Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

poruka: 74
|
čitano: 18.962
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor".
14 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Jel još zakonom propisane kazne za dojčmarke vrijede, Vlado???

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
17 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Tko sve ovo sve prezivi u Hrvatskoj pisat ce bestsellere vece od Harry Pottera.
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Zadnji okvir je zakon, netko se kuži u informatiku, vidi se :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Boris grozni kaže...
Tko sve ovo sve prezivi u Hrvatskoj pisat ce bestsellere vece od Harry Pottera.

 Prodat ću Stevenu Spielbergu autorska prava za film.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 19:29 (It'sMe932).
12 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Pripreme su već počele, kud bi pravi igrači došli kad bi čekali vladu. Kažu da pri uvođenju eura cijene idu gore, shodno tome nas trgovci već polako prilagođavaju poskupljenjima i ovim tempom nećemo za godinu dana ni primijetiti da se nešto događa. Mamić je na onom USB-u u excelici u kojoj navodi koliko je davao sucima sve iznose prikazao u eurima i za godinu dana kada istraga krene, istražitelji neće trebati ni pipnuti datoteku. Vidošević mora vratiti 35 milja kuna i odguliti 7,5 godina zatvora. Već je dogovorio s pravosuđem da se sve konvertira po tečaju i vratit će u eurima oko četiri i pol milje i odslužiti jednu godinu. Mnogi građani će se pripremiti na bezbolnu i neprimjetnu konverziju tako da će 1.1.2023 dočekati s nula kuna/eura na računu pa je njima praktički tečaj 1:1.

Dobra je vijest za ove koji su u minusu da će sada biti nominalno manje dužni. U mom je selu svećenik već ove godine uzimao po 30€ za blagoslov prve nekretnine i po 10 za svaku sljedeću što uključuje 20 besplatnih minuta na ispovijedi. Ima već i novu košaricu za lemozinu s duplim aluminijskim dnom da drugačije zazvoni ovim bijednicima koji bi ubacivali stare kune. Eskort dame već izražavaju uvjete u tri kolone; iznos u kunama - kolona A, euri B, hepatitis C.

Zekanoviću je zapelo skupljanje potpisa za referendum pa je zatražio od europskog fonda eurski poticaj za referendume. Radnička Fronta mu je obećala pomoć u potpisima ali zajeb je što će se u slučaju pobjede i odustajanja od eura vratiti jugoslavenski dinar. Što se IT sektora tiče, stvar je jasna. Vlada će izbaciti konačni pravilnik u 31.12. u 23:59, a sankcije za nepoštivanje propisa idu 1.1. 00:00. Konverzija će koštati, pomoć su ponudili Francuzi koji će na temelju svojih iskustava besplatno savjetovati, a zauzvrat isporučiti dva aviona manje.

 
31 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Ako ćemo precizno i točno ovo nije objavljeno godinu dana ranije. Ali neka su oni napisali smjernice. Samo da poslije ne bude da su to bile samo smjernice, a da su mislili nešto drugo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 23:09 (CroDexter).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Smjernice su smjernice, ali ne i upute kojih se moraš držati
14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i

O tome se i radi. Kada će konkretne zakonske stvari? 30.09.? Nakon ljetne stanke i hitnog postupka.

Bitno da se hvale smjernicima. Što nisu donijeli zakon godinu dana ranije, a ne tek sad krenuli s raspravom.

Ali što očekivati u banana državi.

Ako nekoga zanima vezano uz zakon
https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/Vijesti/2022/01%20sije%C4%8Danj/17%20sije%C4%8Dnja/17%201%202022%20NP%20Zakona%20o%20uvo%C4%91enju%20eura%20kao%20slu%C5%BEbene%20valute%20u%20RH.pdf

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 23:26 (CroDexter).
14 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Zasto se barem nisu posavijetovali sa mjenjacnicama i uzeli njihov srednji ljetni tecaj za konverziju u euro, nego je sada odjednom ovaj skupi zimski srednji tecaj

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Jel bolje da sad promijenim ovih uštedenih 300€ ili poslje, pitanje je egzistencije?!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i

Sljedece godine bude Rock&Roll kad ofce skuze da rade za trecinu place sa zapada a sve je skuplje i losije kvalitete.

Gore ide plin, struja, kurve...

Roatia!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Stric_Jura kaže...

Jel još zakonom propisane kazne za dojčmarke vrijede, Vlado???

 'Kaznom od sto maraka kaznit će se pravna osoba koja cijene ne istakne u kunama i eurima'

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
NEW_MAN kaže...

Sljedece godine bude Rock&Roll kad ofce skuze da rade za trecinu place sa zapada a sve je skuplje i losije kvalitete.

Gore ide plin, struja, kurve...

Roatia!

 

A sada se kao radi za zapadne plaće i sve je jeftinije i bolje kvalitete. Ovo je poput kuhanja žabe tako da bi bolje bilo reći da su ljudi žabe. Malo po malo.

Bitno da se i dalje glasuje za HDZ na veliko.

Ali kao što je Radman Grlić rekao "Ja i moja obitelj sigurno možemo biti sretni u ovoj državi, i drugi bi građani trebali biti zadovoljni"

2 godine
neaktivan
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Minimalna plaća 500e prosječna 700e...

80% ljudi van dalmacije(turizam) i glavnog grada(centralizacija) žive u siromaštvu i gore od toga...  Tako da treba čestitat tim ljudima kako uvik izađu na izbore i zaokruže iste lopove...  Ali valjda sad kad dođe u glavu da inženjeri imaju u rh plaću njemačke frizerke(koja je iz Afganistana sirije jordana Afrike) sljedi daljini exodus...  

Može grlić pričat što god oce ali doci će dan kad će takvi odgovarat ...

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i

a gle, samo se treba pitati: oklen je ono Grlati Radman?

Ju je je? Je ju je!
2 godine
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

Jel još zakonom propisane kazne za dojčmarke vrijede, Vlado???

 'Kaznom od sto maraka kaznit će se pravna osoba koja cijene ne istakne u kunama i eurima'

 99,99 dojč maraka, da bude po zakonima tržnične ekonomije.

14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
ante_etna kaže...

Pripreme su već počele, kud bi pravi igrači došli kad bi čekali vladu. Kažu da pri uvođenju eura cijene idu gore, shodno tome nas trgovci već polako prilagođavaju poskupljenjima i ovim tempom nećemo za godinu dana ni primijetiti da se nešto događa. 

 loool lupaš gluposti, cijene rastu i sa kunom zadnjih 15 godina, a ne zadnju godinu, plus sad nas jebe i inflacija

11 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Stric_Jura kaže...

a gle, samo se treba pitati: oklen je ono Grlati Radman?

 ako se ne varam - iz hercegovine je

ali što bi to trebalo značiti? jesu li hercegovci svi redom kao radman, adezeovci i uhljebi?

jesu li hrvati nehercegovci redom adezeovci i uhljebi, obzirom da je isti taj adeze na vlasti?

jesi li ti ovim pitanjem isti kao neki kockoglavi kad upita - a oklen je ono milorad ili vojislav?

 

da se razumijemo, nit mi se sviđa radman (kome se i može sviđat osim možda vlastitoj materi), nit imam ikakve veze s hercegovcima, niti sam glasao za adeze, ali kako je moguće da istim tipom pitanja kojima se služe 'kockoglavi' ti ideš protiv istih takvih i što to zapravo govori o tebi samom - da si isti kao kockoglavi, samo što se voliš smatrat drukčijim?

zapitaj se striče

2 godine
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Prezime Radman u modernoj Hrvatskoj

Radmani u Hrvatskoj su Hrvati, najvećim dijelom iz banjalučke regije, BiH, a prema nekim izvorima iz Hercegovine. U prošlom stoljeću relativno najviše hrvatskih stanovnika s ovim prezimenom rođeno je u Banjalučkoj Regiji, BiH (područje Banje Luke) i u Gradu Splitu. U Gornjem Svilaju u bosanskoj Posavini svaki osmi stanovnik prezivao se Radman.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Zaporožac kaže...

Prezime Radman u modernoj Hrvatskoj

Radmani u Hrvatskoj su Hrvati, najvećim dijelom iz banjalučke regije, BiH, a prema nekim izvorima iz Hercegovine. U prošlom stoljeću relativno najviše hrvatskih stanovnika s ovim prezimenom rođeno je u Banjalučkoj Regiji, BiH (područje Banje Luke) i u Gradu Splitu. U Gornjem Svilaju u bosanskoj Posavini svaki osmi stanovnik prezivao se Radman.

 Ne znam postoji li debilnije stranice na netu, svi su većinom Hrvati uključujući i porodicu Smith, Smithi su Hrvati porijeklom iz Duge Rese....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 15:03 (notloB).
14 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
picajzla0707 kaže...
Stric_Jura kaže...

a gle, samo se treba pitati: oklen je ono Grlati Radman?

 ako se ne varam - iz hercegovine je

ali što bi to trebalo značiti? jesu li hercegovci svi redom kao radman, adezeovci i uhljebi?

jesu li hrvati nehercegovci redom adezeovci i uhljebi, obzirom da je isti taj adeze na vlasti?

jesi li ti ovim pitanjem isti kao neki kockoglavi kad upita - a oklen je ono milorad ili vojislav?

 

da se razumijemo, nit mi se sviđa radman (kome se i može sviđat osim možda vlastitoj materi), nit imam ikakve veze s hercegovcima, niti sam glasao za adeze, ali kako je moguće da istim tipom pitanja kojima se služe 'kockoglavi' ti ideš protiv istih takvih i što to zapravo govori o tebi samom - da si isti kao kockoglavi, samo što se voliš smatrat drukčijim?

zapitaj se striče

 ne, samo on je iz jedne zemljice došao u drugu i pametuje onima koji su rodom iz te zemlje da je njemu dobro i da se nema što odlaziti iz nje (a vezano i uz aktualne rezultate popisa stanovništva)...

 

a meni je pun kufer Rvat'na s rezervnom domovinom (kad ih se po kakvim-takvim hrvatskim zakonima osudi, onda se sjete rodne grude...)

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
loky4i4 kaže...
ante_etna kaže...

Pripreme su već počele, kud bi pravi igrači došli kad bi čekali vladu. Kažu da pri uvođenju eura cijene idu gore, shodno tome nas trgovci već polako prilagođavaju poskupljenjima i ovim tempom nećemo za godinu dana ni primijetiti da se nešto događa. 

 loool lupaš gluposti, cijene rastu i sa kunom zadnjih 15 godina, a ne zadnju godinu, plus sad nas jebe i inflacija

 loool lupaš gluposti, cijene rastu i s kunom zadnjih 27 godina, a ne zadnju godinu, plus sad nas jebe i inflacija.

14 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

Bojim se samo da se uvođenjem eura na očigledni rast cijena (novine su skočile 2 kn, kao i kava u KC  sa 7 na 9) uz zaokruživanje cijena na više (ako je sad kava 9 kn tj. cca 1.19627957 €što će nekom uvrnutom logikom postati 1.5 € a ne 1.2), slijedi itekakav udar na potrošačku košaricu...

 

i svi u lancu trgovine i opskrbe će se pozivati na dignute cijene onih prije njih u lancu...

 

gledajte samo kako je skočila cijena transporta IT (i sve druge) robe iz Kine...

 

Prijevoz je s nekih 0.8 do 1 % u cijeni proizvoda skočio na 9-10 % cijene...

 

a onda su cijene proizvoda skočile ne na 108 % prijašnje nego na bar 125%...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Vlada savjetuje IT.
Jbt.
 
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Svaki put kad se mijenja obračun poreza ili nešto slično, porezna da pojašnjenja iza zadanog roka za primjenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje infor

što bi vlada savjetovala?! zapravo vas suptilno pita, čudeći se: još ste tu?! a zašto?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Stric_Jura kaže...

 ne, samo on je iz jedne zemljice došao u drugu i pametuje onima koji su rodom iz te zemlje da je njemu dobro i da se nema što odlaziti iz nje (a vezano i uz aktualne rezultate popisa stanovništva)...

 

a meni je pun kufer Rvat'na s rezervnom domovinom (kad ih se po kakvim-takvim hrvatskim zakonima osudi, onda se sjete rodne grude...)

 jbga stari, ali to ponašanje se zove šovinizam

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
picajzla0707 kaže...

 jbga stari, ali to ponašanje se zove šovinizam

 Po definicijama koje nalazim šovinizam je osjećaj superiornosti nad svima, ne i smatranje neke grupe problematičnom.

 

Osoba nije problematična zato što pripada nekom narodu, regiji ili ima određenu boju kože, već zato što ima određeno ponašanje i kulturu koje smatramo lošima prema kriterijima u našem društvu. A određene skupine imaju određenu kulturu, pa umjesto 'gospodin nema razvijen osjećaj za poštivanje zakona, jer dolazi iz kraja u kojem su takvi običaji, pa ih je i on stekao', kraće kažemo 'on je Hercegovac' (što ne znači da su svi automatski takvi, već da je naša percepcija njihove kulture takva). Valja primjetiti da isto vrijedi za nas kada se razgovor vodi sjeverozapadno. Naprosto kultura nije svugdje ista i svi to primjećujemo, samo se moramo praviti da nije tako.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Visak kaže...

 Po definicijama koje nalazim šovinizam je osjećaj superiornosti nad svima, ne i smatranje neke grupe problematičnom.

 

Osoba nije problematična zato što pripada nekom narodu, regiji ili ima određenu boju kože, već zato što ima određeno ponašanje i kulturu koje smatramo lošima prema kriterijima u našem društvu. A određene skupine imaju određenu kulturu, pa umjesto 'gospodin nema razvijen osjećaj za poštivanje zakona, jer dolazi iz kraja u kojem su takvi običaji, pa ih je i on stekao', kraće kažemo 'on je Hercegovac' (što ne znači da su svi automatski takvi, već da je naša percepcija njihove kulture takva). Valja primjetiti da isto vrijedi za nas kada se razgovor vodi sjeverozapadno. Naprosto kultura nije svugdje ista i svi to primjećujemo, samo se moramo praviti da nije tako.

 ja ne znam kako netko dobije drukčije rezultate na gugelju, no meni u startu pokazuje definicije poput pretjerani nacionalizam i nesnošljivost prema pripadnicima drugih etničkih skupina (slikica dolje)

a nesnošljivost prema hercegovcima je ista kao nesnošljivost prema bilo kome drugom

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na euro: evo što Vlada RH savjetuje i
Ponekad treba kliknuti i pročitati sve.

Pod 'drugima' se misli na sve druge, ne na pojedinu skupinu. To sam i napisao u prethodnom postu.

Nesnošljivost prema Hercegovcima je specifična jer je i njihova kultura specifična. Jedno je diskvalificirati nekoga u startu jer je Hercegovac, a drugo je primjetiti da se ponaša baš u skladu sa stereotipom o njihovoj kulturi.

Kad se u Međimurju dvije obitelji pobiju kalašnjikovima je li šovinizam reći 'ciganska posla' ili su to međimurska posla? Kad čuješ da je u Londonu frajer prolio kiselinu djvojci u lice očekuješ li da se radi o nekome engleskog porijekla?
Postoje različite kulture i svaka ima svoje specifičnosti, a mi ne moramo voljeti baš svaku od tih specifičnosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice