SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

poruka: 94
|
čitano: 18.874
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn".
16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Uskoro ce dogovoriti ratovanje u igrama poput Call of duty.
12 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

 A bitno da se ekipa rugala Huaweiu i sve kocke bacila na Xiaomi.

 

Lijepo sam rekao da je Xiaomi sljedeci...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Je li itkome ovdje promakla činjenica da je "Trampova administracija šikanirala Xiaomi". Mislim čitam komentare još jutros iz kreveta, i dosta je kolega dobro odgovorilo ali nitko da pogodi poantu. Koliko znam Tumph više nije predsjednik USA.

Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...

Je li itkome ovdje promakla činjenica da je "Trampova administracija šikanirala Xiaomi". Mislim čitam komentare još jutros iz kreveta, i dosta je kolega dobro odgovorilo ali nitko da pogodi poantu. Koliko znam Tumph više nije predsjednik USA.

 kad se desila primopredaja vlasti?

nemam za potpis
10 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Aldo kaže...

 Već je Kina šišnula Ameriku po tehnologiji i inovacijama na dosta područja, još malo fali i ekonomski ju gazi...

 Ni blizu. Zato kupuju licence od rusa za rakete, nosače aviona, a od amera, europe, koreje itd kradu sve što stignu od tehnologije. Kina je svijetska tvornica svega, i to je iskoristila. To što većina tehnologije dolazi od tamo ne znači da su i Kinezi inovativni i da rasturaju. Nisu ni bedasti, ali da vode u nekim tehnologijama i inovativnosti, to je apsolutno zavaravanje. I dalje je jedan prosječan amerikanac višestruko produktivan nego jedan kinez (GDP).

 

S druge strane da napreduju velikim koracima, da. Ali bili bi daleko bolji da ih ne koči totalitaran sustav pun korumpirane komunističke žgadije. Da ljudi imaju slobode (nećemo o njihovom kapitalizmu i slobodnom tržištu na papiru) i da se ne boje jel će nestati ili će ih rješiti na nekom stadionu, oni bi već odavno prešišali ameriku i ostatak svijeta.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
tenac kaže...
Envy kaže...

Je li itkome ovdje promakla činjenica da je "Trampova administracija šikanirala Xiaomi". Mislim čitam komentare još jutros iz kreveta, i dosta je kolega dobro odgovorilo ali nitko da pogodi poantu. Koliko znam Tumph više nije predsjednik USA.

 kad se desila primopredaja vlasti?

Prošao neki 25. amandman. Navodno nije predsjednik više. Primorpreda klasična biti - zna se i kada 20. siječnja.

Ali ovo gore je nebitno. Bitno je da je Trampova administracija zabranila Xiaomi.. a to valja i da se potvrdi pa ovo ono.. Nema od toga ništa. Pitanje je samo kada će i Huaweiu polako da popuste u svim mjerama osim što će najveći gubitnik biti, naša nam omiljena i najdraža kompanija - Google.

14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
@Envy,krivo znas. Trupson je predsjednik do inauguracije 20.01. Dotle je Biden elected president.
14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
@entri pont. Zgadija ti je familija.
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Brk kaže...
@Envy,krivo znas. Trupson je predsjednik do inauguracije 20.01. Dotle je Biden elected president.

Ok, krivo znam i ne da mi se tražiti je li smijenjen ili nije.. Nije to poanta nego da je njegova adminitracijašikanirala Xiaomi, a to za sada neće piti vodu. To nitko nije spominjao u ovoj temi.. osim isti "rekla kazala" priča iliti Komunizam vs. Kapitalizam ili nazovite to kako hoćete.

PS: Kinezi će preživjeti sa šakom riže dnevno, a hoće li amerikanci? Sutra nek zatvori sav izvoz iu Kine u USA, USA ne bi imala papira ni da stražnjicu sa njim obriše.

Zaključak je svega: Vlasti znaju šta i kako rade, ali mi smo ti koji će ispaštati. Trenutni dragulj u svijetu telefona: Xiaomi Redmi Note 9s sa cijemo od 400 KM ako propadne iti taj u lošijem pakiranju u izvedbi Samsunga platit ću 750 KM.

4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...
 Pitanje je samo kada će i Huaweiu polako da popuste u svim mjerama osim što će najveći gubitnik biti, naša nam omiljena i najdraža kompanija - Google.

 Ne budi naivac... Ekonomski rat sa kinezima će i dalje nastavit, sa Trumpom, ili bez njega...

15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
NoDe31 kaže...
Envy kaže...
 Pitanje je samo kada će i Huaweiu polako da popuste u svim mjerama osim što će najveći gubitnik biti, naša nam omiljena i najdraža kompanija - Google.

 Ne budi naivac... Ekonomski rat sa kinezima će i dalje nastavit, sa Trumpom, ili bez njega...

Ma nisam naivac, sve se ja slažem, samo ja znam da jao kao juzer ću ispaštati.

Pazi ovo: SAD uveo sankcije tvrtkama u Iranu, Kini i UAE-u te kubanskom ministarstvu - Index.hr

Jođ će i Emiratima uvesti sankcije.. ovaj čovjek nije normalan ili je preponosan, ili reži kao uhvaćena divlja zvijer koja je krala kokoši iz kokošinjca. Ok.. mislim sankcije Dubaiu i sl.

Baš me zanima kako će poslovno carstvo Trupmha da izgleda par godina poslije ovoga. 

4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...

Ma nisam naivac, sve se ja slažem, samo ja znam da jao kao juzer ću ispaštati.

Pazi ovo: SAD uveo sankcije tvrtkama u Iranu, Kini i UAE-u te kubanskom ministarstvu - Index.hr

Jođ će i Emiratima uvesti sankcije.. ovaj čovjek nije normalan ili je preponosan, ili reži kao uhvaćena divlja zvijer koja je krala kokoši iz kokošinjca. Ok.. mislim sankcije Dubaiu i sl.

Baš me zanima kako će poslovno carstvo Trupmha da izgleda par godina poslije ovoga. 

 Problem je što to nema neke pretjerane veze sa Trumpom, već sa činjenicom da je SAD u slobodnom padu, a sankcije (biti će ih još) su samo potez očajnika, prije nego što SAD padne na dno... Ne vidim zašto bi ti kao juzer ispaštao? I Huawei i Xiaomi če dalje radit što su dosad radili, sa Googleom, ili bez njega... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 12:13 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
NoDe31 kaže...
Envy kaže...

* * *

 Problem je što to nema neke pretjerane veze sa Trumpom, već sa činjenicom da je SAD u slobodnom padu, a sankcije (biti će ih još) su samo potez očajnika, prije nego što SAD padne na dno... Ne vidim zašto bi ti kao juzer ispaštao? I Huawei i Xiaomi če i dalje radit to što su dosad radili, sa Googleom, ili bez njega... 

Evo gledaj:

Nikada nisam doživio da cijene mobilnih telefona (isti model dakle) kroz 6 ili 12 mjeseci RASTU! Ponavlajm Rastu!
Xiaomi Redmi Note 9s 6/128 bio je između 395-410 KM (pomnoži sa 4 ako ćeš u kunama).
Godinu dana poslije cijena ide i ako se može naći na 450 KM... isti model isti telefon od istog dućana.

Mogu li biti jasniji?

Kao što rekoh to je problem njihovih Vlada. Kina ima dovoljno para da sada ako zuistave sav promet i proizvodnju svega što ide prema USA kinezi bi preživjeli ali umaženi amerikanci.. hm... apokalipsa.
Budimo realni i Kina vs. Japan.. odavno je tamo neka zavrzlama oko onih otoka sa mineralima i specifičnim materijalima.

Ali vratimo se malo u prošlost i malo sadašnjost:

U Kini gdje nikne tvornica tu trava ne raste, a ako je pokraj rijeke to više nije rijeka to postane kanal za toksični otpad.. ili je to bilo tako prije 15-godina gledajući neku emisiju.
U USA u njihovo zaltno doba čeličana, 2 dolara za pun rezervar goriva i vožnja Avionom kao iz Jaruna u Maksimir busom bilo je lijepo - ali tko je tada gledao na Eko emisiju i CO2 emisiju, kada je USA čelik dizao NY nebodere do u nebesa?

U Norveškoj ima jedan zakon koji kaže "nema uvoza stranih mliječnih proizvoda dok god domaćih ima".. eto ti najboljeg poticaja za otvaranje krava muzara.

Amerikanci umjesto da svoj porezno-carinsko-gospodarski zakon dovedu u red, oni umjesto toga dopuštaju da Apple gomila koliko ono 2,25T vrijednosti. Isto vrijedi i za Google, i Facebook i AWS itd itd.. široka tema.

Ja sam samo rekao da je ovo Trumpova administracija rekla i da se od silnih komentar to nigdje ne spominje, a lik kao što sam rekao kao bijesan pas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 20:00 (Envy).
16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Entry Point kaže...
Aldo kaže...

 Već je Kina šišnula Ameriku po tehnologiji i inovacijama na dosta područja, još malo fali i ekonomski ju gazi...

 Ni blizu. Zato kupuju licence od rusa za rakete, nosače aviona, a od amera, europe, koreje itd kradu sve što stignu od tehnologije. Kina je svijetska tvornica svega, i to je iskoristila. To što većina tehnologije dolazi od tamo ne znači da su i Kinezi inovativni i da rasturaju. Nisu ni bedasti, ali da vode u nekim tehnologijama i inovativnosti, to je apsolutno zavaravanje. I dalje je jedan prosječan amerikanac višestruko produktivan nego jedan kinez (GDP).

 

S druge strane da napreduju velikim koracima, da. Ali bili bi daleko bolji da ih ne koči totalitaran sustav pun korumpirane komunističke žgadije. Da ljudi imaju slobode (nećemo o njihovom kapitalizmu i slobodnom tržištu na papiru) i da se ne boje jel će nestati ili će ih rješiti na nekom stadionu, oni bi već odavno prešišali ameriku i ostatak svijeta.

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
zvir12 kaže...

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Da super, "jer inače ofucanog ili izlizanog Oskara uvijek dobijaju samo najbolji filmovi i dokumentarci".

 

Pogledaj tko je danas lider u nm, ili proizvodnja procesora i raznih čipova.Tajvanski TSMC je na vrhu, a znamo kaj Kina misli o Tajvanu i da ga prilično svojata ili ono Tajvan je okvirno Kina.U bilo kakvom ozbiljnijem sukobu mišiča(i dalje nije klasičan rat), Kina bi prvo stavila šapu na Tajvan a dalje znaš i sam razvoj događaja.

 

Recimo da TSMC sutra prestane s proizvodnjom, tko bi proizvodio Jabučarske/AMD/Qualcomm procesore ili PS5 ili X BOX X, moža sveti petar?Intel za to nije sposoban, a bogami nije niti Samsung dakle največi igrači ovise o TSMC koji je jako blizu Kine.Teško je i zamislit kaj bi se dogodilo da TSMC stane sa proizvodnjom, ukratko to bi bio cirkus na kvadrat=nestašica hardvera i cijene do plafona.

 

Inače trenutno TSMC gradi novu tvornicu u Americi, ali ako dođe do ozbiljnog sukoba mišica to sve pada u vodu.Uvijek moraš bit spreman na najgori scenario, ipak se svjetski poredak vodi samo profitom.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
rambox kaže...
zvir12 kaže...

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Da super, "jer inače ofucanog ili izlizanog Oskara uvijek dobijaju samo najbolji filmovi i dokumentarci".

 

Pogledaj tko je danas lider u nm, ili proizvodnja procesora i raznih čipova.Tajvanski TSMC je na vrhu, a znamo kaj Kina misli o Tajvanu i da ga prilično svojata ili ono Tajvan je okvirno Kina.U bilo kakvom ozbiljnijem sukobu mišiča(i dalje nije klasičan rat), Kina bi prvo stavila šapu na Tajvan a dalje znaš i sam razvoj događaja.

 

Recimo da TSMC sutra prestane s proizvodnjom, tko bi proizvodio Jabučarske/AMD/Qualcomm procesore ili PS5 ili X BOX X, moža sveti petar?Intel za to nije sposoban, a bogami nije niti Samsung dakle največi igrači ovise o TSMC koji je jako blizu Kine.Teško je i zamislit kaj bi se dogodilo da TSMC stane sa proizvodnjom, ukratko to bi bio cirkus na kvadrat=nestašica hardvera i cijene do plafona.

 

Inače trenutno TSMC gradi novu tvornicu u Americi, ali ako dođe do ozbiljnog sukoba mišica to sve pada u vodu.Uvijek moraš bit spreman na najgori scenario, ipak se svjetski poredak vodi samo profitom.

 

 

 Ne radi se o tome da li je film najbolji ili najgori, nego o produktivnosti između kineskih i američkih radnika u tvornici koju je u SAD-u kupio kineski tajkun. Uostalom pogledaj film pa onda komentiraj.

16 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Još bih napomenuo da glavna tema filma nije produktivnost, bilo američkih ili kineskih radnika, time se dokumentarac tek uzgredno bavi.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
zvir12 kaže...
* * *

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Predpostavljam da si skužio šta sam htio reći.

Dakle to je ovaj film: American Factory (2019) - IMDb
Vidim ima i na Netflixu i to sa HR titlovima. Hvala puno.

Uređivano: Nema HR titlova, ne znam kako mi se naslov izlistao na hrflix.eu. Plaćam 12€ Netflix i kako čovjek sada da ne piratizira? Kako?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 20:08 (Envy).
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
rambox kaže...
zvir12 kaže...

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Da super, "jer inače ofucanog ili izlizanog Oskara uvijek dobijaju samo najbolji filmovi i dokumentarci".

 

Pogledaj tko je danas lider u nm, ili proizvodnja procesora i raznih čipova.Tajvanski TSMC je na vrhu, a znamo kaj Kina misli o Tajvanu i da ga prilično svojata ili ono Tajvan je okvirno Kina.U bilo kakvom ozbiljnijem sukobu mišiča(i dalje nije klasičan rat), Kina bi prvo stavila šapu na Tajvan a dalje znaš i sam razvoj događaja.

 

Recimo da TSMC sutra prestane s proizvodnjom, tko bi proizvodio Jabučarske/AMD/Qualcomm procesore ili PS5 ili X BOX X, moža sveti petar?Intel za to nije sposoban, a bogami nije niti Samsung dakle največi igrači ovise o TSMC koji je jako blizu Kine.Teško je i zamislit kaj bi se dogodilo da TSMC stane sa proizvodnjom, ukratko to bi bio cirkus na kvadrat=nestašica hardvera i cijene do plafona.

 

Inače trenutno TSMC gradi novu tvornicu u Americi, ali ako dođe do ozbiljnog sukoba mišica to sve pada u vodu.Uvijek moraš bit spreman na najgori scenario, ipak se svjetski poredak vodi samo profitom.

 

 

Kome god da AMD bude proizvodio procesore to će za tebe biti logično najbolje i nakvalitnije, a i vrapcima na grani znamo da nije.

Sama vijest da će Intel promjeniti CEO-a dala je priliku Investitorima da kupe AMD-ove dionice jer su Intelove porasle za 7% a u istom danu AMD-ove potonule 4%.
Ali u čemu je Ironija: Svi kažu ili misle (internet hype ili c/p novinarstvo a možeš to nazvati i Infodemijom kao vrstom bolesti) da je AMD bolji i kad jeste i dalje ne ulažu u AMD.

2024. TSMC će da zaostaje i za Samsungom i za Intelom jer tek 2025 će da pređu na Gate-All-Araoung (GAA) tip tranzistora.
Što znači da bi u maredme 3 godine TSMC mogao da padne (i vjerojatno će pasti) na treće mjesto. IoT intela dovoljno mu je da laganini na dušeku pluta. U međuvremnu raketa (kreao sam to priej 2 godine) udarila je u sjedište HQ AMD-a (ti si rekao da će proletjeti kraj zemlje kao da nije ni lansirana).

Ja se ne vodim profitom nego kvalitetom.. AMD poluproizvod zvan Radeon ne bih nikome prodao. 

Dva puta si me spominjao u vezi vešmašina, indirektno bez @ da me citiraš, probaj još samo jednom, ti ako si sposoban da pročitaš dva doktorata da ušteluješ memoriju na AMD-a nisi spo sposoban da poraviš bravicu na veš mašini to dovoljno govori o tebi a ne o meni.

Bezzveze trolaš temu.

14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...
rambox kaže...
zvir12 kaže...

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Da super, "jer inače ofucanog ili izlizanog Oskara uvijek dobijaju samo najbolji filmovi i dokumentarci".

 

Pogledaj tko je danas lider u nm, ili proizvodnja procesora i raznih čipova.Tajvanski TSMC je na vrhu, a znamo kaj Kina misli o Tajvanu i da ga prilično svojata ili ono Tajvan je okvirno Kina.U bilo kakvom ozbiljnijem sukobu mišiča(i dalje nije klasičan rat), Kina bi prvo stavila šapu na Tajvan a dalje znaš i sam razvoj događaja.

 

Recimo da TSMC sutra prestane s proizvodnjom, tko bi proizvodio Jabučarske/AMD/Qualcomm procesore ili PS5 ili X BOX X, moža sveti petar?Intel za to nije sposoban, a bogami nije niti Samsung dakle največi igrači ovise o TSMC koji je jako blizu Kine.Teško je i zamislit kaj bi se dogodilo da TSMC stane sa proizvodnjom, ukratko to bi bio cirkus na kvadrat=nestašica hardvera i cijene do plafona.

 

Inače trenutno TSMC gradi novu tvornicu u Americi, ali ako dođe do ozbiljnog sukoba mišica to sve pada u vodu.Uvijek moraš bit spreman na najgori scenario, ipak se svjetski poredak vodi samo profitom.

 

 

Kome god da AMD bude proizvodio procesore to će za tebe biti logično najbolje i nakvalitnije, a i vrapcima na grani znamo da nije.

Sama vijest da će Intel promjeniti CEO-a dala je priliku Investitorima da kupe AMD-ove dionice jer su Intelove porasle za 7% a u istom danu AMD-ove potonule 4%.
Ali u čemu je Ironija: Svi kažu ili misle (internet hype ili c/p novinarstvo a možeš to nazvati i Infodemijom kao vrstom bolesti) da je AMD bolji i kad jeste i dalje ne ulažu u AMD.

2024. TSMC će da zaostaje i za Samsungom i za Intelom jer tek 2025 će da pređu na Gate-All-Araoung (GAA) tip tranzistora.
Što znači da bi u maredme 3 godine TSMC mogao da padne (i vjerojatno će pasti) na treće mjesto. IoT intela dovoljno mu je da laganini na dušeku pluta. U međuvremnu raketa (kreao sam to priej 2 godine) udarila je u sjedište HQ AMD-a (ti si rekao da će proletjeti kraj zemlje kao da nije ni lansirana).

Ja se ne vodim profitom nego kvalitetom.. AMD poluproizvod zvan Radeon ne bih nikome prodao. 

Dva puta si me spominjao u vezi vešmašina, indirektno bez @ da me citiraš, probaj još samo jednom, ti ako si sposoban da pročitaš dva doktorata da ušteluješ memoriju na AMD-a nisi spo sposoban da poraviš bravicu na veš mašini to dovoljno govori o tebi a ne o meni.

Bezzveze trolaš temu.

 e, sad si ga pos.o   

13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Alpa Chino kaže...

To je upravo ono sto ja vidim kao glavni problem. Amerikanci su se postavili kao "sve ili nista". Oni moraju biti na vrhu. Kao da sve ovo sto su do sada postigli ce biti nevaljalo. Ili se mozda boje da ce izgubiti moc da svima drugima nareduju sto da rade ili mozda da ce se naci netko jaci i onda njima stavljati sankcije. Jer neka me netko podsjeti kakve sankcije je recimo Europa stavila na Amerikance kad se saznalo da u Iraku nema oruzja masovnog unistenja?

 

Ja nemam nista protiv, neka u USA zabrane ciji god proizvod hoce, imaju to pravo. Ali pobogu neka ne ogranicavaju meni da ja recimo kupim huawei sa google aplikacijama gore.

Apropos Huaweia sa Guugl aplikacijama, u konkretnom kontekstu, kako bi se to moglo/trebalo objasniti business riječnikom ?! 

Ako postoje kontradikcije na relaciji "Mi" smo protiv "Vas", a dilali bi ________!!!!!! 
E ova praznina je meni nekako neobjašnjiva, barem dok Mr president ne opovrgne i obustavi odluke svojeg prethodnika! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ukratko...ne kupovat Kineske mobitele opcenito posto ovo postaje trend.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
rambox kaže...
zvir12 kaže...

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Da super, "jer inače ofucanog ili izlizanog Oskara uvijek dobijaju samo najbolji filmovi i dokumentarci".

 

Pogledaj tko je danas lider u nm, ili proizvodnja procesora i raznih čipova.Tajvanski TSMC je na vrhu, a znamo kaj Kina misli o Tajvanu i da ga prilično svojata ili ono Tajvan je okvirno Kina.U bilo kakvom ozbiljnijem sukobu mišiča(i dalje nije klasičan rat), Kina bi prvo stavila šapu na Tajvan a dalje znaš i sam razvoj događaja.

 

Recimo da TSMC sutra prestane s proizvodnjom, tko bi proizvodio Jabučarske/AMD/Qualcomm procesore ili PS5 ili X BOX X, moža sveti petar?Intel za to nije sposoban, a bogami nije niti Samsung dakle največi igrači ovise o TSMC koji je jako blizu Kine.Teško je i zamislit kaj bi se dogodilo da TSMC stane sa proizvodnjom, ukratko to bi bio cirkus na kvadrat=nestašica hardvera i cijene do plafona.

 

Inače trenutno TSMC gradi novu tvornicu u Americi, ali ako dođe do ozbiljnog sukoba mišica to sve pada u vodu.Uvijek moraš bit spreman na najgori scenario, ipak se svjetski poredak vodi samo profitom.

 

 

 Ponekad stvarno pišeš gluposti, mnogo teške za čitati... Kinezi svojataju i Vladivostok, pola Japana, itd... no to što oni svojataju nema nikakve veze sa pameti...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 16:38 (NoDe31).
16 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Mogu se svi postavit na trepavice, ali Šafranek je kod Žnidaršića davnih dana znao što će biti: "Žuta rasa će osvojiti celi svet."

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 16:55 (bmw_power).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Entry Point kaže...
Aldo kaže...

 Već je Kina šišnula Ameriku po tehnologiji i inovacijama na dosta područja, još malo fali i ekonomski ju gazi...

 Ni blizu. Zato kupuju licence od rusa za rakete, nosače aviona, a od amera, europe, koreje itd kradu sve što stignu od tehnologije. Kina je svijetska tvornica svega, i to je iskoristila. To što većina tehnologije dolazi od tamo ne znači da su i Kinezi inovativni i da rasturaju. Nisu ni bedasti, ali da vode u nekim tehnologijama i inovativnosti, to je apsolutno zavaravanje. I dalje je jedan prosječan amerikanac višestruko produktivan nego jedan kinez (GDP).

 

S druge strane da napreduju velikim koracima, da. Ali bili bi daleko bolji da ih ne koči totalitaran sustav pun korumpirane komunističke žgadije. Da ljudi imaju slobode (nećemo o njihovom kapitalizmu i slobodnom tržištu na papiru) i da se ne boje jel će nestati ili će ih rješiti na nekom stadionu, oni bi već odavno prešišali ameriku i ostatak svijeta.

Upravo otprilike tako!

 

Evo baš slušam Korada Korlevića i veli kako su napravili najveći teleskop na svijetu (nakon urušavanja Areciba) i gle čuda, nema tko raditi s njim (kao voditelj zvjezdarnice), a baš nitko iz svijeta ne želi doći na dobru plaću i dodatne bonuse.

 

Zanimljivo, zar ne?!

15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
veliki pero kaže...

Podrzavam! Ubacili su mi oglase u sam OS na Xiaomi Mi9 i da enable USB debbuging moram kreirati racun sa Xiaomijem.

Što si ne uzmeš demokratski ajfon umjesto prdenja tu. Ja nemam Mi account, nikada nisam vidio ni jedan oglas i debuggam preko USBa svakodnevno

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...
zvir12 kaže...
* * *

 Što se tiče američke produktivnosti, preporučio bih ti da pogledaš dokumentarac "American factory", inače dobitnik oscara za najbolji dokumentarni film prošle godine.

Predpostavljam da si skužio šta sam htio reći.

Dakle to je ovaj film: American Factory (2019) - IMDb
Vidim ima i na Netflixu i to sa HR titlovima. Hvala puno.

Uređivano: Nema HR titlova, ne znam kako mi se naslov izlistao na hrflix.eu. Plaćam 12€ Netflix i kako čovjek sada da ne piratizira? Kako?

Ljudi, film je TOP.. Ostalo mi još 30-tak minuta, ali nemate osjećaj kao da je Dokumentarac.. nego baš.. moja preporuka. Hvala još zvir12 i baš nekako vezano za ovu temu. 

15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
MEGATAMA kaže...

Ukratko...ne kupovat Kineske mobitele opcenito posto ovo postaje trend.

Ali komotno osim branda možeš reči da i nije kineski mobitel osim što piše Made in PRC. Pogledaj ovaj model: Redmi Note 9 Pro:
OS: Android 10, MIUI 11
SoC: Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
Build: Corning (Japan)
Kamera: (Sony i/ili Samsung)

Šta je to sad kinesko a šta nije.. taj MIUI?!. Govorim o modelu koji košta 400 KM (1500 kuna). Za te pare lošija (pozadi plsatika) mislim A70 Samsung ili A71 tako nekako moraš dati još 1000 kuna više. Za što? Za ime SAMSUNG. Za mene je Samsung ime u srednjoj bilo "Žnjžnjrnj".

Poanta: kupio bih i ja nadolazežu Sony Xperiu 1 mk III (od Applea sam odustao, definitivno iako nemam ništa protiv Applea) ali ona košta.. u parama preko 1.200,00 €
 

11 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Ukratko...ne kupovat Kineske mobitele opcenito posto ovo postaje trend.

Ali komotno osim branda možeš reči da i nije kineski mobitel osim što piše Made in PRC. Pogledaj ovaj model: Redmi Note 9 Pro:
OS: Android 10, MIUI 11
SoC: Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
Build: Corning (Japan)
Kamera: (Sony i/ili Samsung)

Šta je to sad kinesko a šta nije.. taj MIUI?!. Govorim o modelu koji košta 400 KM (1500 kuna). Za te pare lošija (pozadi plsatika) mislim A70 Samsung ili A71 tako nekako moraš dati još 1000 kuna više. Za što? Za ime SAMSUNG. Za mene je Samsung ime u srednjoj bilo "Žnjžnjrnj".

Poanta: kupio bih i ja nadolazežu Sony Xperiu 1 mk III (od Applea sam odustao, definitivno iako nemam ništa protiv Applea) ali ona košta.. u parama preko 1.200,00 €
 

Ma nije uopce problem u Brandu...ja bih radije sad imao p40 Pro od Haweia nego s20+ ali uz te blokade softvera i usluga nazalost ti mobiteli nemaju smisla u 2021.

Ja recimo dosta koristim google maps iako imam navigaciju u autu,na mobu je to brze i jednostavnije i nema mi smisla mob koji nema maps.

Jbg steta....p20 pro mi je bio fantastican.

13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

Imas google maps prek browsera..??!?

 

p40 pro ima vec ispod 5k 

 

p40 za 3.4k

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 11:14 (lmutak).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice