Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

poruka: 19
|
čitano: 6.563
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol, ".
6 godina
neaktivan
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

 
40 0 hvala 9
14 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
vmozara kaže...

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

Prije VIPneta sam plaćao oko 300kn pretplate + 4kn/min razgovora. U pretplati je bilo uključeno 0 minuta, da ne bude zabune. To je bila najjeftinija tarifa (ne sjećam se, možda je bila jedina?), a prepaid nije postojao. Tako da je dolazak VIPneta bio puno veći korak nego dolazak T2 koji je ponudio malo niže cijene uz jedva upotrebljivu kvalitetu usluge.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Nije. Bio je dobar, ali vrlo brzo su se skompali sa T-kako se već zvao i podijelili plijen. Tele2 kakav god da je prisilio ih je da cijene budu skoro pa normalne, a sa pokucnim internetom je dao alternativu nama koji nismo u metropoli da imamo internet brzi od 2Mbita. Ja sam odmah prešao u VIP jer nisam mogao smisliti HT iz brojnih razloga, ali brzo sam shvatio da je sve to ista ekipa.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
jozef kaže...
vmozara kaže...

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

Prije VIPneta sam plaćao oko 300kn pretplate + 4kn/min razgovora. U pretplati je bilo uključeno 0 minuta, da ne bude zabune. To je bila najjeftinija tarifa (ne sjećam se, možda je bila jedina?), a prepaid nije postojao. Tako da je dolazak VIPneta bio puno veći korak nego dolazak T2 koji je ponudio malo niže cijene uz jedva upotrebljivu kvalitetu usluge.

Malo nižu cijenu?!? A što je s neograničenim mobilnim internetom? Tele2 je prvi koji ga je uveo u Hrvatsku; tek nakon dvije godine počeo se uvoditi kod konkurencije (i to ne onaj pravi kakav ima Tele2).

 

Da se podsjetimo, evo cijena mobilnih operatera iz 12. mjeseca, 2006. godine.

T-Mobile T-Mobile
 
Vip Vip
 
Tele2 Tele2
 

Tele2 je i tada bio uvjerljivo najjeftiniji, i to ne samo po pozivima prema Tele2 mreži nego i prema drugim mrežama. Kod Tele2 nije bilo ni naknade za uspostavu poziva i cijene nisu varirale o danima u tjednu i vremenskom periodu.

 

Dale bi se još iskopati cijene kada je Tele2 uveo knock-out tarife, ali iskreno, ne da mi se. Ako netko ima volje, web arhiva je tu

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:34 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Moje iskustvo kao poslovni i privatni korisnik je da imaju uvjerljivo najgori customer care ne samo među telekom tvrtkama nego uopće. Organizaciju posla kao da vodi HDZ.
Imaš osjećaj da CRM rade u staroj kutiji od cipela u koju bacaju tikete. Bez imalo pretjerivanja utrošeni sati i sati na razgovorima sa CSom. Iz tjedna u tjedan.
Sa Tele2 smo otišli zbog (tada) loše infrastrukture. Mobilnu telefoniju prebacili na Bonbon i preporodili se.
Čim netko ozbiljan ponudi dobar mobilni internet skidamo se sa A1.
Ako su jeftini marketinški slogani novi oblik života neka sve propadne.



 
5 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Lijepo je što gotivite sponzore, ali A1 ilitiga Vip je jedan od najskupljih i najlošijih teleoperatera. S njima imam najgora iskustva, naime ne samo da su skuplji od konkurencije i da im je pokrivenost signalim loša, već su i izrazito neprofesionalni i nepošteni. Ne mirišem ni druge operatere pretjerano, ali HT se barem potrudi izaći korisnicima u susret. S njima zaista imam dobra iskustva. Tele2 pak je jeftin i to im je jedina prednost ali sada kako ih su preuzeli Miloševićevi i Vučićevi pajdaši iz Srbije, više za mene ne postoje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:00 (Kokobil50).
 
4 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

Nevjerojatno da lik spominje Homebox kojime se hvale i koji u 2019 nudi bežično samo 100 Gb prometa na punoj brzini i onda vele da se spušta na 2 Mbit/s i da je to dovoljno za surfanje.Ma je dovoljno je ali u 1999 godini.A da ne spominjem da s bežičnim uređajem ne dobijate svoj kanal na centrali nego dijelite sa svima koji su priključeni.Pa kad je gužva bežični internet postaje neupotrebljiv.Bljak.

Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

tri operatera je loš oligopol za međusobnu usporedbu. bijah u sva tri i eto (eno, gle) iskustava (jasno, osobnih):

 

> dojče smradekom je otpočetka bio nacistička gestapo-organizacija, koja je za kupnju broja (sim-a) tražila podatke o telefonu u kojem će biti. molim?! da ne bi dijete kao taoca? polog u zlatu kao jamstvo? javljanje referentu svaka dva dana? neš majci. boli te q što ću s brojem. možda ga pojedem. njihova birokratiziranost za vrat puše državnoj. svojom dobiti tu pokrivaju njemačke gubitke drugdje. korisnička podrška im je na razini ilustracije u dnu posta. not on my watch.

 

> vip je u počecima bio ok. skuplji ali ok. čak su čestitali rođendane korisniku/pretplatniku i slali simbolične darove za žićbo. a onda je prevladala pohlepa i korporacijska sranja. nakon mnogih godina pretplate u njih, promijenih operatera baš zbog odnosa prema korisniku. onda se javio neki pijun i pokušao mi uvaliti konjsku glavu u krevet s ponudom "posebno za mene", skupljom od alternative. dobili su odjeb troskokom. hasta la vista, baby.

 

> tele2 je otpočetka bio i ostao jednako i postojano nekvalitetan ali financijski povoljniji (prilagodljiviji korisniku). no cijenim njihovu dosljednost u opsluživanju "donjeg segmenta". tu sam sad a za koju mi godinu neće ionako trebati telefon, nego aparat za gašenje požara ili harfa, ovisno o tome kamo dospijem u izvlačenju.

 

napominjem da sam svima uredno i nikad ne kasneći plaćao račune i ispunjavao svoj dio ugovora (koji je, kao što znamo, teorijski, popis prava o obveza OBIJU strana u njemu; u nas oni imaju prava a mi obveze. HAKOM nešto prtlja/drka no nisu se mokri hladne vode napili.)

moj me (odavno pokojni) profesor makroekonomije na faksu (4. godina) poučio: ne postoji "dobro", samo "loše" i "manje loše". mudrost iskustva. dobro je zborio. teletina2 je (zasad) najmanje loša. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:27 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
jozef kaže...
vmozara kaže...

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

Prije VIPneta sam plaćao oko 300kn pretplate + 4kn/min razgovora. U pretplati je bilo uključeno 0 minuta, da ne bude zabune. To je bila najjeftinija tarifa (ne sjećam se, možda je bila jedina?), a prepaid nije postojao. Tako da je dolazak VIPneta bio puno veći korak nego dolazak T2 koji je ponudio malo niže cijene uz jedva upotrebljivu kvalitetu usluge.

 Ne kužim ljude čim kažeš da Tele2 ima katastrofalnu kvalitetu mreže odmah lupaju TD. Ja živim u Đurmancu 1km od centra i na Bonbonu,HT,Tomatu imam brzine između 40 i 75 a na tele 2 max 7 i to ako mi se posreći.

Evo screenshoti od malo prije brzine su manje jer je cijelo poslijepodne bilo jako nevrijeme 

12 godina
odjavljen
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

Operater s najgorom podrškom koju sam ikada vidio. Ne znam da li oni zapošljavaju ljude s nižim IQ ili je to politika A1(VIP)-a, ali kada bi ih god zvao da je veza katastrofa i da nema signala, čudili su se kao neke bud**e.  I kao poslat će oni tehničare da provjere. Ajde kažem dobro, trpim nikakvu vezu nekoliko mjeseci (ne samo kod mene nego svi koji su imali Vip(a1) i došli k meni bez obzira kakav mobitel imali pucala bi im veza), nakon toga ih zovem da bi se opet čudili kako to da je veza slaba jer po nekoj njihovoj karti mora biti super. I tako svaki put, kada bi ih nazvao (preko žične veze od t-scuma) oni bi se čudili kako mi veza može biti slaba. Kao da vole raditi budale od ljudi

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Kokobil50 kaže...
Lijepo je što gotivite sponzore, ali A1 ilitiga Vip je jedan od najskupljih i najlošijih teleoperatera. S njima imam najgora iskustva, naime ne samo da su skuplji od konkurencije i da im je pokrivenost signalim loša, već su i izrazito neprofesionalni i nepošteni. Ne mirišem ni druge operatere pretjerano, ali HT se barem potrudi izaći korisnicima u susret. S njima zaista imam dobra iskustva. Tele2 pak je jeftin i to im je jedina prednost ali sada kako ih su preuzeli Miloševićevi i Vučićevi pajdaši iz Srbije, više za mene ne postoje.

Mislim da još uvijek nisu u vlasništvu United Grupe; bilo je rečeno da AZTN i još neka državna tijela moraju odobriti to preuzimanje.

Ajar kaže...

> vip je u počecima bio ok. skuplji ali ok. čak su čestitali rođendane korisniku/pretplatniku i slali simbolične darove za žićbo. a onda je prevladala pohlepa i korporacijska sranja. nakon mnogih godina pretplate u njih, promijenih operatera baš zbog odnosa prema korisniku. onda se javio neki pijun i pokušao mi uvaliti konjsku glavu u krevet s ponudom "posebno za mene", skupljom od alternative. dobili su odjeb troskokom. hasta la vista, baby.

Sjećam se tih vremena dok sam bio na Vip-u. Ne znam čestita li još netko rođendane, no Tele2 čestita i daruje korisnike koji su duže vrijeme s njima; baš mi je nedavno stigao poklončić.

 

Thorin20 kaže...
jozef kaže...
vmozara kaže...

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

Prije VIPneta sam plaćao oko 300kn pretplate + 4kn/min razgovora. U pretplati je bilo uključeno 0 minuta, da ne bude zabune. To je bila najjeftinija tarifa (ne sjećam se, možda je bila jedina?), a prepaid nije postojao. Tako da je dolazak VIPneta bio puno veći korak nego dolazak T2 koji je ponudio malo niže cijene uz jedva upotrebljivu kvalitetu usluge.

 Ne kužim ljude čim kažeš da Tele2 ima katastrofalnu kvalitetu mreže odmah lupaju TD. Ja živim u Đurmancu 1km od centra i na Bonbonu,HT,Tomatu imam brzine između 40 i 75 a na tele 2 max 7 i to ako mi se posreći.

Evo screenshoti od malo prije brzine su manje jer je cijelo poslijepodne bilo jako nevrijeme 

Kolegi ekipa ne daje palce dolje zbog toga što je rekao da Tele2 "ima jedva upotrebljivu kvalitetu usluge" već zbog toga što tvrdi da je Tele2 ponudio "tek malo niže cijene".

 

Što se tiče brzine mobilnog interneta i kvalitete usluga, Tele2 za razliku od drugih operatera ima pravi flat. Nema spuštanja brzine nakon potrošenih X GB; da, brzina se spušta nakon potrošenog 1 TB no imaj na umu da je ta brojka prosječnom korisniku doslovno nedostižna. Ja, koji puno streamam i skidam još uvijek nisam prošao tu granicu, a i da neki korisnik pokućnog interneta prijeđe limit, brzina je smanjena samo u terminu od 18-23h, ostatak dana ima ponovno punu brzinu. 

Da, brzina je u gradovima i mjestima s puno stanovnika mala, toga su svjesni u Tele2. Mobilni internet nije savršen (kao optički internet) i brzina se konstantno mijenja jer ovisi o dosta faktora. Jedan od njih su i sami korisnici, odnosno, koliko tko preoptereti mrežu. Na mobilnom internetu, brzina se dijeli i ako netko krene zloupotrebljavati mrežu torrentima i s još pritom streama u isto vrijeme, drugi korisnici će imati malu brzinu. Tu ni Tele2, ni A1 ni HT ne mogu ništa učiniti, eventualno kažnjavati korisnike što Tele2 očito ne želi. A1 i HT su donekle riješili probleme spuštanjem brzine kada se potroši X GB, ali eto, kad sam bio na moru brzina Bonbon interneta mi je bila kao kod tebe na Tele2 (Tele2 je iznenađujuće imao brži internet).

Kada daš nešto ljudima jeftino i bez ikakvih ograničenja, oni će to iskoristiti do maksimuma - to je tako.

 

U zadnje vrijeme dolaze vijesti da je Tele2 u nekim područjima omogućio korištenje HT 4G mreže, pa se tako u Tele2 temi našao i jedan speedtest s roaminga koji pokazuje brzinu oko 160 Mb/s.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Marko :D kaže...
Kokobil50 kaže...
Lijepo je što gotivite sponzore, ali A1 ilitiga Vip je jedan od najskupljih i najlošijih teleoperatera. S njima imam najgora iskustva, naime ne samo da su skuplji od konkurencije i da im je pokrivenost signalim loša, već su i izrazito neprofesionalni i nepošteni. Ne mirišem ni druge operatere pretjerano, ali HT se barem potrudi izaći korisnicima u susret. S njima zaista imam dobra iskustva. Tele2 pak je jeftin i to im je jedina prednost ali sada kako ih su preuzeli Miloševićevi i Vučićevi pajdaši iz Srbije, više za mene ne postoje.

Mislim da još uvijek nisu u vlasništvu United Grupe; bilo je rečeno da AZTN i još neka državna tijela moraju odobriti to preuzimanje.

Ajar kaže...

> vip je u počecima bio ok. skuplji ali ok. čak su čestitali rođendane korisniku/pretplatniku i slali simbolične darove za žićbo. a onda je prevladala pohlepa i korporacijska sranja. nakon mnogih godina pretplate u njih, promijenih operatera baš zbog odnosa prema korisniku. onda se javio neki pijun i pokušao mi uvaliti konjsku glavu u krevet s ponudom "posebno za mene", skupljom od alternative. dobili su odjeb troskokom. hasta la vista, baby.

Sjećam se tih vremena dok sam bio na Vip-u. Ne znam čestita li još netko rođendane, no Tele2 čestita i daruje korisnike koji su duže vrijeme s njima; baš mi je nedavno stigao poklončić.

 

Thorin20 kaže...
jozef kaže...
vmozara kaže...

LOL na naslov. Razbili monopol da bi napravili duopol. A onda je dosla stvarna konkurencija Tele2 sa svojim tarifama Knock Out i slicnim koje su bile 5 puta jeftinije od VIP i HT, i pokazali da se moze povoljnije

Prije VIPneta sam plaćao oko 300kn pretplate + 4kn/min razgovora. U pretplati je bilo uključeno 0 minuta, da ne bude zabune. To je bila najjeftinija tarifa (ne sjećam se, možda je bila jedina?), a prepaid nije postojao. Tako da je dolazak VIPneta bio puno veći korak nego dolazak T2 koji je ponudio malo niže cijene uz jedva upotrebljivu kvalitetu usluge.

 Ne kužim ljude čim kažeš da Tele2 ima katastrofalnu kvalitetu mreže odmah lupaju TD. Ja živim u Đurmancu 1km od centra i na Bonbonu,HT,Tomatu imam brzine između 40 i 75 a na tele 2 max 7 i to ako mi se posreći.

Evo screenshoti od malo prije brzine su manje jer je cijelo poslijepodne bilo jako nevrijeme 

Kolegi ekipa ne daje palce dolje zbog toga što je rekao da Tele2 "ima jedva upotrebljivu kvalitetu usluge" već zbog toga što tvrdi da je Tele2 ponudio "tek malo niže cijene".

 

Što se tiče brzine mobilnog interneta i kvalitete usluga, Tele2 za razliku od drugih operatera ima pravi flat. Nema spuštanja brzine nakon potrošenih X GB; da, brzina se spušta nakon potrošenog 1 TB no imaj na umu da je ta brojka prosječnom korisniku doslovno nedostižna. Ja, koji puno streamam i skidam još uvijek nisam prošao tu granicu, a i da neki korisnik pokućnog interneta prijeđe limit, brzina je smanjena samo u terminu od 18-23h, ostatak dana ima ponovno punu brzinu. 

Da, brzina je u gradovima i mjestima s puno stanovnika mala, toga su svjesni u Tele2. Mobilni internet nije savršen (kao optički internet) i brzina se konstantno mijenja jer ovisi o dosta faktora. Jedan od njih su i sami korisnici, odnosno, koliko tko preoptereti mrežu. Na mobilnom internetu, brzina se dijeli i ako netko krene zloupotrebljavati mrežu torrentima i s još pritom streama u isto vrijeme, drugi korisnici će imati malu brzinu. Tu ni Tele2, ni A1 ni HT ne mogu ništa učiniti, eventualno kažnjavati korisnike što Tele2 očito ne želi. A1 i HT su donekle riješili probleme spuštanjem brzine kada se potroši X GB, ali eto, kad sam bio na moru brzina Bonbon interneta mi je bila kao kod tebe na Tele2 (Tele2 je iznenađujuće imao brži internet).

Kada daš nešto ljudima jeftino i bez ikakvih ograničenja, oni će to iskoristiti do maksimuma - to je tako.

 

U zadnje vrijeme dolaze vijesti da je Tele2 u nekim područjima omogućio korištenje HT 4G mreže, pa se tako u Tele2 temi našao i jedan speedtest s roaminga koji pokazuje brzinu oko 160 Mb/s.

 Razumijem te. Ja sam sada na bonbonu jako jako velika tarifa i odmah bi prešao na tele2 ali kod mene doma imaju slabe brzine, a u prizemju kuće mi ni nema signala. Streamati na jedva 1mb pa ni ne mogu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 20:59 (Thorin20).
12 godina
neaktivan
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

Mobilne usluge su i dan danas koma, u 2019 kada je internet bitan kao i struja, osnovno ljudsko pravo, veći nego ikad, mobilni internet sa samo par gigabajta prometa naplačuju preko 60 kn. Dugo smo čekali da se cijene dsl nepokretne mreze stabilizira i možemo reći da su danas dobre, a i flat je standard, no sad sve to isto prolazimo s mobilnom mrežom i morat ćemo čekati još godina i godina da dostignu taj standard, uz uvjet da dođe neki treči operater s debelim novčanikom kao t-scum i a1.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Shockwave kaže...

Mobilne usluge su i dan danas koma, u 2019 kada je internet bitan kao i struja, osnovno ljudsko pravo, veći nego ikad, mobilni internet sa samo par gigabajta prometa naplačuju preko 60 kn. Dugo smo čekali da se cijene dsl nepokretne mreze stabilizira i možemo reći da su danas dobre, a i flat je standard, no sad sve to isto prolazimo s mobilnom mrežom i morat ćemo čekati još godina i godina da dostignu taj standard, uz uvjet da dođe neki treči operater s debelim novčanikom kao t-scum i a1.

sumnjam da će se to dogoditi (treći veliki operater) na ovako malom i siromašnom tržištu. Jednostavno nismo zanimljivi. Svi mi maštamo o super tarifama, ali realnost je da niti niti drugdje nije puno bolje. Unlimited tarife kod nas koštaju oko 250-270kn, u Njemačkoj 80€ (600kn).
Stvari će se postupno poboljšavati, ali ne očekuj čuda. 

15 godina
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

Sve je receno.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Moj slučaj:
27. u mjesecu i internet odjednom banana. Čekam Skype konferenciju na poslu. Zovem podršku i kažu mi probili ste mjesečni limit. Ok nema problema, naplatite mi još 200GB jer imamo još četiri radna dana. Ne mogu pustiti da posao pati. Njihov odgovor je "žao nam je ali to nije moguće". A1 je doslovno odbio prodati uslugu poslovnom korisniku na ugovornoj obvezi.
Rješenje? Otišao u Tele2 po sim karticu i platio mjesec dana prometa.

Novi oblik života. Haha.
11 godina
neaktivan
offline
Prije točno 20 godina razbili su tržišni monopol,

Glavno da imamo korporacijske reklame di mozes sebe snimit i dobit 5s reklame... 

Inace one sve baze tipicne za neko splitsko stanje uma ili zagrebacke letargije... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
sumnjam da će se to dogoditi (treći veliki operater) na ovako malom i siromašnom tržištu. Jednostavno nismo zanimljivi. Svi mi maštamo o super tarifama, ali realnost je da niti niti drugdje nije puno bolje. Unlimited tarife kod nas koštaju oko 250-270kn, u Njemačkoj 80€ (600kn).

Stvari će se postupno poboljšavati, ali ne očekuj čuda. 

Iskreno mislim da je razmišljanje poput ovoga put u propast!

 

Non stop podcjenjivanje sebe, nja nja nja nja, viš kakav si nikakav, kakav si mali, niš koristi, tra la la la.

 

Po svemu sudeći, najbolje vraitit se na dial up jer eto, za nas "male" to bi bilo ponajbolje!

12 godina
offline
Re: Prije točno 20 godina razbili su tržišni monop
Jehonan kaže...
sumnjam da će se to dogoditi (treći veliki operater) na ovako malom i siromašnom tržištu. Jednostavno nismo zanimljivi. Svi mi maštamo o super tarifama, ali realnost je da niti niti drugdje nije puno bolje. Unlimited tarife kod nas koštaju oko 250-270kn, u Njemačkoj 80€ (600kn).

Stvari će se postupno poboljšavati, ali ne očekuj čuda. 

Iskreno mislim da je razmišljanje poput ovoga put u propast!

 

Non stop podcjenjivanje sebe, nja nja nja nja, viš kakav si nikakav, kakav si mali, niš koristi, tra la la la.

 

Po svemu sudeći, najbolje vraitit se na dial up jer eto, za nas "male" to bi bilo ponajbolje!

Pa ne razmišljamo mi to tako nego strani investitori s lovom. Evo, mi smo najbolji, imamo nogometno srebro i otoke, nema nas na svijetu kako smo lijepi i zgodni, a tek pametni. To neće privući nikoga. I dalje nam šalju drugorazrednu Nutellu. Imaj naftu, dobar izvoz ,budi bogato tržište, imaj niske poreze i da vidiš kako će investitori stajati u redu. Zgodna cura ne treba ništa misliti o sebi, imat će hrpu udvarača, ružna i siromašna može biti puna samoljublja, zaobilazit će je u širokome luku.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice