Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi

poruka: 20
|
čitano: 6.963
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi".
16 godina
offline
Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi

Ima nVidia love, možda RTX 3080Ti ne bude 11000kn već samo 8000

Šalu na stranu, nekako nisam oduševljen da praktički desktop GPU monopolist preuzme i ARM, zar neće to usporiti inovacije? (možda sam u krivu)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
Lovac kaže...

Ima nVidia love, možda RTX 3080Ti ne bude 11000kn već samo 8000

Šalu na stranu, nekako nisam oduševljen da praktički desktop GPU monopolist preuzme i ARM, zar neće to usporiti inovacije? (možda sam u krivu)

 

Možda ćemo imati trećeg velikog igrača na tržištu procesora, uz Intel i AMD.

16 godina
online
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
Thinker kaže...
Lovac kaže...

Ima nVidia love, možda RTX 3080Ti ne bude 11000kn već samo 8000

Šalu na stranu, nekako nisam oduševljen da praktički desktop GPU monopolist preuzme i ARM, zar neće to usporiti inovacije? (možda sam u krivu)

 

Možda ćemo imati trećeg velikog igrača na tržištu procesora, uz Intel i AMD.

Ako misliš na X86 ili X86-X64 procove, bez licence Nevidija tu nema kaj tražit.Opčenito žuto područje je ionak prezasičeno, i da žute licence ne možeš normalno niti kupit ili isposlovat.

 

Nevidija se malo pogubila, tu se radi o velikoj lovi koju Nevidja realno nema na raspologanju.Nevidija se mora debelo zadužit, da bi mogli iskeširat more love za kupovinu ARM kompanije.

 

Licencu za žuto imaju samo Intel pa AMD i VIA, ili točnije preko VIA leđa licencu sad ima i Kineski Zhaoxin.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Zhaoxin

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f

U zadnje vrijeme se ARM gura u prostor laptopa i servera, pa vjerujem da je Thinker na to mislio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 3:09 (dd.inc).
4 godine
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
rambox kaže...

 

Nevidija se malo pogubila, tu se radi o velikoj lovi koju Nevidja realno nema na raspologanju.Nevidija se mora debelo zadužit, da bi mogli iskeširat more love za kupovinu ARM kompanije.

 

 

 Da Nvidia nema love, ne bi ni ušla u pregovore za 32 milijarde zelenaša... Tako da...

4 godine
neaktivan
offline
Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi

 

Nisam bas upucen u detalje, ali koliko se sjecam ARM je britanska tvrtka vezana za dizajn archimedes racunala prije 30tak godina...

 

Cudi me da englezi svoje nacionalno blago i zivucu legendu hardvera i softvera daju na prodaju...

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
Mislim da je prosječnom britancu jedan jaguar ili bentley daleko poznatiji kao nekakvo 'nacionalno blago', pa su ih svejedno prodali
9 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
MarkoST kaže...

 

Nisam bas upucen u detalje, ali koliko se sjecam ARM je britanska tvrtka vezana za dizajn archimedes racunala prije 30tak godina...

 

Cudi me da englezi svoje nacionalno blago i zivucu legendu hardvera i softvera daju na prodaju...

 

 

 

ma te floskule kao što su nacionalno blago i legende se mogu mačku o rep okačiti. Profit je jedini bog

 

kao sad ova situacija s prodajom Megglea u Osijeku, ljudi stavili sve na papir i vidjeli da se ne isplati i točka, zatvaraju sve. A naši političari bacaju floskule tipa, "tradicija" "ljubav" "domovina" "radnici"

 

kao da se nekom u današnje vrijeme jebe za to, donijet će se odluka za koju se očekuje da će biti najprofitabilnija

9 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
rambox kaže...
Thinker kaže...
Lovac kaže...

Ima nVidia love, možda RTX 3080Ti ne bude 11000kn već samo 8000

Šalu na stranu, nekako nisam oduševljen da praktički desktop GPU monopolist preuzme i ARM, zar neće to usporiti inovacije? (možda sam u krivu)

 

Možda ćemo imati trećeg velikog igrača na tržištu procesora, uz Intel i AMD.

Ako misliš na X86 ili X86-X64 procove, bez licence Nevidija tu nema kaj tražit.Opčenito žuto područje je ionak prezasičeno, i da žute licence ne možeš normalno niti kupit ili isposlovat.

 

Nevidija se malo pogubila, tu se radi o velikoj lovi koju Nevidja realno nema na raspologanju.Nevidija se mora debelo zadužit, da bi mogli iskeširat more love za kupovinu ARM kompanije.

 

Licencu za žuto imaju samo Intel pa AMD i VIA, ili točnije preko VIA leđa licencu sad ima i Kineski Zhaoxin.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Zhaoxin

 

Znam za tu foru s licenciranjem ali kao što i kolega u ovom postu ispod kaže ARM ulazi i na područje gdje su bili do sada drugi igrači, sada se vidi da može ARM ići i na desktop segment kako nam to najavljuje Apple. Do sada se ARM smatrao dostatnim samo za mobilne uređaje ali vidimo da je napredak u arhitekturi itekako značajan.

Vidi i ovo: https://www.theverge.com/2020/6/23/21300097/fugaku-supercomputer-worlds-fastest-top500-riken-fujitsu-arm#:~:text=Share%20All%20sharing%20options%20for,the%20fastest%20in%20the%20world&text=A%20Japanese%20supercomputer%20has%20taken,A64FX%20system%2Don%2Dchip.

 

dd.inc kaže...

U zadnje vrijeme se ARM gura u prostor laptopa i servera, pa vjerujem da je Thinker na to mislio.

 

Da, i na desktope koji će biti zasnovani na ARM-u. Jedino još treba pričekati velike igrače sa softverske strane da se i oni uključe u tu priču, od OS-a pa do aplikacija. Možda jednog dana nećemo više odabirati instalaciju aplikacija prema vrsti OS-a već prema procesorskoj platformi, x86 ili ARM.

16 godina
online
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
Thinker kaže...

Znam za tu foru s licenciranjem ali kao što i kolega u ovom postu ispod kaže ARM ulazi i na područje gdje su bili do sada drugi igrači, sada se vidi da može ARM ići i na desktop segment kako nam to najavljuje Apple. Do sada se ARM smatrao dostatnim samo za mobilne uređaje ali vidimo da je napredak u arhitekturi itekako značajan.

Vidi i ovohttps://www.theverge.com/2020/6/23/21300097/fugaku-supercomputer-worlds-fastest-top500-riken-fujitsu-arm#:~:text=Share%20All%20sharing%20options%20for,the%20fastest%20in%20the%20world&text=A%20Japanese%20supercomputer%20has%20taken,A64FX%20system%2Don%2Dchip.

 

 Fugaku je vrlo specifičan, i to zato jer uopče ne koristi klasičan GPU hardver. Fujitsu A64FX je čudnovati kljunaš, i takav ARM SoC realno neš nikad vidit u klasičnom Desktop kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
rambox kaže...

 

 Fugaku je vrlo specifičan, i to zato jer uopče ne koristi klasičan GPU hardver. Fujitsu A64FX je čudnovati kljunaš, i takav ARM SoC realno neš nikad vidit u klasičnom Desktop kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

 

 

Niti ne tvrdim da ćemo vidjeti takav ARM u desktopu već samo ukazujem za što je takva arhitektura sposobna. A ako malo pogledaš najave Appleovog A14 Bionic procesora ispada da i Intel i AMD imaju razloga za zabrinutost. Sjeti se samo priče s Intel i AMD low-power procesorima, krenulo je kroz laptope i NUC-ove do All-In-One računala i tableta. Baza uređaja koje ARM sada pogoni je dosta velika. A sad zamisli budući ARM koji je sposoban sve to upogoniti daleko brže i energetski učinkovito. I onda još pridodaj softver koji bi se u budućnosti uz relativno male modifikacije mogao vrtiti na OS X, Androidu ili nekoj Linux distribuciji.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
nit su englezi Hrvati, nit je meggle usporediv sa ARMom...))

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f

simpaticno kad o profitu blebecu pripadnici predbankrotiranog naroda i drzave...
6 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
MarkoST kaže...

simpaticno kad o profitu blebecu pripadnici predbankrotiranog naroda i drzave...

Simpatično je kad pripadnik istog naroda tako komentira 

9 godina
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
MarkoST kaže...

simpaticno kad o profitu blebecu pripadnici predbankrotiranog naroda i drzave...

 

ma buraz moj možeš se ti sprdati s čim hoćeš, i mogu ja biti pripadnik bilo kojeg naroda. Ne znači baš da smo svi mulavi, a i ne trebaš biti genije da vidiš stvari koje se događaju, boli kita engleza, njegovo je da zaradi. Pa pogledaj šta su napravili od svojih ponosnih i tradicionalnih klubova, pola ih prodali arapima i naftašima.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
ma mozes ti pricat sto god hoces, ali intelektualno vlasnistvo nije kupus, salata i nogometni klubovi. intelektualnog vlasnistva se odricu budale, a za to navijaju nepismene budale.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
koga svrbi taj se cese...))
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj f
ocigledno prolaze vremena kompanija koje se bave softverskim dizajnom i hardverskom proizvodnjom CPuova.

Zato me i cudi potez engleza koji se olako rjesavaju zlatne koke, tj. kompanije koja se bavi izricito dizajnom procesora. tim vise sto su ulozili desetke godina softverskog razvoja i intelektualnog vlasnistva u ARMu...
16 godina
online
Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi

Nije neočekivano, ali eto Američki FTC odlučio je da če blokirati namjeru Nevidije oko kupovine ARM-a.

 

https://videocardz.com/press-release/federal-trade-commission-is-suing-to-block-nvidias-40-billion-acquisition-of-arm

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 0:29 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Pregovori Nvidije i ARM-a navodno u završnoj fazi

Eto to je kraj priče, s obzirom na razvoj događaja Nevidija očekivano odustaje od kupovine ARM-a.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-25/nvidia-is-said-to-quietly-prepare-to-abandon-takeover-of-arm

 

Kupili ili ne kupili, samo ulazno/izlazna prijava na kraju če Nevidiju koštat 3.25 milijarde dolara.

 

"SoftBank and Arm are entitled to keep $2 billion Nvidia paid at signing, including a $1.25 billion breakup fee, whether the deal goes through or not".

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice