Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

poruka: 33
|
čitano: 29.562
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev".
13 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

konacno malo reda na pomolu iako opet nece biti sve pod sretnom zvijezdom:

- sad se romobili iz najma ostavljaju po plocnicima i tako smetaju pjesacima i mamama s djecom u kolicima i invalidima, a to bi se trebalo kaznjavati kao nedopusteno parkiranje

- voznja po plocniku definitivno bzvzz i opasnost po pjesake!

- romobile cesto voze i gospodje u stiklurinama, takodjer ne! 

- kacige ok ali to ne odgovara za najam, ocito bude problema jos oko toga...

- parkiranje bi trebalo biti na mjestima za automobile po nacelu 1 mjesto 10 romobila npr, ali tko ce nadzirati placanje parkinga kad nemaju reg. oznake!

- za voznju po plocniku trebao bi biti ukljucen zvucni signal stalni, biip biip da se cuje na bar 5m od romobila, prilagodjen dobu dana, (po noci utisan na pola)

- prelaz preko zebre samo pjesice!!!

 
6 8 hvala 1
15 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

samo još jedan u moru kojekakvih zakona i propisa kojih se pridržava možda 1 % populacije i nikome ništa. noću je posebno radosno, dok "organi" krme (biciklisti i romobiličari bez ikakve opreme, rijetko i sa svjetlom, na kolniku i to). načinit će povremene "akcije" za dotrpavanje proračuna (pred kraj mjeseca, kad im treba za plaće) i nastavak u revijskom tonu. kao i sve dosad. trla baba lan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Pitanjce, u novom zakonu je nejasno da li je obvezna kaciga za bicikliste starije od 16 godina?
najdix
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile

Najdix , sad će to izaći u narodnim novinama, a prije stupanja na snagu će izaći i pročišćeni tekst zakona u koji će biti unijete sve izmjene i dopune, pa ćemo tada tek imati potpune i točne informacije. Imaš i na stranicama sabora prijedloge izmjena i dopuna o kojima su glasali...

U stvarnosti se ništa bitnoga neće promijeniti, čak su romobilisti dobili više površina po kojima se sada mogu kretati...
Bunker
9 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
To znači da Bolt i sl. propadaju?
Jer ako ću unajmit romobil kad mi zatreba povremeno, neću sigurno kacigu i prsluk nositi u džepu...
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Zg je propao. Infrastruktura npr rudesa, svete klare, dubrave…je na razini predgrada Mumbaija. Zelenim valom po nogostupu se ne mogu mimoic dva covjeka. Kretanje autom je koma, tramvaj je ok za par stanica, za vise od toga je prespor, autobus koma, vlak ako ti je bas usput. I u cijelom tom kaosu idemo jos ogranicit i romobile jer zasto ne
 
4 2 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
I gdje bi ti u tom kaosu vozio romobil?
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Pa mozda da se stvarno urede neke stvari. Ako covjek nece ic romobilom na posao ici ce tramvajem ili autom. I opet ce stvarat guzvu. Ako su mogli drugi gradovi u svijetu rjesit problem moze i zg
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
No negdje nemaš mjesta za napravit fino stazu za bicikle, pješake i kolnik za vozila pa onda imaš stazu gdje samo fit ljudi se mogu obić, a biciklisti su zgurani na rub kolnika.

Romobile treba pomaknuti što dalje od pješaka jer su dosta tiši od bicikla, a mogu brzo navuč brzinu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 11:01 (silvio3105).
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
To i govorim, sad je stanje da svi mogu svugdje. Imas traku za aute, traku za bicikl, mjesta za parkiranje, nogostup, kante za smece. I svi smetaju svima. Napravi pjesacku zonu, napravi zonu za bicikl, zatvori ulicu za neki tip prometa, napravi nesto. A ne sve zgurat skupa i onda jos ogranicavat koristenje
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

 

Rispekt je osnova svega.

 

Zakone imamo, te su oni jako divni. Niko ih ne kontrolira, te ljudi rade kaj oće.

Moram se sam čuvati u prometu, na ulici, na školskom...od bilo koga, romobolista, biciklista, autombilista, huligana.....

 

Svijet je mjesto puno opasnosti.

S obzirom da nisam u stanju od sebe odbiti izravno predstojeći, protupravni i istodobni napad, mogu se samo pouzdati u dobre namjere napadača i milost nebesa.

 

 

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Ja svaki dan idem na posao romobilom , i to već par mjeseci, Slavonska, Držićeva, Vukovarska, i nenailazim na nikakve probleme iako pritom koristim i nogostup i kolnik i biciklističke staze...
Bunker
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Skupa nafta...Skupa struja....sad koristim isključivo magarca za prijevoz...gorivo mukti:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Kakva je poslušnost gasa u tovara? Je l ide unazad kad mu kažeš da krene naprijed? 😋
15 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
bunker kaže...
Ja svaki dan idem na posao romobilom , i to već par mjeseci, Slavonska, Držićeva, Vukovarska, i nenailazim na nikakve probleme iako pritom koristim i nogostup i kolnik i biciklističke staze...

 a uzrokuješ li ih? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile

Ajar, pa mislim da ne , nisam primjetio da netko psuje ili viče ili trubi zamnom...

Po kolniku se vozim čim desnije, po nogostupu idem polako i zaobilazim pješake u širokom luku, na biciklističkoj stazi isto prilagodim vožnju uvjetima, a kada i činim prekršaj ( npr prolaz raskrižjem ) dvaput provjerim da nema vozila niti na vidiku s obje strane ...
Bunker
15 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
bunker kaže...

Ajar, pa mislim da ne , nisam primjetio da netko psuje ili viče ili trubi zamnom...

Po kolniku se vozim čim desnije, po nogostupu idem polako i zaobilazim pješake u širokom luku, na biciklističkoj stazi isto prilagodim vožnju uvjetima, a kada i činim prekršaj ( npr prolaz raskrižjem ) dvaput provjerim da nema vozila niti na vidiku s obje strane ...

 ti si endemski primjerak . većina je ipak ispod gausove krivulje, jebga. 

 

pe se: da se razumijemo, mahom sam nanožna pješadija (i još vučem cucka pokraj sebe) no pazim i nikad ne hodam po obilježenim prometnim dijelovima (za bicikle i romobile +, jasno, po cesti); imajuć oči na leđima uvijek se maknemo svima koji "sjediš/stojiš a ideš". uzajaman obzir i uvažavanje su osnova reda te poretka. s pete strane (šrimjer jutros s knežije): babetina vuče pune vreće s ambalažom i klatari se po biciklističkoj stazi pokraj lidla. dva biciklista joj zvone, ova ih ne jebe ½% pa su morali zaobići ("devijacija", engl. col. "breaking bad") a i to su učinili preko trave a ne po trotoaru (!). mislim, kad smo divlji zapad i nema tu boga da uvede pamet i obzir. tko će takve stvari kažnjavati? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 12:13 (Ajar).
10 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

 

 

Vjerujem da je Bunker među prvima koji poštuje druge ljude. Naravno da on nema problema sa ljudima, te izbjegava kao pametan čovjek potencijalne situacije koje mogu eskalirati u neželjenom smjeru.

 

Međutim, ljudi kada se nalaze na bržim i jačim, većim prijevoznim sredstvima, znaju ući u gaming mode GTA.

To traje do trenutka dok ne trebaju dobiti batina.

 

Tu ne mislim, dakako, na prave životne igrače kao što je Bunker koji vrlo brzo i lagano riješavaju nastale takve situacije, nego na ove nadobudne. 

Na nadobudne koji traže i kreiraju takve situacije. Ne može uvijek izgnorirati tako nešto, al moraš što više. 

 

Svi misle da mogu sve reći, te problem nastaje kada ih pozoveš na megdan.

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

Uredno se vozim po biciklističkoj stazi romobilom, ali dok prelazim preko pješačkog prijelaza po biciklističkoj stazi redovito me psuju vozači koji sami ne uključe pokazivač smjera (žmigavac), koji skreću udesno i ispada da ja debilima "izletim" pred vozilo, iako uvijek gledam imaju li uključen žmigavac. I još mi trube. A istovremeno im se ni u naznaci ne pojavi misao u tom kikirikiju u glavi da žmigavac ima svoj smisao u prometu.

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
bunker kaže...

Ajar, pa mislim da ne , nisam primjetio da netko psuje ili viče ili trubi zamnom...

Po kolniku se vozim čim desnije, po nogostupu idem polako i zaobilazim pješake u širokom luku, na biciklističkoj stazi isto prilagodim vožnju uvjetima, a kada i činim prekršaj ( npr prolaz raskrižjem ) dvaput provjerim da nema vozila niti na vidiku s obje strane ...

 Ja da te vidim na kolniku bi vjerojatno 10 sec razmisljao da li da te zgazim isto kao svakog biciklista, skejtera i prdilicu od 50 kubika, sve sta ne moze dosec 80km/h nek se drzi plocnika manji je rizik, puno manji

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
7 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile

Striko , tvoju rečenicu (
Ja da te vidim na kolniku bi vjerojatno 10 sec razmisljao da li da te zgazim isto kao svakog biciklista, skejtera i prdilicu od 50 kubika, ) ćemo smatrati šalom, jer u svim ostalim slučajevima niti je zakon na tvojoj strani a vjerujem da bi i psiholozi a i psihijatri imali kaj reći o ovome kada bi to bio tvoj pravi stav...
Bunker
16 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Samo uključit mozak, čuvat svoj i tuđe živote. Sve ostalo može zakon regulirat. Ako se provodi bar za one bahate.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Nitko ne spominje nekulturu istih vozaca... Ja bih još uveo obavezno polaganje vozackog ispita za bicikle, romobile i sl. Pola ljudi pojma nema kako se ponasati u prometu... čak osnove, na kojoj strani kolnika se trebaju voziti...
Isto tako rigorozne kazne za vozace osobnih i sl prijevoznih sredstava koji blokiraju biciklisticke staze. Parkiraju se na biciklistickoj stazi... Ti su najgori. Zamislite da se netko biciklom parkira nastred prometnice, kako bi drugi reagirali.
Infrastruktura je zalosna, ali daleko bolja nego prije 5 godina (barem sto se tice Zagreba)... Vidljive su promjene.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

 

Da bi prometna kultura zaživjela treba dosta jači represivni aparat.

Vozači automobila su još ok, naspram pješaka, bicikista, te sada po novom romobilista. 

Taj ga juri, juri...Kao da su pobješnjeli Hell Angelsi došli na kvart.

 

Najbolje kada izlete na zebru, sve sa mantrom neka me drugi paze. Eh, baš onda đedo bijes da naprave loše stvari.

To naravno nije dobro.

 

Morate se ljudi sami čuvati, jer vas nitko drugi neće. Sa druge strane, bolje pažljivo po kvartu, nego da odgovaraš za nekoga.

 

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
PzKpfw kaže...

 

Da bi prometna kultura zaživjela treba dosta jači represivni aparat.

Vozači automobila su još ok, naspram pješaka, bicikista, te sada po novom romobilista. 

Taj ga juri, juri...Kao da su pobješnjeli Hell Angelsi došli na kvart.

 

Najbolje kada izlete na zebru, sve sa mantrom neka me drugi paze. Eh, baš onda đedo bijes da naprave loše stvari.

To naravno nije dobro.

 

Morate se ljudi sami čuvati, jer vas nitko drugi neće. Sa druge strane, bolje pažljivo po kvartu, nego da odgovaraš za nekoga.

 

 

Tako je. Najbolje je kad mi izlete na zebri koja je iza zavoja pa me skoro pokupili par puta. (auti)

11 godina
offline
Prihvaćena nova pravila za električne romobile, ev

jbmti, prije po ure mi izleti klinac na romobilu na pješački punom brzinom, dosta jako kočenje i stao sam

polumračna cesta u zadru, potez od lidla do čistoće, tu se inače voze puno brže, ima sreće što ja vozim polakše

prijatelj mu na biciklu koju sekundu kasnije stao na pješačkom, ja psujem kroz otvoreni prozor, mali na biciklu viče ovom preko ceste - nisi normalan

 

i sad ti to reguliraj

Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
To regulira prirodna selekcija
5 godina
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
najdix kaže...
Pitanjce, u novom zakonu je nejasno da li je obvezna kaciga za bicikliste starije od 16 godina?

 Mislim da nije, odnosno da je sve po starome. Uostalom, bicikl je stabilno prijevozno sredstvo koje je najprirodnije covjeku. Za voznju ti treba ravnoteza i rad tijela. Dobra opcija kocenja jei nadomak ruku. To ga moras biti stvarno pijan do daske da bi pao s njega. I opet tesko da ces razbiti glavu, osim, ako ne uletis u auto, a onda te ni kaciga nece sacuvati. Ili divljanje na nekom downhillu ili vecoj nizbrdici sa dobim biciklom. Samo ne znam tko bi to izvodio bez kacige, ali vjerojatno ima takvih pacijenata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 23:52 (SamoPitam3).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prihvaćena nova pravila za električne romobile
Sve iznad 20kmh je opasno bez kacige. Kaciga je tu s razlogom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice