Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

poruka: 13
|
čitano: 5.937
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel".
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

Naslovna članka podsjetila me na Mariylin Monroe i onog čudaka iz Petog Elementa. OK.

 

 

 

Ja sada gledam isključivo animirane serije, i možda ponekad kakav film jer sve ovo što izlazi je postalo negledljivo. Evo zadnje pogledao Godzilla vs Kong, dakle ovaj film je doista u rangu Power Rangersa ili Action Man animirano/igrane serije koja se vrtila na HRTu. Znam da film nije trebao biti pametan, ali da je baš toliko glup to je teško moguće. To nije film nego cutscene animacija iz nekakve igre.

 

Moje preporuke animiranih serija, ako volite SF/Simpsone/Futuramu/Rick Mortya

 

 

Solar Opposites (GENIJALNO!!!)

Solar Opposites (TV Series 2020– ) - IMDb

 

Final Space (pogledao par epizoda, fenomenalno i smiješno)

Final Space (TV Series 2018– ) - IMDb

 

The Midnight Gospel

The Midnight Gospel (TV Series 2020– ) - IMDb

 

Invincible

Invincible (TV Series 2021– ) - IMDb

 

Disenčačananament ili nešto slično

Disenchantment (TV Series 2018– ) - IMDb

 

 

 

Može vaše preporuke, nešto novijeg datuma i da nije ludo poznato?

 

Hvala.

Moj PC  
4 0 hvala 4
7 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

Evo zadnje pogledao Godzilla vs Kong, dakle ovaj film je doista u rangu Power Rangersa ili Action Man animirano/igrane serije koja se vrtila na HRTu. Znam da film nije trebao biti pametan, ali da je baš toliko glup to je teško moguće.

 

Ajde Action man, ali reći nekaj protiv Power Rangersa  

 

 

 

     

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 11:06 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel
To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
Dead kaže...
Meni su filmovi postali negledljivi pa se tako vraćam na Točno u podne, Patton, Shining, dr Strangelove, Odiseja 2001...

 

Ja sam gotovo u potpunosti prešao na gledanje starih filmova, počevši od četrdesetih godina prošlog stoljeća do devedesetih. Postalo je neizmjerno teško pronaći dobar film u hiperprodukciji mediokriteta i smeća. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
Druk a.k.a Drunk (loše nazvan Another Round) je izvanredan film. A naročito za ljubitelje europske kinematografije.
Pis on ju :P
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

Hvala autoru na super tekstu, opisu i samom izboru!

 

Mank rastura, i film, ali i pravi Mankiewicz, a nadam se da će Oldman pokupiti Oscara. Prije Manka pogledati samog Citizen Kane (1941) - remek-djelo, smatra se najboljim američkim filmom ikad, a potom dokumentarac The Battle Over Citizen Kane (1996), koji je također remek-djelo, ali koji je nužan skroz da bi se sve shvatilo, i koji daje svemu nevjerojatne kulturalne proporcije. Pa nakon toga Mank, također fantastičan. Svaka čast Fincheru i ekipi što su priču doveli do kraja. (Možda da dio ovoga uvrstite u tekst?)

 

Billie Eilish i njen brat Finneas su posebna priča, i apsolutno je wow koliko je dobro ispao dokumentarac, daleko bolje od mojih očekivanja.

 

Minari mi je ostao malo ispod očekivanja, nakon čitanja o njemu na BBCu, neke scenarističke slabe točke i "koincidencije" su mi ga malo previše pojednostavnile. Da je veći proračun filma bio, i da je možda više iskusnijih filmotvoraca sudjelovalo bi se i to doradilo, ali zanimljiva priča svejedno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 14:42 (Mischko (R)).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
Appleseed (Briareos, Deunan) mi je solidan, ne toliko jako poznat SF anime kod nas...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 18:16 (Mad Ant).
11 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

Ja sam prešao na nijeme jer je većina snimljena nakon 1930. smeće.  

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
tajo1960 kaže...
I Silent movie? Mel Brooks?

 Ma nista to moderno nevalja, ja se drzim provjerenih nijemih

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 19:24 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

Kad bi barem postojala tema na bug forumu gdje ljudi preporučuju top filmove što su gledali

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac
Rijetko koji noviji bi bio dobar... Mislim da smo ovo desetljece vecinom osuđeni na smece/politicke agende glupana...

Na neki nacin sam sretan da sam rođen taman da doživim filmove '80 iz prve ruke, ovo danas je smijurija, pogotovo serije.

Get woke, go broke.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 20:08 (Mad Ant).
12 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

Another Round - bezvezan. Imali su odličnu podlogu za napraviti vrhunsku komediju ili tragediju. Pokušaj kombiniranja završio je ispraznim filmom koji jedino svojim krajem dobro upućuje na "život ide dalje". Šteta, ogroman potencijal.

Minari - još bezvezniji, odlična gluma. Filmu se nema što prigovoriti osim da je dosadan.

Mank - Gary Oldman nadmašio samog sebe. Mislim da se u članku morao spomenuti sarkastični humor kojim ovaj film obiluje. Dokaz da film može biti čak i sporiji i s manje radnje od ova dva poviše a u konačnici da je film odličan.

 

Pošto je ovo očito godina nominacija filmova bez radnje treba istaknuti The Father koji fantastično gledatelja, kao u nekom VR-u, stavlja u ulogu dementnog starca. Hopkins bravuroznom glumom, scenaristi vrhunskim dijalozima i scenografi malim trikovima postižu da se istovremeno poistovjećuješ sa svim ulogama u filmu. Remek djelo koje zaslužuje nagradu z najbolji film ove godine.

 

Nomadland - također film bez radnje koji se oslanja isključivo na vrhunsku glumu Frances McDormand (favorit za glavnu žensku ulogu). Film je ok, no ostavlja dojam već viđenog i odmah nakon što na ekranu bude "The End" ti ideš složit sendvič. Nakon The Father sjediš još 10 minuta i gledaš u ugašen TV.


The Trial of the Chicago Seven - odličan, odličan humor. I to je to.

 

Judas and the Black Messiah - ništa posebno. Očekivao sam puno, punooooo više s obzirom na tematiku u koju sam prilično upućen. Više sam impresioniran s par scena Freda Hamptona iz The Trial of Chicago Seven nego s cijelom ulogom u Judah and The Black Messiah. Da, i to bi se u članku moglo napomenuti, ovo je prvi put da su u nominacijama za najbolji film dva filma u kojima se pojavljuje isti lik (Fred Hampton, predsjednik Crnih pantera iz Chicaga i jedan od najupečatljivijih boraca za rasnu jednakost).

 

Za one koji misle da je autor članka pogriješio kad je napisao kako je Riz Ahmed prvi musliman nominiran za najboljeg glumca, nije greška. Rami Malek je kršćanin a Mahershala Ali je dvaput dobio Oskara za sporednu ulogu iako je u Green Booku bio barem jednako glavna uloga kao i Viggo Mortensen.

 

 

Sound of Metal gledam večeras.

 

Promising Young Woman je na čekanju.

 

 

 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2021: prosinac-vel

serija (zasad samo prva sezona, 10 epizodof) resident alien. spaljeno, blesavo, (i više nego) dobra (crnjak) zajebancija i izvrsno načinjeno. i novo.  nažalost, ni jedan iole dobar (američanski) film nisam već duuuuugo. ima danskih i norveških dobrih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice