Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

poruka: 24
|
čitano: 8.331
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin".
12 godina
odjavljen
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Bez uvrede ali ovaj članak je napisan kao da je prepisan s facebooka ili indexa. Može link na znanstveni članak gdje jasno piše da je dobio baš srce od svinje, kako piše u članku

 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Čitao sam negdje da ljudi kojima su transplantirani organi - srce, jetra, bubrezi - često poprime neke od osobina koje je imao donor transplantiranog organa. Sada, da je ovaj čovjek kojemu je bilo presađeno srce svinje preživio, bilo bi interesantno gledati njegovo ponašanje nekoliko godina nakon transplantacije, naročito ponašanje za stolom..

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 4 hvala 0
9 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

 

žao mi je što je čovjek umro, svaka mu čast na hrabrosti, a najgore je što ovakve vijesti odmah koriste kao argument oni koji medicinu žele vratiti u srednji vijek, tipa antivakseri i slični. 

Moj PC  
8 1 hvala 0
10 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

"No, pravi je put za to nadzor, promišljen odabir pacijenata, transparentnost, snažan etički doprinos, peer review i poniznost svih"

 

zasto moram biti ponizan da mi ugrade svinjsko srce?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Zato što imenica humility (poniznost) ima dva značenja. Prvo značenje odgovara onom u hrvatskom jeziku, biti ponizan prema nekome. No  riječ humility ima i drugo značenje "feedom from pride and arrogance", kako kaže Websterov rječnik, a to znači biti strpljiv i ne očekivati sve i odmah. 

 
17 0 hvala 9
14 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Wow, jedina bitna informacija, a nigdje se ne spomminje, koliko dugo je živio sa tim srcem?? Minutu, sat, mjesec, 10 godina?????

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
AFARON kaže...

Wow, jedina bitna informacija, a nigdje se ne spomminje, koliko dugo je živio sa tim srcem?? Minutu, sat, mjesec, 10 godina?????

 Doslovno prva rečenica teksta: "Preminuo je David Bennet, 57-godišnjak kojem je u siječnju u eksperimentalnoj operaciji transplantirano srce svinje"

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
15 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
AFARON kaže...

Wow, jedina bitna informacija, a nigdje se ne spomminje, koliko dugo je živio sa tim srcem?? Minutu, sat, mjesec, 10 godina?????

 Članak je površan.

Živio je oko 2 mjeseca nakon transplatacije srca. 

Čovjeku je inače zbog općenito narušenog zdravlja trebala i transplatacija, zbog svog stanja nije bio pogodan za transplataciju ljudskog srca, nego je u eksperimentalne svrhe pristao na "srce svinje". Srce je funkcionsialo, no čovjek je zbog drugih zdravstvenih problema i slabog stanja organizma preminuo. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
2 godine
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
kratos091 kaže...

 Doslovno prva rečenica teksta: "Preminuo je David Bennet, 57-godišnjak kojem je u siječnju u eksperimentalnoj operaciji transplantirano srce svinje"

 mislim da je na Bug-u već objavljen članak kad mu je presađeno srce svinje pa je ovaj tekst samo nastavak..(bar mislim), a ako i nije, pretpostavka je autora da smo tu vijest u siječnju već čitali...

tko imalo drži do prelistavanja raznih web portala, s tim je odavno upoznat. (kao ja) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2022 10:50 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
zbunjeni filozof...jel umro kao čovjek ili svinja...ili oboje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
kratos091 kaže...
AFARON kaže...

Wow, jedina bitna informacija, a nigdje se ne spomminje, koliko dugo je živio sa tim srcem?? Minutu, sat, mjesec, 10 godina?????

 Doslovno prva rečenica teksta: "Preminuo je David Bennet, 57-godišnjak kojem je u siječnju u eksperimentalnoj operaciji transplantirano srce svinje"

 Koje godine? (XD)

 

Ćorav sam - pročitao čitav tekst dvaput a nisam vidio taj siječanj u početku..bit će da sam trazio brojeve..

10 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

 

Ljudi, ajd oladite sa tim svojim dubokoumnim komentarima.....sve sami novinari, bioetičari, doktori znanosti, "intelektualci" opće prakse.....

 

Članak je u redu, ima glavu u rep. Nemate pojma o novinarstvu, te ne dijelite lekcije o struci.

 

Rugate se dosegu ljudske znanosti. Čovjek nije imao izbora. Il' će umrijeti ili će probati preživjeti sa životinjskim organom. 

Da, je živio i sekudnu duže, ovo je vrijedilo. Ljudski život nema cijene.

 

Nekada su se ljudi bunili i kontra presađivanja organa, pa je i to danas normalno. 

Ljudsko znanje i struka pobjedila je C-19, a mnogi su zbog tuđih ili svojih zabluda otišli prerano ili sada imaju smanjenu kvalitetu života.

 

dzg
Moj PC  
2 6 hvala 0
8 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Dosta sam star da se sjećam prve transplanatacije srca što ju je napravio dr. Barnard u Južnoafričkoj Republici. Njegov je pacinete živio tek nekoliko dana. Koja se galama digla! Što sve nisu protiv njega pisali, umalo da ga nisu uspoređivali s Mengeleom. A danas? Danas je transplatacija srca rutinska operearacija. Hoćemo napredak medicine, no medicina može - kao i svaka egzakatna znanost - napredovati samo kroz eksperimente. Nažalost,  eksperimenti na ljudima ne mogu se izbjeći.  

 
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
Operacija srca je sve samo ne “rutinska”
AUDIOFIL
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
danen kaže...

Dosta sam star da se sjećam prve transplanatacije srca što ju je napravio dr. Barnard u Južnoafričkoj Republici. Njegov je pacinete živio tek nekoliko dana. Koja se galama digla! Što sve nisu protiv njega pisali, umalo da ga nisu uspoređivali s Mengeleom. A danas? Danas je transplatacija srca rutinska operearacija. Hoćemo napredak medicine, no medicina može - kao i svaka egzakatna znanost - napredovati samo kroz eksperimente. Nažalost,  eksperimenti na ljudima ne mogu se izbjeći.  

ja ne vidim nikakav problem u eksperimentima na ljudima ukoliko su ti eksperimenti dobrovoljni. svaki covjek ima pravo odlucivati za sebe i ako odluci sudjelovat u eksperimentu tko ima pravo branit mu to. 

 

kao i ona tema eutanazije u svicarskoj, pa se tu naslo hrpa boraca za neku pravdu, sto po meni nema nikakvog smisla. ako osoba pati i vidi da izlaza nema nego samo jos vise patnje do smrti, tko smo mi da toj osobi branimo izbor eutanazije? 

8 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

Eksperimenti na ljudima su strogo regulirani i naravno da se traži pacijentov pristanak, čak i za sasvim banalne stvari. (A prije toga plan svakog istraživanja prođe procjenu etičke komisije.) Ja sam radio u Institutu za medicinsksa istraživanja, pa sam često dao dva-tri mililitra krvi kolegama za njihova istraživanja (bio sam u kontrolnoj skupini). Svaki put sam morao dati pismeni pristanak da se moja krv može upotrijebiti u svrhu znanastvenih istraživanja. Eto, samo za jedan ubod iglom. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

 iskušenja su to ...

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 8:36 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
Liepe li ilustracije za članak
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

OK, a što je bilo s ostatkom svinjčeta?

 

presswurst oliti švarglu nisu napravili (fali srce) ali češnjovke ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
Stric_Jura kaže...

OK, a što je bilo s ostatkom svinjčeta?

 

presswurst oliti švarglu nisu napravili (fali srce) ali češnjovke ?

 Ostatak su usadili u probavni trakt pravnog staratelja donatora koji se je dragovoljno podmetnuo s plemenitim ciljem testiranja metabolizma koji je ključan za održivi razvoj.

15 godina
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
PzKpfw kaže...

 

 

Ljudsko znanje i struka pobjedila je C-19....

 

 Kažu da je Putin sredio C19 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
2 godine
offline
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce
boxer kaže...

Kažu da je Putin sredio C19 

 Njemačka: Najveći broj novozaraženih od početka pandemije

15 godina
offline
Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce svin

nota bene, mi u eu imamo propise (18. str., točke 62 do 66) a ne k'o ovi divlji ameri. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Preminuo čovjek kojem je transplantirano srce

ih....

 

braća Srbi paze i na uživanciju, ne samo na propise...

 

 

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice