Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

poruka: 89
|
čitano: 17.967
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k".
10 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Ja iz klase optimist prelazim u klasu pesimist poslije viđenog 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

Ajme .. na prvu ne izgleda - dobro .. Opet ideja dežurnog luđaka plus laganje korisnicima o 10-ci kao zadnjem Windows-u .. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 7:21 (W2000).
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

nisu procurile samo slike već cijeli windowsi ako znate gdje trebate tražiti :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Po ovome  novi win predstavlja estetske promjene i featursi koje večina neće koristiti ili vrlo rijetko 

Nadam se da ćemo imati opciju za turn off te gluposti.

 

brw ,nakon zadnjeg updatea i pojave na taskbaru ''news & interes'' to mi je najbrže isključena opcija u windowsima od kada ih koristim,nagonski brzi right click u dva poteza 

 

Što se tiće Win 10 nemam nikakvih problema ,odlično funkcioniše i friendly je za podešavanje,isključivanje gluposti  ... koliko sam bio zadovoljan sa xp-om i 7 toliko sam zadovoljan i 10.Valjda ću biti zadovoljan i narednim šminkerskim Win OS 

waaagh ;
 
16 0 hvala 0
9 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Zaobljeni uglovi prozora, [ubaci sočnu psovku po vlastitom izboru], sad sam u šoku kolika je to razlika u odnosu na dosadašnje Windowse da sam skoro napravio kolut unazad s okretom od 180 stupnjeva. Stvarno sušta potreba za nadogradnjom na novi OS.

 
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Ovo s izbornikom za maksimiziranje prozora je odlična ideja. Dizajn mi se sviđa. Krajnje je vrijeme da ovo smeće prepuno ostataka Win XP/7/8 pomiješano s ostacima uzaludnih pokušaja stvaranja mobile/tablet OS-a ode u zaborav.

 
7 0 hvala 0
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Gledam Mac OS, i zadivljen sam kako izgleda predivno, funkcionalno, svjeze i ne znam, "osobno". Boje su prekrasne, taskbar je prekrasan, fontovi sjajno izgledaju, iskreno vizualno maltene bez zamjerke. 

 

Jedina dva Windowsa koja su isla tim tragom "osobnosti" bila su Windows XP i Windows 7, koji su dan danas vecini najljepsi Windows OSovi.

 

osobno vjerujem da je ova verzija nesto sto ce ljudi s gustom preskociti i nadati se Windowsima 12, ili jos bolje, preci na Linux ili Mac.

 

 

P.S.

Radim iskljucivo na Windowsima jos od 95ice.

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Što vi mislite da su glavni featurei estetske promjene??? Ono bitno je ispod haube, odnosno veća mogućnost korišćenja backdoor pristupa za troslovne agencije, opsežnija oglašivačka telemetrija i kvalitetnije profiliranje korisnika.
 
25 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

Ovo će biti odličan update. Desetka je već sad stabilna tako da će ovaj UI biti pravo osvježenje.

 

Dobra stvar je to da su sistemski zahtjevi ostali isti, te da je ovaj update besplatan, kao što je i svaki feature update do sad.

 

Samo ime nisu trebali dirati, trebali su ostati dosljedni. Nema 11-ke i nema. Neka je nazovu i Windows 10 Covid ako žele samo da ne diraju u 11-ku.

15 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

ovo je novo k'o i ja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
WinOS2021 kaže...

Ovo će biti odličan update. Desetka je već sad stabilna tako da će ovaj UI biti pravo osvježenje.

 

Dobra stvar je to da su sistemski zahtjevi ostali isti, te da je ovaj update besplatan, kao što je i svaki feature update do sad.

 

Samo ime nisu trebali dirati, trebali su ostati dosljedni. Nema 11-ke i nema. Neka je nazovu i Windows 10 Covid ako žele samo da ne diraju u 11-ku.

 

Odakle ti informacija da je taj "update" besplatan? I da će uopće izaći kao update a ne kao upgrade?

14 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
BlueMax kaže...

Krajnje je vrijeme da ovo smeće prepuno ostataka Win XP/7/8 pomiješano s ostacima uzaludnih pokušaja stvaranja mobile/tablet OS-a ode u zaborav.

 da, pretvorit će prozore u modernu platformu, ubiti desktop, prebaciti sve u oblak i na pretplatu te umrijeti jer će to drugi napraviti bolje. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Taman kad se smrtnici naviknu na desetku, evo nove verziji s taman dovoljno izmjena da ih zbuni koliko maksimalno moze uz nula nove funkcionalnosti.

 

Zamislite da ovi na formuli vozacu stave spojler na volan pa kad se pomiri stim, onda mu ga metnu na sic, koja je svrha spojlera unutar kabine ne zna nitko, ali bitno da te jebe.

 

Uredno je moglo ostati sucelje Windows 7, a ispod haube su mogli normalno nadogradjivati kernel i sve ostalo, ipak nije to modna pista.

 

 

Sad mozemo ocekivati novi set edukacija i certifikacije za "nove" windowse, uskoro i nova verzija officea, windows servera itd.

 

 

Zanimljivo kak je sucelje za group policy i ad user i group editor isto vec 20 godina samo se dublje zakopava u menijima putanja do njih.

 

 

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 8:54 (Ante).
 
15 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

Besplatno sa 10 na 11?

Ovo je upgrade, nigdje nisam vidio da je besplatan.

10 godina
neaktivan
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Raspored me malo podsjeca na Gnome 40.

Samo ne znam zasto windowsi ostavljaju dojam ispranih boja

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

win10 lifecycle ..

- releasovi će ići po sadašnjoj nomenklaturi 21h1-h2-22.. itd. polugodišnje, svaki u trajanju 18mj. što će reći da posljednji može biti 23h-x ... pa još par godina nema neke promjene.

 

- ms sad to radi iz pravnih razloga, tj pošto w10 očigledno nije posljednji jer vidimo 11 .. a to znači da će možda biti đabe-upgrade ili neće..

- važnije, pravna priprema za promjenu modela naplate, prelazak na free-soft-đabe, naplatu usluge .. 10$/€ mj .. 100-god.

- tj do 2023će pa ćemo tad vidjeti što će biti, gatanje iz graha je jednako dobro za nagađanje no primjetan je cilj-želja msa i idu u tom smjeru.

 

+ edit.. i za sad, Ent i LTS imaju 30mj vijek trajanja, samo je pitanje hoće li biti i kad posljednji izbačen npr 22h..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 9:21 (ihush).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Kao da gledam u xfce desktop...

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Thinker kaže...

Zaobljeni uglovi prozora, [ubaci sočnu psovku po vlastitom izboru]

Osobno to mrzim, jer ne možeš napraviti screenshot prozora bez da prvo iza prozora ne staviš neku kulturnu pozadinu, jer će u kutevima ostati "smeće".

 

BlueMax kaže...

Ovo s izbornikom za maksimiziranje prozora je odlična ideja. Dizajn mi se sviđa.

Dobra ideja, iako je to samo kozmetika. Istu funkcionalnost (a možda i veću - može li se tim načinom viđenim u budućim Win 11 prozor premjestiti na drugi monitor?) imaju i Windowsi 10, samo što se aktivira držanjem Win tipke uz korištenje kursorskih tipki. Osobno sigurno neću klikati da tako pomičem prozor, nego ću i dalje nastaviti s Win + kursorske tipke. Uzmi u obzir još jednu stvar - ako se predomisliš ili si kliknuo na krivo mjesto, moraš mišem ponovno ići do tog gumba, sad na novo mjesto u većini slučajeva s obzirom da je prozor pomaknut pa opet klikati. Pomoću tipkovnice to je daleko brže i funkcionalnije. To klikanje više vidim kao pokušaj da se korisnike uopće upozna s tim da Windowsi to mogu napraviti.

4 godine
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Ante kaže...

Taman kad se smrtnici naviknu na desetku, evo nove verziji s taman dovoljno izmjena da ih zbuni koliko maksimalno moze uz nula nove funkcionalnosti.

 

Zamislite da ovi na formuli vozacu stave spojler na volan pa kad se pomiri stim, onda mu ga metnu na sic, koja je svrha spojlera unutar kabine ne zna nitko, ali bitno da te jebe.

 

Uredno je moglo ostati sucelje Windows 7, a ispod haube su mogli normalno nadogradjivati kernel i sve ostalo, ipak nije to modna pista.

 

 

Sad mozemo ocekivati novi set edukacija i certifikacije za "nove" windowse, uskoro i nova verzija officea, windows servera itd.

 

 

Zanimljivo kak je sucelje za group policy i ad user i group editor isto vec 20 godina samo se dublje zakopava u menijima putanja do njih.

 

 

 

 

Naravno kad je najlakše dodati par boja i minimalizirati dizajn, udzbenici iz srednje skole od nekad davno se dan danas mogu koristiti za neke stvari, kao što si rekao do nekih stvari koje se ne mjenjaju se može doći samo teže.
Jedino što sam ja dobio u novom updateu je znakic za prognozu vremena u alatnoj traci

 

Samo da se ne ponovi izgled Windowsa 8.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 10:05 (Šima99).
7 godina
protjeran
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

Radi fino u WMwareu, aktivirao sa svojim Workstation kljucom bez problema, dakle licenca ce svakako biti prenosiva.

 

Dakle tko je upgradeao Win Vista za 20€ na W7, pa W7 besplatno na W8/W8.1,

i onda na W10 - moci ce i dalje upgradeati kljuc na W11.

 

Nije lose za kucnog korisnika od strane M$-a, s obzirom da nisu dali nikad nista besplatno,

ovo je mudar potez, da se sto prije prebace stare korisnike na novi OS, pa da im oni

telemetrijom mogu de-bugirati software.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj

Hrabar je potez napravit takav dizajn, ne znam bas da li je mudar.

9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
mbaksa kaže...
Thinker kaže...

Zaobljeni uglovi prozora, [ubaci sočnu psovku po vlastitom izboru]

Osobno to mrzim, jer ne možeš napraviti screenshot prozora bez da prvo iza prozora ne staviš neku kulturnu pozadinu, jer će u kutevima ostati "smeće".

 

Hvala, ti si prvi koji je s razumijevanjem pročitao napisano.

 

I što je najvažnije, vidim samo šarene slikice a nigdje niti spomena što se krije, kako je kolega Mar napisao - pod haubom. Nisam našao ništa o kernelu osim pretpostavki, ništa o sigurnosti, ništa o Windows Security (između ostalog i ugrađeni antivirusni program) dijelu tako da me nove ikone i šareni prozori ne impresioniraju. Važnija mi je funkcionalnost nego izgled jer za šarenilo imam Rainmeter.

Samo za napomenu, Microsoft se s izdavanjem Windows 10 hvalio kako ima ugrađenu tehnologiju da onemogući rad bilo kojeg nelegalnog softvera ali da još ne poseže za tako drastičnim mjerama (osim što se nelegalni MS Office pobuni tu i tamo). Ne znam hoće li i ostalim kolegama splasnuti oduševljenje "sučeljem" kada se pojavi finalni proizvod i kada će opet morati instalirati novi 3rd party utility da pogase sve moguće reklame, špijuniranje, odljev podataka. Ionako su mnogi tvrdili da je Windows 10 zapravo Windows 7 prepakiran u novo sučelje pa si pročitajte malo mišljenja korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 17:21 (Thinker).
15 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
Čitatelj kaže...

Radi fino u WMwareu, aktivirao sa svojim Workstation kljucom bez problema, dakle licenca ce svakako biti prenosiva.

 

Dakle tko je upgradeao Win Vista za 20€ na W7, pa W7 besplatno na W8/W8.1,

i onda na W10 - moci ce i dalje upgradeati kljuc na W11.

 

Nije lose za kucnog korisnika od strane M$-a, s obzirom da nisu dali nikad nista besplatno,

ovo je mudar potez, da se sto prije prebace stare korisnike na novi OS, pa da im oni

telemetrijom mogu de-bugirati software.

 -daleko je 25ta.. tj prerano je za zaključak da će upgrade-licenca biti free-prenosiva, jer ovo je beta-faza.. i sve je dozvoljeno, što se do finalne 99% zatvori-zaključa.

-nema prebacivanja na novi 11 os, nema što prije.. tj nije da sad izlazi novi w11 nego je on etapa u roadmapu ms-a, do nirvane-svetog grala, pružanja usluga.. (za laike, razumljivije, nije to situacija vista-seven, nego model naplate, pravno dok će soft po planu biti free-đabe.. a time je i sama licenca besmislena-nepotrebna..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 10:12 (ihush).
7 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

ajmo jovo nanovo, winsi 11 mi se još nikad nisu srušili i nikakvih problema, lopta je okrugla, danas svi igraju nogomet i pametnome dosta

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 10:23 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

i ima li nekih promjena koje se nisu mogle implementirati u win 10? ili nam ms samo želi prodati održavanje i polupotrebnu implementaciju novih fičera, ako novi winsi budu besplatni i za one koji ga ne kupe 6 mjeseci od kupnje win 10 kad izađe tu mi se poserite...

sam pogodio? ako si kupio win 10, cca. 6 mjeseci prije izlaska win 11 bit će besplatno, prije toga nova licenca, tako sam mislio

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
ihush kaže...
Čitatelj kaže...

Radi fino u WMwareu, aktivirao sa svojim Workstation kljucom bez problema, dakle licenca ce svakako biti prenosiva.

 

Dakle tko je upgradeao Win Vista za 20€ na W7, pa W7 besplatno na W8/W8.1,

i onda na W10 - moci ce i dalje upgradeati kljuc na W11.

 

Nije lose za kucnog korisnika od strane M$-a, s obzirom da nisu dali nikad nista besplatno,

ovo je mudar potez, da se sto prije prebace stare korisnike na novi OS, pa da im oni

telemetrijom mogu de-bugirati software.

 -daleko je 25ta.. tj prerano je za zaključak da će upgrade-licenca biti free-prenosiva, jer ovo je beta-faza.. i sve je dozvoljeno, što se do finalne 99% zatvori-zaključa.

-nema prebacivanja na novi 11 os, nema što prije.. tj nije da sad izlazi novi w11 nego je on etapa u roadmapu ms-a, do nirvane-svetog grala, pružanja usluga.. (za laike, razumljivije, nije to situacija vista-seven, nego model naplate, pravno dok će soft po planu biti free-đabe.. a time je i sama licenca besmislena-nepotrebna..).

 Kak misliš 25-a? Ja sam shvatio da 2025. cener odlazi u povijest, ali 11 će biti već sljedeće ili najkasnije 23. pušteni u opticaj.

9 godina
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
WinOS2021 kaže...

 However, that likely means people who buy Windows 11 new will have to pay for it. Windows 10 has received countless free updates and gained plenty of extra functionality since its 2015 launch, as well as being modernised over time. This includes a total of 12 feature updates, more than we’ve seen with any major version of Windows in the past.  

 

The Windows platform will receive its next major update in the form of ‘Sun Valley’, although this will be marketed as Windows 11. Windows 10 remains the latest version of Microsoft’s desktop operating system, so there’s no need to switch to its successor straight away. 

 

That’s especially true for companies, as the new features in Windows 11 are expected to mainly focus on the end user. These focus on tasks like gaming, learning, web browsing and entertainment. 

 

 https://www.google.com/amp/s/www.techadvisor.com/news/windows/windows-11-pricing-3805594/%3famp

 

Znači rekla-kazala, nečije mišljenje i želje/smatranje kakav će biti razvoj događaja su dovoljno dobri da dođemo do zaključka kako će Windows 11 doći kao besplatan update na Windows 10?  

 

Sorry, kolega, ali niti u najluđim snovima ne zanosim se tuđim mišljenjima koja nisu baš ničim konkretnim potkrijepljena jer nečije ideje mogu spadati u sferu znanstvene fantastike i bajke, a ne surove realnosti. Dakle, dok na Microsoftovim službenim stranicama neće biti službeno objavljeno kakav je plan i koje su cijene Windows 11 licenci, tj. postoji li uopće mogućnost besplatnog upgradea s Windows 10 na Windows 11, ne bih se zanosio takvim idejama dalje od okvira nagađanja. Nema nikakve službene izjave Microsofta da bismo mogli očekivati čuda tipa "besplatna nadogradnja", niti se pojavio bilo kakav leak iz Microsofta. Možda se i pojavi za mjesec-dva, ali sada je još prerano uopće donositi zaključke.

 

Ako te buni što se stalno spominju termini update i upgrade, molim pročitaj ovo:

Software Upgrade vs. Update: What is the Difference? | Jacksonville, FL | Advanced Computer Consulting (advancedcpc.com)

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
dax-lax kaže...
ihush kaže...
Čitatelj kaže...

Radi fino u WMwareu, aktivirao sa svojim Workstation kljucom bez problema, dakle licenca ce svakako biti prenosiva.

 

Dakle tko je upgradeao Win Vista za 20€ na W7, pa W7 besplatno na W8/W8.1,

i onda na W10 - moci ce i dalje upgradeati kljuc na W11.

 

Nije lose za kucnog korisnika od strane M$-a, s obzirom da nisu dali nikad nista besplatno,

ovo je mudar potez, da se sto prije prebace stare korisnike na novi OS, pa da im oni

telemetrijom mogu de-bugirati software.

 -daleko je 25ta.. tj prerano je za zaključak da će upgrade-licenca biti free-prenosiva, jer ovo je beta-faza.. i sve je dozvoljeno, što se do finalne 99% zatvori-zaključa.

-nema prebacivanja na novi 11 os, nema što prije.. tj nije da sad izlazi novi w11 nego je on etapa u roadmapu ms-a, do nirvane-svetog grala, pružanja usluga.. (za laike, razumljivije, nije to situacija vista-seven, nego model naplate, pravno dok će soft po planu biti free-đabe.. a time je i sama licenca besmislena-nepotrebna..).

 Kak misliš 25-a? Ja sam shvatio da 2025. cener odlazi u povijest, ali 11 će biti već sljedeće ili najkasnije 23. pušteni u opticaj.

 Sve si dobro shvatio. Tko to baš jako želi, prijeći će na Win 11 odmah po njihovom izlasku, a tko misli čekati, ima fore do 2025. i kraja podrške za Win 10.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledaj
A zašto je to "čudo", kako ti kažeš, kada su to već radili u prošlosti?

Win7-Win10, Win 8-Win10...

Tako da sam uvjeren da će svako ko ima Windows 10, bez problema dobiti feature update u novembru (studenom) na Windows 11 (rebrendirani Windows 10 Sun Walley).
13 godina
offline
Procurile prve snimke novih Windowsa, pogledajte k

https://my.hidrive.com/api/sharelink/download?id=OmChxNS0


Evo tko želi isprobat u virtualci, leakni 11 ISO.

 

Kolko vidim UEFI + TPM 2.0, znači na starija računala možemo zaboraviti win11

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 12:12 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice