Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

poruka: 20
|
čitano: 4.874
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko ".
15 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Živo me zanima koliko će sada ljudi poginuti? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Kao da je bitno koliko će ljudi poginuti. Bitno je da avion ponovno krene u promet, pa da se opet počnu gomilati narudžbe za isti, pa raste cijena dionice...Znate ostalo. 

 

Neke manje firme bi zbog takvih propusta i načina poslovanja propale davnih dana. Ali razumijem, Boeing je jedan od stupova američkog gospodarstva i identiteta i za njega ne vrijede ista pravila kao i za ostale. 

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Ima li kakvih utjecaja što su ti avioni bili parkirani pune 2 godine? Neki "zamor" materijala ili tako nešto? Zna li se što o tome?

 

Jer sigurno nije dobro što nisu letjeli tako dugo. Ili to nema veze?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Bitno da su oni "ustedili" outsourcingom developmenta jeftinim programerima...

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

If it's Boeing, I'm not going.

 

Bolje je za avion da je parkiran nego da se vozi. Ali nema tu puno razlike, trupovi su napravljeni da voze 50 godina ako treba. Manjak naleta je veći probem pilotima nego avionu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ
Pero Dinamit kaže...

Jer sigurno nije dobro što nisu letjeli tako dugo. Ili to nema veze?

 

Da upravo tako. Do sad su primjećeni npr. problemi s motorima - upravo zbog nekorištenja.

11 godina
neaktivan
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Ja se sigurno necu voziti u njemu. Boeing, da bar propao i nikad se vise ne vratio.

samo nešto struže..
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Bolji nego ikada, nakon svih zbivanja bilo bi pravo čudo da postoji i najmanja greška.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Nije najsigurniji jer je i dalje inherentno nestabilan, odnosno treba softver za stabilnost i vrlo vjerovatno ne moze sletiti ili glajdati bez motora. Dakle ne hvala. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Ako ikoga zanima, Ryanair ima narucenih 200 komada, cisto da znate s kim ne letjeti.

Al kao da vec nema dovoljno razloga zasto ne letjeti s njima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

čitajući o tim bojngima i mcasima napokon sam shvatio zbog čega se avionska stanica za utovar naziva "terminal". bar vas pošteno upozore. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Prije tjedan dana sam otisao u salon i kupio novi auto :D zavrsio sam s avionima, ionako mi nije problem voziti, uzeli smo veci tako da jednom godisnje mozemo se odvesti na putovanje od 5,000km i to je to :D ja vise ne letim! 

 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ
Pero Dinamit kaže...

Ima li kakvih utjecaja što su ti avioni bili parkirani pune 2 godine? Neki "zamor" materijala ili tako nešto? Zna li se što o tome?

 

Jer sigurno nije dobro što nisu letjeli tako dugo. Ili to nema veze?

 Ima. I za avione koji su mjesecima zbog covida stajali u pustinjama diljem svijeta prijavljuju se razni problemi u vidu mikro pukotina, zamora materijala i slično. Boga pitaj šta će svega tu biti; operateri moraju sada pregledati sve avione koje vraćaju u promet, a to košta. A ionako nemaju novaca. Što znači da će na nećemu štedjeti, a to sigurno neće biti plaće i bonusi uprave. 

15 godina
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Zašto neke evropske zrakoplovne kompanije preferirarju non-eu zrakoplove?

Ok.. Biznis je biznis koji nema ni granice ni rasne ni etničke podjele.. ali ima neka kvaka.

Koliko je ovaj 737 Max bolji kda bi bio u idealnim uvjetima? (mislim da nema ovih problema niti da će ih biti). Od konkurencije iz Airbusa mislim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ
Envy kaže...

Zašto neke evropske zrakoplovne kompanije preferirarju non-eu zrakoplove?

Ryanair, na primjer, koristi samo flotu 737 zbog cijelog sustava u pozadini - trening, servis, dijelovi, jednostavnije operacije, veliki popusti na kolicine koje kupuju, itd.

Kad vidis da su kopirali sistem od Southwesta, jasno je zasto su poceli za 737, a i kad su pocinjali A320 jos nije postojao.

Odluke drugih su uglavnom poslovne prirode, i ovisno o popustu koji su uspjeli dogovoriti, isli su na Boeing.

U zadnje vrijeme EU dosta diktira uvjete poslovanja, kredite, bail out-ove - sa kupnjom EU proizvoda (Airbus).

A i sa Airbus je valjda najbolja europska kolabracija ikada, jedna od rijetkih u moru birokracije.

15 godina
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ
Dino_Velvet kaže...
Envy kaže...

Zašto neke evropske zrakoplovne kompanije preferirarju non-eu zrakoplove?

Ryanair, na primjer, * * *

Da, za Raynair sam i mislio. Ali opet mogu to sve njima i Airbus omogućiti... eto hvala na odgovoru.
Inače ij a ne volim Boeing (Ovako na papiru) a sada da me netko pita da treba da idem negdje... tko zna.. možda me i u Antonovo šutnu - ne bih se žalio.

A380 se više ne proizvodi a teretnjak ili kraljica neba 747 također nakon pola stoljeća.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ

Bila bi teska tranzicija sa Boeing na Airbus, pgotovo low-cos-carrieru koji ima tanke margine (navodno).

Da im Airbus ponudi pokrivanje svih troskova - gad O'Leary se ne bi dugo premisljao.

S druge strane, Irska je americki trojanski konj u EU, mozda ga drze ameri za jaja s druge strane, nikad ne znas.

11 godina
neaktivan
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Bit ce vise sezona za air crash investigation iliti ga mayday  tako da samo se nadam da ja necu bit na nekom letu.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problematični Boeing 737 Max vraća se na europ
Horatio_Hornblower kaže...

Bit ce vise sezona za air crash investigation iliti ga mayday  tako da samo se nadam da ja necu bit na nekom letu.... 

Pa šta i ako budeš.. samo na svakom letu pošalji pozivnicu na kojem si sjedištu.. da postaneš slavan :-D

11 godina
neaktivan
offline
Problematični Boeing 737 Max vraća se na europsko

Hehe po cemu si poznat?

Evo kupe me na zlicu ko nutelu iz boeinga 😂... 

Malo brutalni crni humor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice