Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

poruka: 39
|
čitano: 7.380
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk".
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Hahahahhaah

€300 za šest-jezgreni i5

AMD for the win!

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur

Čitam i nevjerujem😬2500kn novi/stari 8600/9600k, lol😂

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 19:58 (Borealis).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Hahahahhaah

€300 za šest-jezgreni i5

AMD for the win!

 

A čuj K varijanta=harač je u Intela tipično debelo skup dodatak ili porez.

 

- i5 10600K ili i5 10600KF, to ti je zapravo samo preimenovani i malo jeftiniji stari i7 8700K

 

Sprdačinja na kvadrat, ali očekivano to je sve od Intela kak sam davno rekel oni cijenama niti pod razno ne mogu konkurirat AMD-u.As ti gospe na kvadrat, pa ko če zapravo kupit navedeni i3 proc po takvoj suludoj cijeni.

 

i3 10320 4/8, 194$

 

Ryzen 5 3600 6/12, 174$

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=582&jumpto=6079238&sort=asc&view=flat

 

Kao što ranije napisah i5 10400F(194$), on bi jedini barem trunku držal vodu ali samo kad za njega ne bi trebala nova matična ili CPU socket.To su i dalje 14nm++++++ procovi dakle Skylake, ali eto niti pod razno ne idu u matičnu gdje jadan i tužan sjedi i7 7700K, ili barem u socket gdje je ukomirani i5 9400F.

 

Kad Intel napokon izbaci nekakve Desktop 10nm ili 7nm procove(kad točno pitaj boga), za njih če opet trebat uskočit u još jedan novi Intel socket.

 

Ja ču jadan u ovu svoju matičnu(500kn) moč ubacit i Zen 3, recimo 4/8 APU jer više mi ne treba niti pod razno.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Borealis kaže...
Čitam i nevjerujem😬2500kn novi/stari 8600/9600k, lol😂

Nije to 8600/9600K jer vise nisu 6/6 nego 6/12...

6 godina
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Prekasno, preskupo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Ovo samo budala može kupiti...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Ali zato je tu barem dugi vijek socketa 

Edit: Rambox me prestigao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 21:00 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Riot kaže...

Ovo samo budala može kupiti...

Pretjerujes, 6/12 i5 za 200 evra je solidna kupnja....

12 godina
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

eto i7 10100 ide po cijeni od 1200kn pa sada budi budala i daj 1400kn za polovni 6700/7700...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Necemo nista kupiti
 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

a ja budala čekam 4/8 i3 za 700 kn  pa ti ljudi iz Intela prolupali skroz 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur

Ta tu cijenu imas i3 3770 ili 4770 , jos ako rikne prvi kolekcionatski primjerak za na privjesak objesit..

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 17:58 (MGloc).
5 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Intel se priprema za Zen 3 .

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Riot kaže...

Intel se priprema za Zen 3 .

Da baš Intel Skylake na Zen 3, iako je Skylake uloženo-dobiveno gadno pregažen i od Zen 2 mulca.

 

Intel Skylake na Zen 3, to je recimo kao kad nekoliko lavova pokušava napast jednog Nosoroga.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 18:19 (rambox).
12 godina
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Vjv. je mislio da je zen 3 ryzen 3000 serija

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Sarkastično sam napisao, i mislio sam na dolazeću generaciju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

To ne valja cim se ne mora mijenjati chipset i ploca,

eventualno jos i DDR4L da bi bio kompatibilan.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
rambox kaže...
* * *

 

Ja ču jadan u ovu svoju matičnu(500kn) moč ubacit i Zen 3, recimo 4/8 APU jer više mi ne treba niti pod razno.* * *

 

 

 

 

Puno pričaš a zaključuješ na kraju da ti je 4/8 APU dovoljan, a prije toga uspoređuješ 4/8 i 6/12 procesore. I tu možeš sve da zaključiš:

- Kupnja K modela je za šišanje ovaca. Ne znam zašto netko danas overclocka procesor, tako da to nije harač nego neznanje korisnika. Ili bolje rečeno. Ako je K model glupi harač, ljudi koji ga kupuju još su gluplje ovce.

- Kupnja F modela je prednost ako želite da imate dGPU rješenje od Nvidije a ne poluproizvod od AMD-a. Stoga ne vidim razlog za integriranom grafikom.

- Budala je tko god zamjeni i7 7700 za 10700. Mijenjanje svake predhodne generacije procesora sa novom stoji samo u matematičkoj teoriji - u praksi to ne radi nitko pa ni kompanije. U široj realnosti malo tko mijenja i drugu generaciju Core i7 procesora a ne da mijenja 8. ili 9.

- Novi socket, tako je od stoljeća sedmog. Netko se još uvijek čudi time?

-10nm, 7nm, 22m, ili 32nm - koga briga? Za kučnog korisnika dokle god isti ima bolje performanse u igrama (sad će se netki pametnjaković javiti kako su igre krive jer ne koriste HT, šta se ima petljati u litografiju).

Vodič za kupnju novog računara (mislim na CPU+MBO):

Možete kupiti računar svakom novom generacijom RAM-a [DDR2 pa onda DDR3 pa onda DDR4 otprilike solidan razmak] ili svakom trećom (ili višom) generacijom Nvidijin grafičkih kartica. U prevodu kada kupite RTX 2080 potpuno je nebitno +/- 30 USD gore dolje više ili manje dvije jezgre po CPU.

Najisplativija moguća nadogradnja:
To je ona nadogradnja kada sa 4/8 GB RAM-a nadogradite PC za 32/64 GB RAM-a ili

Kada GTX 550 nadogradite na RTX 2070 onda.. CPU je posve nebitan.

Eto ja imam AM2+ Socket sa AMD-ovim Athlon 4000+ 2/2 CPU-om i na koji vrag da ga nadogradim? Jedino na 5000+ 2/2 (neznatno veća frekfencija uz znatno veći TDP), a računar je solidan za što mi treba (printer, fiskalna kasa, robno knjigovodstvo i browser [najzahtjevniji]) ali opet vrijeme je uzelo maha pa nadogradnja na najbrži CPU od 20-tak kuna ništa mi ne znači. Eto toliko o famoznoj nadogradnji AMD-ovih procesora. A koga zanima uposredba kod Intela ste mogli fino nadograditi sa slabijim Core 2 Duo na najbrži Core 2 Quad CPU-om, toliko o nenadogradnji Intelovih CPU-ova.

Eto sad sve znate i manje kuknjave nego po formuli tipa: Zadržite taj 7700K CPU i uložite novac u RTX-cu i to nadolazeće serije 3xxx. Ili se iskulirajte pa si realno kao Rambox recite da vam je 4/8 CPU sasvim dovoljan. Znam da jeste. 

16 godina
online
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Envy kaže...
..Eto toliko o famoznoj nadogradnji AMD-ovih procesora. A koga zanima uposredba kod Intela ste mogli fino nadograditi sa slabijim Core 2 Duo na najbrži Core 2 Quad CPU-om, toliko o nenadogradnji Intelovih CPU-ova.


Na kojoj to Intelovoj platformi imaš izbor od 4/4 (R5 APU) do 16/32 (R9 3950X) ?

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
U biti je od 2/4 do 16/32 i to kroz 4 generacije, svaka sa jacim single core i boljim latencijama.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Mladen kaže...
* * *

Na kojoj to Intelovoj platformi imaš izbor od 4/4 (R5 APU) do 16/32 (R9 3950X) ?

 

 

 

Jakovp kaže...
U biti je od 2/4 do 16/32 i to kroz 4 generacije, svaka sa jacim single core i boljim latencijama.

 
Dakle da vidim jesam li vas dobro razumio.

Ok, imate 2/4 CPU sa integriranim grafičkim rješenjem i pripadajuću matičnu ploču i želite nadograditi na tu istu ploču procesor od urnebesnih 800,00 € koji pritom nema grafičku komponentu niti dolazi sa hlađenjem.
Predpostavljam da ako kupujete ovako moćan procesor red bi bio da imate i moćnu grafičku komponentu pa odluka (logički) pada na RTX nekog srednjeg ranga tipa RTX 2070 koji košta 500,00 €... ok nastavite i dalje razmišlj... pardon, sanjati... pa mi recite što je bilo kada se probudite.

Priča o kompatibilnosti socketa je toliko šuplja koliko i priča da je AMD sa kompatibilnim socketima u prednosti. Nadogaradnja 9. generacije Intelovih procesora na 10. genarciju? To ne radi nitko isto kao što nitko neće nadograditi taj 2/4 APU na 16/32 CPU. Da, neće nitko, i to je činjenica koju vas dvojicu boli jako, i protiv toga ne možete kako god da okrenete.

16 godina
online
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Envy kaže...
Mladen kaže...
* * *

Na kojoj to Intelovoj platformi imaš izbor od 4/4 (R5 APU) do 16/32 (R9 3950X) ?

 

Dakle da vidim jesam li vas dobro razumio.


Ok, imate 2/4 CPU sa integriranim grafičkim rješenjem i pripadajuću matičnu ploču i želite nadograditi na tu istu ploču procesor od urnebesnih 800,00 € koji pritom nema grafičku komponentu niti dolazi sa hlađenjem.
Predpostavljam da ako kupujete ovako moćan procesor red bi bio da imate i moćnu grafičku komponentu pa odluka (logički) pada na RTX nekog srednjeg ranga tipa RTX 2070 koji košta 500,00 €... ok nastavite i dalje razmišlj... pardon, sanjati... pa mi recite što je bilo kada se probudite.

Priča o kompatibilnosti socketa je toliko šuplja koliko i priča da je AMD sa kompatibilnim socketima u prednosti. Nadogaradnja 9. generacije Intelovih procesora na 10. genarciju? To ne radi nitko isto kao što nitko neće nadograditi taj 2/4 APU na 16/32 CPU. Da, neće nitko, i to je činjenica koju vas dvojicu boli jako, i protiv toga ne možete kako god da okrenete.

Nisi ...  u Wintel svijetu je to nemoguće ali generacijski skok može biti puno veći od 2, 3 ili 5% a očito ti još nije jasno da se stariji modeli ne povlače iz prodaje nego im se snižava cijena. Npr. još uvijek se može naći novi R7 2700X po duplo manjoj cijeni nego dok je bio aktualan pa ako je netko, 2017. ili 2018. krenuo sa nečim slabijim, još uvijek može jednostavno napraviti osjetan upgrade.

 

I zašto bi snaga procesora morala biti u omjeru sa grafičkom ? Za neke poslove je dovoljna i neka elementarna, samo da daje sliku.

 

Da dodam za bol, srećom samo po novčanik :) ... inače odlične 2011v3 platforme i 5820k sam se morao riješiti samo zato jer je imala jako mali raspon modela a ni danas se ne može naći neki rabljeni 6950X po razumnoj cijeni. Čak i da sam uspio naći neki 18-core Xeon te generacije, uz promjenu RAMa za ECC bi to i dalje bio neisplativ upgrade.

S druge strane, trenutno je u dućanima R5 1600 AF, snage otprilike kao taj 5820k, za nekih 800-njak Kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 16:47 (Mladen).
12 godina
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Nije ni intel los ako ti se daje 150/200e vise...Meni se nije davalo za 9700k , a nikad dosad nisam ni imao AMD vec uvijek intel: p6100,g860,4720HQ,7300HQ ,3770,7700HQ.Sljedece sta cu kupovat ce vjv. biti intel H model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Procurile cijene Comet Lake-S procesora za europsk

Uvijek je lijepo imat opciju nadogradnje, oni koji su sad uzeli npr povoljni 3600 lako će moći nadograditi na 4000 seriju i neki skuplji model na duže staze, a i oni koji su uzeli skuplje modele iz 3 generacije, za 3 god će moći vrlo povoljno nabaviti 4 generaciju koja će donijeti lijep skok u odnosu na 3 i to u gamingu. Kako god Intel nema smisla uzimati u bilo kojem cijenovnom rangu, mrtva platforma s mnogobrojnim sigurnosnim propustima zbog čega performanse idu samo dole, dok s druge strane performanse AMD procesora idu gore kako se softver sve bolje optimizira za tu marku zbog sve veće popularnosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 20:58 (Riot).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Riot kaže...

Uvijek je lijepo imat opciju nadogradnje, oni koji su sad uzeli npr povoljni 3600 lako će moći nadograditi na 4000 seriju i neki skuplji model na duže staze, a i oni koji su uzeli skuplje modele iz 3 generacije, za 3 god će moći vrlo povoljno nabaviti 4 generaciju koja će donijeti lijep skok u odnosu na 3 i to u gamingu. Kako god Intel nema smisla uzimati u bilo kojem cijenovnom rangu, mrtva platforma s mnogobrojnim sigurnosnim propustima zbog čega performanse idu samo dole, dok s druge strane performanse AMD procesora idu gore kako se softver sve bolje optimizira za tu marku zbog sve veće popularnosti.

 ta nadogradnja procesora s razmakom jedne generacije je teška pušiona, em je razlika u perfomansama nikakva, em popušiš hrpu love

još nekako s prve na treću ili četvrtu generaciju, to je već ok

4 godine
odjavljen
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
picajzla0707 kaže...
Riot kaže...

Uvijek je lijepo imat opciju nadogradnje, oni koji su sad uzeli npr povoljni 3600 lako će moći nadograditi na 4000 seriju i neki skuplji model na duže staze, a i oni koji su uzeli skuplje modele iz 3 generacije, za 3 god će moći vrlo povoljno nabaviti 4 generaciju koja će donijeti lijep skok u odnosu na 3 i to u gamingu. Kako god Intel nema smisla uzimati u bilo kojem cijenovnom rangu, mrtva platforma s mnogobrojnim sigurnosnim propustima zbog čega performanse idu samo dole, dok s druge strane performanse AMD procesora idu gore kako se softver sve bolje optimizira za tu marku zbog sve veće popularnosti.

 ta nadogradnja procesora s razmakom jedne generacije je teška pušiona, em je razlika u perfomansama nikakva, em popušiš hrpu love

još nekako s prve na treću ili četvrtu generaciju, to je već ok

 Da ako prelaziš sa 1600 na 3600. Onaj tko ima Ryzena 1200 može prijeći na osjetno bolji novi 1600AF ili polovni 1700 za razumne novce. To je nešto što ti nikad nisi dočekao sa svojim i5 a pokušavao si

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 10:34 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
VladimirLem kaže...

 Da ako prelaziš sa 1600 na 3600. Onaj tko ima Ryzena 1200 može prijeći na osjetno bolji novi 1600AF ili polovni 1700 za razumne novce. To je nešto što ti nikad nisi dočekao sa svojim i5 a pokušavao si

slažem se, no 1600af je prije izuzetak nego pravilo, isto kao i upgrade sa 1200 na jači procesor nove serije

 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
Kako je izuzetak kad se još jeftinije može nabaviti novi obični 1600, ili polovni 1600/1700? Ryzeni prve generacije su dosta izgubili na cijeni u odnosu na početne i to je za ove koji kupuju super a loše za one koji prodaju.
Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Procurile cijene Comet Lake-S procesora za eur
VladimirLem kaže...
Kako je izuzetak kad se još jeftinije može nabaviti novi obični 1600, ili polovni 1600/1700? Ryzeni prve generacije su dosta izgubili na cijeni u odnosu na početne i to je za ove koji kupuju super a loše za one koji prodaju.

 izuzetak je u smislu da dosad nismo imali takve prilike i pitanje je hoće li se nastaviti s tom politikom da bi mogli računati da će u sljedećij generaciji biti neki 2600af koji će zapravo biti 3600

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice