Procurile slike električnog nasljednika VW Golfa

poruka: 49
|
čitano: 16.977
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile slike električnog nasljednika VW Golfa".
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Automobili se dobro recikliraju, većina željeza u optjecaju je reciklirana, aluminij i bakar također. Raznorazne ispune i dijelovi koji se ne vide su obnovljivi ili reciklirani. Staklo se tali plinom i također solidno reciklira. Olovni akumulatori se isto recikliraju većinski jedino li-ion još ne i to samo zato kaj je u njima tako mali udio litija, kobalta da je to financijski neisplativo. S druge strane, litij nije tako štetan kao olovo i drugi teški metali pa tako to i nije nekakav ekološki problem, za sada
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Ajar kaže...
Louis Pluto kaže...

Dieselgate

 sad će biti kilovatgate, jer će smuljat da troši manje struje. 

 

 

a propos ekologije, od čega se dobivaju gume i plastika za te aute? muzu gumene i plastične krave? čime se lože peći za stakla? s kojeg drveta se beru rude za kovine i ine tvari od kojih se proizvode baterije i ostali električni sklopofi? kome tata mravojed? itd.

da nema mazuta i dizela, ne bi bilo ni tih igračaka. neka nama tekućine od sprešanih i pravilno odležanih dinosaura i algi. kad bi auti išli na govna koja isere prosječna marketinška služba samo povezano s "ekološkom sviješću", imali bismo neiscrpan i obnovljiv izvor energije za sljedećih trilijardu godina i 5 mjeseci. 

 Tko zna što "čuči" u pozadini. Dok ovi rade po načelu "Hajka na vuka, a lisice meso pojele".

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Feudalac kaže...
Ante: ne pretjeruj po golfu. Nije toliko popularan u hr koliko se stalno nabacuje.

 Očito nisi dugo bio na autopijaci. Pronađi jedan drugi automobil koji drži godinama cijenu kao Golf. Očito da tu nešto ima. Inače nebi toliki ljudi trošili više novca za kupnju starijeg automobila. Dovoljno je usporediti cijene slične kategorije rabljenih automobila starijih preko 10 godina.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Feudalac kaže...
Automobili se dobro recikliraju, većina željeza u optjecaju je reciklirana, aluminij i bakar također. Raznorazne ispune i dijelovi koji se ne vide su obnovljivi ili reciklirani. Staklo se tali plinom i također solidno reciklira. Olovni akumulatori se isto recikliraju većinski jedino li-ion još ne i to samo zato kaj je u njima tako mali udio litija, kobalta da je to financijski neisplativo. S druge strane, litij nije tako štetan kao olovo i drugi teški metali pa tako to i nije nekakav ekološki problem, za sada

 Može neki link za ovo? Itekako se reciklira, čak sve firme koje prodaju bilo kakve litijske baterije moraju plaćati neku naknadau za reciklažu ovisi o količini prodanih baterija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Popularnost i držanje cijene su dva različita pojma. Vw općenito dobro drži cijenu jer su automobili trajni, nije problem izgurati 300-400-500 tisuća. Uoči da ne govorim da se ne kvare ili da je održavanje jeftino. Ja vozim honde i isto dobro drže cijenu iako nisu nikad bile popularne kao vw. Vw je stroj koji nikog neće oduševiti ničim posebnim ali traje. Novi model nikad nije radikalno drugačiji ili ekstravagantan, starom modelu se nikad ne ruši cijena, novi je svake godine skuplji za razinu inflacije, sve to skupa je stabilna, konzervativna politika firme koja proizvodi i takve automobile i to se reflektira kroz njihov zivotni vijek. Nema tu nikakve balkanske mađije, auto košta koliko u njemačkoj plus razlika u porezu, kao i svaki drugi rabljeni a mislim da referenca na njemacku nikako ne može biti loša...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Jakovp:

To kaj sam napisao je relativno. Recikliraju se ali na nacin da se iskoristi metal i plastika iz kućišta dok se ostatak uglavnom spaljuje. Dakle, ključni elementi se ne recikliraju za razliku od karoserije gdje se reciklira 100 posto ugrađenog čelika, npr
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 19:30 (Feudalac).
14 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Feudalac kaže...
Jakovp:

To kaj sam napisao je relativno. Recikliraju se ali na nacin da se iskoristi metal i plastika iz kućišta dok se ostatak uglavnom spaljuje. Dakle, ključni elementi se ne recikliraju za razliku od karoserije gdje se reciklira 100 posto ugrađenog čelika, npr

 Daj neki konkretan info a ne rekla kazala iz birtije.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
"i kad buš morao zamijeniti gume i kočnice buš kredit dizal"

Istina, ali jos uvijek manji nego za zamjenu baterija. Nakon cije zamjene i dalje imas mlinac za kavu, dok ce on i dalje furati sportski auto koji daje pravi gust, osjecaj i sve ostalo.
16 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
memulica kaže...

Izgleda da se utrkuju ko će napravit ružniji el. auto.

 

Još im fali kričavo zelenožuta, pa da upotpuni dojam kompletnog smeća od dizajna.

 

 E da, to mi posebno nije jasno. Zašto, o zašto idioti u nekim dizajnerskim odjelima misle da ako automobil ima drugačiji pogon, mora izgledati idiotski? Dali rade različit dizajn za diesel i benzince? Ono, koji im je kua? Hajd, da naprave mali gradski ala smart, ali normalno vozilo standardnih gabarita, a onda čak i relevantni proizvođači nađu za shodno napraviti ovako nešto.
https://cleantechnica.com/2017/07/20/24-hours-new-longer-range-2017-bmw-i3-cleantechnica-exclusive/
Valjda su procijenili da su early adopteri ljudi sa posebnim potrebama (da budu primjećeni s kilometra). Električni auti su trenutno ko feminazi sa fluorescentno lila kosom. 

Feudalac kaže...
najveći zagađivač pojedinačno je cestovni promet. Kamioni i autobusi isto traju po 40 godina tako da ih se nećemo skoro riješiti. Zabraniš ih tu, oni se presele tisuću km dalje i opet rade. Kaj se tiče italije, stećom pa kod nas prevladavaju vjetrovi koji nam te ne donose tako često...

 Istina, ali posredno ipak dođe k nama, jasno i to što ljudi nisu svjesni, voda i zrak nemaju granica, pa lokalne zabrane i nisu konačno rješenje... Genovska ciklona grmi i oblači našim krajevima, ali da, vrtloži suprotno kazaljke na satu, pa napravi skoro puni krug nego otrese što ima po nama. 
Ovdje su malo detaljnije pojasnili djelovanje inovacija od strane Boscha...
https://www.vecernji.hr/auti/dizelasi-su-spaseni-njemacki-izum-cini-ih-10-puta-ciscim-od-dopustenog-1242007
samo mi je malo kurvinski sumnjiva izjava da ovo neće biti implementirano za vozila starija od 2015. Ako je primjenjivo na vozilo iz 2016., po čemu je ono toliko različito od vozila iz 2015.? Objašnjenje da je ekonomski neisplativo mi nekako ne drži vodu. Možda za najjeftinije male dizel autiće, ali za skupe mrcine sa puno emitiranog NOXa tipa porsche kayene, mercedes s500, ili BMW 6 da je neisplativo? Hm. 

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 17:10 (overhaul).
16 godina
offline
Procurile slike električnog nasljednika VW Golfa

Po meni ionako ih rade priko one stvari, jer imaju samo gubitke od prodaje i daju nekim antitalentima da im rade dizajn.

 

Što ih manje prodaju, to imaju manje gubitke.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
memulica kaže...

Po meni ionako ih rade priko one stvari, jer imaju samo gubitke od prodaje i daju nekim antitalentima da im rade dizajn.

 

Što ih manje prodaju, to imaju manje gubitke.

 

 

 

 Pogodak u sridu.

Američki Munro je tijekom zime rasturio Bolt i Model 3; tvrde da se Bolt, iako je napravljen na najjednostavniji mogući način, prodaje ispod cijene proizvodnje dok bi po njihovom Model 3 trebao koštati preko 40 tisuća da bi bio isplativ uz ogradu da je Teslina baterijska tehnologija za sada nepoznanica po pitanju troškova proizvodnje. To je sigurno i jedan od razloga što Tesla trenutno isporučuje samo najskuplje opremljene primjerke, a planiraju ići s još skupljim - pogon na sva četiri kotača. Nemam nikakvih podataka za Leaf ili Zoe; ali obzirom da imaju vrlo mali domet, malu bateriju, moguće je da su isplativi. Kod klasične industrije margine su oko 5-15%...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Fake_Alert kaže...

 Daj neki konkretan info a ne rekla kazala iz birtije.

 Link za što točno? Čelik se reciklira; to je 150 godina stara vijest.

Li-ion minimalno, ne trebaš dalje od dvije riječi u googleu pa klik na prvi link. Kaj bi svi sve servirano na srebrnom pladnju...

Ja rekoh
14 godina
odjavljen
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Feudalac kaže...
Fake_Alert kaže...

 Daj neki konkretan info a ne rekla kazala iz birtije.

 Link za što točno? Čelik se reciklira; to je 150 godina stara vijest.

Li-ion minimalno, ne trebaš dalje od dvije riječi u googleu pa klik na prvi link. Kaj bi svi sve servirano na srebrnom pladnju...

 Ti si iznio tvrdnju, sada ju dokaži. Ne bi ti trebao biti problem ako kažeš da je tako jednostavno...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Odavno su novi auti na recikliranom celiku, sigurnost je presla na tehnoloska rijesenja naspram tvrdoce oplate auta.
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Jakovp kaže...
Feudalac kaže...
Fake_Alert kaže...

 Daj neki konkretan info a ne rekla kazala iz birtije.

 Link za što točno? Čelik se reciklira; to je 150 godina stara vijest.

Li-ion minimalno, ne trebaš dalje od dvije riječi u googleu pa klik na prvi link. Kaj bi svi sve servirano na srebrnom pladnju...

 Ti si iznio tvrdnju, sada ju dokaži. Ne bi ti trebao biti problem ako kažeš da je tako jednostavno...

 Nema tu nikakve specijalne vijesti, podatka.  Da se nešto ne radi odnosno ne postoji ne treba posebno dokazivati, a vrlo često je i logički nemoguće. Za čelik je glupo bilo što govoriti u općenitoj raspravi poput ove obzirom da je to općepoznato...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Mad Ant kaže...
Odavno su novi auti na recikliranom celiku, sigurnost je presla na tehnoloska rijesenja naspram tvrdoce oplate auta.

 Ovo bi se moglo krivo shvatiti. Ne reciklira se komad lima da se prefarba pa stavi na novi auto već se čelik tali i iznova izrađuje tako da opet ima potpuno jednaka svojstva, odnosno po potrebi.

Ja rekoh
14 godina
offline
Procurile slike električnog nasljednika VW Golfa

Nikakve dokaze niti reference nisi dao za nas koje zanima sta se iz baterija reciklira, a ne samo plastika i metal... dakle rekla kazala prazna prica koja ima slabe temelje na nekim forama...

poz

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
Fake_Alert kaže...

Nikakve dokaze niti reference nisi dao za nas koje zanima sta se iz baterija reciklira, a ne samo plastika i metal... dakle rekla kazala prazna prica koja ima slabe temelje na nekim forama...

poz

 Evo ti drugi link sa googla, izvor je respektabilan. Prvi je wikipedia, malo je neodređen, ali tko zna čitati između redaka - sve će znati. Članak govori o novim obećavajućim tehnikama, a usput kiler činjenica - 5% starih liion baterija se reciklira. To kaj netko ima obvezu preuzeti stare baterije ne znači da se one na bilo koji način iskorištavaju, a što je netko ranije sugerirao u raspravi. Isto kao što kućno odvajanje otpada vrlo često rezultira naknadnim miješanjem već sortiranog otpada - ono što na prvi pogled izgleda kao jedno, zapravo je nešto sasvim drugo.

https://spectrum.ieee.org/energywise/energy/environment/simple-energyefficient-recycling-process-for-lithiumion-cathodes.

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 13:22 (Feudalac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile slike električnog nasljednika VW Gol
protest431 kaže...

Zbog čega bi ovo bio nasljednik kad E-Golf već postoji i čak ga kod nas ima? Ili je pak on hibrid? 

 E-Golf je obični Golf sa električnim pogonom. I ako se ne varam može preći samo 160 km sa jednim punjenjem. Ovo bi trebao biti potpuno novi auto sa električnim pogonom, rađen na toj novoj modularnoj platformi. Na kojoj će biti proizvedeno više električnih modela. I kao što u tekstu piše trebao bi moći puno više preći sa jednim punjenjem. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice