Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

poruka: 19
|
čitano: 10.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski ".
14 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Nečeš se igrati mojom igračkom! Eee, baš hoću! Tako nekako izgleda prepucavanje između Njemačke i Ruske svemirske agencije. U sve živo su upleli tu glupu politiku. Jasan mi je stav i jednih i drugih, ali mišljenja sam da znanost ne bi trebala ovisiti o politici, te mislim kako Nijemci iako zapravo imaju moralno pravo ipak u ime znanosti koja bi trebala biti apolitična dozvole daljnji rad teleskopa. Ovako, ako se budu prepucavali rusi i njemci, mogu uništiti vrijedan instrument a  onda nitko nije profitirao nego znanost gubi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
10 3 hvala 0
8 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Evo nešto iz povijesti. U jeku englesko-fancuskog rata engleski kemičar Joseph Priestley otišao je u posjetu svom kolegi u Francuskoj, Lavoisieru. Nitko ga nije smetao - postao je, kaže, svijestan rata tek kad su mu na brodu zatražili putovnicu! Ni u Francuskoj ga nitko nije grdio, upravo je njegovo otkriće - koje je saopćio Lavoisieru - da se HgO rasprada na Hg i O2 (kako bismo danas taj proces interpretirali) omogućilo je Lavoisieru da postavi zakon o neuništivosti mase i novu teoriju gorenja. 

 
5 0 hvala 4
14 godina
online
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

koliko sam shvatio Rusi i dalje mogu koristiti svoj dio opreme. Nijemci su isključili samo svoje. Nije problem niti u Rusima niti u Nijemcima već u velikom broju militantno-nasilnih pojedinaca poput Rogozina. No ovo nije mjestu za tu temu.

Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
jozef kaže...

koliko sam shvatio Rusi i dalje mogu koristiti svoj dio opreme. Nijemci su isključili samo svoje. Nije problem niti u Rusima niti u Nijemcima već u velikom broju militantno-nasilnih pojedinaca poput Rogozina. No ovo nije mjestu za tu temu.

 Zasto bi istrazivanje svemira trebala biti tema koja ce biti ukljucena u sankcije ikakvog tipa? dali ce gasenje tog teleskopa smetati ruske znanstvenike ista vise ili manje od nasih?

 

gasenje tog teleskopa je morbidna glupost. pucanje u nogu vlastitom napredku da bi ljudi sa Max Planck instituta sebe medjusobno mogli potapsati po ledjima i samo sebi govoriti kako su jako "woke" sto podrzavaju ukrajinu.
ovo nisu naftne ili plinske sankcije koje rusiji ekonomski rade stetu, ili zaplijene mega jahta ruskih politicara, ovo je glupost koja samo usporava nas napredak kao civilizacija. 


Ne zanima me da su nuklearne bombe poceli bacati i njemacka i rusija na sebe medjusobno, znanost bi trebala biti sekularna i politicki neovisna u svakom pogledu.

8 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Je, je, ruski astronomi će svrgnuti Putina jer im ne da gledati zvijezde. Ni Nijemci nisu ništa naučili iz svoje povijesti, vidi:  https://panopticum.hr/engleska-sankcijama-razvila-njemacku-kemijsku-industriju/

 
6 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
1337Code_breaker kaže...
jozef kaže...

koliko sam shvatio Rusi i dalje mogu koristiti svoj dio opreme. Nijemci su isključili samo svoje. Nije problem niti u Rusima niti u Nijemcima već u velikom broju militantno-nasilnih pojedinaca poput Rogozina. No ovo nije mjestu za tu temu.

 Zasto bi istrazivanje svemira trebala biti tema koja ce biti ukljucena u sankcije ikakvog tipa? dali ce gasenje tog teleskopa smetati ruske znanstvenike ista vise ili manje od nasih?

 

gasenje tog teleskopa je morbidna glupost. pucanje u nogu vlastitom napredku da bi ljudi sa Max Planck instituta sebe medjusobno mogli potapsati po ledjima i samo sebi govoriti kako su jako "woke" sto podrzavaju ukrajinu.
ovo nisu naftne ili plinske sankcije koje rusiji ekonomski rade stetu, ili zaplijene mega jahta ruskih politicara, ovo je glupost koja samo usporava nas napredak kao civilizacija. 


Ne zanima me da su nuklearne bombe poceli bacati i njemacka i rusija na sebe medjusobno, znanost bi trebala biti sekularna i politicki neovisna u svakom pogledu.


Mi možemo samo nagađati koliko što kome škodi ili ne. Oni koji su donijeli takvu odluku sasvim sigurno znaju otprilike 9e+23 puta više o problematici konkretnog slučaja od svih nas na forumu zajedno. Znanost i obrana oduvijek idu pod ruku, a da nema "vojnih potreba" dosta grana znanosti ne bi uopće imalo financije, a samim time niti prosperitet zadnjih 70 godina. Činjenica jest da nisu Nijemci naumili nasilno preuzeti upravljanje ruskim dijelom već obratno. Možda to znači da oni ipak imaju neku štetu (iako se 99,9% radi o pokazivanju čiji je tata jači).
Roskosmosom upravlja kagebeovac koji je u politici cijeli život i gotovo sve njegove funkcije su izravno vezane uz vojsku, a isti takav je bio i njegov otac. Toliko o civilnoj i politički neovisnoj ulozi.
A to kakva bi mi htjeli da bude znanost (sekularna, građanska, društveno neutralna) je nažalost samo nerealni ideal. 

11 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Ja s Rogozinom nebi ni tikve sadija, a kamoli proučava svemir. Osim toga očito Njemci imaju dovoljno podataka za proučavanje, pa nastavak i nije tako presudan. Kad ovo završe lansirat će novi, bolji teleskop.

 

A ljudskost je ispred svega, pa i znanosti. 

42
 
5 11 hvala 0
14 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Gledajući iskrenost i poštenje ruskih vlasti ja sam uvjeren kako oni niti slučajno neće okrenuti taj satelit za 180º kako bi im pomogao u sagledavanju opće slike !

 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
Ček....nije problem što su Nijemci jednostrano ugasili teleskop nego je problem što Rusi hoće jednostrano upaliti teleskop ?
WTF ?

inače, teleskop gleda prema svemiru....dakle ni teoretski se ne koristi u vojne svrhe.... i čemu onda politiku miješati u znanost ?

Katastrofa
 
11 2 hvala 1
14 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
Glupi Nijemci sami sebi rade sranje
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Teško da će RuZima uspjeti pokrenuti teleskop bez desetak tisuća oklopnjaka i teške artiljerije koja će besciljno opaliti po svemiru ,pa tek u tom slučaju mošda i naprave korak naprijed 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 15:30 (warhammer).
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
Znanje je proizvod cjelokupnog čovječanstva od njegovog početka...ali glupost je jača...stoga očekivati znanost bez politike je...Evo primjera iz links...mahanje obojenom krpom i informatika...znači mlade generacije se truju ideologijom od početka...željezo se kuje dok je vruće
https://www.bug.hr/natjecanja/sedam-medalja-hrvatskih-natjecatelja-na-euro-robocupu-27578
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
Ma ja smatram da je ovo samo još jedan paketic sankcija koji je nametnut od strane Amerikanaca. Jer budimo realni, cesto cujetekako sve firme koje su zatvarane u Rusiji ili jednostavno prestaju suradjivati sa Rusijom kazu PRIMORANE smo prestat suradjivati i onda ide ona famozna... radi Ruske agresije itd itd... Bitno je ovo prvo. PRIMORAN. Od strane koga??? Zna se od koga. Tako da smatram i ovo u svemiru. Ista stvar.
Moj PC  
3 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir

mah.

 

Cyber Security Consulant
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 7:59 (Hazzard From da Hood).
9 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
HCMAA kaže...
Znanje je proizvod cjelokupnog čovječanstva od njegovog početka...ali glupost je jača...stoga očekivati znanost bez politike je...Evo primjera iz links...mahanje obojenom krpom i informatika...znači mlade generacije se truju ideologijom od početka...željezo se kuje dok je vruće
https://www.bug.hr/natjecanja/sedam-medalja-hrvatskih-natjecatelja-na-euro-robocupu-27578

 

2005 je bila, sjecam se ko danas, natjecanje u Americi, programiranje, C ++, pojedinacno 3 mjesto, profesorica trazi da se slikam sa zastavom, da "reprezentiram" svoju drzavu, odbijam, sve uredu, kraj skolske godine, vladanje lose, opomena razrednika zbog neposlusnosti....

Na kraju krajeva i svejedno mi je, svakako sam pobjegao iz "lijepe nase" :P

Cyber Security Consulant
6 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
#Hazzard From da Hood

UBI BENE...IBI PATRIA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

Nitko nije surađivao sa Adolfovim Reichom nakon invazije na Poljsku pa logično da će i Vladimirovo Tzarstvo biti totalno sankcionisano .

 

Geopolitički ista težina i posljedice  invazije na Poljsku 1939. i na Ukrajinu ove godine .Samo razlika što su Zapadni saveznici na vrijeme odlučno  reagovali  u protivnom gledali bi invaziju Kine na Tajvan,Irana na arapske kraljevine  ... pa i nije još isključeno da će ukrajinska kriza eskalirati  u globalni sukob Zapadne liberalne demokracije protiv istočnjačkih autokratskih diktatura .

 

waaagh ;
 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemirski

uhratho: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prepucavanja u svemiru: Nijemci ugasili svemir
warhammer kaže...

Nitko nije surađivao sa Adolfovim Reichom nakon invazije na Poljsku pa logično da će i Vladimirovo Tzarstvo biti totalno sankcionisano .

 

Geopolitički ista težina i posljedice  invazije na Poljsku 1939. i na Ukrajinu ove godine .Samo razlika što su Zapadni saveznici na vrijeme odlučno  reagovali  u protivnom gledali bi invaziju Kine na Tajvan,Irana na arapske kraljevine  ... pa i nije još isključeno da će ukrajinska kriza eskalirati  u globalni sukob Zapadne liberalne demokracije protiv istočnjačkih autokratskih diktatura .

 

joj ne loooopaj...

 

IBM?

 

Ford?

 

GM?

 

naplate štete od Savezničkog bombardiranja tvornica vojne opreme u 3. Reichu NAKON izgubljenog rata za ove na kraju?

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice