Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

poruka: 31
|
čitano: 10.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov".
15 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

Najbolje mi je STRANI filmovi  😂

 

Pa ovdje nisam našao niti jedan domaći film ~ hrvatski.

 

Za autora su strani filmovi samo oni koji nisu američke produkcije  🤣🤣🤣🤣

 
3 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Project Power, kakvo isforsirano $ranje , Jaime Foxx-a treba zakonom zabranit.
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k

Imaš dvije kategorije u članku: strane filmove i strane filmove koji nisu na engleskom. Koji dio ti nije jasan? 

8 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Samo sam tio reć ko nije gleda TENET da se ne bi zajeba ko ja.... Obavezno preskočiti, glup film u 3 pm
 
3 3 hvala 4
16 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Nolan pokrao Primer i Braid uz iritantnu muziku, SJW setting i brdo klišeja (naravno da je Rus negativac).
10 godina
protjeran
offline
Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

... koji Volanov film nema brdo klisea???...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
mGT kaže...
Project Power, kakvo isforsirano $ranje , Jaime Foxx-a treba zakonom zabranit.

 slazem se, film je zesci sh*t

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
14 godina
neaktivan
offline
Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

dobra lista

 

No safe spaces san pogleda prije par dana,odličan dokumentarac

 

Večeras gledam Greyhound

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 10:53 (Jolckan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
gurusinj kaže...
Samo sam tio reć ko nije gleda TENET da se ne bi zajeba ko ja.... Obavezno preskočiti, glup film u 3 pm

 

Mar kaže...
Nolan pokrao Primer i Braid uz iritantnu muziku, SJW setting i brdo klišeja (naravno da je Rus negativac).

 

Tallahassee kaže...

... koji Volanov film nema brdo klisea???...

 

Eto sada je (kao i uvijek) nešto što je popularno popljuvati i razapeti. I još pritom ajmo lika nepoštovati pa mu ime umjesto Nolan promjeniti u Volan. I ono kao ja sam super pametan a film super-glup.
Sjećam se recenzije i komentara na Dunkirk (kao sasvim prosjećan ratni film) a ja.. bog-te-vidio nisam trepnuo od početka do kraja filma.

BTW: Gdje ste gledali film?

Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

S koje stranice trazite sto je novo izaslo na netflixu/hbou/amazonu? Odem na rotten tomatoes ali tamo mi uvijek izbaci nekakve gluposti, forsiraju se filmovi koji su popularne tematike, bilo da se radi o "crnim zivotim", lgbtq zajednici ili jednostavno biografskim dramana. Sve super, ali meni to uopce nije interesantno za gledati.

 

Ova lista filmova mi je super, sigurno cu pogledati sto budem nasao na netflixu; zadnje sam pogledao Stranger THings 3, odusevio sam se, ali stvarno stvarno odusevio. Skoro i zaplakao na kraju. Skoro!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
gurusinj kaže...
Samo sam tio reć ko nije gleda TENET da se ne bi zajeba ko ja.... Obavezno preskočiti, glup film u 3 pm

 Haha, tek sad ga moram ići gledati! :D

Pokušavam izbjeći bilo kakvu informaciju o filmu, tak da me potpuno iznenadi. Vidio sam samo dva trailera i to je to.

 

P.S. nisam ni znao da kina opet rade od kad sam kupio novi TV :D Ima negdje film za stream, ili za sad samo kino?

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Jolckan kaže...
No safe spaces san pogleda prije par dana,odličan dokumentarac

 Zanimljiva tema svakako, samo da istu nisu obradili šarlatani poput Pragera, Rubina, Petersona, Shapiroa i ostale šarolike ekipe koja zarađuje na desničarskim spinovima.

Zanimljivo je da su se dotakli i komedije, ali ne vidim ni jednog relevantnog komičara u postavi...

 

Osim ako se Carollu smatra komicarem, ciji je jedini uradak vrijedan spomena Crank Yankers koji se i u 2000-ima prebacivao sa MTVa jer je negledljivo smece. A tad su ljudi blajhali vrhove i slusali Ketchup Song.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

Ja postupno zadnjih godina sve više odustajem od filmova, a ako neke i gledam, to su redovito filmovi od 1940. do 2000. Možda sam ostario, ali tragično je u što se pretvorila ova industrija, ideje kao da više ne postoje. Cijeđenje superheroja i izmišljanje novih koliko god možeš i u koliko god možeš nastavaka. Toliko je teško pronaći zaista dobar film, da gubim volju uopće krenuti u potragu pa uglavnom gledam samo serije i dokumentarce. 

 

I dajte mi nemojte taj Greyhound samo isticati. Devedeset jebenih minuta Tom Hanks viče "hard left rudder", "hard right rudder" i onda krenu creditsi. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 12:45 (Q-Tip).
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Molim pomoć! Da mi netko objasni što znači "nadnaravni" film?!?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Q-Tip kaže...

Ja postupno zadnjih godina sve više odustajem od filmova, a ako neke i gledam, to su redovito filmovi od 1940. do 2000. Možda sam ostario, ali tragično je u što se pretvorila ova industrija, ideje kao da više ne postoje. Cijeđenje superheroja i izmišljanje novih koliko god možeš i u koliko god možeš nastavaka. Toliko je teško pronaći zaista dobar film, da gubim volju uopće krenuti u potragu pa uglavnom gledam samo serije i dokumentarce. 

 

I dajte mi nemojte taj Greyhound samo isticati. Devedeset jebenih minuta Tom Hanks viče "hard left rudder", "hard right rudder" i onda krenu creditsi. 

 Nisi ostario, niti je promjena ukusa problem.

 

Problem je ovo:

 

 

http://www.boxofficereport.com/domestic2010s.html

 

Tako ide i to 100og mjesta, vecinom Disney.

 

Najveci problem je sto se recikliraju stari IP, pa je reboot ili remake daleko unosniji od icega novog. A zasto?

Generacija koja je odrasla na Star Warsima i Comicsima, sad je odrasla i vuce ih nostalgija, pa ne samo da zadovoljavaju svoje interese, vec ih dijele i sa svojom djecom.

Problem je u tome sto je za vrijeme njihovog djetinstva nastalo mnostvo originalnog IPa, (SW, Jurassic Park, Indiana Jones) no od Harrya Pottera nema novog globalnog jakog IPa; Hunger Games i Twilight nisu materijal koji je stvorio i off-screen histerije koje mogu biti translatirane i u druge medije - poput SW igara, animacije, tematskih parkova i sl.

 

Kako je sada CGI vrhunski, studijima se vise isplati kockati sa remakem ranije losije uradjenog IPa, pa se Batman uvijek isplati nanovo napraviti. Drugi je problem sto i generacija glumackih/redateljskih junaka iz 80-90ih sada ima dovoljno novaca da i predlazu remakeove ili nastavke svojih uspjesnica iz tih dekada. Sve to ogranicava stvaranje novih ideja, a i nema studija koji bi riskirali sa davanjem sansi indie kreatorima poput Miramaxa nekad.

 

Djeca rodjena nakon 2005. po prvi puta nemaju svoje junake, vec im se gura SW, Potter i superheroji, a na ovim potonjima su odrasla djeca iz WW2.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Pa tako je to izgledalo, a nije se promijenilo puno ni do danas. Gledaj Ramba...
15 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
To je kao poboljšana verzija naravnog. Imaš naravni odrezak i imaš nadnaravni odrezak.
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Ampere kaže...
mGT kaže...
Project Power, kakvo isforsirano $ranje , Jaime Foxx-a treba zakonom zabranit.

 Kaj mu fali? lik je zakon to sto je film loš je drugo.

 Meni osobno ide na živce to Afričko-američko isfuravanje (nisam rasista) i prekenjavanje, velim meni, nekima je to OK i to poštujem.

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-kolov

Ocito se ukus cinestar publike od 10 do 20 godina i moj sve vise razlikuju pa sve manje gledam americke filmove koji se rade po ukusu takve publike.

Razumijem da stancaju filmove za publiku od koje imaju najvise profita.

Palm springs je gledljiv, nista posebno. Ostalo nisam gledao. Mozda bi neki od ovih korejskih valjao?

 

 

 Evo lista sa koje sam nesto pogledao, nesto nisam

Favolacce, Italija

https://www.imdb.com/title/tt8526370/

Yalda, Iran

https://www.imdb.com/title/tt9834492/

Bait, UK

https://www.imdb.com/title/tt9652782/

Héraðið, Island

https://www.imdb.com/title/tt8390612/

Ema, Čile

https://www.imdb.com/title/tt8800266

Filles de joie, Francuska

https://www.imdb.com/title/tt11018402/

El ciudadano ilustre, Argentina

https://www.imdb.com/title/tt4562518

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Q-Tip kaže...

I dajte mi nemojte taj Greyhound samo isticati. Devedeset jebenih minuta Tom Hanks viče "hard left rudder", "hard right rudder" i onda krenu creditsi. 

 

a nemci koliko su samo zli, provociraju i napose glupi. AuuuuUUUuuuuUUUuuuu! 

i onda dodje bata i sve ih postrelja sa zvonika, nesto ko bredpit u onom slicnom bulajicevom filmu - neko njesra sa tenkom.

 

sto, ne volis partizanske filmove?

Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Q-Tip kaže...

Ja postupno zadnjih godina sve više odustajem od filmova, a ako neke i gledam, to su redovito filmovi od 1940. do 2000. Možda sam ostario, ali tragično je u što se pretvorila ova industrija, ideje kao da više ne postoje. Cijeđenje superheroja i izmišljanje novih koliko god možeš i u koliko god možeš nastavaka. Toliko je teško pronaći zaista dobar film, da gubim volju uopće krenuti u potragu pa uglavnom gledam samo serije i dokumentarce. 

 

I dajte mi nemojte taj Greyhound samo isticati. Devedeset jebenih minuta Tom Hanks viče "hard left rudder", "hard right rudder" i onda krenu creditsi. 

 

Ostario si. Iako doduše prije su s mnogo manjim buđetom morali napraviti nešto doista posebno, pa su i glumci dolazili do izražaja. Danas to više nije potrebno, ne pamtim kad sam zadnji put gledao neku doista sjajnu glumu za pamćenje, većinom ili specijalni efekti, akcijske scene.

 

Ali osim toga, da, ostario si. Ima fascinantnih filmova, ovisi što voliš.

 

Na pamet mi pada Jojo Rabbit, Pan Labyrint, Hugo ili ... The Book Thief. Sve uglavnom noviji filmovi, a ima ih još stvarno dosta.

 

 

12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
V i N su dosta blizu na tipkovnici.
Dunkirk je meni teško sranje. Film čiju radnju možeš prepričati u 3 rečenice ne može biti dobar koliko god efektno bio sniman. Vrijedi i za Greyhound.
Slažem se da je Tenet gubljenje vremena i film za djecu.
Gdje smo gledali? Dobar film je dobar film a sranje je sranje, neovisno gdje gledaš.
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Postoje stari filmovi a postoje i "strani" filmovi. Španjolska, Argentina, Koreja, Iran, Italija, Japan... ima dobrih filmova novijeg datuma samo ne baš u Hollywoodu.
5 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Mogao bi Hrupec recenzirati tenet...po komentarima na interstellar i tenet ispada da Nolan snima znanstvene dokumentarce A ne fantasy filmove...samo zato što kao ima za savjetnika nekog od znanstvenika odmah ispada da to što snima nije hipoteza
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
wyks kaže...
Q-Tip kaže...

Ja postupno zadnjih godina sve više odustajem od filmova, a ako neke i gledam, to su redovito filmovi od 1940. do 2000. Možda sam ostario, ali tragično je u što se pretvorila ova industrija, ideje kao da više ne postoje. Cijeđenje superheroja i izmišljanje novih koliko god možeš i u koliko god možeš nastavaka. Toliko je teško pronaći zaista dobar film, da gubim volju uopće krenuti u potragu pa uglavnom gledam samo serije i dokumentarce. 

 Nisi ostario, niti je promjena ukusa problem.

 

...

 

Najveci problem je sto se recikliraju stari IP, pa je reboot ili remake daleko unosniji od icega novog. A zasto?

Generacija koja je odrasla na Star Warsima i Comicsima, sad je odrasla i vuce ih nostalgija, pa ne samo da zadovoljavaju svoje interese, vec ih dijele i sa svojom djecom.

Problem je u tome sto je za vrijeme njihovog djetinstva nastalo mnostvo originalnog IPa, (SW, Jurassic Park, Indiana Jones) no od Harrya Pottera nema novog globalnog jakog IPa; Hunger Games i Twilight nisu materijal koji je stvorio i off-screen histerije koje mogu biti translatirane i u druge medije - poput SW igara, animacije, tematskih parkova i sl.

 

Kvalitetan odgovor, moram priznati da se slažem. Svjestan sam i sam većine toga što si napisao, ali izbacujem frustracije u nadi da ću naći srodnu dušu koja sa mnom dijeli bol. 

Ne preostaje mi ništa drugo nego još dublje zaroniti u povijest filma i tražiti bisere, teško je očekivati da će se moderna kinematografija promijeniti. Štoviše, mislim da će biti još više superheroja i CGI-ja.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ostario si. Iako doduše prije su s mnogo manjim buđetom morali napraviti nešto doista posebno, pa su i glumci dolazili do izražaja. Danas to više nije potrebno, ne pamtim kad sam zadnji put gledao neku doista sjajnu glumu za pamćenje, većinom ili specijalni efekti, akcijske scene.

 

Ali osim toga, da, ostario si. Ima fascinantnih filmova, ovisi što voliš.

 

Na pamet mi pada Jojo Rabbit, Pan Labyrint, Hugo ili ... The Book Thief. Sve uglavnom noviji filmovi, a ima ih još stvarno dosta.

 

 

 

Volim svašta, nisam vezan uz jedan žanr, pogledat ću jednako dobru dramu kao i dobar horror. Jojo Rabbit mi se nije baš svidio, ove druge nisam gledao.

 

Ne podnosim superheroje i filmove u kojima svijećom moraš tražiti scenu bez CGI-ja. Očima ne mogu vidjeti bilo što od Marvela, uopće nisam s time odrastao, a ne znam ni tko jest jer ti stripovi se nikad kod nas nisu prodavali niti su ih djeca čitala. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Neki nisu se nisu prodavali kod nas a neki jesu (Batman, Thor, Silver Surfer, Hulk, Superman...) i ja sam odrastao na njima. A onda sam odrastao i pun mi je K filmova za djecu.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
gurusinj kaže...
Samo sam tio reć ko nije gleda TENET da se ne bi zajeba ko ja.... Obavezno preskočiti, glup film u 3 pm

 Tenet je odlican ne slusajte ovog lika, nesto izmedju Mementa i Inceptiona. Traje 2 ipo sata i vecina je akcija, ali brzo prodje.

Film se moze odgledati u kinu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 23:39 (pravi_covijek).
15 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
BlueMax kaže...
V i N su dosta blizu na tipkovnici.
Dunkirk je meni teško sranje. Film čiju radnju možeš prepričati u 3 rečenice ne može biti dobar koliko god efektno bio sniman. Vrijedi i za Greyhound.
Slažem se da je Tenet gubljenje vremena i film za djecu.
Gdje smo gledali? Dobar film je dobar film a sranje je sranje, neovisno gdje gledaš.

A gle, prvo mi se sviđa tvoj stav tipa "meni se ne sviđa, sra*je je i to je to". Sličan sam u dosta siuacija. Ja kažem sa AMD-om se ne zezam i riješio jednu "muku" više u životu. Ok, da se vratimo na temu.

Dobar film je kao što si rekao dobar film, samo bi ja rekao da radnja nije bitna u kvantiteti tj. da li se može prepričati u tri rečenice (ili tri riječi kao Apocalipto) ili tri knjige meni uopšte nije bitno. Bitno je kako je cijeli koncept izveden. A kada je u pitanju Dunkirk slušajući (podijeljenje) kritike kontam, šta se sad zabrljao a ono wow meni lično remek djelo. Mislim znao sam za povijesni događaj Dunkirka ali način na koji je muzika izvedena.. te ono Zemlja, Voda, Nebo koja mijenja tematiku... ukratko tko mi je god rekao da je čuo da je loš film a ja mu reako da je film remek djelo i da ga gleda "tako i tako" kasnije mi je rekao da sam apsolutno bio u pravu. JEdan od rijetkih filmova gdje sam ga gledao više puta, počnem tek tako da ubijem dosadu a završim kompletan film. Što definitivno ne možeš to raditi sa Inception i Interstellarom.

Ja sam sveć prije toga rekao da je Nolan toliko zagrizao u tu kvalitetu da ju sledećim filmom neće moći progurati pa predpostavljam da za Tanet treba malo više moždanih vijuga uključiti. Govorim generalno, ne za tebe, jer vjerujem da lik čije filmove čeka i Cameroon, i Scott i Spielberg da ga odgledaju može biti nedobar ili neloš ali "ali sranje i za djecu"... eh sad.

Pitam gdje gledaš ili bolje rečeno gdje si skinuo i je li bio CAM, TS, TC ili ima neka kino dvorana u HR/BiH da ga prikazuju? Zadnji CAM koji sam gledao je Avengers: Endgame i ja uopšte nisam znao šta sam gledao. Niti se čuje niti vidi. Ono možeš imati perfektne naočare koji ti vraćaju vid 20/20 ali džaba ti kada te iste žuljaju kada su prljave ili sl. radije bi ih izgazio i normalno da gledaš pa koliko toliko nego da se mučiš. Meni je sa Endgame toliko mučenje bilo da na kraju nisam ni znao šta sam gledao. Kada sam ponovo gledao BDRip kao da gledam novi film. Ali sada sam uvidio da je film [za mene] loš. Što se tiče Teneta to ću ja da odlučim jer mi se sviđaju kako kritičari pokušavaju da čitav dan pišu kritike za 2 i pol satni film.

Usput, Mulan je izašao prije neki dan. Eto čisto informativno.

A V i N jesu blizu a dijeli ih B i to nije nikakva isprika neko čisto preseravanje po forumu tipa "Ajmo pisca i redatelja The Dark Knight triologije, Inceptiona i Interstellara nazvati Volom". Izgleda da treba biti pametan i za tavko nešto.

5 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
To gledanje filmova ovisi i o raspoloženju u tom trenutku...kad sam prvi put gledao Beetlejuice...Ajme koje sranje...drugi put već je bio remek djelo...inače film je izašao u 4K ovih dana...kao i Goonies
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pregled najboljih novih filmova 2020: lipanj-k
Ne znam koja je veza izmađu teneta, mementa i inceptiona osim Nolana kao redatelja?
Ali znam koja je razlika. Memento i inception su vrhunski filmovi, a Tenet je govno. Naravno, to je moje mišljenje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice