Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot

poruka: 8
|
čitano: 3.980
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot".
15 godina
online
Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot

Tab S7+ mi je bio najveće razočaranje ove godine (tek sam ga ljetos bio kupio). Poprilično dobar hardver, al softverski stalno nešto nedostaje, od kvalitetnih aplikacija za android do nekonzistentne fluidnosti UIa.

A posebno me je nerviralo jako napadno automatsko zatamnjivanje ekrana kad se tablet jače zagrije što se događa i u običnom browseru nakon par minuta. I onda posvjetljivanje nakon par minuta i tako stalno.

 

Nakon iPad Pro 11 2018 s kojim sam bio full zadovoljan sam htio opet Androidu dati priliku (najviše zbog OLED ekrana), i na kraju sam jako požalio. 

Na kraju sam Tab S7+ dao ženi, a sebi kupio novi iPad Pro. Vrijedi svake kune koliko god koštao.

Nikad više Android tablet za mene. Ako je Tab S serija najbolje što Android tablet može dati (a trenutno jest) onda se može i bolje uložit taj novac.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot

Ja imam baš suprotno mišljenje od tvog.

Doduše, posjedujem Samsung Tab S5e (6gb/128gb) i mogu reći da je i danas nakon dvije godine još fenomenalan, od kvalitetne baterije, hadvera, pa do dostupnosti kvalitetnih aplikacija za android.

I mene je nerviralo to automatsko zatamnjivanje i osvjetljivanje ekrana koje ovisi o svjetlini prostora u kojem ga se koristi, a ne o zagrijavnju tableta. No to je funkcija koja se da isključiti, i na tabletu i mobitelu.

Kada sam ga kupio bio je na androidu 9, danas je na 11, sumnjam da će na 12.

Po cijeni je bio skup, kao neka srednja klasa, ali duplo jeftiniji od ovih današnjih. Tablet za 8000-9000 kn je notorna bezobraština. A vidim i da konkurencija nije spavala, pa ima i veći izbor, ako ne i kvalitetniji.

Što je pak tiće Apple-a, s njima nemam nikakvih iskustva. Vjerujem da u skoroj budućnosti neću ni imati, jednostavno su preskupi.

 
1 1 hvala 1
15 godina
online
Re: Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tablet
Tino_TA kaže...

Ja imam baš suprotno mišljenje od tvog.

Doduše, posjedujem Samsung Tab S5e (6gb/128gb) i mogu reći da je i danas nakon dvije godine još fenomenalan, od kvalitetne baterije, hadvera, pa do dostupnosti kvalitetnih aplikacija za android.

I mene je nerviralo to automatsko zatamnjivanje i osvjetljivanje ekrana koje ovisi o svjetlini prostora u kojem ga se koristi, a ne o zagrijavnju tableta. No to je funkcija koja se da isključiti, i na tabletu i mobitelu.

Kada sam ga kupio bio je na androidu 9, danas je na 11, sumnjam da će na 12.

Po cijeni je bio skup, kao neka srednja klasa, ali duplo jeftiniji od ovih današnjih. Tablet za 8000-9000 kn je notorna bezobraština. A vidim i da konkurencija nije spavala, pa ima i veći izbor, ako ne i kvalitetniji.

Što je pak tiće Apple-a, s njima nemam nikakvih iskustva. Vjerujem da u skoroj budućnosti neću ni imati, jednostavno su preskupi.

 

Ne, ovo nema veze s auto-brightnessom (to odmah gasim na svakom deviceu), stvar je zagrijavanja nekih komponenti i 120Hz. Takvu glupost nisam još vidio ni na jednom tabletu do sada. 

 

Imam i Tab S5e (tj. isto žena), to je jeftini tablet. Tek on je beskoristan jer nema ni olovku, a kad sam ga kupio nije podržavao niti Netflix u 1080p nego samo 720p (ne znam kako sad stoji), a ne podržava niti HDR, što je zločin prema OLED ekranima.

 

Nije tablet za 8k-9k kn bezobraština ako ga imaš kako za iskoristiti. No, naravno, sve ovisi što ti treba i koliko imaš para. Aplikacije na android tabletima nisu tako dobro prenešene u tablet varijantu, dok kod Applea je to puno bolje. A o grafičkim, foto i video aplikacijama da i ne pričamo (ničeg toga nema na Androidu tako da je olovka samo lijepa igračkica).

 

Jednom kad probaš fluidnost iPadOS-a teško da možeš više ikad pristati na android kompromis. iPad Pro 11 se nedavno mogao kupiti i za manje od 6k kn na akcijama na ekupi, a to je super cijena za takav vrhunski uređaj. Ja sam sa njega prešao na veći model 12.9'' i nikad nisam požalio. A o omjeru stranica ekrana da i ne pričamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 8:17 (Bitanga).
9 godina
offline
Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot

Imam Tab S6 i prezadovoljan sam s njim. Nikad nikakvih problema, slika savršena, brzina nenadmašna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tableta ot

Ja imam S7+ i nemam takvih problema sa smanjivanjem svjetline (baš sinoć pogledao F1 utrku). Baterija odlična, kao vanjski display za windowse radi iznenađujuće dobro. Meni je jedini minus 12 inča jer ovo nije baš prijenosno i više bi mi odgovaralo da je nekih 10".


Što se aplikacija za android, tu nema dvojbe da je to svjetlosnim godinama iza iOS-a. Međutim stiže novi update (gledao nešto na yt) i čini mi se da dolazi dosta "sitnih" ispravaka za stvari koje su do sada bile malo nespretne.

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tablet
steve90 kaže...

Ja imam S7+ i nemam takvih problema sa smanjivanjem svjetline (baš sinoć pogledao F1 utrku). Baterija odlična, kao vanjski display za windowse radi iznenađujuće dobro. Meni je jedini minus 12 inča jer ovo nije baš prijenosno i više bi mi odgovaralo da je nekih 10".


Što se aplikacija za android, tu nema dvojbe da je to svjetlosnim godinama iza iOS-a. Međutim stiže novi update (gledao nešto na yt) i čini mi se da dolazi dosta "sitnih" ispravaka za stvari koje su do sada bile malo nespretne.

.

 

Da, ne znam, meni se to najviše događalo u Chromeu na nekim stranicama, teško da bi to skužio u videu.

Jer mi se dešava da otvorim browser i čitam vijesti (neke stranice znaju fino žderati CPU) i onda vidim da mi se počinje odjednom zatamnjivati, dosta je spora tranzicija, ali se vidi jako na bijeloj pozadini. I onda odeš na desktop i tamo je isto tako, i u svim drugim appsima. Nakon par minuta se isto tako vrati nazad, spora tranzicija, ali je vidljiva na statičkom contentu. U youtubeu i videima to nisam nikad primjetio.

Nisam uspio skužiti nikad do čega je, možda je bilo nešto do mene.

 

I smetalo me što aplikacije ne rade dobro, npr čak i Facebook. U landscapeu otvoriš marketplace dio, a ovaj ti cijeli facebook app zarotira u portret. Ono, možda su nekad i ispravili, ali takve stvari na Apple storeu ne bi prošle valjda ni validaciju.

 

Pa tu i tamo neka tromost UIa, klikneš nešt, ili skrolaš, pa tu i tamo pocukne i nije instant.

 

Pa otvorim Clip Studio Paint, koji slovi kao top aplikacija za crtanje na Androidu, čak i dolazi predinstaliran na Tab S7+ jer imaju deal sa Samsungom, a ono crta kasni olovka po 1cm za olovkom kod mrvicu bržih pokreta. A u Samsung Notesu je besprijekorna. Jasno je da je to do aplikacije, a ne do hardvera i tableta, ali takve stvari su ono što čini razliku između dvije platforme.

 

Zato mi je bed što je vrhunski hardver zeznut sa ne tako dobrim softverom. Ali ok, svi imamo neke druge potrebe i preference što očekujemo od tableta.

Mojoj ženi je vrhunski :-)

 

No, moram priznati da mi je Samsungov Book Cover za Tab S7+ bio najbolji cover, i žao mi je što nema takav neki za iPad. Stvarno je praktičan za razliku od ovih standardnih trokutastih.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tablet

Baš ću pokušati malo surfati da vidim hoću primjetiti takvo što. Doduše, ja većinom gledam u tablet navečer kada mi je svjetlina poprilično smanjena pa možda i to ima utjecaja.

To za aplikacije je istina, i to je jako veliki problem. Aplikacije tipa instagram i twitter su neupotrebljive i bolje je koristiti mobilnu verziju stranice. Međutim ja nisam kupio tablet zbog toga pa mi to ne igra neku preveliku ulogu.

Smijem pitati gdje si kupio book cover? Ja si nekako ne mogu opravdati tih 50 eura za koliko se da naći na amazonu na akciji jer sam kupio keyboard cover. Iako, keyboard cover i ne koristim baš, osim njegovog stražnjeg dijela koji ima kickstand. 

15 godina
online
Re: Procurili renderi Samsung Galaxy Tab S8 tablet
steve90 kaže...

Baš ću pokušati malo surfati da vidim hoću primjetiti takvo što. Doduše, ja većinom gledam u tablet navečer kada mi je svjetlina poprilično smanjena pa možda i to ima utjecaja.

To za aplikacije je istina, i to je jako veliki problem. Aplikacije tipa instagram i twitter su neupotrebljive i bolje je koristiti mobilnu verziju stranice. Međutim ja nisam kupio tablet zbog toga pa mi to ne igra neku preveliku ulogu.

Smijem pitati gdje si kupio book cover? Ja si nekako ne mogu opravdati tih 50 eura za koliko se da naći na amazonu na akciji jer sam kupio keyboard cover. Iako, keyboard cover i ne koristim baš, osim njegovog stražnjeg dijela koji ima kickstand. 

 
Baš sam pitao ženu jel primjetila takvo što otkad ga koristi, kaže da nije (za nju sam factory reset napravio prije). Bilo bi super da je tako. No, moram to ja sam provjeriti, pitanje je jel bi ona to i skužila. Mene je izuzetno smetalo, kao i onaj jelly scroll kad sam imao tab s4, to me ubijalo. Sad je to sa 120hz neprimjetno na novim oled tabletima.

Na edigital sam kupio cover, al bilo je i preko 500kn. Meni se baš sviđa, iako ne volim te magnetske jer se znaju pomaknuti s vremenom, ali ovaj je baš praktičan kao kickstand, ali pogotovo dok ga držiš na nogama jer je čvrsti ima 2 magnetske pozicije gdje jako dobro drži tablet. Tako da ga možeš okrenuti za bolji kut u krilu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 8:09 (Bitanga).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice