Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

poruka: 55
|
čitano: 10.804
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:".
5 godina
protjeran
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Nije. 

Pis on ju :P
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

trump je idiot. sve ostalo proizlazi iz ove nepobitne činjenice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 8 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Lik koji citav dan provede po bug forumu kaze liku koji je milijarder, hodao sa najboljim zenama svijeta, sam protiv svih postao presjednik USA iz prvog pokusaja da je idiot.

Pokri se necim po glavi i suti.

Tipican leftard...
11 godina
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Za budučnost čega je bolji Trump? Čak ni rasizam, seksizam i ini inizmi s njim nemaju budućnost.

42
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
kingofthenight kaže...
Lik koji citav dan provede po bug forumu kaze liku koji je milijarder, hodao sa najboljim zenama svijeta, sam protiv svih postao presjednik USA iz prvog pokusaja da je idiot.

Pokri se necim po glavi i suti.

Tipican leftard...

Trump je prema Hitleru obični šupak. Njemu se na skupu nikad nije skupilo milijun ljudi. Govori u polupraznim dvoranama. Nitko mu ne viče heil. Amater. 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:03 (markoBT).
5 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
obojica... isto sranje drugo pakiranje...USA predsjednik radi sve što je u interesu USA... između Trumpa i Peacemaker da moram birao bi Trumpa.

Obama je bio ljigavac pve klase...da je bio od formata onda bi se zahvalio na Nobelovu nagradu i rekao da je nemože primiti jerbo kao USA predsjednik mora štititi USA interese...i u tom trenz bio postao legenda...a ovako govno.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 2 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Zanimljivo, Hrvati na forumu "rautuju" tko je bolji Trump ili Biden :)

 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Jel ovakva tema bila kad su i kod nas bili izbori?????
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

koliko se god neki ne slagali sa Trumpom činjenica je da je on puno bolji izbor (i kad se usporedi sa obamom,hilary i bushom) za globalni mir u svijetu

Moj PC  
15 1 hvala 1
4 godine
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...

Zanimljivo, Hrvati na forumu "rautuju" tko je bolji Trump ili Biden :)

 Zapravo ne "ratuju". Samo se sramote. 

15 godina
neaktivan
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Pa taj vaš "stručnjak" svaki put ima drugu titulu i drugo zvanje.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

a koji klinac uopće zagađujete tim cirkusom ovaj forum...

 

jaka stvar, amr'čanski precjednik...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Trump je sirovina, ali još uvijek mnogo bolji izbor od Bidena, pogotovo za ostatak svijeta. Nezamislivo mi je da je Obama koji je vodio tolike ratove dobio nagradu za mir. Hilary je bila predstavnik američkog lobija za prodaju oružja. Biden može dobiti izbore samo iz mržnje ljudi prema Trumpu, a ne radi njegovih kvaliteta.
A sto se tiče svih tih anketa i komentara, slažem se sa time da bas Amere boli klinac sto svi mi mislimo ili sto Njemačka kao veliki pristaše Bidena misle. Uzalud vam trud svirači.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
7 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Stric_Jura kaže...

a koji klinac uopće zagađujete tim cirkusom ovaj forum...

 

jaka stvar, amr'čanski precjednik...

 

 Nije samo o tome. Pričaju i o Huawei Mate 40. I o Wall streetu.

4 godine
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Pogledao do kraja. Razgovor je ubi bože. Da prođe tih 20ak minuta. Marko Rakar je inače zanimljiv, ali u ovom razgovoru nije briljirao.

 
0 0 hvala 0
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Svaka ćas cjenjenim komentatorima,

 

sada su osim vrhunskih informatičkih znalaca, stručnjaka za televizije, audio opremu, fiziku, kemiju, astronomiju, žene, medicinu, čak i fascinantni politički analitičari.

 

Da sam bar poput njih, ovako se mogu samo pokriti ušima jer sam obična prosječnačina.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Ajar kaže...

trump je idiot. sve ostalo proizlazi iz ove nepobitne činjenice. 

 

Osim što je idiot je i psihopata bez ikakvih moralnih vrijednosti, s gotovo neograničenom moći i rukom na crvenom telefonu.

Još je i dobro kako je moglo biti.

 

 

15 godina
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

šteta što se borat nije kandidrao 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

trump je naizgled bolji što se tiče ratova ali samo naizgled, on je svojom debilnom politikom nanio toliko štete da ukoliko se ona ne promjeni imat ćemo gadnih problema na zapadu, od civilnih nemira do revolucija pa čak i ubrzo i to u us kad ne prihvati rezultate izbora i na ulicu dovede svoje naci batinaše koji su naoružani do zuba, on je toliko podijelio zapad, podijelio svoju zemlju do razina američkog građanskog rata, razhebao sve veze s europom i američkim tradicionalnim saveznicima, oslabio saveze pa i one vojne i trgovinske da se naprosto na tanjuru nudi kini da preuzme vodstvo, on cijelo vrijeme puca sebi u glavu ali je toliki idiot da i tu promašuje, užasno upravljanje korona krizom, opća nesigurnost i osjećaj predratnog stanja će se nadam se odraziti i u glavi prosječnog amerikanca koji će glasati protiv trumpa

 
2 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

I ja bi da trump bude hrvatski predsjednik!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka

Osobno mi Trump antipatican do te mjere da kada me nesto politicki i interesira preko bare, izbjegavam gledati ga nego procitam radije clanak.

 

No pogledajmo 2016 sto je Obama ostavio, a sto imamo 2020.

 

Sirija natopljena krvlju, sad se vraca normalan zivot.

Korejski poluotok je bio pred nuklearnim sukobom, a sad o Koreji se vise nista ne cuje.

Rusija je bila toliko pritiskana dovodjenjem novih jedinica i vojnih sredstava u ballticke zemlje i Poljsku, a sada je i dalje ne cujemo nista o tome.

 

Po prvi puta u 70 bliski istok se krece stazom prema miru do te mjere da Izrael i arapske zemlje pristupaju ne vise dogovorima, nego sporazumima.

 

Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 

Kod Trumpa treba gledati djela, a ne njegovu pojavu.

 

Trebalo mi je dobre 3 godine da to shvatim, jer kao sto sam rekao, njegova pojava mi je izazivala gadjenje.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
3 godine
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...

Zanimljivo, Hrvati na forumu "rautuju" tko je bolji Trump ili Biden :)

  meni nije zanimljivo jer je već svima potpuno jasno da je riječ o svjetskim predsjedničkim izborima i da su oni toliko bitniji od lokalnih da bih ove naše usporedio s onima za odabir predsjednika kućnog savjeta koji će eventualno čistačici uvaliti jeftiniji deterdžent i biti odgovoran za promjenu stakla na ulaznim vratima, sve ono bitno kreira se na višim instancama

12 godina
odjavljen
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Onda treba glasat za Keruma 😅
3 godine
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Dex.pwn kaže...
Onda treba glasat za Keruma 😅

 ja se mogu okladiti da bi kerum napravio 99% istih stvari koje je napravio i trump, hrvatski kerum i je američki trump a i doveden je na poziciju iz istih razloga, jedina je razlika što trump na lice stavlja sokić od mrkve a ovaj pršut na čelo

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 
 

 

U drugom Obaminom mandatu prvi puta nakon 2001. pada budget Obrane, no nakon 2016. ponovo raste na najvece nivo onoga tijekom kraja prvog Obaminog mandata.

 

 

southy kaže...
Hilary je bila predstavnik američkog lobija za prodaju oružja.

Od 2016. do danas vojni budget za opremu, baze, R&D i bojnu opremu porastao je za 40%, cime je top 5. proizvodjaca oruzja i vojne opreme - Lockheed Martin, Boeing, Raytheon, Northrop Grumman i General Dynamics - imalo 30-postotni rast prodaje oruzja.

 

Trump je u budgetu za 2020 odobrio i porast od 50% za vojni R&D, u vec najvecem vojnom budgetu u povijesti - 722 milijarde $ - Obamin rekord je 712 milijardi iz 2011. ali je smanjiva do 600 milijardi 2016. kada Trumo opet zapocinje rast vojnog trosenja.

 

Da povezemo sa tehnologijom.

 

Microsoft i Amazon biju sudski spor tko ce osvojiti JEDI ugovor od 10 milijardi dolara - a ukoliko se nastavi Trumpova strategija masovnog ulaganja u vojni R&D - ubrzo ce i nazivno tech-kompanije postati znacajno ovisne o vojnom budgetu, jer pored navedenih firmi, za ugovor su se borili i Google i Oracle. Iako je ugovor prvotno dodjeljen Amazonu, Trumpovom naredbom je dodjela vracena na razmatranje i potom je dodjeljen Microsoftu.

 

(Obama je ratni zlocinac, Bush je demon iz pakla, Hilary je katastrofalna - Obamin su-ratni zlocinac, Biden je umivena verzija svih navedenih, ali realnost je da je i Trump blizi Bushu.

 

Trump, nakon sto je potvrdjena Amy Conney Barett, da izbori nisu za 4 dana - imao bi najjacu politicku moc jos od Bush i Reagana, jer su 3 odvjetnika koja su lobirala i radila za Busha kada je sudskom odlukom osvojio izbore u Floridi 2000., danas Vrhovni suci USA - dvoje je postavio sam Trump.

 

Bi li bilo rata na Bliskom Istoku da nije bilo Busha? I da i ne, jer nije Bush samostalno kriv, ali znacajno je napomenuti i da je lobisticka grupa koja je fabricirala lazne dokaze WMDa kojima je opravdan rat - osnovana jos 1980-ih za vrijeme Reaganove kampanje, da je ista grupa lobirala i H.W. Busha za Prvi Zaljevski rat i da su dvojica iz grupe - Stone i Manafort - bili na celu Trumpove kampanje 2016. Stone je bio na celu protesta koji je pokusao sprijeciti prebrojavanje glasova na Floridi 2000. a upravo je odluka da se ne probrojavaju glasovi donijela i pobijedu Bushu. Bushev brat je tada bio guverner Floride.

 

Za libertarijance i liberale - znakovito je koliko se ignorira ocita politicko vojna sprega 10-ak ljudi u vlasti i vojno-industrijskog kompleksa.)

 

E i da - pregovori Izraela i UAE, koje je amenovao Trump, daleko su od idealnih, jer se unazadila palestinska pozicija.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:47 (wyks).
5 godina
neaktivan
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Trump je zbog vlastite gluposti amerikancima prodavao maglu koja ga je na kraju dovela i do predsjednickog mandata. Trump je patriot, to mu nitko ne moze osporiti, ali je preglup da shvaca da MAGA ne dolazi iznutra vec izvana. Glavna snaga americke industrije nije u tome sto oni mogu raditi marginalno bolje proizvode nego zapadna europa ili istocna azija vec u cinjenici da nitko nigdje ne smije blokirati prodaju americkih kompanija na domacem trzistu ili preuzimanje domacih kompanija i iskoristavanje nacionalnih resursa od istih. Za to su zasluzne sve one bilo politicke bilo trzisne institucije koje su zadnjih 70 godina amerikanci stvarali i podrzavali, a sada Trump ne moze docekati da izađe iz njih.

 

NATOv cilj nije sigurnost europe. Da je to cilj, od pada sovjetskog saveza radilo bi se na prijateljskim odnosima sa Rusijom. NATOv cilj je prodaja americkog oruzja i drzanje europe pod kontrolom. Cilj IMF-a i svjetske banke je da davanjem zajmova zemljama treceg svijeta zapadne kompanije dodju do prirodnih resursa tih zemalja kroz kupnju poduzeca koja raspolazu tim resursima, a morala su biti na silu privatizirana. Cilj WTO-a je da ni jedna zemlja sudionik ne moze stititi svoju cesto i stratesku domacu proizvodnju vec se mora otvoriti zapadu gdje tehnoloski naprednije zemlje zapadnog svijeta mogu doci i demolirati ili preuzeti domacu proizvodnju. Cilj UN-a je da nije donesena ni jedna odluka izmedu dvije ili vise stranih zemalja, a da ista ne prodje kroz americke usi.

 

Na papiru Trump je imao dobru namjeru ali ultimativno ne shvaca da se ona proizvodnja koja je otisla u Kinu nikada nece vratiti. Amerikanci nece nikada sivati odjecu, ljepiti patike, raditi jeftine plasticne igracke. A da se to i vrati amerikanac nece nikada moci napraviti jeftiniji proizvod nego JI azija ili u buducnosti afrika. Rekao bi da je trump posadio sjeme pada americke dominacije svijete, ali to sjeme raste vec par desetljeca. Kako raste Kina i cijela JI azija, kako pada postotak americkog dijela u ukupnom broju svjetskog BDP-a tako ce im biti i teze drzati cijeli svijet pod kontrolom.

 

Biden tu sad moze pokusati vratiti stvari na "staro" ili nastaviti MAGA politiku gdje ce pokusati osigurati amerikancima sto veci dio kolaca na ustrb saveznika i dosadasnje svjetske politike. U svakom slucaju nece donositi neke drasticne promjene.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 Natezes mak na konac.

 

Koliko novih sukoba je otvorio Trump?

 

U novijoj americkoj povijesti, jedini koji nije imao svoj rat je bio Jimmy Carter i trenutno Trump

 

Ako Trump uspije zavrsiti mandat bez otvorenja novog sukoba, a sad je vec ocito da je (pod uslovom da ne pobijedi na ovim izborima), to je skoro nepojmljivo za debellu vecinu americkih predsjednika.

 

 

Jos jednom, odvojite njegovu iritantnu pojavu od njegovih djela. U svjetsko politickim okvirima, bolji americki predsjednik se nije mogao pojaviti.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:56 (syncmaster245b).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 Natezes mak na konac.

 

Koliko novih sukoba je otvorio Trump?

 

U novijoj americkoj povijesti, jedini koji nije imao svoj rat je bio Jimmy Carter i trenutno Trump

 

Ako Trump uspije zavrsiti mandat bez otvorenja novog sukoba, a sad je vec ocito da je (pod uslovom da ne pobijedi na ovim izborima), to je skoro nepojmljivo za debellu vecinu americkih predsjednika.

 

 

Jos jednom, odvojite njegovu iritantnu pojavu od njegovih djela. U svjetsko politickim okvirima, bolji americki predsjednik se nije mogao pojaviti.

Ja sam tvoj prethodni komentar imao u vidu prilikom svog komentara. Trump ne ratuje jer ne shvaca da MAGA u biti znaci ratovanje. Nema "MAGA" ako cijeli svijet radi kontra tebe. Jos vazija je cinjenica da je Trump zamijenio ratovanje sankcijama. Doslovno se prijeti svakome pa i saveznicima sa sankcijama. Sankcije oko Nord Stream-a 2, sankcije Iranu gdje je Europa bilo posebice pogodjena. Sankcije na Huawei 5G i mobitele iako nisu do sada dali ni jedan dokaz o zlouporabi. Trgovinski rat sa europom, kinom, meksikom i kanadom, americkim najblizim i najvecim trgovinskim partnerima. Situacija izmedu izraela, palestine i irana je debelo losa. Hong Kong mirisi na color revoluciju, Bolivija je "text book" americkog rusenja demokratski izabrane vlade.

 

Ako samo na sukobe gledas kao mjerilo uspjeha onda je definitivno bolji od recimo Obame. Naravno, moramo ignorirati ubojstvo Soleimania i blizinu rata sa Iranom. Trump je uzeo kratkotrajni MAGA ucinak, posebice konstantni rast Wall Street-a kao mjerila uspjeha istovremeno sijuci sjeme dugorocnog americkog neuspjeha.

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Alpa Chino kaže...

Jos vazija je cinjenica da je Trump zamijenio ratovanje sankcijama.

 

A to je kao to losa stvar?

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
kingofthenight kaže...
Lik koji citav dan provede po bug forumu kaze liku koji je milijarder, hodao sa najboljim zenama svijeta, sam protiv svih postao presjednik USA iz prvog pokusaja da je idiot.

Pokri se necim po glavi i suti.

Tipican leftard...

 Pa nije rekao da je neuspješan, nego samo da je idiot što i je. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice