Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats

poruka: 23
|
čitano: 4.812
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats".
15 godina
offline
Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats

Ona mala Greta je u pravu, ovo je samo prđenje u prazno, okupe se svjetski šupci, svaki put ista priča i svaki put rade po starom...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 15:33 (malina22).
Moj PC  
15 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
I k tome su dosli s avionima, nakrcali limuzine V8/V10 benzince i onda trkeljaju o smanjenju emisija.
 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli

Pa dobro, Bidni je srezao 3/4...

 

Papi je išao s 85 vozila u koloni, Glasgow je hodočastio s 21-nim žderačem fermentiranog dinosaurovog špeka...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Uvest će se i mehanizmi za međunarodnu trgovinu emisijama ugljika, tj. "ugljičnim kreditima" koji će moći biti razmjenjivani među državama.

Ovaj dio savršeno sažima bit svega i razlog zašto su se svi okupili u Glasgowu. Nikome nije stalo do 1,5 stupnja, ekologije ni zdravlja svojih građana ili ljudske vrste. Dovoljno govori to što nema nikakvih sankcija ukoliko se radi suprotno od dogovora. Zatim, gdje je mjerljivi učinak u definiranom vremenskom razdoblju. Ovih 1,5 stupnjeva su posljedica, a ne cilj.

Bilo bi bolje da se ništa nisu uspjeli "dogovoriti" jer bi tada svi progledali i možda bi se nešto postiglo kada glave krenu padati. Ovako pacijent ima slabi puls jer je brain dead na aparatima, a ljudima se priča da će uskrsnuti i otrčati maraton.

Nije bla, bla, bla nego bljuv, bljuv, bljuv.
Moj PC  
10 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Inovator kaže...
I k tome su dosli s avionima, nakrcali limuzine V8/V10 benzince i onda trkeljaju o smanjenju emisija.

 400 privatnih aviona do Škotske (faktografi kažu da je to laž).

 

A bilo je i e-automobila kojim su se vozili veleštovani sudionici, ali ih nisu mogli sve napuniti na postojećoj infrastrukturi, pa su koristi dizelske agregate.

 

https://www.thecourier.co.uk/fp/politics/scottish-politics/2650638/anger-as-generators-moved-across-scotland-to-power-electric-vehicles-carrying-vips-to-cop26/

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 18:47 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Za sastanak potrošili energije kao neka africka drzava za cijelu godinu i na kraju nisu dogovorili nista konkretno. Vrhunski.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 19:20 (Gallu).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats

Što je dogovoreno na COP-u 26?

 

Do sada je najavljeno niz sporazuma između skupina zemalja:

  • U iznenadnoj objavi, SAD i Kina dogovorili su se da će raditi zajedno ovog desetljeća kako bi ograničili porast globalne temperature na 1,5°C
  • Više od 100 svjetskih čelnika obećalo je da će okončati i preokrenuti krčenje šuma do 2030., uključujući Brazil, dom amazonske prašume
  • SAD i EU najavili su globalno partnerstvo za smanjenje emisija metana stakleničkih plinova do 2030. – smanjenje metana u atmosferi smatra se jednim od najboljih načina za brzo smanjenje globalnog zagrijavanja
  • Više od 40 zemalja odlučilo se odmaknuti od ugljena, ali najveći svjetski korisnici poput Kine i SAD-a nisu se obvezali
  • Pokrenut je novi savez koji obvezuje zemlje da odrede datum za prestanak korištenja nafte i plina – i zaustave davanje novih dozvola za istraživanje

 

https://green.hr/cop26-se-nastavlja-jer-kljucna-pitanja-ostaju-nerijesena/

 

Zemlje postigle dogovor na COP-u 26 nakon kompromisa o ugljenu u posljednjem trenutku

 

https://green.hr/zemlje-postigle-dogovor-na-klimatskom-samitu-cop-u-26-nakon-kompromisa-o-ugljenu-u-posljednjem-trenutku/

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Nafta, plin, ugljen.

Datum prestanka upotrebe.

Sve drugo je mazanje očiju. SVE
Ja rekoh
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Go and cope with reality. 🙂
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
@Feudalac
Čekaj malo... Osim masovne izgradnje nuklearki (protiv čega nemam ništa protiv), kako ti misliš živjeti i dobivati energiju?
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 6:20 (Volos).
8 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Volos:

A kako si ti zamislio spriječiti klimatske promjene? Nastaviti po starom, malo reciklirati plastične boce, malo manje jesti meso?
Ja rekoh
9 godina
offline
Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats

U cijeloj priči oko klimatskih promjena, koja je započela još krajem 70-tih godina, vidi se koliko su zapravo razno-razni interesni lobiji jaki i nezainteresirani za ikakve promjene na bolje. Vidi se da je važan samo novac i zarada. Pa onda je tu i tamo bilo otkrića koja su mogla promijeniti svijet na bolje i onda se pitaš koliko je zapravo jak naftni lobi da čitaš ovo:

The mysterious death of Stanley Meyer - The Classic Car Trust (tcct.com)

 

I sjećam se još kao klinac da sam čitao o par takvih automobila i da je jedan od inovatora prodao svoj takav automobil pokretan vodom nepoznatom kupcu za silan novac. I svi su pretpostavili da je u pitanju neka naftna kompanija u pitanju, ili naftni lobi.

I to pokazuje da su to ljudi koji ne mare za to hoće li njihovo dijete udisati zagađeni zrak, hoće li njihovo unuče piti satrto silnim olujama.

 

Dakle, fali novca, ali i dobre volje bogatih naftaša da se naprave neke drastične promjene na bolje. Sve ovo prodavanje magle s kratkoročnim/dugoročnim planovima je kao da gasite vatru šalicom vode.

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Thinker kaže...

Pa onda je tu i tamo bilo otkrića koja su mogla promijeniti svijet na bolje i onda se pitaš koliko je zapravo jak naftni lobi da čitaš ovo:

The mysterious death of Stanley Meyer - The Classic Car Trust (tcct.com)

 

 Vjerojatno prevareni investitori.

9 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Gallu kaže...
Thinker kaže...

Pa onda je tu i tamo bilo otkrića koja su mogla promijeniti svijet na bolje i onda se pitaš koliko je zapravo jak naftni lobi da čitaš ovo:

The mysterious death of Stanley Meyer - The Classic Car Trust (tcct.com)

 

 Vjerojatno prevareni investitori.

 

Da? Stvarno? Jesu oni isto tako ukrali i prototip? I onda ga sakrili da ga nitko nikad ne nađe?

3 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Thinker kaže...
Gallu kaže...
Thinker kaže...

Pa onda je tu i tamo bilo otkrića koja su mogla promijeniti svijet na bolje i onda se pitaš koliko je zapravo jak naftni lobi da čitaš ovo:

The mysterious death of Stanley Meyer - The Classic Car Trust (tcct.com)

 

 Vjerojatno prevareni investitori.

 

Da? Stvarno? Jesu oni isto tako ukrali i prototip? I onda ga sakrili da ga nitko nikad ne nađe?

 Ne bih znao. Jedino što znam da je perpetuum mobile nemoguće napraviti.

9 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Gallu kaže...

 Ne bih znao. Jedino što znam da je perpetuum mobile nemoguće napraviti.

 

Pa nije u pitanju perpetuum mobile već iskorištavanje vodika iz kemijskog sastava vode. Ništa neobično što nije u razvoju:

Water-fuelled car - Wikipedia

 

Pitanje je samo kako što optimalnije dobiti vodik iz vode.

3 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Thinker kaže...
Gallu kaže...

 Ne bih znao. Jedino što znam da je perpetuum mobile nemoguće napraviti.

 

Pa nije u pitanju perpetuum mobile već iskorištavanje vodika iz kemijskog sastava vode. Ništa neobično što nije u razvoju:

Water-fuelled car - Wikipedia

 

Pitanje je samo kako što optimalnije dobiti vodik iz vode.

 

Vodik se može dobiti iz vode, ali energija potrebna za dobivanje vodika iz vode biti će veća od energije koja će se kasnije dobiti izgaranjem u motoru ili redukcijom u gorivim ćelijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 11:37 (Gallu).
9 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Thinker kaže...

Pitanje je samo kako što optimalnije dobiti vodik iz vode.

 

Gallu kaže...

Vodik se može dobiti iz vode, ali energija potrebna za dobivanje vodika iz vode biti će veća od energije koja će se kasnije dobiti izgaranjem u motoru ili redukcijom u gorivim ćelijama.

 

Pa zato sam i napisao ono što sam boldao. Pitanje je zapravo nisu li izumitelji bili na tragu dobrom/efikasnom/isplativom procesu izdvajanja vodika iz vode.

3 godine
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Thinker kaže...
Thinker kaže...

Pitanje je samo kako što optimalnije dobiti vodik iz vode.

 

Gallu kaže...

Vodik se može dobiti iz vode, ali energija potrebna za dobivanje vodika iz vode biti će veća od energije koja će se kasnije dobiti izgaranjem u motoru ili redukcijom u gorivim ćelijama.

 

Pa zato sam i napisao ono što sam boldao. Pitanje je zapravo nisu li izumitelji bili na tragu dobrom/efikasnom/isplativom procesu izdvajanja vodika iz vode.

 

Takav proces (dobivanje isto ili više energije iz vodika napravljenog elektrolizom vode) bi se zvao perpetuum mobile i nemoguće ga je napraviti.

9 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
Gallu kaže...

Takav proces (dobivanje isto ili više energije iz vodika napravljenog elektrolizom vode) bi se zvao perpetuum mobile i nemoguće ga je napraviti.

Pa upravo to i spominjem, možda su otkrili način na koji se uspješno može dobiti dovoljna količina vodika i iskoristiti za pokretanje vozila. Isto tako, koliko sam pročitao, nije potrebna 100 postotna količina vodika pri radu već su neki eksperimentirali s omjerom vodika i vodene pare, koju su ionako dobijali korištenjem iste energije za elektrolizu, kisik je tu nusprodukt koji se može iskoristiti pri radu motora, i eksperimentirali su kako ujedno što bolje iskoristiti promjenu tlaka na vodi pri radu motora, tako da se ne bi radilo o nećem nemogućem.

8 godina
offline
Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je klimats

Birokrate i vladari došli da se odmore,naspavaju ,najedu i napiju na račun poreznih obveznika.

Učestvuju na samitu samo zato što je to trendi i medijski cirkus  na kojem će biti zabilježeni kao učesnici.

waaagh ;
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prihvaćanjem kompromisne izjave završen je kli
malina22 kaže...

Ona mala Greta je u pravu, ovo je samo prđenje u prazno, okupe se svjetski šupci, svaki put ista priča i svaki put rade po starom...

 

Inovator kaže...
I k tome su dosli s avionima, nakrcali limuzine V8/V10 benzince i onda trkeljaju o smanjenju emisija.

 Greta je došla plivajući.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice