Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr

poruka: 66
|
čitano: 30.512
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr".
15 godina
offline
Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr

Nije loše, kao zamjenu za sve obične televizore kod baka i deda. Ima u elipsu i po 169 kn, a ovog zaista treba na tisuće valjda sad - jel ima neka razlika između svih tih Strongova i slično? Ovdje je jedino simpatično što onda ako ikad poželi netko od njih nešto više programa, uključi si EVO TV i na viksi ili na moru gledaju TV...bar bi to tako trebalo funkcionirati

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
genije_čudo_prirode kaže...

Nije loše, kao zamjenu za sve obične televizore kod baka i deda. Ima u elipsu i po 169 kn, a ovog zaista treba na tisuće valjda sad - jel ima neka razlika između svih tih Strongova i slično? Ovdje je jedino simpatično što onda ako ikad poželi netko od njih nešto više programa, uključi si EVO TV i na viksi ili na moru gledaju TV...bar bi to tako trebalo funkcionirati

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
Ne shvacam do kraja ovo brandiranje, da li je to HT ili Evo TV? Znam da je to ista krovna firma, ali svejedno me čudi to šaranje između brandova.
Inače, Strong reciever na Evo TV je koma, svakih cca mjesec dana mi se pogube spremljeni kanali i moram ispočetka tražiti, bas je iritantno.
EDIT: članku fali oznaka “Promo”
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 22:57 (southy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
izgleda da bi ja ovo starcima mogao uzeti...mater i dalje gleda u Sanyo crt(ne želi ništa drugo)...ćaći dao svoj Panasonic lcd...ja sebi kupio 65" Sony...uzet ću 2 komada...i onako moram nešto uzeti tako da....i onako prigovaraju da nema šta gledati...ovako možda se odluče za plaćanje tih dodatnih nakon tih 90 dana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr

jel tko uzimao i kakvi su dojmovi? Prvenstveno me zanima samo DVB-t2 tuner, ne evotv...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
southy kaže...
Ne shvacam do kraja ovo brandiranje, da li je to HT ili Evo TV? Znam da je to ista krovna firma, ali svejedno me čudi to šaranje između brandova.
Inače, Strong reciever na Evo TV je koma, svakih cca mjesec dana mi se pogube spremljeni kanali i moram ispočetka tražiti, bas je iritantno.
EDIT: članku fali oznaka “Promo”

 strong se povlači iz ponude.. noviji bi po logici trebali biti bolji barem soft, tj imam strong odavno i nemam takav problem, tj samo kad se mijenjaju kanali-ponuda treba ponovo pretražiti i tad slagati po željenom rasporedu. Novi nisu dovoljno stari da bi se nešto takvo znalo tj svježe pa ćemo tek vidjeti.

-kako će nešto brendirati ovisi o želji vlansika, ovo je tcom i lupaju logo na sve, tj do ljeta je evotv bio stari-image-izgled, od jeseni novi izgled+brand + sitne izmjene koje su do sad falile kao unos korisničkog broja za aktivaciju itd.

 

HCMAA kaže...
izgleda da bi ja ovo starcima mogao uzeti...mater i dalje gleda u Sanyo crt(ne želi ništa drugo)...ćaći dao svoj Panasonic lcd...ja sebi kupio 65" Sony...uzet ću 2 komada...i onako moram nešto uzeti tako da....i onako prigovaraju da nema šta gledati...ovako možda se odluče za plaćanje tih dodatnih nakon tih 90 dana

 -ako nemaš hdmi trebaš av-jack (3,5mm) kompatibilan sa stereo jackom (kao za pc-zvuk..) jer nema scart.. ima kablova-adaptera prolistaš (pravu) temu i vidiš link..

 

Ges kaže...

jel tko uzimao i kakvi su dojmovi? Prvenstveno me zanima samo DVB-t2 tuner, ne evotv...

 -tema u kojoj se većinom upravo to komentira.. radi ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
Hvala za scart:)....onda uzmemo samo jedan za ćaću...za mater triba da ima scart
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
neaktivan
offline
Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr

Pozdrav svima, 

upravo sa HT  chata, zanimalo me koji hd dvbt2 prijemnik nude u ovoj najnovijoj ponudi pa su mi napisali : "Ovo Vam je marka uređaja STB ZAPPER HD-T52IR INTD."

 

E sad jel čemu ovaj uređaj, da li to valja išta ne znam.

A čini se da je njihova ponuda ok, zajedno se može može imati 20tak besplatnih programa koji ostaju ako neko neće aktivirat evo tv.

Kažu da je dostava besplatna  , narudžba na web. Ili do njihovih T-centara pa  kupit.

 

Jedino se mislim valja li taj uređaj, je li barem donekle kvalitetan..?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Kaj vam nije tlaka imati dva daljinska ??

Ci modul je daleko elegantnije rješenje...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

Kaj vam nije tlaka imati dva daljinska ??

Ci modul je daleko elegantnije rješenje...

 -samo za (novije) tv uređaje koji imaju odgovarajući CI+ (ver.1.3+) slot, + zbog promjene i h.265-hevc kodiranje tj tad ljudi n ekupuju prijemnik (pa si promašio smisao teme tj zašto ljudi kupuju novi dvbt-prijemnik) :) .. tj samo za evotv itd. mada su teme zmixane pa se to sve pomiješalo, tj samo zbog dobre cijene uređaja (koja je prepolovljena) + ostale prednosti za upravo kupnju tog uređaja, neovisno dvbt-kutija ili modul a tad i (možda nekome) važna razlika npr 30 ili 90 dana free svi kanali evotv ponude i kombinacije, što zbog spetljanosti tcoma (možda i pada sustava pa je posljednjih desetak dana neke stvari mijenjaju na dnevnoj bazi kao stari-novi cjenik-reklama npr 199kn i 189kn..) pa tako ispada da je 'bolje' kupiti u tcom centru nego na webu a u centrima za sad nemaju izbor nego samo jedan uređaj u ponudi.. itd itd.

 

-rusvaj :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Ihush, ja i ti smo poznati po tome kako se striktno držimo teme tako da.... 😄

Ma da, u HT je uobičajeno da ti na mailove vele jedno, na FB chatu drugo, ma fon treće a u poslovnici četvrto, a ti sad odluči kome ćeš vjerovati...

Ovdje sam naveo samo kao mogućnost da tu promociju od 90 dana možda je moguće ostvariti i sa ci modulom, pa ako već netko ima TV sa odgovarajućim utorom i tjunerom onda je ipak kartica bolji izbor...

Ja bi još i uzeo taj evotv ali za normalne pare, jer to kaj oni nude ne vredi tih para... Imam 5 TV na 2 etaže, na bakru sam i MAXtv bi bio loše rješenje, plus kaj nemaju wifi recivere ( nepada mi napamet kopanje i bušenje deka i zidova ), a powerline neradi dobro ( probao više modela i banana ). 5 Ca modula i sve bih riješio, ali nedaju mi prilagođenu cijenu pa zasad rješavam kodijem... 😄
3 godine
neaktivan
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

meni su za stari crt tv ponudili da će mi poslat CART-HDMI kabel u kutiji s ovim novim evo tv dvtb2 hd prijemnikom, tako da nije problem šta ima scart.

vjerojatno će izbacit hdmi kabel iz kutije a ubacit ovaj  drugi.

za tv na selu valjda će bit ok..

5 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

Ihush, ja i ti smo poznati po tome kako se striktno držimo teme tako da.... 😄

Ma da, u HT je uobičajeno da ti na mailove vele jedno, na FB chatu drugo, ma fon treće a u poslovnici četvrto, a ti sad odluči kome ćeš vjerovati...

Ovdje sam naveo samo kao mogućnost da tu promociju od 90 dana možda je moguće ostvariti i sa ci modulom, pa ako već netko ima TV sa odgovarajućim utorom i tjunerom onda je ipak kartica bolji izbor...

Ja bi još i uzeo taj evotv ali za normalne pare, jer to kaj oni nude ne vredi tih para... Imam 5 TV na 2 etaže, na bakru sam i MAXtv bi bio loše rješenje, plus kaj nemaju wifi recivere ( nepada mi napamet kopanje i bušenje deka i zidova ), a powerline neradi dobro ( probao više modela i banana ). 5 Ca modula i sve bih riješio, ali nedaju mi prilagođenu cijenu pa zasad rješavam kodijem... 😄

 

Za sada samo prek evotv webshopa: CI modul + 30 dana

 

https://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-30-dana-uz-tv-modul

 

Mislim da je pitanje dana kada će i t centri imat u ponudi barem ovu varijantu, a poželjno i s 90 dana kao što je s intek receiverom međutim tada bi cijena ipak mogla bit vjerojatno 299 ili tu negdje.

 

Po zadnjem cijeniku nema nekih bitnijih izmjena međutim to ništa ne znači, tjedan dana se prodavao ovaj intek u t centrima a da nigdje na njihovom webu to nije bilo objavljeno tak da se ne treba iznenadit ak je modul već dostupan i u t centrima

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 14:50 (Flagship).
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

.. 

Ovdje sam naveo samo kao mogućnost da tu promociju od 90 dana možda je moguće ostvariti i sa ci modulom, pa ako već netko ima TV sa odgovarajućim utorom i tjunerom onda je ipak kartica bolji izbor...

..

- vidiš, nisi to napisao nego tek sad tj ''možda'' je samo možda (dez)informacija. :)

- ako netko ima tv s odgovarajućim tunerom tad ne traži novi dvbt.. to je logika, tj samo osoba koju zanima evotv traži neki evotv prijemnik i tad može birati od par modela i ci modula ako tv podržava potrebno, no i to tek sad napišeš a tek tad je to informacija, potpunija.. odnosno zato ljudi tu čitaju-pitaju jer je i bez nas sve zbrčkano pa žele rasčistiti.

 

- ponovo, na webshopu i recimo za sve kombinacije je start=30 dana svi paketi/buketi, u koje ne uzlazi HBO-Sport.. koji su u svim paketima naznačeni fusnotom * kao zasebni paketi, odnosno ovisno o uređaju web reklama navodi ponešto o tome npr hbo+sport ili samo hbo.. dok je činjenica za sad da su svi dobili sve barem 30 dana.. a kupnjom u centru, u kutiji nađeš bon-key za aktivaciju dodatnih 60 dana dok je upravo jučer tema (promo) navela da se 90 dana odnosi na sve uključujući i hbo+sport kanale.. no i to je možda greška. No po tome je 'sigurnije' kupiti isti uređaj u tcom centru nego na webu tj 30-90 dana i koji kanali može biti različito .. a za sad u centrima imaju samo 'osnovni' model (jači s hbbtv je nevažno, meni.. ali cijena je 299kn i navedeno hbo..) i ne nude npr ci modul, za sad a po svemu bi u kutiji bio isti letak, tj ovisi kako koji centar dobije robu pa možda negdje ima i možda se dobije +key 60 dana.. no to je možda..

 

-a problem je što nitko ništa ne zna, (dez)informacije, tj agent na 0800-7000/7070.. za evotv ne zna što je u kojem centru raspoloživo, kao da lijeva ruka ne zna što radi desna, jer su preveliki (+ raspad i problemi, loša priprema..). Dok zbog korone-maskica i gužvi dok čekaš na red ne možeš prošetati i pitati tj neda ti se čekati pola sata i nakon tog imati samo podignutu obrvu jer nitko ništa ne zna.. pa ako već ideš kupiti tad uzmeš što se nudi itd.

-možda je sad na telefonu bolje, možda sad imaju info no nemam volje pola sata slušati liftmuziku dok dobiješ agenta itd. jer imam što mi treba a podaci s weba su nekonzistentni (recimo).

 

-imam starog stronga (koji će uskoro u smeće), imam ci, imam novi prijemnik 52ir imam stariji.intd.. i nije mi baš jasno što čekaš, tj sad je modul ili prijemnik 189kn.. nema naznake da će uskoro niža cijena tj sad je snižena (stara 299-450..) tj ako čekaš da ti daju 5kom jeftinije neće skoro tj odeš i kupiš, radi. Za te pare odlično, mada meni dodatni programi ne znače puno ipak veseli pa i neočekivano 90 dana.. a to je trenutno jeftinije od kupnje bona za 3mj tj recimo promo kojim tcom pametno širi potencijalnu bazu tj može prodavati i ispod cijene uređaje i svima dati sve gratis jer preko antene je trošak isti a tad će dobar dio korisnika nešto i koristiti-platiti dok je preduvjet sam prijemnik koji može hendlati evotv kanale .. i uspoređujući s ostatkom jeftikanera ovo je ok, dovoljno dobro-kvalitetno + supprot/jamstvo, ne treba tražiti druge dvbt osim za specifične potrebe.

-čak mi nisu jasni oni koji inzistiraju na nekom daljinskom.. jer odeš u trgovinu i kupiš univerzalni, tj manja cijena nego iz tog razloga kupiti skupji uređaj u rangu 300-više kuna koji nema evotv mogućnost itd.

-noviji tv ima npr cec itd pa je to sporedno, kad je ci modul tad je samo jedan daljinski, ako je dvbt tad za tv ni ne treba itd itd.

-tj kao da ljudi od male-jeftine kutijice žele čudesa koja im ne trebaju ali postave kao kriterij.. jednako ti s 2 etaže i 5 tva.. ono, relevantnost, tj kužim da iptv nije tad opcija na bakru.. ali ako si složio kodi tad itd itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
Flagship kaže...
..

Mislim da je pitanje dana kada će i t centri imat u ponudi barem ovu varijantu, a poželjno i s 90 dana kao što je s intek receiverom međutim tada bi cijena ipak mogla bit vjerojatno 299 ili tu negdje.

 

..

 

 

 -nema posebnog razloga tj ci je jeftiniji od dbvt-a.. jer je samo dekoder-irdeto, koji mora biti u prijemniku + daljinski + masa + baterije.. tj da je ci jeftiniji ima smisla, ili da se uz ci dobije više, ne manje kanala-dana. tj navedene su iste cijene i isti uvjeti jedino što nije bio dostupan.. i tad bi trebalo biti jednako (možda). :)) tj svi 30 dana bez posebne aktivacije tj automatski kupnjom dok bi kupon s keyom trebao-možda biti u kutiji za +60 dana.. i možda za hbo-sport.. a možda su u šumici, tj tek kad netko to kupi i potvrdi možemo biti sigurniji .. odnosno i tad će možda biti greška jer je trenutno sve zbrčkano i druga osoba može proći jednako ili drugačije, samo možda..

 

ponovo citat iz ovog promo-texta..

U ponudi dodatnog besplatnog sadržaja tako će se naći kanali Arenasporta, zatim RTL Adria/Passion/Crime/Living programi, te Nickelodeon i drugi dječji programi. Uz sve ovo, korisnici dodatno dobivaju i programe s filmskim sadržajem HBO i Cinemax, također na razdoblje od 90 dana.

-znači svi kanali i hbo+sport, 30+60=90 dana.. i to je već nekoliko korisnika kupilo (i ja..) i dobilo, tj na webu se spominje samo 30 dana.. itd..

-nema posebnog razloga zašto isto ne bi bilo s CI+ modulom, jer je naprosto jeftiniji od 'kutijice' (pototovo stare cjene kad je razlika bila 100-200-više kuna.. dok je bio evotv-stari-logo-brand, a sad je novi tcom-brand..)

 

-istina, zvuči kao greška da su dali sve 90 dana.. tj vjerojatno je plan bio samo 30 dana a key za +60 je trenutna promo akcija kao neki popust i sl i možda je to greškom za sve (uključivo i hbo-sport) dok se po cjenicima-ugovorima-pretplati-bon itd uvjek odvojeno s napomenom bonusi ne odnose na posebne pakete i imaju zasebno cijenu itd.

-pa još jednom povovo, npr najmanji bon za mjesec je sad uz popust (sve na webu) -20% =100kn.. za sve-obične pakete, ne hbo+sport, odnosno 184kn za hbo+sport.. ili za 3mj 480kn.. pa tako ispadne 2-3 puta jeftinije kupiti ovu kutijicu i dobiti 90 dana nego sama kupnja bona s trenutnim popustom tj možete po sadašnjoj cijeni svaka 3 mjeseca kupiti kutijicu i uštedjeti skoro 300kn za sve kanale i to je vjerojatno greška pa će uskoro biti promjena, no sad ne može jer su već kutije i roba na policama kao i keyevi u njima.. pa tko zna kad će to biti izmjenjeno tj jednostavno maknut key za +60 dana.. tj tad je skoro isto, svaki mjesec kupiti dvbt za 189kn ili bon za 184kn.. (za sve) odnosno tad je pretplata ili ugovorna povoljnije a to je cilj, do tad mogu dijeliti i đabe bonove jer realno toršak im je isti imao korsnik jedan ili sve kanale.. no ne žele baš previše dati đabe tj ipak žele naplatiti-zaraditi.. a ovo je odličan način za povećanje broja korisnika već postojanjem uređaja koji je kompatibilan i može se po želji aktivirati npr bonom bez ugovorne itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 15:18 (ihush).
5 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
ihush kaže...
Flagship kaže...
..

Mislim da je pitanje dana kada će i t centri imat u ponudi barem ovu varijantu, a poželjno i s 90 dana kao što je s intek receiverom međutim tada bi cijena ipak mogla bit vjerojatno 299 ili tu negdje.

 

..

 

 

 -nema posebnog razloga tj ci je jeftiniji od dbvt-a.. jer je samo dekoder-irdeto, koji mora biti u prijemniku + daljinski + masa + baterije.. tj da je ci jeftiniji ima smisla, ili da se uz ci dobije više, ne manje kanala-dana. tj navedene su iste cijene i isti uvjeti jedino što nije bio dostupan.. i tad bi trebalo biti jednako (možda). :)) tj svi 30 dana bez posebne aktivacije tj automatski kupnjom dok bi kupon s keyom trebao-možda biti u kutiji za +60 dana.. i možda za hbo-sport.. a možda su u šumici, tj tek kad netko to kupi i potvrdi možemo biti sigurniji .. odnosno i tad će možda biti greška jer je trenutno sve zbrčkano i druga osoba može proći jednako ili drugačije, samo možda..

 

ponovo citat iz ovog promo-texta..

U ponudi dodatnog besplatnog sadržaja tako će se naći kanali Arenasporta, zatim RTL Adria/Passion/Crime/Living programi, te Nickelodeon i drugi dječji programi. Uz sve ovo, korisnici dodatno dobivaju i programe s filmskim sadržajem HBO i Cinemax, također na razdoblje od 90 dana.

-znači svi kanali i hbo+sport, 30+60=90 dana.. i to je već nekoliko korisnika kupilo (i ja..) i dobilo, tj na webu se spominje samo 30 dana.. itd..

-nema posebnog razloga zašto isto ne bi bilo s CI+ modulom, jer je naprosto jeftiniji od 'kutijice' (pototovo stare cjene kad je razlika bila 100-200-više kuna.. dok je bio evotv-stari-logo-brand, a sad je novi tcom-brand..)

 

-istina, zvuči kao greška da su dali sve 90 dana.. tj vjerojatno je plan bio samo 30 dana a key za +60 je trenutna promo akcija kao neki popust i sl i možda je to greškom za sve (uključivo i hbo-sport) dok se po cjenicima-ugovorima-pretplati-bon itd uvjek odvojeno s napomenom bonusi ne odnose na posebne pakete i imaju zasebno cijenu itd.

-pa još jednom povovo, npr najmanji bon za mjesec je sad uz popust (sve na webu) -20% =100kn.. za sve-obične pakete, ne hbo+sport, odnosno 184kn za hbo+sport.. ili za 3mj 480kn.. pa tako ispadne 2-3 puta jeftinije kupiti ovu kutijicu i dobiti 90 dana nego sama kupnja bona s trenutnim popustom tj možete po sadašnjoj cijeni svaka 3 mjeseca kupiti kutijicu i uštedjeti skoro 300kn za sve kanale i to je vjerojatno greška pa će uskoro biti promjena, no sad ne može jer su već kutije i roba na policama kao i keyevi u njima.. pa tko zna kad će to biti izmjenjeno tj jednostavno maknut key za +60 dana.. tj tad je skoro isto, svaki mjesec kupiti dvbt za 189kn ili bon za 184kn.. (za sve) odnosno tad je pretplata ili ugovorna povoljnije a to je cilj, do tad mogu dijeliti i đabe bonove jer realno toršak im je isti imao korsnik jedan ili sve kanale.. no ne žele baš previše dati đabe tj ipak žele naplatiti-zaraditi.. a ovo je odličan način za povećanje broja korisnika već postojanjem uređaja koji je kompatibilan i može se po želji aktivirati npr bonom bez ugovorne itd.

 

Ht-u "ide" na ruku ovaj prijelaz na T2 HEVC pa koriste priliku da uvale par šlepera ovih inteka a usput i evotv dok je još pod koncesijom

 

CI modul je druga stvar, da i budući da nije vezan u HEVC nego uz klasično otključavanje kanala onda i ne čudi da ih baš nema u prvom redu kad je prodaja. Mada se sad tu postavlja pitanje što će bit uopće s evotv- koncesija ističe 09/2021 pa je realno negdje na proljeće, početkom ljeta očekivat raspisivanje novog natječaja. Navodno bi ht htio produžit pa bi u tom slučaju bio standard HEVC T2 i za te pay muxeve. S takvim scenarijem i kupnja CI modula je future proof:)

12 godina
offline
Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatne pr

Citao sam ovu temu i onu drugu temu u vezi ovog famoznog prijemnika sto HT nudi, pa me zanima da li ti treba internet konekcija ili kupis taj prijemnik, ustekas ga preko HDMI i tjt? Imas ove nase standardne nacionalne i plus jos ovih 40 sto reklamiraju ilI?

EDIT: da li cu nakon 90 dana moci gledati ove nacionalne programe?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 17:37 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

@flagship

Mogu te zamoliti da mi malo pojasniš mogućnosti kaj bi se to moglo dogoditi sa ci modulom i raznim scenarijima nakon isteka koncesije ? Može se desiti da nebu više delali ako netko drugi dobije koncesiju ?



@ihush

A uzeo bih ja te module, nije stvar u njima, nego mi se nekako čini previše para za one njihove bukete. Za 5 prijemnika to više i nisu male cifre na godišnjoj razini. Ne gori mi, situaciju pokrivamo kodijem, pa ih povremeno zaspamam upitom da mi daju prilagođenu ponudu integriranu sa ostalim uslugama koje imam kod njih.... Vidićemo kaj vele kad bude trebalo produžiti max2 ...



15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

previše para za bukete? .. ha gle, svaka cifra koju želiš plaćati je x5 ako plaćaš 5 komada.. :) a naravno da bi ti želio limes nule .. no ako nisi pogodio hint trenutno ti je jeftinije kupiti prijmemnk i imati 90 dana sve kanale, isplativo, neovisno kupiš li jedan ili više.. tj to je samo koeficient tj jednako skupo-jeftino ili isplativo, tj nije ako ne trebaš, je ako trebaš pogotovo ako bi neovisno o evotv kupio dbvt zbog hevca. Tad je cijena uređaja ono što u svakom slučaju plaćaš dok je evotv čisti poklon-gratis ili 'ušteda' od 480kn po komadu što je u tvom slučaju ušteda od cca +2000kn, zar ne? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

@flagship

Mogu te zamoliti da mi malo pojasniš mogućnosti kaj bi se to moglo dogoditi sa ci modulom i raznim scenarijima nakon isteka koncesije ? Može se desiti da nebu više delali ako netko drugi dobije koncesiju ?





 

I to je jedna od mogućnosti, da. Najcrnji scenarij bi bio kupnja recimo nekoliko modula i onda u rujnu 2021. ni jedan više neće radit

 

Ima još godinu dana do tada ali već na proljeće ide raspisivanje natječaja pa budemo vidjeli prvo koji će uvjeti bit obvezni i drugo tko će se javit još osim ht-a.

 

 

7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Flagship , neznam nikaj o toj tehnologiji, ali ako sam dobro pročitao, ca modul je samo adapter u koji se utakne smart kartica operatera ?? Ako je to tako, zar onda nebu sve i dalje šljakalo ako u postojeći ca modul umetnem karticu novog operatera za te kanale ?

5 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

Flagship , neznam nikaj o toj tehnologiji, ali ako sam dobro pročitao, ca modul je samo adapter u koji se utakne smart kartica operatera ?? Ako je to tako, zar onda nebu sve i dalje šljakalo ako u postojeći ca modul umetnem karticu novog operatera za te kanale ?

 

Ovisi o davatelju usluge, ali nikad ne znaš koja nam sve "iznenađenja" pripremaju naši vrli operateri, već budu oni našli način kak da nas natjeraju na kupnju novih uređaja

15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

Flagship , neznam nikaj o toj tehnologiji, ali ako sam dobro pročitao, ca modul je samo adapter u koji se utakne smart kartica operatera ?? Ako je to tako, zar onda nebu sve i dalje šljakalo ako u postojeći ca modul umetnem karticu novog operatera za te kanale ?

 -ne, tj može i tako (modul je zapravo čitač kartice..) ali to odavno nitko ne radi, tj modul sam ima mogućnost dok se kartica ne prodaje.. (ona bi samo bila ključ, kao za satelitsku..) no bitan je dekoder-irdeto + id-uređaja u bazi evotv-a tj korisnik-paket..

utor je samo utor (kao pci na računalu) dok je modul ci+ onaj koji to radi .. bez kartice. Da bi mogao raditi mora biti CI+ (ili preciznije +v.1.3 npr 1.4).. nije pretjerano definirano kako označiti jer to je ipak bijela tehnika gdje se standardi nisu baš nešto udomaćili.. pa se to sad pomalo sređuje npr na nekim specifikacijama TVa ne možeš pronaći verziju pa ubodeš i ako radi..

-tj na starijem tvu ako ne podržava, modul radi ali tad kao fta, ne vidiš jer ne dekodira komercijlane kanale tj tad je rezultat jednak kao da modula nema, osim što u soft vidiš uređaj i status.. pa znaš da nije pokvareno i sl.

-kao s tvbt-t2..i sad aktalnom h.265-hevc, teoretski svi tv uređaji u eu bi trebali biti nakon 2016te s CI+ kompatibilnim utorom.. no tek kad vidiš (i provjeriš) možeš biti 100% siguran.

-za ci modul je potreban tv koji može normalno primati h265-hevc (jednako radi i stari h264 ali se uskoro gasi, to ekšli nema veze s evotv-modulom) dok je za korištenje hbbtv-a potrebno da to podržava tv (modul s tim nema ništa) + a tad je to obično smart-tv s lanom.. pa se recimo odokativno može zaključiti ima ili nema tu mogućnost ali je ona kao oznaka najnovija izmišljotina i možda uopće nije navedeno. Važniji fičer proizvođačima je bio npr netflix-yt i sl. pa imaš te buttone na daljinskom .. i to je recimo donekle upotrebljivo i zanimljivo dok hbbtv ne vidim baš kao nešto bitno.. tj ako se uzima uređaj ne vidim da +110kn to opravdava pa se izbor svodi na ci ili običan prijemnik ovisno što imaš od tva.

 

edit: .. ah, da, ako tražiš neki uređaj tad je to bitna razlika, jer češće nađeš s čitačem kartice dok u ovom slučaju za ci modul trebaš utor za ci modul.. ne postojeći u koji ide samo kartica jer je nema i tad ci nemaš gdje utaknuti, dok neki imaju oboje, no to je sve češće za sat, ne za dvbt.. tj pošto je to sve novije a posljednje generacjie tva već imaju sve tad ni ponuda takvih dvbt uređaja nije baš nešto (dok dvb-s ima više.. no ako je i t2 tad je vjerojanto 500-više kn cijena pa nema smisla).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:56 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Ihush , hvala na pojašnjenju.

Ja sam se naivno ponadao da ću nekako iskamčiti ovih 90 dana , ali to daju samo uz recivere, dok uz Ca modul daju samo 30 dana free...a ja hoću baš Ca modul...

Da, to su mi prvi susreti sa ci utorom pa tek skupljam znanje. Ajde mi pojasni, ako sam te dobro shvatio, u novijim Ca modulima više nema kartice nego je sve objedinjeno u modulu ? Znači, u slučaju promjene operatera ne gine kupnja novog modula ?

Teta iz szk evotv-a me dodatno zbunila navodeći da za neke TV više i netreba vanjski Ca modul jer je integriran u TV ( poput e-sim kartice ) pa operater šalje samo password/key za otključavanje kanala...

Kod mene je svih 5 TV mlađe od 2 godine, uredno svi kroz antenu hvataju sve ove nove ( h265 ) kanale i uredno ih gledam, a hvatam i brdo kodiranih ( sve HBO, cinemaxe, cinestare, foxove, historije, arene...) ali kada ih probam pokrenuti ( te kodirane ) skoči natpis umetni Ca modul... Naravno, na svima je iza ci utor, ali prazan...

Kako rekoh, zasad kodi spašava, ali to nemogu na svih 5 jer bi zagušio net...a i kada krepa net krepa i kodi...pa bih volio rješenje neovisno o internetu.
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

-''tete'' na šalterima ne mogu znati ništa što im 'šef' ne napiše.. a trenutno nitko ne zna ništa, pa tako vjerojtano u svkoj kombinaciji dobiješ 30 dana a možda i +60, možda i hbo+sport a možda i ne.. to ti teta na šalteru ne može točno reči tj što god da kaže je samo možda jer je sve zbrljavljeno i sređuje se..

-naravno i dalje se u reklami kao mjesto kupnje navodi pošta (bivši evotv..) a prije su npr prodavali grundingove tv s ugrađenim dekoderom.. no nisu imali način za uvođenje u bazu uređaja kojeg posjeduješ pa je to samo za one kupljene i time aktivirane u evotv paketu-ponudi no sad se prodaju par dvbt i ci pa nema npr tva (mada je način rada isti, idrero dekoder, id uređaja i kod za aktivaciju npr bon ili pretplata..) tj tv koji to ima zamisli kao tv s ugrađenim modulom ali nije modul nego chip tj kao evotv prijemnik koji izgleda jednako kao svaki drugi prijemnik no ima chip+irdeto koji to ekšli radi + nije samo fta jer su to komercijalni paytv kanali no ostalo je 'isto' kao svaki drugi uređaj..

btw upravo svi ostali fta prijemnici su po logici bez irdeto dekodera i tad ne mogu ni teoretski služiti za evotv-kanale prijem tj dekodiranje tj tad bi u takav uređaj ili tv opet morao ugurati npr ci modul koji bi to radio naravno ne bilo koji nego evotv-tcomov..

 

- jasnije? :)))

 

a ostalo.. pa ne šalje ti operater neki ključ, nego obrnuto, kao mobitel (nije bon u mobitelu nego na serveru operatera..) ima bazu i program je kodiran, na način da tvoj key ako je plaćeno može dekodirati dok ako ne plaćaš (ili imaš promo kao sad 30-90) jednostavno ne dekodira. Nije ništa u modulu kao što nije ništa u sim kartici mobitela.. osim id-oznake i ako premjestiš sim u drugi mobač radi jednako kao da ci ubaciš u drugi tv ili dvbt.. tj ili dekodira ili ne a to ovisi o ključu i plaćanju u bazi-serveru, ne o kartici koja je samo id-korisnički broj kao mob-imei ili broj.. (na koji se veže pretplata u njihovoj bazi..).

-nekad su moduli primali nekoliko kartica npr satelitski kanali i tad si kupio ovisno što si želio, npr syk ili neka tv kuća, imaš za gasterbajtere hrtovu itd.. to su kartice, dok je modul samo čitač.. no piraterija i evolucija su izbacile kartice kad su moduli bez kartice dekodirali kao npr dragon i sl. (jasno zašto se tako nazivaju..) tj ci moduli-dekoderi su postali glavni tj oni su ono što ekšli radi dok je kartica samo ključ a piratski modul je ignorirao ključ.. a sad evotv radi isto to, tj na taj način ne ovisiš da tv ima irdeto jer ga ugl nema.. tj fta nema itd.. i pošto su tv uređaji bez, tad nije dovoljno samo karticu pa su logično prodavali modul, koji ima cijenu tj to je uređaj, dok bi kartica bila pandan kupnji bona .. kao što su npr hotelske ključ-kartice i sl.

-sve to je recimo posuđeno sa satelitskih rješenja.. i tako je nastao paytv i pošto je relativno nov nema ništa starog kompatibilnog tj stari evotv prijemnik dvbt s h264 je za baciti jer mi sad idemo na h265 ali u ostatku eu koji ne ide na h265 može i dalje raditi tj radi.. ali pošto je evotv hr fora nemaš što loviti ako odeš npr u sloveniju itd itd.. jer to nije satelit pa da loviš odašiljač sljeme i sadržaj a zbog ključa i ostalog ne možeš npr u dojčlandu (ne znam druge zemlje..) tj nitko ne pokušava s tim uređajima šetati po eu jer su svega par godina tu + terestial-lokalno ograničen signal pa vjerojatno ne radi osim na svom signalu kao mobač bez roaminga ili sim kartice-operatera...

 

-u slučaju promjene operatora? .. kojeg operatora? .. nema drugog evotva, nego je jedan, jedna koncesija samo je sad vlansik tcom, ništa drugo se ne mijenja.. a naravno, svakih par godina se produžuje koncesija kao što se mijenja ponuda kanala i sl. no neće sad veći vlansik imati problem dobiti koncesiju, kao i to da neće pasti ponuda kanala, može samo povećati do broja slobodnih tj operater na veliko kupuje kanale i pošto ima maxtv tad će sad kao jedan vlansik platiti manje nego suma max+evo tj možda palati max+evo a možda dobije 'količinski' popust dok je primjer npr RTL kanali koji se šire jer dominiraju centralnom eu pa tako sad imaju +5-6 dodatnih programa i lakše kao centralna-jedna-veća firma kupe npr prava prijenosa utakmice nogometa nego neka mala-lokalna tv stanica kao z1 koja nema za platiti režije.. a koncesija im dozvoljava emitiranje po eu i daleko veću bazu time i zaradu od reklama itd itd..

-po logici tcom će plaćati manje nego x2-sumu u odnosu na dosdašnje koncesije za kanale dok će možda i za oiv plaćati manje ili isto.. a drugih nema, osim da to sad recimo proda A1 .. tj opet sve isto, isti modul.. jer promjene nema tj meni je i dalje na modulu logo starog evotv-a, dok je novi isti modul samo preštampan tcom logo.. sadržaj-id-key je u njemu isti.

-u slučaju da npr propadnu-nestanu.. ništa, dvbt radi kao i svaki drugi dok je tad ci višak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Jučer sam im uputio mail sa hrpom pitanja, a danas je došao odgovor od evotv, i nisu mi baš zadovoljavajući...

Ca modul prodaju zajedno sa karticom, znači stariji model u koji ide kartica. S obzirom da je modul u biti običan adapter, može se nabaviti već za par kn sa aliexpresa i sl, no evotv uopće nema predviđenu mogućnost da mi daju/prodaju samo karticu...

Na slobodnom tržištu postoje i Ca moduli u koje se ne umeće kartica nego se operateru javi imei broj tog uređaja. Evotv nije siguran da li oni imaju mogućnost da to odrade...

Također postoje na tržištu televizori u kojima je već defaultno ugrađen Ca modul, i to više komada, i tada kod prvog pokretanja kodiranih kanala skoči polje za unos keya kojeg mi treba evotv dostaviti/prodati... Nažalost, niti za to nisu u tehničkoj podršci evotv-a sigurni da li oni to mogu tako odraditi... Sve ono loše sa HT, kaos , neznanje i neinformiranost među odjelima, se prelila i na evotv....


Edit,. Za ugovor kažu da korisnik kupuje uslugu a ne konkretne kanale, te da u slučaju ako izgube neke kanale ili cijelu koncesiju nema obeštećenja niti raskida bez penalizacije jer se oni nigdje pismeno nisu obvezali koje programe će ti isporučiti... Nemam primjerak ugovora nego samo prenosim njihov odgovor...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:11 (bunker).
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn
bunker kaže...

Jučer sam im uputio mail sa hrpom pitanja, a danas je došao odgovor od evotv, i nisu mi baš zadovoljavajući...

Ca modul prodaju zajedno sa karticom, znači stariji model u koji ide kartica. S obzirom da je modul u biti običan adapter, može se nabaviti već za par kn sa aliexpresa i sl, no evotv uopće nema predviđenu mogućnost da mi daju/prodaju samo karticu...

Na slobodnom tržištu postoje i Ca moduli u koje se ne umeće kartica nego se operateru javi imei broj tog uređaja. Evotv nije siguran da li oni imaju mogućnost da to odrade...

Također postoje na tržištu televizori u kojima je već defaultno ugrađen Ca modul, i to više komada, i tada kod prvog pokretanja kodiranih kanala skoči polje za unos keya kojeg mi treba evotv dostaviti/prodati... Nažalost, niti za to nisu u tehničkoj podršci evotv-a sigurni da li oni to mogu tako odraditi... Sve ono loše sa HT, kaos , neznanje i neinformiranost među odjelima, se prelila i na evotv....


Edit,. Za ugovor kažu da korisnik kupuje uslugu a ne konkretne kanale, te da u slučaju ako izgube neke kanale ili cijelu koncesiju nema obeštećenja niti raskida bez penalizacije jer se oni nigdje pismeno nisu obvezali koje programe će ti isporučiti... Nemam primjerak ugovora nego samo prenosim njihov odgovor...

 -očekivano, zbrka-pogrešno polu informacije itd.. :)

pa sad 'činjenice' :))

-nema kartice, ci+ modul. Ako ti netko priča o kartici tad je vjerojatno pobrkana terminologija-zabuna.. tj možemo modul nazvati kartica.. jasnije? U modul je fizički moguće-predviđeno umetnuti karticu ali kartice nema, nepotrebna, modul je taj koji to radi tj irdeto..

-a radi preko korisničkog broja, sn, id.. kako ga nazoveš, broj uređaja, jedinstven .. i u čemu je problem, pa to što od početka (pošta) nisu imali predviđenu mogućnost dodavanja postojećeg uređaja u tu bazu, tj unos tog keya i mada nije bilo obvezno kupiti uređaj, to je bio jedini način, kupnja-barkod i akivan je, u bazi.. i plačaš pretplatu za taj broj, no nema izmjene-unosa-dodavanja.. i to ne može operater na šalteru (nema pristup-level..) nego to tad radi 'šef' admin-level osoba..

... a to je ove jeseni, unazad mjesec, napokon dodano tj sad je web-tcom, novi design (ne stari evotv-dijamant.. buketi..) tj tek sad su se to sjetili pa ako pogledaš za pakete, vidi bilo kojiu rubriku npr 69kn, novi uređaj-postojeći.. e tu pod postojeći ide broj uređaja. To nije postojalo.

-no i dalje imaju problem tj bon, kako navode 11-14 znamenki, jedno je key-bon drugo je sn-uređaj.. a imaju jednu rubriku kao primjer u SMSu.. tj od jučer postoji registracija korisnika (mail-tel..) i za sad je to način aktivacije bona tj povezivanja i unosa dva broja u bazu. .. uz to što su na početnoj bon stranici zamijenili text-uputu 11-14 -- 14-11 kao primjer koliko su zbrčkani (neću sad provjeravati, prekjučer je bilo samo slanje obavijesti pa će oni konkatkirati, jučer moguća registacija.. možda je sad ispravljena i ta sitna greška..) .. no to sve ti govori kako ti osoba na šalteru ne može ništa točno reći jer naprosto nema točne info, jer ih nema sam tcom tj sređuju-popravljaju u hodu. Osoba na šalteru nema ni level pristupa koji bi mogao nešto kemijati s podacima, odnosno prije nisu imali a sad je u pošti to ipak druga firma pa nema ni nekog smisla da im daju ono što do jučer nisu imali dok su bili vlansici.. tj to šalteruše ne znaju kao ni szk nego pravi admin-operater koji ekšli može ući u podatke (a to znam jer sam se natezao oko zamjene i aktivacije, više uređaja, jedan račun dva računa itd.. vidjet ću hoće li ovaj mjesec napokon opet stići jedan ili dva računa).

 

-dok to ne razrade ne može šalter ili szk imati točan odgovor i to nije krivica te osobe, pa i kad je 100% sigurna možda govori gluposti-pogrešno a možda čak i točno :))

-baci pogled na pakete, bon, registraciju.. jučer je proradila. Tad će ti biti jasnije :)

 

-teoretski, tj od prvog dana prije cca 5god, je moguće bilo koji kompatibilan uređaj (irdeto) aktivirati, no potreban je id-sn uređaja za to i to je trenutno moguće samo s opremom kupljenom od evotv operatera (sad tcom, prije evotv) jer uz barkod ima taj broj, 14 znamenki, + 11 ovi za aktivaciju-key 30+60 dana tj ono kako je zamišljen bon. Tako s nekog x-televizora nemaš taj broj i nemaš što utipkati, ili možeš izmisliti broj 123456... no tad nemaš dekodiranje. Tako je do daljnjeg samo s tim kupljenim uređajima moguće utipkati broj koji tad služi tome, tj korisnički broj (uređaja). Ako pogledaš na kutiji je otisnut, na poleđini uređaja + naljepnice .. drugi uređaji izvan evotv jednostavno nemaju broj i tad nema unosa-aktivacije-povezivanja tj dok to ne riješe .. a već je dvije godine od kupnje tcoma :) dok je tjedan unazad sve zbrčkano što od pada sustava što od lošeg plana koji ne predviđa sitnicu da npr jedan korisnik ima dva-više uređaja .. ili kad već imaju mobitele i bonove očekivano bi bilo da barem taj dio slože tako da je moguće.. no eto, nije ili probaj kupiti i aktivirati bon bez npr registracije :)) ... a kupio sam za keš uređaj i bez ikakvog osobnog podatka isti tren imam 30 dana (+60 po navedenom moram aktivirati kad istekne 30..) tj ne kažu da trebaš imati mobitel (i da ćeš za svaki uređaj zasebno morati imati drugi mobitel ako povežu preko mobitela tj ako ne predvide više uređaja, kao da jednim mobitelom možeš platiti parking za jedan auto..).

-npr nigdje nema ništa o tome kad mogu-moram aktivirati +60 dana.. mogu li to dati tebi, vrijedi li npr mjesec-godinu itd. ili što ako aktiviram za 3 mj.. dok je sad za kupnju bona potrebna registracija što je tek besmislica, tj obrnuto od mobitela kad s bonom možeš biti anoniman, s tvom ne možeš jer nema načina unosa bona.. mada je u letku i uputama navedeno kako se smsom (bez registracije ili e-maila) aktivira dodantih +60 dana..

-npr što ako nemam e-mail? tad ne mogu ni registriarti se.. besmisleno tj zašto bi uvjet bio email ili mob ili bilo što ..

 

probaj, pa ako ti se da ponovo naoružan novim pitanjima pričaj sa šalterom i szk.. :) možda otkrijemo nešto novo, možda sad već sve radi.

 

 

edit: .. uh, skoro sam preskočio ''šećer''.. :)

-pa ovako, korisnik prvo ne mora imati nikakvu ugovornu obvezu, tj ako želi može tj isplativo u odnosu na cijenu paketa..

-ugovorna je dvostrana, obvezuje operatera.. i svaki ugovor se može raskinuti (korisnik, ne operater, on nema pravo bez razloga..).

-ako je bez razloga tad se u pravilu plaćaju predviđeni penali, vidjeti u ugovoru..

-ako je s razlogom, tad bez penala tj može na trošak onog tko uzrokuje npr izmjenom, neovisno cijena ili usluga.

-točno oni daju uslugu, .. i ugovorena je usluga, konobar te posluži pićem, uslužna djelatnost.. no ne može donjeti prazan tanjur.. jasnije? :)

-ugovorena je usluga, paketi-kanali, kao i cijena.. i tad se ne natežeš oko kanala nego oko ugovorene usluge koju moraju isporučiti.

-pošto njima može isteći koncesija, ne žele se tako obvezati.. no oni znaju kad im istjeće npr arena sport pa ako sad s tobom sklope ugovor na 24mj jednako znaju ako im istječe AS za mjesec.. tj zašto tad ugovaraju nešto što nisu osigurali tj to je kažnjivo itd.. tj koncesije imaju na dovoljno dug period da to nije problem, pa ako žele na 24 mj tad kao i korisnik pristaju na obvezu isporučivati ugovoreno, pakete.. a to znači i izabrane kanale jer to je ono što korsinik plaća, zato i plaća. Ne za prazan tanjur.

-To je osnova ugovora, usluge kao i cijena, i time je bitna stavka, tj osnova i time ne može biti tumačeno kao sporedno. tj ne tumači zakon operater i to što kažu je nevažno, nego ono što kaže regulator-zakon, kao i ugovor.. pa ako sklopimo ugovor da mi uz program moraju svaki dan dati svježe jagode, tad mi moraju dati svježe jagode.. a ako to ne mogu isporučiti tad su oni odgovorni za kršenje uvjeta ugovora, obveze i štetne posljedice pa do tog da sad telekom za liniju plaća penale 10kn/sat .. i nema razloga da se jednako ne tumači za tv program (mada time korisnik ne može dokazati neki trošak-gubitak kao mailom-poslovno online ili tel.linija.. tj može regulator odrediti drugi iznos penala operateru ako je to bitno).

 

-možeš li ti plaćati idućih mjeseci neku ugovorenu uslugu? Ako potpišeš moraš, zar ne? Jednako i oni, s time da ako je viša sila, tad je to opravdano i kao što tad korisnik ima pravo raskida operater tad ne mora isporučiti ugovoreno, npr potres.. ali u slučaju koncesije je pitanje, jer je dio poslovanja i plana a plan uključuje i to da se koncesija ugovori na vrijeme ili da se ne skalpaju ugovori preko poznatog roka, pa ako njima istječe koncesija-ubovor za npr 6mj nek ne sklapaju ugovor s korisnikom duže od tog, jer je u neku ruku prevara.

-ugovor je osnova, obvezujući za obje strane, korisnik da će platiti uslugu, operater da će ugovorenu sulugu isporučiti. Ako netko krši ugovor snosi posljedice, neovisno što možda misli ili tumači drugačije, odnosno zakon tumači nadležan, ne stranka u sporu ili ugovoru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:10 (ihush).
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

Ma, katastrofa su...

Znači njihova tehnička služba pojma nema da u njihovom Ca modulu nema zasebne smart kartice... Kaj bi tek bilo da nam zaista zatreba njihova podrška...

Za ugovor sam ih baš davio zbog isteka koncesije. Njihovo odgovor je diplomatski, kažu da se oni nisu ugovorom obvezali na konkretne programe nego na uslugu i tri paketa programa. Po njihovom, oni u ta tri paketa mogu distribuirati kaj hoće ( bez obzira kaj se npr zove film i djeca ) tako da po njihovom mišljenju nestanak nekog od programa nebi bio dovoljan razlog za raskid bez penalizacije...

Cilj mi je da ono kaj dogovorimo imam te 2 godine, a ne da se pravno nadmudrujemo nakon nekog vremena...

Niti za cijene nisu sigurni. Ja bi npr imao 2 noseća i 3 dodatna uređaja. Za noseće plaćam u prvoj godini 35 kn plus 45 za HBO, dok za dodatni nisu sigurni da li se plaća samo 30 kn ili 30 kn plus 45 za HBO... U mailu kažu jedno, na chatu drugo, a na fon kažu da uputim pismeni upit jer je to neuobičajen upit...

Strašno... Baš treba biti kamikaza i potpisati na 2 godine , a sve nedorečeno...
15 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

-gle.. kad uzmeš jedan uređaj, to je to.. sve dodatno je komplicirano jer nije predviđeno tj treba srediti i tad će biti (jer ovo je tužno-smiješno.. da danas nešto ne možeš ni kupiti-aktivirati npr bon..).

-za sad zaboravi na pretplatu, čemu? uzmeš 5komada i imaš 3mj.. a do tad će nešto smisliti ili ćeš tad ti imati bolji izbor tj znati što ti treba. Ili uzmeš jedan-dva.. ili svaki drugi-treći mjesec jedan pa gledaš po mjesec free-sve dok to ne izmjene. Jer kako god okreneš ako je to plan trebaš toliko uređaja, koji su sad takve cijene kao da samo aktiviraš bon za sve kanale-mjesec..

istina, ugovorna je dvostuko povoljnija, ali trenutno to možeš odgoditi za 90 dana.. jer imaš đabe. (osim ako baš želiš..)

-prije je zgodno bilo uzeti uređaj u najam 5kn.. jer je cijena bila 450kn.. sad to više nije ta razlika.

-za pretplatu imaš više kombinacija, sve se na kraju svede na isto-slično + u svim kombinacijama su hbo i sport izuzeti fusnotom*.. tj nisu dio standardnih paketa i popusta tj ono što se naziva buket od tri paketa za 69kn.. dok je dodatni uređaj na osnovni 30-35.. isti paketi-buketi.

-pošto ne predviđaju da osoba uzme više pojedinačnih ugovora, vjerojatno ćeš imati problem s tim planom dok to ne riješe a tad je kupnja uređaja bez ugovora po sadašnjim uvjetima optimalno.. bar jedan dok vidiš što-kako.

 

to što govore za pakete, kad dođe do promjene korisnik ima pravo po toj osnovi raskinuti, no čemu? Ako stvarno uzimaš zbog nekog programa tad možeš.. prvo će osporiti pa na žalbu pristati, jer nisu oni za tumačenje zakona nego poštivanje.. dok opći uvjeti nisu zakon no ne smiju biti u suprotnosti jer su tad kao ostale stavke ništetni :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Prijelaz na DVB-T2 uz HT-ov prijamnik i dodatn

90 dana bi bilo kada bih uzeo kutije, no uz Ca modul ide samo 30 dana grates...

A ja baš želim module a ne kutije... 😉

Zasad neću ništa poduzimati, a kamoli potpisati. U veljači mi ističe ugovor za max2 pa ću vidjeti koji operater će imati najbolju ponudu za moje potrebe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice