Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi koji j

poruka: 7
|
čitano: 2.905
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi koji j".
15 godina
neaktivan
offline
Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi koji j

Ako ništa, bar je kobasica nazvana po njemu.

scientia est potentia
 
7 2 hvala 0
14 godina
offline
Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi koji j

Tko nije neka si pogleda The Right Stuff (1983)

Moj PC  
10 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi koji j

Jedan od onih koji je oborio pet ili više njemačkih zrakoplova u danu! Vječna mu slava!

Sve je dobro, osim onoga što nije...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi ko
forumaš kaže...

Tko nije neka si pogleda The Right Stuff (1983)

Pogledao sam ga barem pet-šest puta kada sam bio mlađi; ako niste znali, Chuck Yeager ima cameo ulogu u njemu:

 

 

I još jedna stvar - s Twittera:

 

@JHayes531 (JC Hayes):
@GenChuckYeager on the day of reckoning, what do you want written on your epitaph?
 
@GenChuckYeager (Chuck Yeager):
Who cares? I'll be dead anyway so won't know anything about it.
It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 22:55 (hrx).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi ko
McS kaže...

Jedan od onih koji je oborio pet ili više njemačkih zrakoplova u danu! Vječna mu slava!

 Malo je pilota koji su oborili i jedan avion, a oni koji su u cijelom životu oborili pet smatraju se asovima. Pet u jednoj misiji je stvarno postignuće, ako ništa drugo zbog ograničene municije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi ko

Čače Jegeru, svaka ti ćas... i svaka 3. ti dala... 

 

a propos aseva i "aseva":

 

Navodno je jedan Pakistanac oborio 4 u minuti (i peti) u istom letu...

 

ali...

 

osobito kod Švaba, bilo je maltene dosta  da veli: ja sam oborio 5-cu danas i da mu netko potvrdi: je i eto... 5 zračnih pobjeda...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Preminuo je testni pilot Chuck Yeager, prvi ko
Visak kaže...
McS kaže...

Jedan od onih koji je oborio pet ili više njemačkih zrakoplova u danu! Vječna mu slava!

 Malo je pilota koji su oborili i jedan avion, a oni koji su u cijelom životu oborili pet smatraju se asovima. Pet u jednoj misiji je stvarno postignuće, ako ništa drugo zbog ograničene municije.

 
Po samom Yeageru, od tih pet dva su nastradala u sudaru dok se jedan od njih pokušavao skloniti dok ga je Yeager nišanio. I inače mora da je bio veliki postotak nesreća i kolateralnih žrtava u tim zračnim borbama, pogotovo u onom kaosu odbijanja napada na bombarderske formacije kad su svi grčevito manevrirali i rešetali na sve strane. Ali naravno da vojska nikome kući nije slala osmrtnicu kako je netko poginuo od prijateljske paljbe (sve i ako bi dobila takav izvještaj).

Nisam ni znao da je toliko poživio. Buran život je imao. Lako mu nebo.
The Right Stuff, divan film.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 21:25 (Al Crane).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice