bezvrijednima onda se više uopće ne mogu zaduživati. Amerika bez mogućnosti zaduživanja istog trena ulazi u krizu, a ići u veliki rat u situaciji kad se ne možeš zaduživati je samoubojstvo.

 Pričaš o normalnoj praksi. U slučaju proglašenja obveznica nevažečima bi li ih ti kao treća strana kupio? Obveznice su govno i to svak zna ali kad su jedini način naplate uzimaju se po sistemu daj što daš.

Kolega, nemam namjeru nikoga pa niti vas vrijeđati, omalovažavati bilo čime, ali niti ne trebam kada vi sami sebe pokapate! 
Uvjeren sam da imate podosta općeg znanja, pa i ja imam skromno ponizno priznajem, ali da mi zajedno znamo stvarnu situaciju, ne neznamo! 
Normalna praksa je NORMALNA, a sve drugo vodi u mutne vode, koje onaj koji ih prvi uzburka, prvi i najdublje tone! 
Čak nisu bitne niti treće strane, koje su u takvim situacijama "obični utjerivači dugova", ali se ne bojim da se nebi našlo načina da se dug utjera, prije ili kasnije, ali što kasnije to viša kamata! 

Klasičan primjer, ili dva! 
Da netko, čitaj KINA, uskrati sirovine Americi, možda bi Amerika krenula sa nekim drugim dobavljačem, ali uz koliki costbenefit ?! 
Da Amerika i prebaci proizvodnju doma, uz koju bi cijenu sata radne snage i cijene proizvoda to mogla provesti?! 
Uvjeren sam i opet da bi se moglo naći još highlightsa za početak ekonomskog sloma, nečijeg, a da to druge strane bi ostale neutralne, spavale zimskim nezainteresiranim snom, ne vjerujem da bi?! 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...

Molim te kolega de glasaj gore.. Ja nisam.. neutralan sam.

 Čuj, trudim se donositi zaključke na temelju činjenica, ne bavim se pogađanjima i suzdržavam se od neutemeljenih izjava. Za tvoje pitanje nemam dovoljno informacija da bih odgovorio. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Visak kaže...
Envy kaže...

Molim te kolega de glasaj gore.. Ja nisam.. neutralan sam.

 Čuj, trudim se donositi zaključke na temelju činjenica, ne bavim se pogađanjima i suzdržavam se od neutemeljenih izjava. Za tvoje pitanje nemam dovoljno informacija da bih odgovorio. 

Čini mi se da imaš dovoljno zaključaka i informacija i stavova da o ovoj temi razgovaraš a ne možeš anketu da popuniš - pa mi se tu odmah alarm pali u glavi!
Ova donja slika nije vezana za tebe nego sam ju našao od našeg dragog Doktora koji nam donosi Medicinske bisere... pa skontaj i dalje da li ćeš da argumentuješ a da pri tome nisi sposoban glasati - što te u svakom slučaju nitko i ne tjera. Nego me više podsjećaš na lika koji ne zna da li da glasa za Trumpha ili BIdena.. nego eto glasat će za Kanye Westa iako svi znaju da ti nezavisni kandidati de facto su ne bitni... a ti potrošio pola dana u redu da glasaš.

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...

Čini mi se da imaš dovoljno zaključaka i informacija i stavova da o ovoj temi razgovaraš a ne možeš anketu da popuniš - pa mi se tu odmah alarm pali u glavi!
Ova donja slika nije vezana za tebe nego sam ju našao od našeg dragog Doktora koji nam donosi Medicinske bisere... pa skontaj i dalje da li ćeš da argumentuješ a da pri tome nisi sposoban glasati - što te u svakom slučaju nitko i ne tjera. Nego me više podsjećaš na lika koji ne zna da li da glasa za Trumpha ili BIdena.. nego eto glasat će za Kanye Westa iako svi znaju da ti nezavisni kandidati de facto su ne bitni... a ti potrošio pola dana u redu da glasaš.

 Jedino u čemu sam sudjelovao je rasprava o obveznicama, i to na osnovu nekog znanja o njima i elementarne logike. Ti tražiš eksplicitnu prognozu za nešto što nitko ne može znati. Najveća greška u razmišljanju je inzistirati da se donose stavovi ako nema dovoljno informacija. Upravo to vodi u praznovjerja i teorije zavjere. Tek kad se pomiriš s time da postoje stvari koje ne možeš znati imaš šansu objektivno sagledati situaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Visak kaže...
* * * Ti tražiš eksplicitnu prognozu za nešto što nitko ne može znati. * * *

Da, to tražim bez puno pametovanja i da mi ne objašnjavaš šta gdje i kako.
Ako hoćeš daj informaciju kako si glasao ako nećeš nemoj ni odgovoriti na ovaj post. Za mene End-of-diskašn.

4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
BlueMax kaže...

 Zašto stvoriti jednu ekonomiju jaču od vlastite kad možeš stvoriti dvije?

 

 Iz istog razloga zbog kojeg su stvorili i tu jednu... Nitko nije rekao da je pametan razlog...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 17:47 (NoDe31).
16 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Trumpova administracija se svojski potrudila na odlasku nasapunati dasku Bidenu, pa su zadnjeg dana na vlasti proglasili kineski genocid nad Ujgurima (što ne bi bilo sporno da su napravili ranije, kad bi se sami morali nositi s ekonomskim posljedicama). No Kinezi nisu zagrizli mamac i išli se osvećivati Americi (tj. Bidenu), nego su samo Trumpove dečke pojedinačno stavili na crnu listu.

https://www.axios.com/trump-sanctions-china-pompeo-navarro-bannon-5695a432-1347-49db-a9ed-f674fbcaac6d.html

 

Većina zemalja je odavno shvatila da treba otrpiti i pričekati da orangutan ode, pa nastaviti tamo gdje su stali prije njega. Ipak, neke loše posljedice će sigurno ostati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice