Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

poruka: 15
|
čitano: 8.065
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos".
7 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos


Privatna tvrtka postavlja legalan zahtjev uposlenicima koje uredno placa. Ne vidim vijest. Vecina nas radi slicno.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Ako su ljudi zaposleni kao remote, i potpisali takav ugovor, u koji će se to ured vratiti ili u kojem će to uredu početi raditi?

 

Bilo koji ured? Ured za rude i usklađivanje propisa?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao z
wyks kaže...

Ako su ljudi zaposleni kao remote, i potpisali takav ugovor, u koji će se to ured vratiti ili u kojem će to uredu početi raditi?

 

Bilo koji ured? Ured za rude i usklađivanje propisa?

 koliko se piše po netu, postojeći zaposlenici nemaju obvezu vratiti se ako im je u ugovoru navedena mogućnost remote. Ono što Muskara radi sad je zaobilazi to tako što stvara toksičnu atmosferu na radnom mjestu kako bi takvi ljudi sami dali otkaz

Re: Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao z
encoding kaže...

 koliko se piše po netu, postojeći zaposlenici nemaju obvezu vratiti se ako im je u ugovoru navedena mogućnost remote. Ono što Muskara radi sad je zaobilazi to tako što stvara toksičnu atmosferu na radnom mjestu kako bi takvi ljudi sami dali otkaz

 

u americi nema europskih zakona o radu gdje te firma ne može otpustiti, jednostavno ti kažu "ovo su novi uvjeti, ako se ne slažeš s time onda ćemo ti morati dati otkaz", to je to. Nema nekog posebnog objašnjenja za otkaz. Eventualno se pretpostavljam može dobiti otpremnina zbog toga, ali čisto sumnjam da im je tako nešto ikakav problem.

5 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

ZovemseZoranidolazimizRijeke Ako je u ugovoru naveden remote rad, onda je kršenje ugovora inzistirati da se ne može raidit remote, vjv postoji klauzua za slučaj raskida (otpremnina i sl.), onda stvari nisu tako crne i bar radnik dobije nešto za taj raskid, tako nešto je u slučaju ovih što su radili remote

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Pravo radno pravo i zaštita radnika je u Americi veoma muljevito tlo. Poslodavac može maknuti 1000 radnika u roku keks, maknu te bez otkaznog toka. Pozove u ured, daju ti 5 minuta da počistiš stol i ćao đaci...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao z
encoding kaže...

ZovemseZoranidolazimizRijeke Ako je u ugovoru naveden remote rad, onda je kršenje ugovora inzistirati da se ne može raidit remote, vjv postoji klauzua za slučaj raskida (otpremnina i sl.), onda stvari nisu tako crne i bar radnik dobije nešto za taj raskid, tako nešto je u slučaju ovih što su radili remote

Radi se o raskidu ugovora. Rijetko je to kad "pozitivna" stvar.

A o tome (smanjenju ili ukidanju home officea) razmišlja sve više poslodavaca, globalno.

5 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

njihova radnička prava su katastrofa, a i taj trend je super, sjećam se kad je počela pandemija pa su se spoticali jedni o druge tko će ponudit bolji "rad od doma", mislim da je FB prvi rekao da će svi radnici moći zauvijek od doma raditi, da bi sad svi povlačili tepih pod nogama. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Daleko od toga da je u USA situacija sa radnickim pravima na visokoj razini, ali cak i oni imaju zastite od masivnih otpustanja... Postoji federalni WARN zakon koji neke drzave i prosiruju. Iz tog se razloga u Twitteru i islo na na blokiranje pristupa i placanje 60-90 dana nerada umjesto cistog otpustanja... Mene zanima kako ce handleati otpustanja u europskim uredima gdje su po lokalnim zakonima radnici puno zasticeniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

či-itanje eee-poslaniceee svetog elonapoduzetnikamutikašeismutljivca južnoafrikanera tvi-ter-ča-ni-maaaa. braćo i sestree: iskrenogovoreći, ekonomska slika koja je pred nama je straš-naaaa. meee-đunarodna je situacija veoma slo-že-naaaa. vaa-njski neprijatelj, potpomognut unutranjim izdajničkim snagama, rovari protiv izvornih tečevina mojeg zgrtanja pro-o-fi-taa. ne-ekad sam zarađivoviše a sada maanjee, a meni nikad do-o-staa. ne-eke mi firme grcajuudugovima a ostale ih ne uspijevaju pokriiitiii. zaato, braćoisestre, morate raditi viišee i proklet bio i bez poslaiotpremnineostao onaj koji naradnommjestu ne pogine za moj boo-lji-taaak. ne-ema od doma, cepanja i od man-ti-ne-lee. jedankorner - pee-naaal. a ako samjaranjiv, vi ste još ra-nji-vi-jiii. riječ je gospodnjaaaaa ...

 

(oblačić tamjana)

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Mail nije procurio nego je štrcnuo. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zaposlenicima Twittera: što ste tvitali, tvitali ste. 

 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao z
Korny1603987 kaže...

Pravo radno pravo i zaštita radnika je u Americi veoma muljevito tlo. Poslodavac može maknuti 1000 radnika u roku keks, maknu te bez otkaznog toka. Pozove u ured, daju ti 5 minuta da počistiš stol i ćao đaci...

 Ako si dobar radnik, i imaš soldne vještine i sposobnost u onom što radiš netrebaš se bojati ničeg u Americi. To je raj za marljive ljude. 

2 godine
offline
Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao zapos

Preduzetje koje sve objavljuje diđitalno, zabrani uposlenicima rad od kuće.. ?!

 

E, moj avataru... 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurio prvi mail kojeg je Elon Musk poslao z

Logika nalaže da se vidi tko što radi, i kako se provjerava tko je što napravio, prije nego se ljude pošalje doma da rade.

Siguran sam da će i Musk dopustiti pojedincima da rade od kuće ako njihovo radno mjesto to omogućuje, a isti se dokažu kao dobri radnici.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice