Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

poruka: 28
|
čitano: 8.583
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e".
11 godina
protjeran
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Hm nisu prosli na Kickstarter, ako je sve istina kako kazu znaci za nekih $5,000 (5 uredjaja/5KW) bit ce mi dovoljno da napajam cijelu kucu. Moze netko strucniji od mene komentirat ovo?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Gadgeti kaže...

Hm nisu prosli na Kickstarter, ako je sve istina kako kazu znaci za nekih $5,000 (5 uredjaja/5KW) bit ce mi dovoljno da napajam cijelu kucu. Moze netko strucniji od mene komentirat ovo?

 

Dok ne prođe neke testove - nitko ti sa sigurnošću neće moći reći. Ne ovosi samo o uređaju nego i o mjestu gdje je postavljen. Mada mi se generalno čini preoptimistično ovo što pišu.

14 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Ovo ima smisla, iako po dimenzijama nije pivska bačva (čak ni ona pipničarska) nego nekih 90 cm visine sa 60 cm promjera...

 

ako je sve dobro izbalansirano i najmanji dašak vjetra bi mogao dopunjavati baterijski sustav za stabilizaciju potrošnje kućanstva...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Startup, Kickstarter, tehnologija koja zvuci super obecavajuce. Gdje sam vec vidio takvu kombinaciju?
 
10 0 hvala 0
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Gadgeti kaže...

Hm nisu prosli na Kickstarter, ako je sve istina kako kazu znaci za nekih $5,000 (5 uredjaja/5KW) bit ce mi dovoljno da napajam cijelu kucu. Moze netko strucniji od mene komentirat ovo?

 

Nisam stručan ali mogu onako s 99.99999% sigurnošću reći da je ovo jebeni scam kao i prijenosna disalica koja omogućava disanje pod vodom od nekoliko sati

 

Refunded! Artificial ‘Gills’ Scam Comes Clean | GearJunkie

 

 

Nažalost velika većina tih projekata je namijenjena uzimanju novaca naivnim backerima, da bi onda s tim novcima "pokušali" napraviti nešto na tom principu, ali kako naravno neće uspjeti većian novaca će autorima ostati u džepu.

 

Da je tako nešto moguće napraviti već bi se napravilo. Djeluje suludo jednostavno pa si postavljamo pitanje zašto se nitko toga nije sjetio? Dapače kako si i sam rekao za 5000$ (cca 40,000kn) imaš doživotni izvor energije za što god ti treba u životu. Eto, rješili smo problem onečišćenja i silnih elektrana, "zasadimo" stotine tisuća ovih pivskih bačvi što po otocima što slavoniji i imamo struje na prodavanje.

 

Po tko zna koji put vrijedi ona "ako je predobro da bi bilo istinito..."

 

15 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Meni su ta startup sranja debilna. Što je uopće STARTUP? Nekad si registrirao firmu, danas se to zove startup. Ja mislim da je to samo pomodarstvo. 

UIčinkovitije od solarnih panela? Je, možda ta jedna. Kad bi ih htio staviti 10?

Čuj ovo, sustav oštrica povećava brzinu vjetra za 40 posto. Glupost.

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Da je tako nešto moguće napraviti već bi se napravilo. Djeluje suludo jednostavno pa si postavljamo pitanje zašto se nitko toga nije sjetio? Dapače kako si i sam rekao za 5000$ (cca 40,000kn) imaš doživotni izvor energije za što god ti treba u životu. Eto, rješili smo problem onečišćenja i silnih elektrana, "zasadimo" stotine tisuća ovih pivskih bačvi što po otocima što slavoniji i imamo struje na prodavanje.

 

Po tko zna koji put vrijedi ona "ako je predobro da bi bilo istinito..."

 

 Ne znam po cemu djeluje predobro. Kosta jedno 5x vise od vjetroturbina iste snage, i za razliku od solarnih panela ili normalne vjetroturbine, na sta ce ti liciti krov kad stavis par takvih bacvi gore.  

To sto izgleda ko kanta za smece ne znaci da je mozes stavit umjesto kante za smece, i dalje mora biti na povisenom polozaju gdje puse vjetar ako hoces ista dobit od struje.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
14 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Na osnovu ovoga što sam vidio u videu, pokušati ću sa mojim mladim tehničarima napraviti manji model ovog stroja, pa vidjeti kako se ponaša. Ako uspijem dinamo sa bicikla zavrtiti dovoljno brzo i snažno da dobijem barem 3-4W snage, probati ću smuljati i nešto veće. Na kraju školske godine, nadam se, javljam vam rezultate.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 13:23 (učo).
Moj PC  
20 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Prijenosna vjetroturbina za prijenosni Genijator :)

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Nisam ekspert no nekako mi nema logike da tako postavljena bačva sa vrlo malim otvorima za prihvat sile vjetra može biti učinkovitija od propelera vjetroturbine koji svom svojom površinom prihvaća tu silu

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
da to sta vridi dosad bi imali vec proizvodnju i proizvod a ne 3d modele...
scam ka i mnogi prije toga
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Kad čujem i s od startap dobijem proljev.
Pis on ju :P
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Antiseptik kaže...
Kad čujem i s od startap dobijem proljev.

Misliš sraćku :)

Gledam te!
12 godina
online
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Uz malo modifikacije, dodavanje dodatnih modula i sklopova ovo bi mogao biti pouzdan izvor energije čak neovisno o jačini vjetra.

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
ante_etna kaže...

Uz malo modifikacije, dodavanje dodatnih modula i sklopova ovo bi mogao biti pouzdan izvor energije čak neovisno o jačini vjetra.

 Uklopiti ovo u pametnu klupu i da majna kripto i mali, imaš garantiranu Noble prajz.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

ovo nije generator nego kanta s motorom koji vrti neizbalansirani propeler,

baterije su vjerojatno u dnu

 

 

ne kužim kako ovakve gluposti mogu zasluziti clanak u bugu

alo novinari gdje su vam kriteriji?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 15:38 (bArut pLahor).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Bačve za usmejravanje protoka zraka (tj. vjetra), ali u rudarsko okno, bile su u upotrebi u prošlim stoljećima. Jedan takav uređaj za provjetravanje vidimo u Agricolinoj De re metallica, knjiga VI. 

 
3 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv

Startup, Startup.... 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

meni to ne izgleda baš tako blesavo ("vjetrenica"), iako nije novina. jednako kao što se i vodenice mogu rabiti u istu svrhu. no prema murphyju (i iskustvom potvrđeno), sve što je doista korisno proguta mrak a ostalo pogura marketing pa ide k'o ludo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Autoru članka:

Teoretski limit efikasnosti vjetroturbine je 59%. Današnje rade blizu 50%. Njegova tri puta efikasnija bi bila 150% efikasna što već dovoljno govori. Brišite članak, genijatori bi trebali biti popljuvani a ne pohvaljeni.
Ja rekoh
Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Stric_Jura kaže...

Ovo ima smisla, iako po dimenzijama nije pivska bačva (čak ni ona pipničarska) nego nekih 90 cm visine sa 60 cm promjera...

 

ako je sve dobro izbalansirano i najmanji dašak vjetra bi mogao dopunjavati baterijski sustav za stabilizaciju potrošnje kućanstva...

 

 Nebi. Da bi proizveo pokretanje rotora koji magnetnom indukcijom proizvodi električnu energiju treba malo više od "daška". Što misliš zašto vjetrenjače imaju one ogromne elise? Zato jer se bore s magnetnim poljem dok proizvode energiju, tj. konvertiraju dio mehaničke u električnu.
Jesi li ikad probao pokrenuti onaj mali dinamo na pony biciklu? On je snage 0,3 W pri 120 okretaja u minuti, a bome fino koči kad ga se prikači na kotač. Energija nemože nastati ni iz čega, dakle nikakav "dašak" neće proivesti 1kW. 
Svako malo netko uleti sa tim "energija/voda/CO2 iz zraka", i to u pravilu kickstarteri... kojima je prvi posao izmisliti prezentaciju, a za proizvod - lako ćemo, kad sjednu pare. 

Feudalac kaže...
Autoru članka:

Teoretski limit efikasnosti vjetroturbine je 59%. Današnje rade blizu 50%. Njegova tri puta efikasnija bi bila 150% efikasna što već dovoljno govori. Brišite članak, genijatori bi trebali biti popljuvani a ne pohvaljeni.

 E baš tako, ovo je doslovno "genijator" i "gutač plamena" scam. Čudi jedino da na IT forumu prvih par komentatora blaženo dobrodušno :)
Nitko se ne sjeti ni koliki pad daleko teže i moćnije vodene mase u odnosu na "dašak zraka" moraju imati hidroturbine, kojima je efikasnost već preko 90% - da se to samo iz "daška vjetra" pokreće, pa Francis i Kaplan bi ih proizveli za rad na propuh, još tamo 1900te, a ne se mučili sa onolikim akumulacijskim jezerima i zidanim branama. 
Na kraju evo kako izgleda 1kW motorni generator. Ide na dašak... benzina (litru na sat) i teži 30tak kilograma. 
https://www.briggsandstratton.com/as/en_ph/product-catalog/end-products/portable-generators/1kw-portable-generator-sl-1200-038031.html

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 1:11 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Ajmo sad realno. Bačva odn. Plastični odljevak košta možda 200 kn. Kante za smeće u pevecu oko te cifre s time da on ima barem 30 posto marže, u pravilu ima puno više. Nožice nek su 70 kuna. Alu turbina neka je 2000 kn. 1000 kuna neka su ležajevi nosači i osovina. Generator 1 kw neka je isto 2000 kuna. Inverter neka je 1000 kn. Baterije neka su 3000 kn. Cijene su možda previsoke ali idemo uzeti u obzir da je tu uključena i ugradnja pojedine komponente u sklop.
Dakle zdravo seljački mašina košta max 10000 kn. Ostalo do 5000 usd je vjerojatno trošak prodavanja muda pod bubrege.
Praise the sun
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Po ovome što su rekli u video clipu ispada da Bernoullijeva jednadžba može narušavati zakon očuvanja energije - što se fluid više "stisne", veća je brzina istoga pa onda više energije daje kad dođe na lopaticu - haha! Izgleda da je u ovoj krizi tolika poplava jeftinog novca da se već-inače-skloni-muljanju startupovi više ni ne trude "zakamulfirati" svoj "proizvod". Musk je naspram ovih odmjeren i konzervativan u svojim izjavama :-p

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
overhaul kaže...

..

 Nebi. Da bi proizveo pokretanje rotora koji magnetnom indukcijom proizvodi električnu energiju treba malo više od "daška". Što misliš zašto vjetrenjače imaju one ogromne elise? Zato jer se bore s magnetnim poljem dok proizvode energiju, tj. konvertiraju dio mehaničke u električnu.
Jesi li ikad probao pokrenuti onaj mali dinamo na pony biciklu? On je snage 0,3 W pri 120 okretaja u minuti, a bome fino koči kad ga se prikači na kotač. Energija nemože nastati ni iz čega, dakle nikakav "dašak" neće proivesti 1kW. 
Svako malo netko uleti sa tim "energija/voda/CO2 iz zraka", i to u pravilu kickstarteri... kojima je prvi posao izmisliti prezentaciju, a za proizvod - lako ćemo, kad sjednu pare. 

..

 -da. Problem nastane kad se čisto teoretski (bez količine, mase, sile, stvarnih dimenzija..) krene s teorijom i zaboravi stvarnost tj fizika na djelu, nazovimo je inercija..

-teoretski, nije nam važna količina (energije, snage) pogotovo ako je free-đabe.. i tako se teorijom (koja drži vodu, točna je..) lako naprave 'genijatori' .. uz malo čarobnog praha, reklame i nabacanih hokus-pokus gluparija .. ponekad je teško primijetiti grešku pa i nemoguće, osim u stvarnosti, jer na papiru može raditi, npr otpor može biti nula.. tad je dovoljan i dašak, dok je realnost da su vjetrenjače po niskozemskoj ipak malo veće.. i to su znali 'seljaci' daleko prije genijatora-startupova i fondova eu koji služe financiranju pradavača magle (a danas čak i znanstvenici, koji imaju znanje često popuše priču, jer u teoriji je ok..).

-da, potrebna je odgovarajuća sila, dok o tome ovisi rezultat, tj upotrebljiva energija, no smisao 'genijatora' nije ni napravit 'perpetuum..' nego novac, uspijevaju u tome (novcu, ne free-bačva-energiji..).

.. odnosno, odavno se može napraviti vjetrenjača-vodenjača.. i ako spojimo na generator imamo struju, ništa novo, osim 'daška' i startupa (koij je u definiciji novi biz, mada je i dalje stari-provjereni-muljatorski..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

baba sjedne na powerpod i stavis na promaju = free energy?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

Turbine za iskorištavanje vjetra u urbanim cjelinama su nešto čemu treba pridati jako puno pažnje. Posebice u urbanim cjelinama s puno vjetra. Meni jedna od zanimljivijih ideja je ova. Predloženo rješenje je zanimljivo i potencijalno dobra stvar. Treba vidjeti konačni proizvod, kako se ponaša u urbanim uvjetima te izmjeriti jednu vrlo bitnu stvar, koja nije spomenuta uopće, a to je buka. Živjeti u ulici sa 20-30 ovakvih uređaja koji buče kad vjetar puše ne bi bilo baš ugodno (vjetar puše i u 2 sata iza ponoći).

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piva, e

koliko smo do sad vjetra bacili u vjetar

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijenosna vjetroturbina, velika kao bačva piv
Ezio kaže...

koliko smo do sad vjetra bacili u vjetar

 -tako je to kad se 'pušta vjetar' ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice