SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

poruka: 94
|
čitano: 18.875
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn".
3 godine
odjavljen
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Podrzavam! Ubacili su mi oglase u sam OS na Xiaomi Mi9 i da enable USB debbuging moram kreirati racun sa Xiaomijem.

 
19 1 hvala 2
7 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Koliko ja znam, Kina je ionako zabranila sve američke servise i društvene mreže, tako da ne vidim u čemu je problem kada im netko odgovori istom mjerom.

 
33 3 hvala 3
15 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

kao stara komunjara (nekad mlađa ali nikad član), imam komunistički telefon. tak sam si ponosan ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
38 0 hvala 0
12 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ja bih tu dodao Muska kao suradnika komunističke partije i njegovu Teslu kao komunističku firmu.

Ako im nije McCarthy stao na kraj, moramo mi sada.

 

 

https://fortune.com/2020/01/07/elon-musk-tesla-gigafactory-shanghai-china-ceremony/

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
MadDogMattis kaže...

Koliko ja znam, Kina je ionako zabranila sve američke servise i društvene mreže, tako da ne vidim u čemu je problem kada im netko odgovori istom mjerom.

 1. Amerika nije komunistička država.

2. Ruzinavi je prvo svoje obećanje o povratku proizvodnjeu u USA pokušao ostvariti smiješnim poticajima, pa kad to nije prošlo nametanjem carina i tu je popušio na vlastitom tlu, da bi na kraju ovakvim sranjima pokušao izazvati reakciju Kine. Debil misli da će Kinezi sad odgovoriti tjeranjem američke proizvodnje iz kine. Samo Kinezi nisu glupi i profitirat će i ovom odlukom kao što su i onom vezanom za Huawei. Huawei padne 10%, ostali narastu 20%, a u konačnici sve je to jedna firma + NR Kina.

Valljda je svima jasno da sve kineske tehnološke firme surađuju s partijom i vojskom. Pa što ih sve ne zabrani i uđe u otvoreni trgovinski rat? Ovako mu se Kinezi rugaju.

15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Sad je meni jasno zašto je kod kolege Socijalistička Internacionala ton zvona.
morrisoN
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Bug kao da uživa u tome da alt tabamo između 40 istih tema.

 

Vodi li time redakcija neke međusobne ratove? Hmmm? 

 

Smatra li nas se ratnim plijenom ili topovskim mesom? Hmmmm?

 

Samo ne znam dal to izgleda uvas ovako:

 ili ovako

 

Zašto Bug koristi somalijsku zastavu za oznaku pretplatničkog statusa???
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Nisam siguran tko je tu komunista, USA svojim komunistickom stavom zastite trzista (zabrana uvoza) ili Kina svojom otvorenom trzisnom ekonomijom!

 
6 8 hvala 0
15 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Kad bi svi isli zabranjivati americke kompanije koje suradjuju s obavjestajnim sluzbama, vojskom i Vladom 3/4 ne bi poslovale vise nikad izvan SAD-a. 

 
32 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Jesu prestigli Apple? -fu,zabrana komunjarama. Who's next?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 18:10 (Igor150).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ovim putem, ispovijedam se vama braćo, da sagriješih grdno, uzeo ajfona, imao ga dva tjedna i nikad više...

 

Xiaomi će i jope, 5. put, uprihoditi nešto kožur'ca vrste Martes martes  od mene....

 

Očekujem, pače, zahtijevam, da u slijedećoj iteraciji MIUI-a dobijem i elektronski oblik "Male crvene knjižice" predsjednika Maa....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 18:24 (Stric_Jura).
Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Kineski odgovor na ovu zabranu biti će SARS-CoV-3. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Trump je stvarno najgore što se desilo Americi

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
LudaRajcica kaže...

Nisam siguran tko je tu komunista, USA svojim komunistickom stavom zastite trzista (zabrana uvoza) ili Kina svojom otvorenom trzisnom ekonomijom!

Nije Kina tako "crna" ko što ju Trump označava, no nije baš ni tako bajna kao što neki ovdje očito misle, a najmanje je otvoreno tržište. Ono što te valjda zbunjuje je to da je izrazito otvorena za strana ulaganja, no za plasirati proizvod na njihovo tržište ni najmanje.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

Trump se nije "desija" Americi.... on je Amerika (50ak posto) :)

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
16 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Što je više kleveta i laži, Xiaomi nam je miliji i draži!

 
19 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
southy kaže...
LudaRajcica kaže...

Nisam siguran tko je tu komunista, USA svojim komunistickom stavom zastite trzista (zabrana uvoza) ili Kina svojom otvorenom trzisnom ekonomijom!

Nije Kina tako "crna" ko što ju Trump označava, no nije baš ni tako bajna kao što neki ovdje očito misle, a najmanje je otvoreno tržište. Ono što te valjda zbunjuje je to da je izrazito otvorena za strana ulaganja, no za plasirati proizvod na njihovo tržište ni najmanje.

 Je, samo oni ni ne glume nikakvu otvorenost. Ovo "zabranit ćemo Xiaomi jer oni surađuju s vojskom i partijom" je smiješno. Eto, ZTE, BBK, Lenovo, Oppo, Meizu... nisu :)

Kineske firme ne surađuju s komunističkom partijom, one su dio komunističke partije.

12 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Ovo neće ni najmanje sputati američke kapitaliste da i dalje uspješno surađuju s komunističkom partijom Kine kao što rade zadnjih nekoliko desetljeća.

 
5 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
MadDogMattis kaže...

Koliko ja znam, Kina je ionako zabranila sve američke servise i društvene mreže, tako da ne vidim u čemu je problem kada im netko odgovori istom mjerom.

Ocito nemas pojma. Kinezi su zabranili da socijalne mreze posluju u Kini. Odnosno nisu im zabranili vec su ih primorali da se drze njihovih zakona pri cemu su ovi odbili i onda dobili zabranu. Istom mjerom neka Amerikanci zabrane Kineske konkurente drustvenim mrezama zbog "nacionalne sigurnosti" i dalje mir. Apple i dalje posluje u Kini.

 

No amerikanci ne da idu jedan korak dalje, oni ih idu deset. Ne da brane poslovanje u USA vec ako te stave na "entity listu" svaka tvrtka bilo gdje u svijetu ako proizvodi neki proizvod koji ima samo mislim 10% americke tehnologije ne smije poslovati sa tvrtkama sa te liste. Totalna zabrana iako mozda ta tvrtka nema nikakvog poslovanja u Americi. Amerikanci su stavili 260 Kineskih tvrtki na tu listu. Tebi iz HR koji proizvodis neki proizvod amerikanac brani da ga prodas jednoj od tih tvrtki. Ajde molim te ako mislis da je to "ista mjera".

 

Ideja je gusenje kineskih tvrtki koje razvojem debelo nadmasuju americke. Jedino sto amerikance drzi na vrhu su postojeci tehnoloski divovi jer su tu od pocetka i debelo su se ukopali. I njima sad smeta sto Kina radi konkurente.

16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Alpa Chino kaže...
MadDogMattis kaže...

Koliko ja znam, Kina je ionako zabranila sve američke servise i društvene mreže, tako da ne vidim u čemu je problem kada im netko odgovori istom mjerom.

 

...Ideja je gusenje kineskih tvrtki koje razvojem debelo nadmasuju americke. Jedino sto amerikance drzi na vrhu su postojeci tehnoloski divovi jer su tu od pocetka i debelo su se ukopali. I njima sad smeta sto Kina radi konkurente.

 Već je Kina šišnula Ameriku po tehnologiji i inovacijama na dosta područja, još malo fali i ekonomski ju gazi...

16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
Pandemija ce ubrzati stvari oko kineskog napretka.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

 Već je Kina šišnula Ameriku po tehnologijii inovacijama na dosta područja, još malo fali i ekonomski ju gazi...

 Nebih se baš složio,navedi neki primjer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 22:11 (zzz).
16 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
11 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Delaying the inevitable..... pad Njemacke u ww2, raspad Rusije, dominacija Kine... sve je to bilo neizbjezno

 
1 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

To je upravo ono sto ja vidim kao glavni problem. Amerikanci su se postavili kao "sve ili nista". Oni moraju biti na vrhu. Kao da sve ovo sto su do sada postigli ce biti nevaljalo. Ili se mozda boje da ce izgubiti moc da svima drugima nareduju sto da rade ili mozda da ce se naci netko jaci i onda njima stavljati sankcije. Jer neka me netko podsjeti kakve sankcije je recimo Europa stavila na Amerikance kad se saznalo da u Iraku nema oruzja masovnog unistenja?

 

Ja nemam nista protiv, neka u USA zabrane ciji god proizvod hoce, imaju to pravo. Ali pobogu neka ne ogranicavaju meni da ja recimo kupim huawei sa google aplikacijama gore.

 
19 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom
PRC vs USA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom vojn

Razvoj drugih gospodarstva najstože zabranjen (opasnih gospodarstava - još od hladnog rata)

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

Naravno da će i Kina imati problema ali ona to brzo rješava i "grabi" dalje.
Mito i korupcija (moto kapitalizma) ne mogu razvijati ništa što nema dobru, bolju, najbolju zaradu.
Nema razvoja bilo čega besplatnog.

12 godina
neaktivan
offline
Re: SAD proglasile Xiaomi "komunističkom kineskom

problem ratovanje jeste na relaciji Kina - Amerika.Samo nije ratovanje klasičnim putem već 1.biološko ratovanje i 2.online ratovanje.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice