Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.210
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže...
To to - seri po covjeku i sheraj memeove o njemu - koji ti vise nece odgovoriti ili uskoro nece moci odgovoriti. Pokazi kolika velika jaja imas. :-)

 

Da je forum izgubio standard koji je nekoc drzao, Blc je pogodio u sridu s tim.

 A i ja bi bio ljut da mi je ošo čovo od kojeg sam prepisivao zadaću.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
9 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ivan dragi kaže...

Tema i slične teme se odavna ne vrte oko činjenica i brojeva već o patologiji karaktera.

 

Nije problem kad je netko u krivu, pogreši čovek, ali kad je netko toliko u krivu da se stavom nalazi suprotno od ispravnoga i točnoga, to je najgori mogući oblik pogreške. Zamislimo da neki igrač vlastitoj momčadi zabije 5 golova na istoj utakmici. Tu se više ne radi o pogrešci.

 

A dio tribina će mu pljeskati..

 

 Mogao si onda, kada je aktivno pisao svoje argumentu i baj d vej potkrijepio ih linkovima studija etc, mogao si mu tada, uz svoje argumente reci zasto je u krivu. Ovako kada sada izlazis iz sjene, kada je rekao da vise nece pisati, ne ispadas faca nego obicna.... (da ne budem prost) kukavica.

 

wyks kaže...
kameni_zg kaže...
To to - seri po covjeku i sheraj memeove o njemu - koji ti vise nece odgovoriti ili uskoro nece moci odgovoriti. Pokazi kolika velika jaja imas. :-)

 

Da je forum izgubio standard koji je nekoc drzao, Blc je pogodio u sridu s tim.

 A i ja bi bio ljut da mi je ošo čovo od kojeg sam prepisivao zadaću.

 

Pokazi mi gdje sam sta prepisao od njega i ostani dosljedan iza svojih rijeci? Covijek pise, na brem jedno 50 levela visoljoj razini od mene, neke postove ni ne shvatim i ja da prepisujem nesto od njega? Mozda zato jer sam u jednom svoj primjeru spomenuo Lauca za kojeg sam ODMAH spomenuo da nemam dovoljno infromacija o njemu da demantiram ista lose receno o njemu? Jel to tvoj problem? Kada su se on i Visak raspravljali u prosloj temi o nekim stvarima, nisam bio picka i napisao sam kada se slazem s Viskom i vise puta sam to napravio ne samo za njega nego i druge. Nije mi ispod casti.

Ti si takodjer sada izasao iz sjene.. nisam ljut jer je oso, vec branim covjeka po kojem ce se sada srati iducih par postova a mozda i par stranica, a kojeg nema. Jebiga, kada vidim kukavicluk onda reagiram. A sada imamo upravo kukavicluk on display, a ti si takodjer sada izasao iz sjene i konstantno trollas. Iako u pravilima foruma pise da se nesmije pisati velikim slovima, tebi je to dozvoljeno - a i zna se zasto (vidim da su ti sada obrisali taj post haha al sankcije nema a nisi to napravio jednom). Jadno.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 15:37 (kameni_zg).
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže...

Ti si takodjer sada izasao iz sjene..

 Zato što nisam psihopat/sociopat, pa nisam kreten koji se nestručan drzne raspravljati i stvarati temu koja ne smije biti tema već samo naslov:

 

Spasili smo 62 života.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...

 Zato što nisam psihopat/sociopat, pa nisam kreten koji se nestručan drzne raspravljati i stvarati temu koja ne smije biti tema već samo naslov:

 

Spasili smo 62 života.

 Sizifov posao, oni s agendom će ako treba raspravljati o kao što si vrlo ispravno rekao, "a šta je sa onih 8 od 70".

 

Uz to da ljude vole ovdje prikazivati kao postotke, a ne živote. "Pa samo 1-2% ljudi umre!". Nas 99% ostalih zahtjevamo nastavak života kao i prije. I ostale psihopatske konstrukcije.

 

Pošto nisam politički korektan, ja i dalje smatram sve antivaksere (tu ne spadaju ljudi koji se ne žele cijepiti zbog straha ili neznanja) kompletnim idiotima koje treba penrekom po glavi stanovnika. Istog sam mišljenja o onim prikrivenim antivakserima koji dođu u "rukavicama raspravljati" i jako se brinu, i sve propitkuju i slično. Upravo se jedan takav uvrijedio i odjebao s foruma. Jer nismo sagledali problem "s obje strane".

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
ivan dragi kaže...
Zamislimo da neki igrač vlastitoj momčadi zabije 5 golova na istoj utakmici. Tu se više ne radi o pogrešci.

 Ma jebo to kad je Macbook u pitanju, budi u krivu koliko te volja.

 Zato sam napisao patologija. Neću nekoga tko je uvjeren da šaomi goni crajsis na 900 fpsa "dijagnosticirati". Suprotno od ispravnog je baš to - patologija karaktera. U prvoj temi o cijepljenju sam mu - im rekao da im je stav kriminalan jer se radi ili o psihopatima koji doživljavaju orgazam zbog tuđe muke, o glupanima, ili o strašibabama koji zbog toga što u šumi ima vukova - nikad ne idu u šumu. Posljednje dvije opcije je moguće tolerirati jer nije grijeh biti neupućen ili glup, ili prestrašen. Ali širiti, inteligentno i s namjerom nešto što nije pogreška već je suprotno od fakta - to je za psihijatriju. Da si Einstein, boli me dupe.

 

Slažem se, ugl..

kameni_zg kaže...
ivan dragi kaže...

Tema i slične teme se odavna ne vrte oko činjenica i brojeva već o patologiji karaktera.

 

Nije problem kad je netko u krivu, pogreši čovek, ali kad je netko toliko u krivu da se stavom nalazi suprotno od ispravnoga i točnoga, to je najgori mogući oblik pogreške. Zamislimo da neki igrač vlastitoj momčadi zabije 5 golova na istoj utakmici. Tu se više ne radi o pogrešci.

 

A dio tribina će mu pljeskati..

 

 Mogao si onda, kada je aktivno pisao svoje argumentu i baj d vej potkrijepio ih linkovima studija etc, mogao si mu tada, uz svoje argumente reci zasto je u krivu. Ovako kada sada izlazis iz sjene, kada je rekao da vise nece pisati, ne ispadas faca nego obicna.... (da ne budem prost) kukavica.

 Čovjeku sam 5 puta aktivno i 7 puta pasivno pokušao dati do znanja (u temi hoćete li se cijepiti...) da ima problem u glavi. Da se razumijemo, na prve njegove postove u temi bio sam iznenađen. Ali nije malo dijete i jednom treba reći dosta. Jednom, nakon 2 godine pandemije, milijardu studija i 5 milijuna mrtvih u svijetu.

 

Što se tiče tvojih komentara na moje pisanje. Nisam ni ja na forumu od jučer. Ja se ne skrivam iza "random generated" nadimka. Postoji razlog zašto ni jednu temu nisam pokrenuo u 11 godina i zašto nikad ni jedan karton nisam dobio. Postoje teme i razgovori gdje se nešto argumentira linkovima i studijama, a postoji i podjebavanje nekolicine kojima je dosadno pa traže publiku za svoje pizdarije. Jesi mutav (ne ti osobno, načelno govorim) pa ti treba studija u kojoj ću ti dokazati da jedan metar ima sto centimetara ili da su jedan i jedan - dva. I to deset puta?

 

Rijetki su koji imaju sreće, a i rijetko ćeš u životu imati priliku (...) naučiti nešto od pametnijih. Mene steraj u kurac, ne uzimam afektivne komentare k srcu, jer nitko nije najpametniji pa nisam ni ja, ali mani se tuđih budalaština taman da su od rođenog brata. Pročitaj još jednom ove bolje ocijenjene komentare u zadnjih par stranica.

 

Rekao si prije da imaš strah, to je ok, cijenim iskren razgovor i imaš sve moje simpatije da dalje nastaviš komentirati iskreno, al nemoj drvit po tuđim glupostima.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Dobro je vas sve Maštruko opisao. Jedini cilj vam je nametanje pravila drugima. Živite za to. 

 

Kuka kako je kod nas postotak procjepljenosti nizak, a eto negdje drugdje, recimo Danskoj, visok. BTW, na NZ i ovih danskih 75% smatraju niskim i nedovoljnim za otvaranje. Ti luđaci traže 90%. Mislim da je kod nas sad oko 52% što je po meni zapravo iznenađujuće puno, i malo po malo raste, iako mi je savršeno svejedno koliko je. I postotak sigurno nije tako visok zahvaljujući ovim davežima, koji su kao komunikatori i influenseri dno dna.
E sad, zamislimo da se nekim čudom odjednom hrpe Hrvata odluče cijepiti i da preteknemo Dansku, da za tjedan dana budemo na 90%+ cijepljenih.
Tu situaciju nije teško zamisliti jer recimo u Jugi bi tako i bilo 😃 Ako se ljudi cijepe svojom voljom, nemam ništa protiv.
Mislite li da bi to te luđake učinilo sretnima? Mislite da bi nas pustili na miru? Naravno da ne. Opet bi našli nešto da vas jebu - tad bi nam trebala treća doza, nastavak nošenja maski, neka šesta obaveza ili zahtjev. "Kad ste se tako cijepili protiv covida možete i protiv gripe." "Idemo sad svi, makar cijepljeni, stajat doma da istrijebimo virus do kraja". Ili nešto pedeseto.
Da dohvatimo danskih 75% onda bi i to bilo malo (kao što je malo na NZ). Cilj se uvijek pomiče sve dalje, ali je suština da vi trebate nešto uraditi po njihovom da bi oni bili zadovoljni. Tim ljudima je fokus sreće u tome da nešto nametnu vama. Opet bi ovakvi pajaci kukali kako su neka njihova Sutjeska ili Staljingrad pred padom jer VI niste napravili nešto što vam oni kažu da napravite. I tako stalno.

 

Točan opis većine vaksera na ovom forumu.
Jesi se cijepio prvi put? Jesi.
Jesi se cijepio drugi put? Jesi.
Jel su i dalje maske obavezne? Jesu. 
Jel i dalje možeš pobrat COVID? Možeš.
Jel ga i dalje možeš širiti u slučaju da si pobrao COVID? Možeš. 
Jel te sad već traže treću i četvrtu dozu? Traže. 
Jesi li onda jednako opasan po društvo kao i necijepljeni? Jesi. Dapače, više si opasan jer se ti sad smatraš narodnim herojom kad si primio shot. 
Ako si već primio jedan, dva shota božanstvene vakcine, šta tebe onda briga ako netko nije primio ni jedan? Tebi osobno nikakva šteta ako on antivakser crkne, jer si ti vakser ionako siguran. Ili možda ipak nisi?
A ništ, onda primi još par doza vakcine pa ćeš možda biti siguran. Ili nećeš?
Podsjeća me ovo lagano na radnju serije Last Ship. Samo su tam "vakseri" ipak rješavali daleko smrtonosniji virus od COVIDa, a kasnije se pojavili prirodno imuni "antivakseri" negativci.
Dok u stvarnosti imamo vaksere koji vakcinom ne rješavaju ništa a sve koji se ne slažu s njima(bili to obični preboljeli, skeptici i prestrašeni ili pak budale teoretičari) bi trpali u logore. A takvim ponašanjem postaju gori i opasniji po društvo od budala 5G teoretičara i sličnih jer su daleko glasniji, daje im se preveliki medijski prostor bez ikakve moderature iako iskazuju želju za provođenjem sličnih ideologija(samo drugim filterom) koje su dovele do desetaka miljuna izgubljenih života. 
Sad očekujem bananu jer sam se usudio dirnuti u cjepivo i vakserske stavove.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 17:49 (mystik).
Moj PC  
6 7 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Idol ti se cijepio, samo da znaš.

This space for rent!
14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Čuj to, idol. Samo zato jer se slažem s njim u nekim stavovima ne znači da mi je idol. Ali čak i da je tome tako, sigurno je bolji izbor od članova stožera(Capka, Aljemke i ekipe).

Nigdje nisam uopće osporio da je cepan vakcinom, pa i sam to kaže. Poanta je ono što piše poslije.

 

Ukratko, ja želim da meni bude dobro i to me čini sretnim, a oni žele da drkaju vas da radite kako oni žele, da bi bili sretni. Ja sam se cijepio radi svojih razloga, on želi da se cijepite radi njegovih. Ne mogu zamisliti ništa što me se manje tiče, što me manje zanima, i o čemu manje ovisi moja sreća od podatka da li ste vi ili itko drugi cijepljen ili ne. Ni pol sekunde života nisam proveo razmišljajući je li netko drugi cijepljen. 

 

Vidiš, to je glavna razlika. Cepan je vakcinom radi sebe i svog dobra. Nije cepan radi tebe, mene, Franca ili Vlahe. Isto tako ne očekuje da se ja cepam za njega i to ne pokušava prisilno nametnuti.

 

Problem je što se takve stavove ne može čuti gotovo nigdje u medijima. A kad netko slučajno iznese takav stav i to slučajno dođe do šire javnosti, onda se pokušava na ovaj ili onaj način dokazati da osoba koja iznosi takav stav nema kredibilitet, nije relevantna, klaun je i slične opise. 

Svi imaju kredibilitet i relevantni su kad zagovaraju cepanje vakcinom i uvođenje prisila i zabrana. Čim se ne drže toga, odmah nisu podobni. 

Da to pričaš osobi koja nije upoznata sa totalitarnim režimima i periodom demokracije vjerojatno bi zaključio da trenutno ne vlada period demokracije nego jedan od žestoko kritiziranih totalirnih režima u pitanju. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Cool story bro, thx 4 sharing.

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...

Idol ti se cijepio, samo da znaš.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...

Što ćete vi originalni mislioci koji bolje znate od struke, za 10, 20, 30 godina, kada sve ovo prođe, govoriti svojoj djeci ili unucima o sebi? Hoćete li se hvaliti kako ste stavljali iscerene smajlije pod vijesti o mrtvima na respiratorima, pod vijesti o ljudima koji se godinu dana oporavljaju od korone, pod vijest o trudnici na respiratoru koju porađaju u splitskoj bolnici da barem spase bebu jer za nju ne znaju hoće li preživjeti?
Hoćete li se hvaliti da ste se zalagali "za pravo izbora" - preboliti ili se cijepiti, dok je smrtnost od kovida u Hrvatskoj 2%, a od vakcine nemjerljiva - na 3,6 milijuna doza niti jedan potvrđen slučaj smrti?
Hoćete li se hvaliti kako ste visili na Internetu, po društvenim mrežama i forumima, izmišljali podatke o cjepivu, koroni, mrtvima i nemrtvima, filozofirali o tome kako maske ili cjepiva ne štite i nosili ih obavezno ispod nosa ili ih uopće niste nosili, ko vam šta može?
Hoćete li se hvaliti kako ste se u najvećoj pandemiji u stoljeću (koja je kod nas, usput, uzela više života nego rat među vojnicima, a dok završi sigurno će uzeti više života nego rat među i vojskom i civilima) prema svojim mrtvim sugrađanima i zemljacima ponašali kao prema brojkicama u Excelu i objašnjavali da je to ništa kad se usporedi s nečim desetim, recimo koliko ljudi umre od srca ili od raka? Statistički nebitno.
Hoćete li se hvaliti kako ste ispravljali liječnike - epidemiologe, virologe, pulmologe i birali koga će s margine odabrati za svog mesiju, umjesto struke?
Hoćete li se pohvaliti da ste zaslužni što je sve trajalo godinama i tražiti da i vama i vašem aktivizmu pripiše dio mrtvih?
Hoće li se smatrati ljudima?

Inače Drago, rekao bih da si jedan od inteligentijih ovdje, ali tvoj stav je, poput stava većine, antropocentričan. Kao takav ne ostavlja mogućnost da ono što se čini kratkoročno bolje neće imati suprotan efekt na dugoročne staze i za samu ljudsku populaciju.

Periodički dođe vrijeme kada originalni mislioci znaju bolje od struke. Nalazimo se u vremenima ubrzane evolucije kad znanstvenici postaju sve više i više iznenađeni jer se lokalni svemir ne ponaša po onim dogmama koje je, ironično, utemeljio nekakav originalni mislioc.

Mislim da svatko zna da mjere imaju više veze sa interesima autoriteta i farmaceutskih kompanija nego sa ičim drugim, samo što mnogi žmire na to jer vjeruju da je sve to dobro i za njih.

Nemoj biti tako siguran tko će što govoriti kome nakon 10, 20 ili 30 godina. Stvari se mogu brzo promijeniti pa tako i tvoje mišljenje, vjerovao to ili ne - barem ako nisi zadrti vjernik.

Ja ne bih isključio mogućnost da ćeš i znanstveni konzensus oko cijepljenja uskoro moći objesiti mačku o rep.

 

Ja se ne smatram anti-vaxerom (osim kada to podrazumijeva isključivo osobu koja se ne želi cijepiti - ništa drugo) i zapravo nemam problem da me netko proglasi divljim ili ne-čovjekom jer se ne želim cijepiti ili izolirati, pogotovo ako je ljudski forsirati druge na cijepljenje i izolaciju ili bilo što. Ali zašto mislite da ja ne smijem imati pravo na svoje mišljenje i svoj izbor? Ako se bojiš virusa izoliraj se, ako misliš da treba sve ljude spasiti spašavaj ih, ali nisu necijepljeni, ili samo necijepljeni, odgovorni za širenje virusa (antropocentričnima je uvijek netko drugi kriv), dapače, da nije bilo lockdown-a možda ne bi ni bilo opasnijih varijanti (to nije antivakserska propaganda, nego znanstvena činjenica).

 

Virus nije tu zbog necijepljenih (pogotovo ne onih koji nisu antropocentrični) nego zbog invazije i destrukcije prirodnih staništa, i ja bih rješavao upravo to - uzrok problema, a ne sanirati posljedice i ublažavati simptome a usput kriviti divlje životinje (pa i one ljudske koji se ne žele cijepiti) za problem.

 

Ako ste toliki ljubitelji čovječanstva, šta ste napravili da se problem ne ponovi??

Ništa. Poslije ovoga doći će drugi virus i opet će netko drugi biti kriv, a kad više ne budete mogli preživjeti bez farmaceutskih koktela, šta ćete onda? Iz mržnje pobiti sve žibotinje, uključujući i ljudske necjepiše?

 

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 19:35 (PaleRider).
12 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Danas sam na kavi sa sa stola pored mog čuo neke zanimljive teorije.

 

1. Pfizer je šarlatanska firma koja plaća ogromne kazne zbog "genocida" koji je izazvan njihovim proizvodima.

2. Pfizer je potplatio sve vlade i znanstvenike kako bi promovirali cjepivo i dizali paniku oko bolesti lakše od gripe.

3. COVID-19 je umjetno stvoren i pušten kako bi "oni" zaustavili rast populacije.

 

Neću sad ulaziti u osnovanost ovih teorija nego ću samo istaknuti da je sve to izrekao jedan te isti čovjek (vozač kamiona koji je i prije COVID-a imao teorije o svemu).

Pa koliki idiot moraš biti da ne vidiš kako svaka ova tvrdnja pobija druge dvije? Zašto plaćaju ogromne kazne ako na platnoj listi imaju sve znanstvenike i političare? Zašto su u namjeri da reduciraju broj stanovnika proizveli virus lakši od gripe? Kome je u cilju smanjenje broja stanovnika kad "oni" upravo od masovnosti i žive?

 

Imam čelične živce a malo mi je falilo da ga zviznem šakom u nos. Jebeni polupismeni kreten koji neće ni shvatiti da je sukrivac kad neko od ekipe za tim stolom umre od korone.

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
PaleRider kaže...

Inače Drago, rekao bih da si jedan od inteligentijih ovdje, ali tvoj stav je, poput stava većine, antropocentričan. Kao takav ne ostavlja mogućnost da ono što se čini kratkoročno bolje neće imati suprotan efekt na dugoročne staze i za samu ljudsku populaciju.

Periodički dođe vrijeme kada originalni mislioci znaju bolje od struke. Nalazimo se u vremenima ubrzane evolucije kad znanstvenici postaju sve više i više iznenađeni jer se lokalni svemir ne ponaša po onim dogmama koje je, ironično, utemeljio nekakav originalni mislioc.

Mislim da svatko zna da mjere imaju više veze sa interesima autoriteta i farmaceutskih kompanija nego sa ičim drugim, samo što mnogi žmire na to jer vjeruju da je sve to dobro i za njih.

Nemoj biti tako siguran tko će što govoriti kome nakon 10, 20 ili 30 godina. Stvari se mogu brzo promijeniti pa tako i tvoje mišljenje, vjerovao to ili ne - barem ako nisi zadrti vjernik.

Ja ne bih isključio mogućnost da ćeš i znanstveni konzensus oko cijepljenja uskoro moći objesiti mačku o rep.

 

Ja se ne smatram anti-vaxerom (osim kada to podrazumijeva isključivo osobu koja se ne želi cijepiti - ništa drugo) i zapravo nemam problem da me netko proglasi divljim ili ne-čovjekom jer se ne želim cijepiti ili izolirati, pogotovo ako je ljudski forsirati druge na cijepljenje i izolaciju ili bilo što. Ali zašto mislite da ja ne smijem imati pravo na svoje mišljenje i svoj izbor? Ako se bojiš virusa izoliraj se, ako misliš da treba sve ljude spasiti spašavaj ih, ali nisu necijepljeni, ili samo necijepljeni, odgovorni za širenje virusa (antropocentričnima je uvijek netko drugi kriv), dapače, da nije bilo lockdown-a možda ne bi ni bilo opasnijih varijanti (to nije antivakserska propaganda, nego znanstvena činjenica).

 

Virus nije tu zbog necijepljenih (pogotovo ne onih koji nisu antropocentrični) nego zbog invazije i destrukcije prirodnih staništa, i ja bih rješavao upravo to - uzrok problema, a ne sanirati posljedice i ublažavati simptome a usput kriviti divlje životinje (pa i one ljudske koji se ne žele cijepiti) za problem.

 

Ako ste toliki ljubitelji čovječanstva, šta ste napravili da se problem ne ponovi??

Ništa. Poslije ovoga doći će drugi virus i opet će netko drugi biti kriv, a kad više ne budete mogli preživjeti bez farmaceutskih koktela, šta ćete onda? Iz mržnje pobiti sve žibotinje, uključujući i ljudske necjepiše?

 

 A jel znaš koje će dugoročne posljedice biti od Coca Cole Light ili zračenja mobitela? Zanimljivo je kako ljude zaboli kita za dugoročne posljedice proizvoda industrija koje sa zdravljem nikakve veze nemaju i koji služe za zadovoljavanje trenutnih potreba, dok su s druge strane veoma zabrinuti za dugoročne posljedice proizvoda kojima je jedini cilj zdravlje i koji su proizvedeni od onih koji samo o zdravlju i misle.

Mislioci? Jel od takve vrste koji bi u sred pandemije rješavali problem tako da šišmišima grade gnijezda i češu ih po jajima?

I za tebe ide savjet kad sljedeći put trebaš k doktoru, odi k misliocu.

 

Malo o tvom pravu na mišljenje i izbor. Da nije bilo lockdowna možda ne bi ni bilo opasnijih varijanti? I to nazivaš činjenicom? Znanstvenom činjenicom? Znanstvena činjenica da bi možda "možda" nešto...? Jel ti uopće znaš što znači činjenica?

Upravo takvi ko ti koji "možda" smatraju za činjenicu i još im je omogućeno pisanje glavni su krivci za ovo što se događa. Kad su krenule velike boginje narod je bio glup i neuk i bili su svjesni da su glupi i neuki pa su poslušali one koji nisu glupi i neuki i svi su se cijepili. Rezultat? Epidemija je završila a oni su još uvijek živi iako su se cijepili produktom koji je znanost razvila prije 60 godina. Jel znaš ti što znači tih 60 godina u znanosti?

Imam li ja pravo na izbor hoću li nekoga ubiti? Zašto se na pravo mišljenja i izbora uvijek pozivaju oni koji ne razumiju okvire toga prava?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 20:31 (BlueMax).
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
PaleRider kaže...
Drago kaže...

Što ćete vi originalni mislioci koji bolje znate od struke, za 10, 20, 30 godina, kada sve ovo prođe, govoriti svojoj djeci ili unucima o sebi? Hoćete li se hvaliti kako ste stavljali iscerene smajlije pod vijesti o mrtvima na respiratorima, pod vijesti o ljudima koji se godinu dana oporavljaju od korone, pod vijest o trudnici na respiratoru koju porađaju u splitskoj bolnici da barem spase bebu jer za nju ne znaju hoće li preživjeti?
Hoćete li se hvaliti da ste se zalagali "za pravo izbora" - preboliti ili se cijepiti, dok je smrtnost od kovida u Hrvatskoj 2%, a od vakcine nemjerljiva - na 3,6 milijuna doza niti jedan potvrđen slučaj smrti?
Hoćete li se hvaliti kako ste visili na Internetu, po društvenim mrežama i forumima, izmišljali podatke o cjepivu, koroni, mrtvima i nemrtvima, filozofirali o tome kako maske ili cjepiva ne štite i nosili ih obavezno ispod nosa ili ih uopće niste nosili, ko vam šta može?
Hoćete li se hvaliti kako ste se u najvećoj pandemiji u stoljeću (koja je kod nas, usput, uzela više života nego rat među vojnicima, a dok završi sigurno će uzeti više života nego rat među i vojskom i civilima) prema svojim mrtvim sugrađanima i zemljacima ponašali kao prema brojkicama u Excelu i objašnjavali da je to ništa kad se usporedi s nečim desetim, recimo koliko ljudi umre od srca ili od raka? Statistički nebitno.
Hoćete li se hvaliti kako ste ispravljali liječnike - epidemiologe, virologe, pulmologe i birali koga će s margine odabrati za svog mesiju, umjesto struke?
Hoćete li se pohvaliti da ste zaslužni što je sve trajalo godinama i tražiti da i vama i vašem aktivizmu pripiše dio mrtvih?
Hoće li se smatrati ljudima?

Inače Drago, rekao bih da si jedan od inteligentijih ovdje, ali tvoj stav je, poput stava većine, antropocentričan. Kao takav ne ostavlja mogućnost da ono što se čini kratkoročno bolje neće imati suprotan efekt na dugoročne staze i za samu ljudsku populaciju.

Periodički dođe vrijeme kada originalni mislioci znaju bolje od struke. Nalazimo se u vremenima ubrzane evolucije kad znanstvenici postaju sve više i više iznenađeni jer se lokalni svemir ne ponaša po onim dogmama koje je, ironično, utemeljio nekakav originalni mislioc.

 

 .........

 

 

Virus nije tu zbog necijepljenih (pogotovo ne onih koji nisu antropocentrični) nego zbog invazije i destrukcije prirodnih staništa, i ja bih rješavao upravo to - uzrok problema, a ne sanirati posljedice i ublažavati simptome a usput kriviti divlje životinje (pa i one ljudske koji se ne žele cijepiti) za problem.

 

Ako ste toliki ljubitelji čovječanstva, šta ste napravili da se problem ne ponovi??

Ništa. Poslije ovoga doći će drugi virus i opet će netko drugi biti kriv, a kad više ne budete mogli preživjeti bez farmaceutskih koktela, šta ćete onda? Iz mržnje pobiti sve žibotinje, uključujući i ljudske necjepiše?

 

 https://www.index.hr/vijesti/clanak/zbog-brutalnog-napada-na-hitnoj-na-rebru-uhicena-tri-mladica-za-dvojicom-se-traga/2313673.aspx

 

Šta misliš, tko je inteligentniji, ovi geniji iz linka gore ili M.tuberculosis ? 

Jel bi dao M.tuberculosis da ti slaže pločice u kupaoni ili da te vozi taksijem? 

Ipak, odlučili smo im ograničiti "slobodu" da se međusobno mlate igdje, a ponaosob unutar kruga bolnice.

A kad spriječimo akutno s*anje, e onda bi bilo pametno zapitati se otkuda nekome takav kratki spoj u glavi, tolika asocijalnost da napravi ono što su ovi dečki napravili. Ili bi ti obratno? Da pustimo da razvale sve što stignu, tobože "ne diraju nikoga tko im ne stane na put, znaju oni po koga su došli", organiziramo filozofske debate, napišemo 20 doktorata na temu...

Ti si onu "Selo gori, a baba se češlja" stvarno dignuo na novu razinu

16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
MrBlc kaže...

Mislio sam se odjaviti i ne prijavljivati više, ali onoj nekolicini korektnih forumaša ne želim uskratiti informaciju o daljenjem razvoju situacije (a i da ne budem takav šu*ak da slučajno stvorim privid da si pogazio svoju riječ).

 

Naime, službeno sam zatražio brisanje korisničkog računa i pozvao se na zakon o zaštiti osobnih podataka, tako da će moj korisnički račun biti ugašen u zakonskom roku od 15 dana.

 

Da još dodam: Što se tiče prijašnjih postova, maksimalno sam pazio da jasno naznačim što je moje mišljenje, što je hipotetska mogućnost, a što su podaci i odakle su. To što se svjetonazorski ne slažeš s mojim zaključcima, ne znači da me imaš pravo proglašavati antivakserom. Dodatno, ako itko išta dekontekstualizira, to si upravo ti jer si na osnovanu kritku tvoje teze koja nije znanstveno osnovana pokušao prebaciti fokus na moje prijašnje postove i pokušao me proglasiti antivakserom. To je čisti ad hominem - raspravom o meni pokušavaš izbjeći argumentaciju tvrdnje koju si iznio.

 

A sad adio i log off.

 Steta, znao sam te kao kvalitetnog forumasa, jos dok sam bio aktivniji na forumu.

"Malo" si zabrijao oko ovoga, iz nekog razloga si se previse emocionalno investirao u temu, sto ti je zamutilo um.

 

Nekoliko stranica prije, jedan forumas je kontrirao Dragi jer mu nesto nije bilo jasno.

Drago mu je pokazao podatke i argumente, forumas ih je prihvatio i priznao mu da je u pravu.

To se postuje, treba znat kada stat na loptu.

Tebe smatram iznimno inteligentnom osobom ali ti si negdje putem zaboravio kako stati na loptu.

Zabrijao si, otisao predaleko i vise nisi mogao nazad.

Steta. Mislio sam da si jaci.

 

Bezveze da je forum izgubio dobrog forumasa zbog toga, ali tako je kako je.

- Psiho246
13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

...

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

aha to ti je najveće postignuće u životu?

 

e mileni, pogledaj si lijevu nadlakticu i onda zašamaraj starce što su te cijepili kao dojenče...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Ali nemam ja problema s time da se netko ne želi cijepiti dok zakon to ne traži. Već sam to napisao. Ja bih volio da kao u Portugalu imamo obavezno cijepljenje, ali ako i dok toga nema, ne mislim nikoga nagovarati. Apsolutno me nije briga za vas šta imate potrebu reći da se niste cijepili. Niti je to tema ove rasprave, niti vas mislim nagovarati niti me zanimate za raspravu. Nemojte se cijepiti.

Ali ne može se lagati i izmišljati vlastite brojke, izračune, formule i pretvarati se da anonimac s foruma zna više od kompletne struke i još se svađati s onima koji vjeruju struci, a ne nekom s nikom k3w1 d00d ili nekim sličnim sranjem.

To je moja formalna zamjerka.

Moja suštinska zamjerka je zamjerka na nedostatak morala i obične, normalne ljudskosti.

Sada, kada imamo preko 9.000 službenih smrti od kovida, a vjerojatnije i 11.000 (višak smrtnosti) to prekenjavanje i filozofiranje dok ti sugrađani, zemljaci, ljudi koje ne znaš, ali i koje znaš umiru gušeći se na pretrpanim odjelima mi je odurno. Propagiranje kretenskih teorija Lauc/Bakić, sada kada imamo gotove primjere procijepljenih i neprocijepljenih zemalja, kada priče o "eksperimentalnom" cjepivu i "nepotvrđenim teorijama" nemaju nikakve veze, i dalje srati ta govna dok ljudi umiru, kao da pričaš šta bi se teoretski moglo desiti do kraja romana ili filma, a pravi ljudi umiru - to je bolest.

Trebaš biti bolestan da bi u svoj ovoj tragediji koja se događa oko tebe srao kao da se radi o vježbi iz demografske statistike.

Jeste li normalni vi koji tako pričate? Osjećate li ikakav sram? Hoćete li susjedu ili rodbini kojoj je netko umro od kovida isto tako srati o R0 i vašim ili Bakićevim pametnim izračunima? Razumijete li da ovakav diskurz ima stvarne reperkusije van preseravanja i dokazivanja pameti na forumu? Da vani idu ljudi s transparentima pred Velesajam gdje se ljudi dolaze vakcinirati i pokušavaju ih obeshrabriti i otjerati? Jeste li svjesni da ovo ima utjecaja na stvarne ljude i stvarne živote i smrti?

Boli li vas dupe uopće za stvarne ljude?

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Psiho246 kaže...

Bezveze da je forum izgubio dobrog forumasa zbog toga, ali tako je kako je.

 Nije bezveze i jebe mi se. Nek više nigdje javno ne govori.

 

U svim temama o Kovidu unazad 2 godine javio sam se, kao što je onaj gore "pamet ko u kamenova" junačina reko - da nekome kažem suptilno da je debil.

Jer je to u tom trenutku bilo lakše nego mu reći da je čudovišni psihopat koji se ili naslađuje nečijoj smrti ili kalkulira o nečijoj smrti.

 

Forum služi da se rješi nečiji mrežni problem, da se testira mobitel, da se trabunja je li Dina loš film jer očito ima više od jedne jebene dine trebo se film zvati DINE. I to je to.

 

Sve što spada u kalkuliranje nečije smrti - treba šutiti. Nitko nikog ne sprječava ni da uzme zolju i ubije 100 ljudi, ne postoji ogrlica ili automatsko uže koje te fizički spriječava.

Al zato ne postoji ni ducktejp koji bi nekom zaljepio usta/prste da šuti/tipka o nečijoj smrti.

 

Al se zato šuti.

 

Sva ova rasprava je jedino tu jer se netko tko je pismeniji odlučio "propitkivati jer se tako ume i principira." Jebi se ti i tvoji principi kad si glup ko kurac.

Colin Powel je namjerno lagao pred UNom oko WMDa, pa je Blair hineći "čoeka koji ume da je zabrinut za državnu bezbednost" poslo u rat i poklo milijune nevinih civila.

Svi mi vidimo neke rizike, al rizik je da se nikad ne probudiš iz anestezije. Sajetovat nekome da ne operira kožicu na glaviću ili urasli nokat zbog takovog rizika je sumanuto, jer da tako slušamo rizike, onda nijedan jedini medicinski proces ne bi nikada bio izvršen.

A kamoli da savjetuješ kontra liječenja nečega što ima veliku šansu da ti sjebe život.

 

Da, spektar nagovaranja nije jedino ekstrem - on me puko šakom pa sam ja poslušan. Nije MrBlc nikog puko šakom. Al brate, pored svih pokazatelja da je cjepivo ne samo djelotovrno već i sigurno, tupiti dvije godine o tome, nije isto kao što neki kreten ovdje tupi dvije godine da je Mekbuk svetinja ili Samsung sranje.

 

Ne može se to trpati u sličnost, jedno je subjektivna idolizacija nebitne pizdarije, drugo je mješanje u spašavanje života.

 

Može biti 1000 stručnjaka na forumu, al bome nismo još imali situaciju u kojoj neki od njih ide tjerati pravicu oko nečijeg života/smrti.

Je, bilo je slučajeva di je neki forumaš genije za mreže, enđajne, TDP rajzena, a da je prikriveni nacist, da mrzi gejeve. Koga onda boli kurac kad takva osoba odjebe iz zdrave zajednice?

 

Al se nije desilo da jedna osoba već dvije godine isključivo pogoni neku raspravu, a eto pogledaj poruke u temi Hočete li se cjepiti, pa vidi tko je vodio kolo.

Kao grozno je da sad ja kakti nekog ističem, al jebe mi se, ne postoji ta granica pristojnosti, kad se isti uobrazio nečiji život svoditi na R0, a taj R0 je saznao iz wikipedije.

 

Ja bi da sam Drago zabranio uopće komentirati, ostaviti komentar ispod svake teme - Cjepi se ne budi kreten. I to je to.

 

Eto Lisabonče je poklo celu naciju cepanjem vaksinisanjem!!!!!!

Jeste vi ljudi normalni? 10 milijuna portugalaca je glupo ko kurac, niko od njih ne zna MrBlicov R0!!!!!

 

Nikad me ništa, i nitko me nikad na ovome forumu nije raspizdio ko ovo sad. (Nacisti me raspizde, al danas barem više nemamo 9000mrtvih židova zbog njihove propagande.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
Psiho246 kaže...

Bezveze da je forum izgubio dobrog forumasa zbog toga, ali tako je kako je.

 Nije bezveze i jebe mi se. Nek više nigdje javno ne govori.

 Bio je dobar u drugim temama, zato.
Inace da, slazem se s tobom...

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Psiho246 kaže...
Bio je dobar u drugim temama, zato.

Inace da, slazem se s tobom...

 Ma gle.

 

Bio je jednoć ovdje neki na forumu kojemu su sve poruke bile oko Applea, lik je bio nenadjebivo zabavan, savjetovo kompanije da svi zaposlenicima kupe Mecove da će dugoročno uštedit.

Ko jebe tog lika, šteta što više ne piše. Ima i neki lik koji u svakoj temi o Bitcoinu piše protv države koja printa novac, a jebo ga već mu je 7 akaunt, al jebo ga, vjerojatno je debil nešto i zaradio.

 

Al kvaka je da je i njemu dopizdilo, pa je prestao, a vjerojatno doma postavi Jobsovu sliku na onaj otvor za kabele na stalku iMaca, pa onanira.

 

Al kad pogledaš profil lika koji ima 700 poruka u zadnjih 6 mjeseci***, a pola ih je u onoj temi o Covidu - a da ta poruka nije ista poruka "Cjepite se, sigurno je i spašavate živote" - onda se zapitaš jedino koja je dijagnoza.

 

***(ja ih imam 73, samo danas sam nakucao 8, ukupno 20ak u ovoj temi) 

 

Liku je jedini argument - koliko je cjepivo manje učinkovito od izjave nekog lika na TVu.

Ali ako je to isto cjepivo dokazano spasilo ljude, čeprkati po izjavama ljudi je bolesno.

Podatak je nepromjenjiv, a on nije srao po podacima nego po nekim arbitrarnim mjerilima nekih rendom ljudi.

 

To se radi kada Musk kaže da će napravit milijun vozila - pa kad ispadne patka je glupo jelda?

Al ako nešto spasi *bilo koji jebeni broj ljudi pa makar i 1* onda se ne biva kretenom koji sere po tom 1 spašenom čovjeku jer se eto netko negdje nadao da je moglo biti 2.

 

Pa da i nisu život u pitanju, nego da je ona pilula za povećanje kurca koja obećava 10 centi - ko bi se bunio da mu kurac poraste SAMO 7 centi?

Nemojte pit ove tablete poraslo je samo 7 centi!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mystik kaže...
Da to pričaš osobi koja nije upoznata sa totalitarnim režimima i periodom demokracije vjerojatno bi zaključio da trenutno ne vlada period demokracije nego jedan od žestoko kritiziranih totalirnih režima u pitanju. 

 

 Da nekoj osobi čistog mozga kažeš:

 

1. Postoji bolest koja dnevno ubije 25 od 22 000 oboljelih

2. Postoji cjepivo koje nema ni jedne ozbiljne posljedice, a smanjuje broj umrlih sa 25 na 4.

 

Zašto bi itko odbio takvo cjepivo?

 

Eto dogovori mi na to pitanje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Psiho246 kaže...

 

Nekoliko stranica prije, jedan forumas je kontrirao Dragi jer mu nesto nije bilo jasno.

Drago mu je pokazao podatke i argumente, forumas ih je prihvatio i priznao mu da je u pravu.

To se postuje, treba znat kada stat na loptu.

 Sjecan se u temi "što se događa..." diskusije "Kakva je to stranka Pametno". Sad mu se rugaju ko gradonačelnici 

 

 

REKAO JE I WYKS "ugrubo" /puns and zings intended/ sve dobro ali pišem poruku pola večeri pa mi žao obrisati, žena, djeca, masteršef..

 

Ovdje se nažalost ne radi o argumentima ni analizama već o karakteru. I sad uopće ne govorim o konkretnim osobama, to nije bitno, već općenito o patologiji. Postoje određene granice koje se ne prelaze u razgovorima jer se smatra da prisustvom diskusiji prihvaćaš društvene norme. Ne želim da netko primjere koje ću sada navesti uspoređuje s osobama na forumu; nećemo u kontekstu diskusije o slobodi raspravljati o tome smiju li roditelji slobodno drogirati djecu i da li vlasnici ljubimaca smiju silovat pse. Nikoga ne zanimaju analize na takve teme ni argumenti. Namjerno ekstremiziram da bi ukazao na bit ako tisuće mrtvih nisu dovoljan ekstrem. Boli nas đon. O tome se ne raspravlja i debilno je da se to mora isticati i naglašavati.

 

Zašto bi danas netko ulagao vrijeme i energiju u obmanjivanje neinformiranih i prestrašenih oko cjepiva? Cijepili smo nekoliko milijardi ljudi, mnogi neće ni imat prilike stat u red za šot, ne postoji država koja se svim silama ne trudi osigurati cjepiva koliko može i sad bi mi trebali raspravljati o nečijim karakternim manama. I dobro Max kaže, oko svih nas postoje svakakvi ljudi sa zavjerama. No neki kolo samo igraju, a neki, što wyks kaže, su pokretači tog kola. Zašto okolo širiti da je Corona izmišljena, da Plenković sa Šveđanima naštimava brojeve preko sezone da bi došlo više turista, da je Pfizer droga od koje se ostaje sterilan i kakve već sve gluposti nećeš čuti sa stola pokraj ili u vlastitoj firmi?

 

Netko se zbog ovog foruma cijepio. A što ako se netko zbog nekoga na forumu nije cijepio? Morbidno.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 23:29 (ivan dragi).
12 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Pfizer je smece, ja pijem zoloft od njih jer sam depresivan. prividno si sretan, al si nekako tup i ne osjecas vise privlacnost prema ženama pada ti libido. A da ne govorim kakav je pakao skidat se s tih lijekova koje razni pshijatri propisuju ko bombone. Onda mora da je i cjepivo jako kvalitetno. Evo moj bratic se cjepio protiv korone dva puta i opet ima koronu. vojko v - kako to. Rekao sam mu da mora treću dozu booster onda je otporan ko supermen :P. A sto se tice brojki one se znaju krivotvorit. zamislite da ste vi neki novinar i tome vam ovisi plaća i ako ne vjerujete u neku tvrdnju zbog egzistencije cete pricat o svemu kao da je to najnormalnija stvar. Pogledajte samo vijesti uvijek se vrti istih 5 tema globalno zatopljenje, afere, covid, teroristi i migranti. Kažu danas u rtl direktu javljama se iz danske tamo su svi cjepljeni i djevojka neka kaže sad mogu napokon izać sa prijateljima na koncert jer zamisli što je prije bilo normalno sad možeš samo kad si cijepljen kao ić. dokle to seže. a i vecina ih se cjepila zbog povrsnih stvari tipa da mogu ic na svadbe, putovat, i ic na događanja. Ja se necu cijepit makar zadnji ostao necijepljen, a i zašto bi se cjepio ako pazim na prehranu, pazim da fizičku aktivnost, sve preispitujem i anliziram i neki unutarnji glas mi govori da to nešto ne štima. Kako bi rekao Vlado Gotovac: Moj kolega je rekao, uvijek će ostati jedno pero i uvijek će netko reći: ne. Živjeli. 

 
4 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
goran022 kaže...

Pfizer je smece, ja pijem zoloft od njih jer sam depresivan. prividno si sretan, al si nekako tup i ne osjecas vise privlacnost prema ženama pada ti libido. A da ne govorim kakav je pakao skidat se s tih lijekova koje razni pshijatri propisuju ko bombone. Onda mora da je i cjepivo jako kvalitetno. Evo moj bratic se cjepio protiv korone dva puta i opet ima koronu. vojko v - kako to. Rekao sam mu da mora treću dozu booster onda je otporan ko supermen :P. A sto se tice brojki one se znaju krivotvorit. zamislite da ste vi neki novinar i tome vam ovisi plaća i ako ne vjerujete u neku tvrdnju zbog egzistencije cete pricat o svemu kao da je to najnormalnija stvar. Pogledajte samo vijesti uvijek se vrti istih 5 tema globalno zatopljenje, afere, covid, teroristi i migranti. Kažu danas u rtl direktu javljama se iz danske tamo su svi cjepljeni i djevojka neka kaže sad mogu napokon izać sa prijateljima na koncert jer zamisli što je prije bilo normalno sad možeš samo kad si cijepljen kao ić. dokle to seže. a i vecina ih se cjepila zbog povrsnih stvari tipa da mogu ic na svadbe, putovat, i ic na događanja. Ja se necu cijepit makar zadnji ostao necijepljen, a i zašto bi se cjepio ako pazim na prehranu, pazim da fizičku aktivnost, sve preispitujem i anliziram i neki unutarnji glas mi govori da to nešto ne štima. Kako bi rekao Vlado Gotovac: Moj kolega je rekao, uvijek će ostati jedno pero i uvijek će netko reći: ne. Živjeli. 

 Reci ti njima. Tako sam i ja rekao mom automehaničaru.

 

Ja svoj auto vozim, uredno mu mijenjam potrošne dijelove, gume, pakne,, ulje, filtere, servisiram ga po PS-u i nešto me nedavno počeo zezati. Kaže automehaničar da je neki senzor i da to zna otići tu i tamo. Ali ja sve preispitujem i analiziram i neki unutarnji glas mi govori da to nešto ne štima. I kažem mu ne. Danas se vozim busom i gledam budale u autima koji su platili servis... 

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Nije bas neka usporedba, al dobro. Ti se cijepi nitko ne ti ne brani. Samo kazem to nametanje cijepljenna i zastrasivanja je van svake pameti.
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
goran022 kaže...
Nije bas neka usporedba, al dobro. Ti se cijepi nitko ne ti ne brani. Samo kazem to nametanje cijepljenna i zastrasivanja je van svake pameti.

Pa kad se ljudi ne žele cijepiti im moraš nametnuti. Kada bi se radilo samo što ljudi žele bi bilo vrlo nezgodno društvo.

16 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Prisila nije rješenje.

 

Po meni je povećani broj oboljelih u zadnje vrijeme iz više razloga, a najviše zbog toga što su se ljudi potpuno opustili. Na početku pandemije smo išli u lockdown, imali propusnice za putovanja, ljudi su se uplašili nečeg o čemu nisu ništa znali, nosili maske, dezinficirali ruke... sada to više nije tako. Jedan dio cijepljenih isto tako se ponaša kao da je uhvatio Boga za bradu, da oni sada više ne moraju ništa. Niti nositi maske, niti držati distancu, ništa.

 

Čekam u Lidlu red na blagajni, nosim masku, ruke dezinficirane na ulazu. Dok čekam, doslovce osjetim dah iza sebe. Okrenem se, gospođa bez maske stoji iza mene, na manje od pola metra. Opomenem lijepo da se odmakne, tada počinje salva uvreda, kao ona se cijepila i to, šta ja sad njoj serem itd. Pa jebemu mater i da nema pandemije, nemoj mi visiti za vratom. Tada reagira još nekolicina kupaca na njezino vrijeđanje i ona ostavlja artikle i izlazi iz reda van. Već sam pomislio da će biti okršaja vani, ali nisam je vidio.

 

A koliko je takvih i sličnih primjera na dnevnoj bazi...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Cogent kaže...
goran022 kaže...

Pfizer je smece, ja pijem zoloft od njih jer sam depresivan. prividno si sretan, al si nekako tup i ne osjecas vise privlacnost prema ženama pada ti libido. A da ne govorim kakav je pakao skidat se s tih lijekova koje razni pshijatri propisuju ko bombone. Onda mora da je i cjepivo jako kvalitetno. Evo moj bratic se cjepio protiv korone dva puta i opet ima koronu. vojko v - kako to. Rekao sam mu da mora treću dozu booster onda je otporan ko supermen :P. A sto se tice brojki one se znaju krivotvorit. zamislite da ste vi neki novinar i tome vam ovisi plaća i ako ne vjerujete u neku tvrdnju zbog egzistencije cete pricat o svemu kao da je to najnormalnija stvar. Pogledajte samo vijesti uvijek se vrti istih 5 tema globalno zatopljenje, afere, covid, teroristi i migranti. Kažu danas u rtl direktu javljama se iz danske tamo su svi cjepljeni i djevojka neka kaže sad mogu napokon izać sa prijateljima na koncert jer zamisli što je prije bilo normalno sad možeš samo kad si cijepljen kao ić. dokle to seže. a i vecina ih se cjepila zbog povrsnih stvari tipa da mogu ic na svadbe, putovat, i ic na događanja. Ja se necu cijepit makar zadnji ostao necijepljen, a i zašto bi se cjepio ako pazim na prehranu, pazim da fizičku aktivnost, sve preispitujem i anliziram i neki unutarnji glas mi govori da to nešto ne štima. Kako bi rekao Vlado Gotovac: Moj kolega je rekao, uvijek će ostati jedno pero i uvijek će netko reći: ne. Živjeli. 

 Reci ti njima. Tako sam i ja rekao mom automehaničaru.

 

Ja svoj auto vozim, uredno mu mijenjam potrošne dijelove, gume, pakne,, ulje, filtere, servisiram ga po PS-u i nešto me nedavno počeo zezati. Kaže automehaničar da je neki senzor i da to zna otići tu i tamo. Ali ja sve preispitujem i analiziram i neki unutarnji glas mi govori da to nešto ne štima. I kažem mu ne. Danas se vozim busom i gledam budale u autima koji su platili servis... 

sad ćemo se još i hvaliti jer 'čujemo neke glasove'. 😀

izokrenule su se vrijednosti. ljudi su vrlo uspješno porobljeni ekonomijom, političkom manipulacijom i doziranim strahom i nesigurnošću. u njima je ugušen svaki otpor, a kako ne mogu, tako paralizirani, učiniti baš ništa da promijene svijet okreću se beznačajnim, samodestruktivnim nenošenjem maske kao vrhuncem otpora establišmentu. 

a i nju stave otkad je kazna 100 eura. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
love2ml86 kaže...
goran022 kaže...
Nije bas neka usporedba, al dobro. Ti se cijepi nitko ne ti ne brani. Samo kazem to nametanje cijepljenna i zastrasivanja je van svake pameti.

Pa kad se ljudi ne žele cijepiti im moraš nametnuti. Kada bi se radilo samo što ljudi žele bi bilo vrlo nezgodno društvo.

 Nemas pojma koliko si u pravu. Ima jedna specificna scena koja mi se urezala u glavu. Premisa je da zenska koja se bori za prava zena (nikada nije) ide napraviti dokumentarac gdje ce ismijati "borce za muska prava" (to nije dio plana) i krene intervjuirati te vrle borce. Borci, u slucaju ovog komada intervjua su dva djeda u svojim 60tima od kojih joj jedan objasnjavaja da zene zapravo i kontroliraju svijet, jer da muskarci kontroliraju, onda bi bilo dozvoljeno zeniti cure od 14 godina i zakonima ih natjerati da imaju seksualne odnose sa muskarcima, na sto drugi djed kima glavom sa ogromnim osmjehom. To je svijet u kojem bi zivjeli da svi rade sto zele.

Nedavno su poceli traziti ljude za porotu u slucaju ubijanja Ahmauda Arberya i slusam podcast jutros na putu do posla, zele dokazati da se radi o ubojstvu, a ne o građanskom uhicenju koje je mozda poslo krivo. Sin i otac, kojima se pridruzio i policajac (mislim da je umirovljen), su ga ganjali u kamionu sa puskama uperenim u njega i zahtjevali da se zaustavi. I to je svijet u kojem bi zivjeli da svi rade sto zele.

Legenda americke online televizije, Alex Jones, koji je otkrio tako nevjerojatne price kao voda iz vodovoda pretvara zabe u homoseksualce i prodaje pilule koje te u kratkom roku pretvaraju iz debelog smrada u debelog smrada koji je stisnuo misice i pocrvenio, je dugo vremena tvrdio da se Sandy Hook, pucanje u skoli koje je ubilo 27 klinaca, zapravo nije nikada ni dogodilo i da su svi ukljuceni u to glumci. Nesto sto je kasnije propagiralo i par americkih politicara u kongresu, specificno Margery Taylor Green (Zidovski laser iz svemira unistava sume) i Lauren Bobbert (Svijet je pun pedofila do te mjere da sam se ja udala za jednoga). Danas se Alex Jones vuce po sudovima, sto se ne bi dogodilo da, pogadas, zivimo u svijetu gdje svi rade sto zele.

Po mome misljenju, sve informacije vezane za cijepljenje i cijepivo trebaju biti SULUDO lako dostupne gradanima svih zemalja, unatoc tome sto vecina nece razumijeti sto iste specificno predstavljaju, a onda nakon toga treba krenuti i sa uhicenjima onih koji sire lazi o istome ako nisu sposobni znanstveno dokazati da su u pravu. Nije ovo vise zajebancija, umiru stari ljudi, stoji, ali ako se njihovi zivoti smatraju bezvrjednima, mislim da je ok zahtijevati da ljudi koji smatraju isto, pokucaju na vrata starijih clanova svoje obitelji i kazu im da su bezvrijedni i da je njihova smrt nuzno zlo. Demkoracija je fantasticna ideja, ali Demokracija bez kvalitetne edukacije dovodi do situacije u kojoj ljudi bez zavrsene srednje skole mogu nadglasati znanstvenika koji je 40 godina zivota posvetio proucavajuci viruse i njihov utjecaj na organizam. Svako zasluzuje pravo glasa ali ne i da ga se slusa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice