Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

poruka: 89
|
čitano: 17.986
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k".
4 godine
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Windows leak... classic.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

-druga updateana tema.. službeno.

ukratko, aktualni win10 ima support, +18/30mj po tome-preklapanje, najranije za w11 je 23ća.. a obično nešto kasni, tj najava je 25te dok je period od 22+2 god (zakon +1 god margina) stvar obaveznih supporta od posljednje prodaje i ms ne želi situaciju kao s vista-seven (trgovci-kupci koji čekaju idući itd. što stvara problem oemu koji ima hrpu licenci na lageru).

-tamo ti je i lifecyc i roadmap, a kad će što izaći je najtočnije čitljivo iz graha ako ga dobro baciš :) .. npr hoće li biti novih lts-5g ili ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
WinOS2021 kaže...
A zašto je to "čudo", kako ti kažeš, kada su to već radili u prošlosti?

Win7-Win10, Win 8-Win10...

Tako da sam uvjeren da će svako ko ima Windows 10, bez problema dobiti feature update u novembru (studenom) na Windows 11 (rebrendirani Windows 10 Sun Walley).

 

Ima jedna izreka: "Čuvaj se Danajaca i kad darove nose".

 

Ove besplatne nadogradnje si dobro nabrojao, ja ću samo spomenut da se nadogradnja s Windows 7 na Windows 8/8.1 ipak naplaćivala. Ako se pitaš zašto je Microsoft omogućio da velik dio korisnika ima besplatne nadogradnje na Windows 10, sjeti se što je Microsoft imao u planu - ukloniti sve starije verzije operativnog sistema i imati softversku podlogu koja će smanjiti problem podrške, nadogradnje i održavanja za starije verzije i ujedno olakšati programerima izradu softvera, pri tome mislim doslovno na sav softver, od drajvera za različite uređaje do aplikacija. Naravno da u cijeloj priči važan faktor imaju poslovni korisnici koji koriste starije verzije OS-a, od Windows Embedded uređaja pa do razno-raznih specijaliziranih aplikacija koje rade samo pod starijom verzijom OS-a, bilo zbog same strukture aplikacije, bilo zbog drajvera za starije uređaje.

U cijeloj priči ispada da je veliki dio krajnjih privatnih korisnika prešao na Windows 10, čak je Microsoft prezentirao podatke Steama kao pokazatelja što krajnji korisnici koriste:

• Steam gaming platform software survey: operating system used 2021 | Statista

 

Računaj da je time Microsoft postigao svoj cilj, ali i da je ostao i bez dijela prihoda od licenci koje je su korisnici mogli dobiti kroz besplatnu nadogradnju. Isto tako Microsoft sada može izjaviti: Evo, izlazi novi OS, svi koji s Windows 10 žele prijeći na Windows 11 mogu to napraviti za 5 Eura.

I svi će pljeskati ručicama jer je cijena sasvim prihvatljiva i vjerujem da velika većina korisnika neće ni trepnuti da plati tih 5 Eura, jedino će Microsoft zadovoljno trljati ručice jer će im to platiti 90% korisnika Windowsa 10. A sad pogledaj koliki je to broj korisnika:

Windows 10 surpasses 1 billion monthly active devices worldwide | Windows Central

 

Uz sve nabrojano, mišljenja sam da nije nemoguće dobiti besplatnu nadogradnju, kao što nije nemoguće da ćemo plaćati neku sitnu svotu, no trenutno ne možemo doći do zaključka da će nadogradnja biti besplatna.

 

Jesi se ikada pitao zašto korisnici starijih verzija MS Officea s jednokratnom trajnom licencom nemaju nikakvu mogućnost povoljnije nadogradnje na noviju verziju?

Kao što kaže pjesma: Money makes the world go round...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 12:42 (Thinker).
11 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

IMO Windows 10 je trebao biti besplatni OS ali nije bilo dovoljno hrabrosti samo tako to napraviti, pa se sve izdogadjalo kako se izdogadjalo.

Windows 11 ce imo biti besplatan OS za sve dok se poslovni korisnici imati enterprize verziju sa supportom.

 

Rat OSeva i prihoda od istih direktnim putem je gotov. OS je danas branding, odrazava ti status a i omogucuje ti guranje vlastitih tehnologija.

Nije google lud sto gura chrome os, imaju tocno zamisljenu tocku na koju zele kroz 10tak godina doci, tako sto MS zna i vjerujem da ce 11tkom krenuti u obranu od googla i drugih potencijalnmih konkurenata.

 

sve cemo znati za tjedan dana :D

2 godine
protjeran
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
LudaRajcica kaže...

IMO Windows 10 je trebao biti besplatni OS ali nije bilo dovoljno hrabrosti samo tako to napraviti, pa se sve izdogadjalo kako se izdogadjalo.

Windows 11 ce imo biti besplatan OS za sve dok se poslovni korisnici imati enterprize verziju sa supportom.

 

Rat OSeva i prihoda od istih direktnim putem je gotov. OS je danas branding, odrazava ti status a i omogucuje ti guranje vlastitih tehnologija.

Nije google lud sto gura chrome os, imaju tocno zamisljenu tocku na koju zele kroz 10tak godina doci, tako sto MS zna i vjerujem da ce 11tkom krenuti u obranu od googla i drugih potencijalnmih konkurenata.

 

sve cemo znati za tjedan dana :D

 Praktički je bio besplatan, svima free upgrade, čak i piratima, i kad napraviš upgrade ne moraš više koristiti crackove za aktivaciju, trajno ti je aktiviran windows, bio on legalan ili ne. Kao što si i ti napisao Microsoftu je cilj imati što veću bazu korisnika pa onda kroz tu popularnost profitirani guranjem vlastitih tehnologija i softvera, u stilu onih free to play igara gdje zarađuješ kroz skinove itd, a takve igre zarađuju neusporedivo više od onih s cijenom.

11 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
ivicask kaže...

https://my.hidrive.com/api/sharelink/download?id=OmChxNS0


Evo tko želi isprobat u virtualci, leakni 11 ISO.

 

Kolko vidim UEFI + TPM 2.0, znači na starija računala možemo zaboraviti win11

 Instalirao i ne vidim nista vise od inkrementalne verzije nad Windowsima 10, na prvu nista posebno sto bi zasluzilo novu verziju, 21H2 ili ovakav Windows 11 nema neke razlike.

Control Panel jednak 21H1...

15 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Novi zvuk pokretanja. Pa jel ovo uopce vrijedno spomena.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Osvrtnik kaže...

 Praktički je bio besplatan, svima free upgrade, čak i piratima, i kad napraviš upgrade ne moraš više koristiti crackove za aktivaciju, trajno ti je aktiviran windows, bio on legalan ili ne. Kao što si i ti napisao Microsoftu je cilj imati što veću bazu korisnika pa onda kroz tu popularnost profitirani guranjem vlastitih tehnologija i softvera, u stilu onih free to play igara gdje zarađuješ kroz skinove itd, a takve igre zarađuju neusporedivo više od onih s cijenom.

 Razlika je između besplatnog OS-a i besplatne nadogradnje. Windows 10 je u biti najskuplji Windows do sad, ako gledaš retail licencu. A besplatna nadogradnja sa 7 i 8 je "ne laje pas zbog sela". U vrijeme izlaska Win10 MS je već osjetio da mu se drma stolica. Sad se osim za opstanak OS-a mora boriti i za opstanak x86 platforme. Visoka cijena bila bi pilanje grane na kojoj sjedi. 

5 godina
protjeran
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
@Ajar

Htio sam dati palac gore, ali sam vidio da ih je okruglo 11 ... pa sam odustao ;)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 16:11 (Antiseptik).
2 godine
neaktivan
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Šta ovo uslov za instalaciju TPM2.0 + UEFI?

 

Jel onda to može na Lenovo V15 ADA 3020e od prošle godine model?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

Da si djelić vremena potrebnog za registraciju na forumu potrošio na googlanje "Lenovo V15 ADA 3020e tpm 2.0" vidio bi da može.

Dobrodošao na forum.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Hvala kolega :). Znam za TPM 2.0, samo ne znam jel' kod toga laptopa UEFI ili BIOS Legasy. Ne mogu naći taj podatak :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 16:29 (WinOS2021).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Kolega @Mislilac, u principu su u pitanju"DANAJCI", a ne naši suvremenici Danci! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Thinker kaže...

 Ima jedna izreka: "Čuvaj se Danajaca i kad darove nose".

 

ATJLučko kaže...

Kolega @Mislilac, u principu su u pitanju"DANAJCI", a ne naši suvremenici Danci! 

 

Poštovani kolega, ne znam protiv koga i gdje igraju Danci slijedeću nogometnu utakmicu, nisam upoznat s time, ja sam spominjao Danajce. 

14 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Znam da je blasfemija ali se kladim da i neki u Redmondu imaju sličnu ideju. Zašto konačno ne uzmu Linux kernel, otvore DirectX, forkaju i prerade KDE Plasmu i kreiraju unificirani GUI i razvojno okruženje sa Visual Studiom. Mislim da bi rezultat bio odličan kao što su uradili sa Edge. Problem bi naravno bio sa kompatibilnošću unatrag ali rez će svakako nekada morati napraviti.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Sve više izgleda ko neka Linux distribucija 😆
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Pa izgleda kao Windows 10 X, koji je otkazan. Logicno, glupo je da se zove "ten-ten",

jer doslovno je 10 X "deset deset".

 

Start izbornik se moze preseliti skroz lijevi, gdje je prije bio, stavio sam na screenshotu.

Jedino sto nema vise padajuceg izbornika kada se napravi desni klik na taskbar,

vjerojatno preuzeto od 10X, koji je zamisljen za tablete.

 

U CP-u ako se stavi pregled po ikonama, i dalje su tu ikone iz Viste/7, kao i kod 8/8.1/10.

 

Sve u svemu OS radi, nema nekog velikog napretka, doslovno bi rekao da je to samo novi build za W10,

isti kernel, nista nepoznato.

 

Ista stvar kao i Beta Windows 7 - radi brzo i fluidno, sa 2 jezgre i 2GB RAM-a.

No vjerovatno ce kao i W7/10 nakon hrpe bloat updatea i dodatne telemetrije,

postati OS koji je neresponzivan i neugodan, sve vise i vise.

 

Jos je W8/8.1 bio najbolje optimiziran - nisu se trudili toliko ga bloatati telemetrijom naknadno,

pa je W8 i dalje ostao najoptimiziraniji moderni OS - na 1GB single core laptopima sa AMD APU-ima iz FX generacije radi fino.

Svaki drugi OS, a da nije Linux, je patnja na takvom hardwareu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Sviđa mi se u kom pravcu ovo ide, vjerujem da će finalni build izgledat i bolje. 👍

Know your world.
 
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Thinker kaže...

Samo za napomenu, Microsoft se s izdavanjem Windows 10 hvalio kako ima ugrađenu tehnologiju da onemogući rad bilo kojeg nelegalnog softvera ali da još ne poseže za tako drastičnim mjerama (osim što se nelegalni MS Office pobuni tu i tamo). 

 kako se očituje ovo 'pobuni se tu i tamo'

imam ms office neki stariji u blue edition izdanju (negdje sam čitao da je to izdanje koje su iz ms dijelili poslovnim partnerima bez potrebe za registracijom) i nemam nikakvih problema u funkcioniranju

16 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Zanemarimo sad subjektivne aspekte samog izgleda, no ono sto me najviše čudi je to pomalo iritantno izmjenjivanje različitih dizajna i boja i kad gledam unatrag imam dojam da je to zapravo neka zezancija. Nakon 7-ice koja je bila normalna došla je 8-ica sa skroz fulanim dizajnom (inicijalno bez start gumba 🤦🏻‍♂️), zatim 10-ka gdje je odjednom bazična boja postala crna da bi sad došlo na ove svijetle varijante. Konzistentnost u nekonzistenciji
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Mah, nakon Windowsa 98se sve je dalje dekadencija i u stvari umanjivanje korisničke funkcionalnosti.
A Vista je bila najljepša.

11ica vjerojatno nema u stvari veze s izgledom,nego će ispod tih kerefekica napraviti unificiranu platformu koja će moći raditi i na win i na arm platformama.

X86 tone, iz tog broda treba pobjeći.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
uuY kaže...
Mah, nakon Windowsa 98se sve je dalje dekadencija i u stvari umanjivanje korisničke funkcionalnosti.
A Vista je bila najljepša.

11ica vjerojatno nema u stvari veze s izgledom,nego će ispod tih kerefekica napraviti unificiranu platformu koja će moći raditi i na win i na arm platformama.

X86 tone, iz tog broda treba pobjeći.

 vjerovatno to piše apple korisnik, ne ne tone x86

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
7 godina
protjeran
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Slazem se da je Vista bila najlijepsi OS, osobito sa Widget barom, na koji se fino dalo pin-ati veoma korisne stvari,

kao sto je glazbeni player, vremenska prognoza, TV-raspored i slicno.

 

Problem Viste je bio datum izlaska, i potrefile su se stvari koje joj nisu isle na ruku:

1. Slab hardware toga doba - 2GB RAM 800Mhz i Dual-Core je bio top-end, a prosjek je bio single core sa max 1GB DDR400

2. Izostanak drivera za OS od strane proizvodjaca, za koje se cekalo preko godinu dana, a za neke nikad ni nije bilo sluzbenih drivera

 

W7 je dosla na gotov cin - to je Vista sa SP3 u sustini. A sama Vista sa SP2 je vise nego doba OS,

osobito na novijem HW-u za koji postoje driveri, i nativno su pisani za Vista/7 OS.

 

Vistu bi i danas mogao koristiti, kao i W7, no Vista ima jedna stvar koju Vista nema,

a W7 je dobio sa SP2, a to je TRIM za SSD-ove. Moguce je instalirati 3rd party software,

al nije to to.

 

W11 dolazi na gotov cin, kao i W10/7, dok je W8 imao slican problem kao Vista.

Imao je dobar hardware ispod sebe, pa nije bilo moguce da bude "laggy", driveri pak

jos nisu bili dovoljno peceni. W10 je pak dosao na gotov cin sa pecenim driverima kako spada,

a to isto vrijedi i za W11. A uz to, HW nikad nije bio bolji (jedini problem je dobavljivost istog).

 

Po meni je MS napravio gresku sa imenovanjem OS-a i buildova.

Zasto ne jednostavno 10.00, 10.01, 10.xy, kao kod W8 (ako se vec izbacio SP), makar W8.1u1 je bilo isto katastrofa ime,

"Windows 8.1 Update 1", doslovno - pa onda bolje zvuci "Windows 7 Service Pack 3".

 

Trenutno smo na sluzbenoj 12. reviziji W10, dakle zasto se nebi zvao W10.12?

Onda bi W11 imao opet dobru podlogu i znalo bi se da je slijedeci build onda W11.01.

 

Kakav je OS u trenutnom buildu? Dobar je. Planiram li svoju licencu iskoristiti ako bude besplatno,

a trebalo bi - svakako da - zbog dugorocne podrske.

 

Kada cu trajno preci na W11? Pa sigurno ne ove godine, ali 2022. bi svakako bio dobar datum

da bar dio masina prebacim na W11.

 

Sto bi volio na W11? Pa da se rijesi desni-klin na taskbaru, maknu Vista/7 ikone, jer vrijeme je za nove,

omogucavanje iskljucivanje telemetrije i forsanih updatea na PRO verziji, dok HOME nek bude forsana

telemetrija i updatei. Znam da LTSC i Enterprise mogu delayati sve i iskljuciti, osobito

ako se updatei blokiraju na HW Firewallu i pustaju preko Software-Centra, al to za kucni PC ne znaci nista.

 

Mozda MS krene u smjeru da imenovanje bude kako spada, i da jedan OS bude zaista vitalan i na Touch uredjajima,

i na klasicnim uredjajima. Volio bih i na mobitelima, makar W11 na mobitelu bi izgledao slicno kao otkazani W10X,

dakle opet bi licio na Android, nema tu vise Tileova koji su aktivni i korisni, samo mrtve ikonice sa brojcekom u kutu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
southy kaže...
Zanemarimo sad subjektivne aspekte samog izgleda, no ono sto me najviše čudi je to pomalo iritantno izmjenjivanje različitih dizajna i boja i kad gledam unatrag imam dojam da je to zapravo neka zezancija. Nakon 7-ice koja je bila normalna došla je 8-ica sa skroz fulanim dizajnom (inicijalno bez start gumba 🤦🏻‍♂️), zatim 10-ka gdje je odjednom bazična boja postala crna da bi sad došlo na ove svijetle varijante. Konzistentnost u nekonzistenciji

 

Ima smisla u tom vizualnom "besmislu".


Vista je bila neka hiper-evolucija dotadašnjih Winsa (pogotovo ako se pogleda iz rakursa da su sve verzije Winsa bile loše kopije MAC OS GUIa), i to do granice kiča (da ne kažem neukusa). Dodatno, "uređena fasada" nije doprinjela brzini (točnije sporosti) i stabilnosti nedorađenog enginea ispod - onog što je, kako znamo, pokopalo Vistu.

 

Ikone su bile full pseudo 3D (skeudomorfizam) - mnogima super, ponekima pretjerano i nedorađeno - pogotovo kad se pogleda izvor: Aero Glass je (bio) loša kopija Macovog Aqua GUIa.

 

Da ne izostavimo pokudu Jabuke, Jobs se vjerojatno okretao u grobu zbog naknadnog, također pretjeranog skeudomorfizma i  odstupanja od "clean & simple" design languagea, kao i naknadne zbrke u flat-3D stilovima (skoro kao Aqua-Metro-Getro kaos u post-Win8 Windows periodu)

 

Onda kod Winsa (8.x, RT) slijedi radikalni rez natrag odn.  totalni minimalizam - iz prozaičnih razloga: manijak Sinofsky imperativno želi imati iste x86 desktop Winse na ARM tabletu - drveno željezo - i da bi postigao pokušao postići koliko toliko jednake performanse, kljaštri gdje može- GUI pada prvi i uspoređuje se sa Win 3.1x i onim iz Idiocracy.

Fun fact: masno plaćen (propali) Metro odn. TIFKAM redizajn rađen je na - Macu.

Znamo kako je prošlo.


E sad, da bi se Winsi (Desetka) pokazali kao ipak ozbiljan produkt (nakon višegodišnjeg lutanja sa GUIjem) morala se uzeti i ozbiljna temeljna boja  - crna.

 

Da bi stvar još bila gora za MS (a i Apple), Google je paralelno razvio novi Material Design system, koji ne pati od pseudo 3D dinosaura iz 20 stoljeća, a (uglavnom) izgleda kao bolji Apple design od samog Appleovog (ono što bi Jobs želio, recimo).

 

U međuvremenu, MS dizajneri se trude spojiti nespojivo - napraviti detaljnu inventuru i onda zadržati naslijeđe a napraviti nešto novo  (!) - pa još i funkcionalno.

Znači opet drveno željezo, spojiti skoro nespojivo: organski a geometrijski, 3D a plosnato, realistično a skicu. 
I tako se godinama rađa novi-stari "Microsoft visual language" (idiotsko ime proisteklo iz "Microsoft Design Language" - kako su morali preimenovati "Metro" jer je bilo međunarodno zaštićeno ime a to biseri nisu ranije provjerili).

Daklem, novi (ehm, 2017-) MS hibrid se zove Fluent Design System (wiki).
Odustalo se od forsiranja flah kolor kvadratića, ponešto iskopiralo od Googla i Applea i - obzirom na sve (nemogući zadatak), napravili relativno dobar posao.
( Dobro, nije se skroz odustalo - Ipak je P. Panay Don Quixote koji je preuzeo na sebe Surface legacy :D )

Temeljna boja (itd): vraća se iz pred X razdoblja, ali ipak malo flah-isprano/pojednostavljeno (Win 8 homage), zaobljenja prozora su Vista-a-like, a ne sumljam da će biti i "transparencije" i "fićeraja" ko u Visti - ciljevi "Fluida":

The system is based on five key components: Light, Depth, Motion, Material, and Scale.
The new design language includes more prominent use of motion, depth, and translucency effects.

Dobivamo i ukrad... rekompajlirane Android&OSX ikone, ali  sa ipak "malo boje i efekata" (baš kako narod voli).

 

Uglavnom, profesionalno odrađena musaka koja će se svidjeti većini (vremenom).
Neki će si i istetovirati Panos Costa Panaya ;)

 

I tak, onda smo mi Linuxaši pingvini... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 2:50 (Zechina).
10 godina
protjeran
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Windows 1.0 -katastrofa,Windows 2.0 katastrofa,Windows 3.0-uporabljivo,Windows 95-katastrofa,Windows 98-katastrofa,Windows 98se -uporabljivo,Windows Me-katastrofa,Windows Xp-smeće,Windows Xp sp2 - dobar,Windows Vista-dragi bože jel nam ovo trebalo,Windows 7-prožvakali,Windows 7 SP1 -OK,Windows 8.0-Isus Krist se okretao,Windows 8.1-Isus se okreće po drugi put,Windows 10-uporabljivo,Windows 11-čekamo još jedno okretanje Isusa,Windows 12-Isus ventilator,Windows 13-pa kud baš taj broj da bude dobar.

Moj PC  
1 3 hvala 1
9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
picajzla0707 kaže...
Thinker kaže...

Samo za napomenu, Microsoft se s izdavanjem Windows 10 hvalio kako ima ugrađenu tehnologiju da onemogući rad bilo kojeg nelegalnog softvera ali da još ne poseže za tako drastičnim mjerama (osim što se nelegalni MS Office pobuni tu i tamo). 

 kako se očituje ovo 'pobuni se tu i tamo'

imam ms office neki stariji u blue edition izdanju (negdje sam čitao da je to izdanje koje su iz ms dijelili poslovnim partnerima bez potrebe za registracijom) i nemam nikakvih problema u funkcioniranju

 

Iskoči obavijest da je licenca MS Officea nelegalna i da je u roku od 30 dana potrebno nabaviti legalnu licencu, uz link na MS Storeovu stranicu s Office paketima. Prije je bila fora da se crackani Office samo deaktivirao. Ovo znam jer su me prijatelji zvali da pogledam u čemu je štos. Sve probleme sam riješio legalnim Office 2019 licencama, na veliko zadovoljstvo tih korisnika.

Ukoliko je licenca legalna, nemaš brige, koja god i kakva god licenca da je u pitanju.

9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
McFly333 kaže...

Windows 1.0 -katastrofa,Windows 2.0 katastrofa,Windows 3.0-uporabljivo,Windows 95-katastrofa,Windows 98-katastrofa,Windows 98se -uporabljivo,Windows Me-katastrofa,Windows Xp-smeće,Windows Xp sp2 - dobar,Windows Vista-dragi bože jel nam ovo trebalo,Windows 7-prožvakali,Windows 7 SP1 -OK,Windows 8.0-Isus Krist se okretao,Windows 8.1-Isus se okreće po drugi put,Windows 10-uporabljivo,Windows 11-čekamo još jedno okretanje Isusa,Windows 12-Isus ventilator,Windows 13-pa kud baš taj broj da bude dobar.

 

Zaboravio si Windows 2000 spomenut koji su u SP4 izdanju bili na razini Windowsa 7 po stabilnosti. Koristio sam 64 bitnu varijantu i u to vrijeme, dok su Windowsi Xp harali računalima, bili su čudo od OS-a, nije me kasnije začudila informacija da su Windowsi 7 zasnovani na Windows 2000.

Inače, od svih Windowsa čini mi se da je Me bio najveća katastrofa, lijepo je radio jer nisi trebao dodatne drajvere za USB stikove koji su u to vrijeme postajali popularni, a onda su korisnici lupali glavom o zid jer trećina do polovina softvera koja je uredno radila na 95/98 na Me se uopće nije htjela instalirati pošto je taj OS bio neprepoznat kod instalacije softvera. Kasnije se situacija za Me popravila ali su ljudi ili otišli na Windows 98 ili na Xp.

Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
uuY kaže...
Mah, nakon Windowsa 98se sve je dalje dekadencija i u stvari umanjivanje korisničke funkcionalnosti.
A Vista je bila najljepša.

11ica vjerojatno nema u stvari veze s izgledom,nego će ispod tih kerefekica napraviti unificiranu platformu koja će moći raditi i na win i na arm platformama.

X86 tone, iz tog broda treba pobjeći.

 

x86 procesori se koriste još jedino u onim maleckim računalima uglavnom specifične namjene, kopije raspberry pi-a ili slično. 

Na takva računala se niti nema smisla staviti Windowse, nego se stavi vrlo okrljaštena verzija Linuxa, i sve radi super (niti Ubuntu, niti Mint niti ijedna verzija Linuxa modernog sučelja nije primjerena tome).

 

Prednost ARMa pred x86 arhitekturom jest u trajanju baterije, ali to je nekako to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 8:32 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
11 godina
online
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Thinker kaže...

Iskoči obavijest da je licenca MS Officea nelegalna i da je u roku od 30 dana potrebno nabaviti legalnu licencu, uz link na MS Storeovu stranicu s Office paketima. Prije je bila fora da se crackani Office samo deaktivirao. Ovo znam jer su me prijatelji zvali da pogledam u čemu je štos. Sve probleme sam riješio legalnim Office 2019 licencama, na veliko zadovoljstvo tih korisnika.

Ukoliko je licenca legalna, nemaš brige, koja god i kakva god licenca da je u pitanju.

 a to znači, da, moja verzija nema licencu zato nema ni problema

15 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

-ne nego imaš pravu vlk verziju s pravim key-aktivacijama, tj pogledaš u info i vidiš (ne)aktivirano-status... jer si dobio iz 'pravog' izvora, dok se po torrentu nađe smeća-bete itd. s recimo install-keyom koji je javni ali ne trajni tj služi samo installaciji (jer većina softa u proceduri traži key, za usporedbu aktualni win10 u tom koraku nudi button 'nemam key' .. da to ne nudi, kako bi nextao? tj to je dobra volja msa koji to daje, da tog nema, tad moraš imati key, bilo kakav npr install-javni a kad se install obavi tad spajanjem na net provjeri valjanost keya i kaže .. tj u to davno vrijeme internet nije bio dostupan uvijek, keyevi i npr telefonska aktivacija.. dok je danas sve online praktički jedini način i zato s novima nema takvih, tj win dijele i đabe ali office ne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice