Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5

poruka: 8
|
čitano: 4.197
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5".
12 godina
offline
Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5

Svaki put se divim rezultatima DSLR-a, ali nema sanse da bi sam doticni i kupio. Prvenstveno za to imam 2 razloga - cijena i prakticnost. Ima li netko na forumu da je dao 2000+ USD za fotoaparat, a ne koristi ga u profesionalne svrhe (ne zaraduje s njim) da napise zasto smatra da se isplati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5
kerum kaže...

Svaki put se divim rezultatima DSLR-a, ali nema sanse da bi sam doticni i kupio. Prvenstveno za to imam 2 razloga - cijena i prakticnost. Ima li netko na forumu da je dao 2000+ USD za fotoaparat, a ne koristi ga u profesionalne svrhe (ne zaraduje s njim) da napise zasto smatra da se isplati?

 Pa ne kupuju se stvari samo jer se isplate.

Cesto i emocije igraju ulogu, te tona drugih stvari.

8 godina
offline
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5
kerum kaže...

Svaki put se divim rezultatima DSLR-a, ali nema sanse da bi sam doticni i kupio. Prvenstveno za to imam 2 razloga - cijena i prakticnost. Ima li netko na forumu da je dao 2000+ USD za fotoaparat, a ne koristi ga u profesionalne svrhe (ne zaraduje s njim) da napise zasto smatra da se isplati?

 Pa ak ga ne koristi u profi svrhe onda se ne isplati jer si nece povratit novce.
Kupuje ga radi zabave i svojeg zadovoljstva.

 

Ja recimo nisam dao tolke novce, ali nisam nit puno manje.
Cesto planinarim i volim imat fotoaparat sa sobom kao dodatnu aktivnost, da  mislim o necemu dok se penjem, gledam okolo stvari drugacije nego prije. Sa mobitelom mi je skroz bezveze fotografirat zbog kompletne te ideje da on sve sam radi, a mobitel je budala... kaj on zna kaj ja hocu.
Volim i samo iskustvo fotografiranja, ne vrti se sve oko finalnog proizvoda. Fino odaberes brzinu okicada, pa blendu i onda ISO... svaki od tih ima svoje zasto i to se moras pitat, zasto određene postavke u određenoj situaciji.
Nije to nista komplicirano, no opet moras bar malo mislit.

Bolja kvaliteta slike u odnosu na mobitel je samo bonus :).


Naravno nekoga to ne zanima uopce nego zeli samo ulovit kadar pa makar i manje kvalitete i to je oke. Pogotovo kad nije prakticno kao mobitel.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 22:43 (Santana).
15 godina
offline
Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5

2000 EUR za nešto što mijenja odličnu video akmeru i DSLR fotić? Prodano! Ja ne kužim tko bi kupio grafičku karticu od 10 000kn. To ne služi ničemu, bolji frame rate u pucačini? Mda.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5
Pravi "mali" bombon. Da nisam na Olympusu E-M1 ovo bi mi bio (slijedeći) izbor.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5

Fotografijom kao hobijem se bavim od svoje 14 godine. Imao sam neki zoom fotic koji sam koristio godinama. Solidna stvar, no nema puno mogućnosti.
Na prvoj godini faksa sam kupio DSLR. Znao sam da neću puno s njim zarađivati. Mislim da sam, u 3 godine, samo €1000 zaradio, što nije ni pola vrijednosti cijelokupne fotoopreme. Ja taj fotoaparat stalno koristim, za izljeve kreativnosti te za dokumentiranje izlazaka s ekipom. Svaki put kad odemo u šetnju, kupanje, planinarenje, izlet, put u inozemstvo ili čak dok samo radimo nešto zajedno doma, kuhamo ili štogod, imam kameru pored sebe. Neusporedivo bolja kvaliteta slike od mobitela. Kažu mi frendovi, išao sam im malo na živce s kamerom, no sad, kako se ne družimo zbog korone, nedostajemo im ja i moja kamera. Puno toga se dogodi, a nitko nije zabilježio, dokumentirao. Imam nekih 70+GB naših druženja.

Što se tiče grafičke od 10k kn. Platio sam svoju grafu cca 6500. Sad samo čekam da izađe RTX 30xx serija jer će sve ostalo pojeftiniti. Priznajem, dosta vremena provodim igrajući, te jača grafička pomaže u tome, no glavni razlog je 3D modeliranje i videomontaža. Nije meni potreban vrhunski stroj za modelirati nešto, no bome mi treba ako želim napraviti render, ili, nedaj bože, video render. Grafička od 10 000hrk skraćuje vrijeme rendera sa (primjer) 3h na 30 min, video render sa 30h, na 10h. Ako budem trajno zaposlen kao vfx artist nakon faksa, najvjerojatnije ću kupiti nešto ala 3090, ako ne i 2 povezana.

 

EDIT: A zašto ljudi kupuju automobile od nekoliko stotina tisuća kuna? Dali im treba? Ne, rabljena Škoda je većini ljudi više no dovoljna. Da li to ljudi kupuju da se kurče okolo? Definitivno. Ja zasad ne posjedujem automobil, no razumijem zašto je nekima potrebno kupiti auto s 300 konja, iako nikad neće voziti brže od 130 km/h. Ni meni takav fotoaparat nije "potreban", ali ću ga kupiti jer mogu i jer me to zanima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 13:04 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5
1 kutija cigareta dnevno*365 dana

Ja sam malo koristio Nokia PureView 808...upišem se u foto klub...i nakon toga odmah kupim(siječanj 2015) A nisam imao pojma o fotografiji Sony A6000...skoro 6000kn...budući me interesirala makro fotografija A nisam imao pojma kupim i macro objektiv 2000kn...znači 8000kn A nemam blage veze.

Sad sam se odlučio da kupim Zoom objektiv sel70350G(6000kn)...niti jedne kune nisam imao niti ću imati od toga

Usporedba mobitela i fotoaparata je suludo...imam S7 edge

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen Panasonic LUMIX DC-S5
HCMAA kaže...


Usporedba mobitela i fotoaparata je suludo...imam S7 edge

 

A, dobro kad je eđ, to mijenja na stvari.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice