Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.435
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

@forumaš

 

Ma, nije to istina.

Znanost, statistika i stručnjaci pojma nemaju. Čuo sam na placu da je korona prevara, da nas truju iz zraka, ugrađuju čipove cijepljenjem, Zemlja ravna ploča, itd....

 

Napokon forum odiše pravim komentarima, a ne onim toksičnim antivaksersima lažima.

Lajk!

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

 Da je politika dosljedna i da se drži striktno znanosti i čvrsto prati njezin kurs siguran sam da bi procijepljenost bila preko 80%, 

 Ne bi, jer glavni antivaxeri nisu to postali iz reakcije na politiku nego iz nekih svojih razloga. Ljudi često rade grešku da misle kako svi razmišljaju na isti način kao i oni.

Najglasniji antivaxeri uopće ne vjeruju u to što pričaju, nego vide u tome neki interes. Ugostitelji, Crkva i slični naprosto imaju financijske gubitke, pa su protiv mjera. Bujancu i ekipi je to način da se promoviraju kao borci za slobodu i privuku publiku.

 

Recimo Fox News ima vrlo strogu politiku cijepljenja/testiranja zaposlenika, strožu od onog što je Biden postavio kao normu, a opet stalno napadaju Bidena zbog te 'prisile'. Tucker Carlson stalno histerizira oko opasnosti cjepiva, a odbija odgovoriti je li se cijepio (vjerojatno je, jer nije glup, nego pokvaren). Tako da je velik dio glasnih antivaxera to samo zato jer izvlače korist, a istovremeno se zgražaju nad big farmom. 

 

Nikakve činjenice niti besprijekorna politika neće te lovce u mutnom preobratiti niti spriječiti da nastave po svome. A dokle god oni plaše ljude (a recimo Fox je najgledaniji kanal u USA) ni ovi neće promijeniti mišljenje. Takk da su očekivanja od kvalitetnog informiranja vrlo nerealna, previše je igrača koji od ovog kaosa laži i obmana dobro žive.

 

Ayre kaže...

Ja imam ludilo u glavi zbog mog liječnika opće prakse. Multialergičar sam koji je upravo prebolio koronu. Taj moj liječnik mi je rekao da bi se morao ić cijepit isključivo u bolnicu zbog mog stanja kako bi se promptno reagiralo ako se nešto desi, misli se na anafilaktički šok. I što bih ja sad trebao misliti o cijepljenju. Ali da smo imali jedinstvenu strategiju promoviranja benefita cijepljenja, sigurnosti cijepljenja...onda bi ovakvi poput mene drugačije razmišljali. Sad sam miran neko vrijeme, i dalje žestoko provodim mjere, ali i dalje čekam odluku da se odem cijepiti.

 Ne razumijem, ti očito spadaš u rizičniju skupinu i liječnik ti to otvoreno kaže. Što te tu muči? Nikakva kampanja o benefitima cijepljenja ne bi umanjila tvoj rizik. Dobiješ istinu i opet nisi sretan. 

S druge strane možeš otići u bolnicu i u kontroliranim uvjetima se cijepiti. Anafilaktički šok nije koliko mi je poznato česta nuspojava, ali je svakako bolje biti tamo gdje je stručnije osoblje i bolja opremljenost, mada svaka ambulanta ima kit za takav slučaj.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Visak kaže...

 Ne razumijem, ti očito spadaš u rizičniju skupinu i liječnik ti to otvoreno kaže. Što te tu muči? Nikakva kampanja o benefitima cijepljenja ne bi umanjila tvoj rizik. Dobiješ istinu i opet nisi sretan. 

S druge strane možeš otići u bolnicu i u kontroliranim uvjetima se cijepiti. Anafilaktički šok nije koliko mi je poznato česta nuspojava, ali je svakako bolje biti tamo gdje je stručnije osoblje i bolja opremljenost, mada svaka ambulanta ima kit za takav slučaj.

 

 Muči me, priznajem, strah. Kakav sam to ja koji to cijepljenje može obavit samo u bolnici? Što ću ja to primit, zar je toliko ozbiljno da za to moram biti u bolnici? Netko razumije taj strah, mnogi ne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

 Muči me, priznajem, strah. Kakav sam to ja koji to cijepljenje može obavit samo u bolnici? Što ću ja to primit, zar je toliko ozbiljno da za to moram biti u bolnici? Netko razumije taj strah, mnogi ne.

 Anafilaktički šok se može dogoditi svakome prilikom bilo koje injekcije (zato svi moraju ostati petnaestak minuta na promatranju poslije cijepljenja), ti imaš već problem s imunološkim sistemom, pa je kod tebe nešto veća mogućnost.

Da se kod alergičara (što sam i sam) javljaju česte komplikacije to bi se već znalo. Ja sam prije cijepljenja istraživao i nisam našao da su moje alergije kontraindikacija, ali ne znam za tvoje. No liječnik specijalist (što tvoj obiteljski nije) bi to trebao znati i reći ti ima li smisla da se cijepiš ili ne.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

Politika (Stožer) se pogubila. Populistički balansiraju. Odašilju poruke i sprovode mjere koje su mnogo puta bile besmislene. Njihov tzv. Znanstveni savjet šalje oprečne informacije jer članovi tog Savjeta nisu jedinstveni, a morali bi bit. Da je politika dosljedna i da se drži striktno znanosti i čvrsto prati njezin kurs siguran sam da bi procijepljenost bila preko 80%, kao i u Italiji. Upadi oprečnih, neprovjerenih informacija pogotovo od članova Znanstvenog savjeta stvaraju ludilo u glavi običnog čovjeka i samo daju vjetar u leđa antivakserima i ostalim teoretičarima zavjera. Ja imam ludilo u glavi zbog mog liječnika opće prakse. Multialergičar sam koji je upravo prebolio koronu. Taj moj liječnik mi je rekao da bi se morao ić cijepit isključivo u bolnicu zbog mog stanja kako bi se promptno reagiralo ako se nešto desi, misli se na anafilaktički šok. I što bih ja sad trebao misliti o cijepljenju. Ali da smo imali jedinstvenu strategiju promoviranja benefita cijepljenja, sigurnosti cijepljenja...onda bi ovakvi poput mene drugačije razmišljali. Sad sam miran neko vrijeme, i dalje žestoko provodim mjere, ali i dalje čekam odluku da se odem cijepiti.

 Evo: https://www.novilist.hr/rijeka-regija/kbc-rijeka-poceo-cijepljenje-alergicara-prvi-je-bio-dr-leonardo-bressan-meni-su-sva-cjepiva-ista/

 

 

2 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
SimeKZ kaže...
Tocno tako. Mozes ti biti Biolog koliko god zelis, cak sa uskim zanimanjem u toksikologiju... doci ce ekipa sa google znanjem i nalupavat svoje ''proguglano znanje''. 

nije kriv google već, zdrava pamet.

na gugletu možeš pronaći hrpu znanstvenih dokaza o korisnosti cijepljenja no ... "što vrijedi budali pročitati 500 knjiga kad ništa neće shvatiti" (Friedrich Nietzsche)

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže...

 A ti si znanstvenik pa si pisao o znanosti? :-P

 

1.Tebe se sjecam iz prosle teme - ti si onaj koji je pisao da su zavrsene sve faze testiranja dok jos ni phase 2 nije bio objavljen... (sada mozes to napisati jer sada je i phase 3 objavljen).. vidis to je moj problem recimo s komunikacijom - 2. ti si to cuo na televiziji i to si napisao na forum. I onda antivaxer nadje link da nije - i kaj mislis kaj si s tim napravio? Kaj je stozer s tim napravio?

 

Zar nebi bilo bolje da se islo taktikom - da nije proslo to testiranje al proslo je kroz ovo i ovo itd itd... EMA je sve to lijepo objasnila ne moram opet kroz to...

 

E da se prije mislilo na to sta ce stozer reci, sta ce Alemka izjaviti itd, mozda da se vodilo po nekom naputku o komunikaciji s gradjanima (da EMA je izdala i to) - mozda sad nebi bili tu di jesmo (kaj se procjepljenosti tice)... sad nazalost ili cijepi ljude prisilno ili resetiraj komunikaciju i probaj popravit kaj se popravit da. Ja fakat ne znam kaj da drugo naprave. Tvrdite u jednom postu da je OK da se ljudi boje, u drugom vec pobijate to i govorite da glavni problem pada u drugi plan... Kaj se covida tice, nebu se rijesil glavni problem dok se ne pobiju sve dezinformacije...

 

sve je to lijepo i krasno kaj si ti napisao al ne zivimo u savrsenom svijetu..

 Nisam znanstvenik, ali sam prošao dovoljno škola gdje su me naučili što je znanstvena metoda (PMF, Elektrotehnika itd).

 

1. Ovo je laž.

 

2. Pišeš gluposti koji si iskonstruirao u svojoj glavi. A te konstrukcije su uvijek iste: mi hrabri idemo svugdje i zabavljamo se, a vi se doma skrivate od korone. Vi gledate tv i pratite stožer svaki dan, a mi ignoriramo sve i znamo istinu. Iste priče u svim vezanim temama od istih ljudi.

 

Ostalo ne želim komentirati jer se praktički svodi na ono što sam rekao.

Nadglednik dina
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...
Visak kaže...

 Ne razumijem, ti očito spadaš u rizičniju skupinu i liječnik ti to otvoreno kaže. Što te tu muči? Nikakva kampanja o benefitima cijepljenja ne bi umanjila tvoj rizik. Dobiješ istinu i opet nisi sretan. 

S druge strane možeš otići u bolnicu i u kontroliranim uvjetima se cijepiti. Anafilaktički šok nije koliko mi je poznato česta nuspojava, ali je svakako bolje biti tamo gdje je stručnije osoblje i bolja opremljenost, mada svaka ambulanta ima kit za takav slučaj.

 

 Muči me, priznajem, strah. Kakav sam to ja koji to cijepljenje može obavit samo u bolnici? Što ću ja to primit, zar je toliko ozbiljno da za to moram biti u bolnici? Netko razumije taj strah, mnogi ne.

 Nije stvar u cjepivu, niti su ova cjepiva posebna.

Svi cjepni punktovi imaju timove hitne pomoći, radi se o tome da sustav želi izaći u susret ljudima koji u anamnezi imaju teže alergijske reakcije tako što će ih cijepiti u okruženju bolnice, gdje je sva moguća pomoć na jedan korak udaljena od onog koji se cijepi. Na taj način žele ljudima smanjiti strah od cjepiva, izbaciti argument alergije ili "alergije" za necijepljenje.

Naravno, LOM šalje takve ljude na cijepljenje u bolnicu na osnovu povijesti bolesti. To što neki i dalje pričaju o svojim alergijama kao razlogu za necijepljenje ne znači da oni imaju ikakvu alergiju. Naprosto antivakseri koji se pokušavaju izvući na alergiju da izbjegnu cijepljenje iz čisto vlastitih razloga - ako postoji itko tko se neće cijepiti i koga mi, krdo, ovce, štitimo, e onda se niti on neće cijepiti i biti će, jelte, homo sapiens samim tim činom necijepljenja. Ali blesavo šire frku i paniku oko sebe kako bi našli još kompanjona za svoju argumentaciju i tako dođemo do postotka od 50% cijepljenih. Slogan kojim se poručuje da zaštitimo druge u okruženju kapitalizma i vlasti kakav je nije baš najpametniji. Recimo, puno je ljudi u fazi neimanja zaposlenja došlo u kontakt s prodavačima raznih "ljekovitih pripravaka" koji su "posebni", imaju i takvu cijenu i ne znaš zapravo gdje je granica između traženja zaposlenika i traženja novih kupaca. To je samo jedan maaaali dio problema.

Uostalom, da li tebi ima ikakvog racionalnog smisla da je procijepljenost liječnika oko 90%, a srednjeg medicinskog kadra oko 60 % ? Ili su tu u igri nekakvi iracionalni, psihološki momenti? (Ispričavam se ako postoci nisu najtočniji, ne znam kakvi su ovaj trenutak točni postoci)

(Neki govore za sebe da su alergičari jer su s 3 mjeseca imali pelenski osip, postoje ljudi koji preuveličavaju svoje zdravstvene tegobe, kao što postoje i oni koji ih umanjuju, bez nekakve direktne "koristi", čisto psihološka konstrukcija čovjeka).

 

6 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Mislim da nema puno ljudi koji odu na cijepljenje bez da ih malo zasere. Sam zagovaram cijepljenje od pocetka i rijesio sam to prvom prilikom kada je bilo moguce, ali kada sam dosao na velesajam, bilo je mrvu neugodno. Zasto? Zato sto su dezinformacije o tome kako ljudi umiru od cjepiva, makar sam znao da su to defakto statisticke pogreske i da se logicno ne ih trebao brinuti o tome, i dalje utjecale na mene. Lazne informacije koje sam i sam osobno tu opovrgavao i dokazivao statistickim podacima da su krive, ali su ostale u glavi i definitivno su bile "sto ako".

Cijepljenje nije dnevni dogadaj kao sto je to prelazak preko ceste, voznja u autu ili na biciklu, a sve od toga je debelo riskantnije. Ali ljudski mozak je to standardizirao pa sam sa starim koji na mjesecnoj bazi prebaci 3-4k kilometara na spori mjesec na relacijama Bosna - Hrvatska - Austrija - Poljska - Ceska, i ima dijabetes, poprilican visak kila i zadnji puta je kod doktora isao na pregled prije izdavanja vozacke, morao mjesecima raspravljati i objasnjavati Covid i cijepljenje. Ili sa starom koja je prosla rak maternice, pusi cigarete od svoje 13. godine i ne zna kako promijeniti sifru na Netflixu, morao raspravljati validnost toga kako je ona "cula da zapravo cijepljeni sire viruse vise i stvaraju nove varijacije".

Ljudi moji, lazne informacije doslovno unistavaju cijeli svijet i krajnje je vrijeme da se globalna pandemija prestane politizirati sa raznoraznim "slobodama govora" i slicnim sranjima, da se stavi maska na nos i usta kada si blizu drugih, ode cijepiti i prestane siriti "ja sam cuo" teorije zavjere. Da je svijet pametniji, Covid 19 ne bi nikada vidio ljeto 2020.

 
4 1 hvala 0
2 godine
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

"Već sada vidimo da nam se pacijenti javljaju s nekoliko dana odgode. Jave se i navode da već peti ili sedmi dan imaju simptome, da im je dijete prije 10 dana bilo malo šmrkavo, a cijelo je vrijeme išlo u školu tvrdeći da to nije korona, već obična prehlada.

Postoji dojam da smo se previše opustili i da određeni broj ljudi misli da im se to neće dogoditi, jer ne shvaćaju ozbiljno blage simptome. To je ono u čemu vidim najveću opasnost", kazala je predsjednica KoHOM-a.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/natasa-ban-toskic-ako-se-ne-uvedu-konkretne-mjere-bojim-se-da-ce-ici-na-gore/2313861.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_teme_i_komentari_d

 

 

btw;

eto, yaqyaq  nam je pokazao zašto se dobije permabann... a pojedinci se poslije čude otkud toliko baniranih i suspendiranih....

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 10:08 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Zaporožac kaže...

"Već sada vidimo da nam se pacijenti javljaju s nekoliko dana odgode. Jave se i navode da već peti ili sedmi dan imaju simptome, da im je dijete prije 10 dana bilo malo šmrkavo, a cijelo je vrijeme išlo u školu tvrdeći da to nije korona, već obična prehlada.

Postoji dojam da smo se previše opustili i da određeni broj ljudi misli da im se to neće dogoditi, jer ne shvaćaju ozbiljno blage simptome. To je ono u čemu vidim najveću opasnost", kazala je predsjednica KoHOM-a.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/natasa-ban-toskic-ako-se-ne-uvedu-konkretne-mjere-bojim-se-da-ce-ici-na-gore/2313861.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_teme_i_komentari_d

 

 

btw;

eto, yaqyaq  nam je pokazao zašto se dobije permabann... a pojedinci se poslije čude otkud toliko baniranih i suspendiranih....

 Za tjedan-dva će biti preko 7000 dnevno, umirat će sigurno 50 ljudi dnevno ako ne i više. Nadam se da sam u krivu.

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
sexytoiletpaper kaže...

Mislim da nema puno ljudi koji odu na cijepljenje bez da ih malo zasere. Sam zagovaram cijepljenje od pocetka i rijesio sam to prvom prilikom kada je bilo moguce, ali kada sam dosao na velesajam, bilo je mrvu neugodno. Zasto? Zato sto su dezinformacije o tome kako ljudi umiru od cjepiva, makar sam znao da su to defakto statisticke pogreske i da se logicno ne ih trebao brinuti o tome, i dalje utjecale na mene. Lazne informacije koje sam i sam osobno tu opovrgavao i dokazivao statistickim podacima da su krive, ali su ostale u glavi i definitivno su bile "sto ako".

Cijepljenje nije dnevni dogadaj kao sto je to prelazak preko ceste, voznja u autu ili na biciklu, a sve od toga je debelo riskantnije. Ali ljudski mozak je to standardizirao pa sam sa starim koji na mjesecnoj bazi prebaci 3-4k kilometara na spori mjesec na relacijama Bosna - Hrvatska - Austrija - Poljska - Ceska, i ima dijabetes, poprilican visak kila i zadnji puta je kod doktora isao na pregled prije izdavanja vozacke, morao mjesecima raspravljati i objasnjavati Covid i cijepljenje. Ili sa starom koja je prosla rak maternice, pusi cigarete od svoje 13. godine i ne zna kako promijeniti sifru na Netflixu, morao raspravljati validnost toga kako je ona "cula da zapravo cijepljeni sire viruse vise i stvaraju nove varijacije".

Ljudi moji, lazne informacije doslovno unistavaju cijeli svijet i krajnje je vrijeme da se globalna pandemija prestane politizirati sa raznoraznim "slobodama govora" i slicnim sranjima, da se stavi maska na nos i usta kada si blizu drugih, ode cijepiti i prestane siriti "ja sam cuo" teorije zavjere. Da je svijet pametniji, Covid 19 ne bi nikada vidio ljeto 2020.

 

Offtopic, ali reci mi što smatraš lažnim informacijama? Da li možda misliš na one informacije i navode koje mainstream mediji i "stručnjaci" označavaju kao takve? Predstavnici duhanske industrije pred američkim kongresom dali zakletvu kako nikotin ne utječe na ovisnost, a svo znamo što se dogodilo nakon toga. Kada se "zviždalo" da Facebook vrši nadzor svojih korisnika i koristi se njihovim osobnim podacima, ljudi su odmahivali glavom jer što će on s mojim podacima. Sada imaš konkretne dokaze o tome. Možda da se prisjetimo Holokausta gdje su kampovi smrti bili smao glasina i "teorija zavjere" jer niti jedan režim ne može biti tako barbarski nastrojen. Kasnjeje bilo kasno o tome plakati. A što je s našim bivšim premijerom koji je pred medijima davao izjave kako nije korumpiran i da se HDZ bori protiv korupcije. Evo ga sada na optuženičkoj klupi već godinama. Afera Watergate? Incident u zaljevu Tonkin? Čak i Černobilska katastrofa je bila zataškavana i odmahivalo se rukama da se dogodila.

Možda jedan u poveznici s trenutnom pandemijom: Tuskgee studija o sifilisu u Alamabi koji je trajao od 1932. do 1972. gdje je savezna vlada gdje su cjepili muške afroamerikance kako bi testirali napredovanje sifilisa kod njih, a njima su prodali priču kako je to sve u svrhu njhivogo boljitka tj. zdravstvenog osiguranja.

 

Da je svijet pametniji ne bi sada imali sve veći jaz između bogatih i siromašnih, ratove i smrt po cijelom planetu, globalnu glad, političare i celebritije koji iz udobnosti svojih vila i jahti nama propovijedaju kako se svi zajedno moram ujedniti za određene ciljeve i slično. 

 

Malo širi pogled treba imati na stvari, a ne gutati sve bez razmišljanja.

I want to believe
6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Brki1994 kaže...

Offtopic, ali reci mi što smatraš lažnim informacijama? Da li možda misliš na one informacije i navode koje mainstream mediji i "stručnjaci" označavaju kao takve? Predstavnici duhanske industrije pred američkim kongresom dali zakletvu kako nikotin ne utječe na ovisnost, a svo znamo što se dogodilo nakon toga. Kada se "zviždalo" da Facebook vrši nadzor svojih korisnika i koristi se njihovim osobnim podacima, ljudi su odmahivali glavom jer što će on s mojim podacima. Sada imaš konkretne dokaze o tome. Možda da se prisjetimo Holokausta gdje su kampovi smrti bili smao glasina i "teorija zavjere" jer niti jedan režim ne može biti tako barbarski nastrojen. Kasnjeje bilo kasno o tome plakati. A što je s našim bivšim premijerom koji je pred medijima davao izjave kako nije korumpiran i da se HDZ bori protiv korupcije. Evo ga sada na optuženičkoj klupi već godinama. Afera Watergate? Incident u zaljevu Tonkin? Čak i Černobilska katastrofa je bila zataškavana i odmahivalo se rukama da se dogodila.

Možda jedan u poveznici s trenutnom pandemijom: Tuskgee studija o sifilisu u Alamabi koji je trajao od 1932. do 1972. gdje je savezna vlada gdje su cjepili muške afroamerikance kako bi testirali napredovanje sifilisa kod njih, a njima su prodali priču kako je to sve u svrhu njhivogo boljitka tj. zdravstvenog osiguranja.

 

Da je svijet pametniji ne bi sada imali sve veći jaz između bogatih i siromašnih, ratove i smrt po cijelom planetu, globalnu glad, političare i celebritije koji iz udobnosti svojih vila i jahti nama propovijedaju kako se svi zajedno moram ujedniti za određene ciljeve i slično. 

 

Malo širi pogled treba imati na stvari, a ne gutati sve bez razmišljanja.

 Znas koga slusam? Slusam znanstveni konzensus. Znas ono kada je 95% doktora primilo cijepivo jos u prvoj rundi? Znanstveni konzensus koji proucava problematiku koja zahvaca viruse, pluca i ima duboko znanje o tome.

Naravno, mozes ti slusati onih 5% koji nisu koji ukljucuju doktore koji su strucni u poljima kao sto je pedagogija, prijelomi i slicno.

Nemoj izjednacavati globalno stanje u svijetu i geopolitiku sa globalnom pandemijom ili specificne situacije koje su bile sakrivane od strane manjeg broja ljudi sa pandemijom koju bi u ovom slucaju trebao sakrivati svaki doktor na svijetu. Slobodno nastavi ne vjerovati vladama i korporacijama, to je relativno zdravo, ali ako pocnes gubiti kisik i gusiti se, i onda na fejsu vikati kako nisi isao doktoru, osobi koja je skolovana da ti analizira i pomogne u takvoj situaciji, jer im ne vjerujes i smatras da su oni iza devaluacije Venezuelanske ekonomije, e onda kolega, ispricavam se, ali za tebe je prekasno jer je mozak vec predugo ostao bez kisika.

2 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Entry Point kaže...

 Za tjedan-dva će biti preko 7000 dnevno, umirat će sigurno 50 ljudi dnevno ako ne i više. Nadam se da sam u krivu.

 Nastao je veliki problem u gradovima manjim od Zagreba što se ljudi jave doktoru OM sa simptomima ili su pozitivni na brzi test kupljen u ljekarni a za PCr test ih naruče tek za 4-5 dana..

 

strašno..

sad će bit budaletina koji će širiti virus po kafićima jer je "on" tek naručen na PCr test, dakle "nije bolestan."

dok to "pravi" test ne potvrdi. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Entry Point kaže...
kameni_zg kaže...

 A ti si znanstvenik pa si pisao o znanosti? :-P

 

1.Tebe se sjecam iz prosle teme - ti si onaj koji je pisao da su zavrsene sve faze testiranja dok jos ni phase 2 nije bio objavljen... (sada mozes to napisati jer sada je i phase 3 objavljen).. vidis to je moj problem recimo s komunikacijom - 2. ti si to cuo na televiziji i to si napisao na forum. I onda antivaxer nadje link da nije - i kaj mislis kaj si s tim napravio? Kaj je stozer s tim napravio?

 

Zar nebi bilo bolje da se islo taktikom - da nije proslo to testiranje al proslo je kroz ovo i ovo itd itd... EMA je sve to lijepo objasnila ne moram opet kroz to...

 

E da se prije mislilo na to sta ce stozer reci, sta ce Alemka izjaviti itd, mozda da se vodilo po nekom naputku o komunikaciji s gradjanima (da EMA je izdala i to) - mozda sad nebi bili tu di jesmo (kaj se procjepljenosti tice)... sad nazalost ili cijepi ljude prisilno ili resetiraj komunikaciju i probaj popravit kaj se popravit da. Ja fakat ne znam kaj da drugo naprave. Tvrdite u jednom postu da je OK da se ljudi boje, u drugom vec pobijate to i govorite da glavni problem pada u drugi plan... Kaj se covida tice, nebu se rijesil glavni problem dok se ne pobiju sve dezinformacije...

 

sve je to lijepo i krasno kaj si ti napisao al ne zivimo u savrsenom svijetu..

 Nisam znanstvenik, ali sam prošao dovoljno škola gdje su me naučili što je znanstvena metoda (PMF, Elektrotehnika itd).

 

1. Ovo je laž.

 

2. Pišeš gluposti koji si iskonstruirao u svojoj glavi. A te konstrukcije su uvijek iste: mi hrabri idemo svugdje i zabavljamo se, a vi se doma skrivate od korone. Vi gledate tv i pratite stožer svaki dan, a mi ignoriramo sve i znamo istinu. Iste priče u svim vezanim temama od istih ljudi.

 

Ostalo ne želim komentirati jer se praktički svodi na ono što sam rekao.

 

1. Laz? Vuces me za jezik :-) Ti nisi ovaj lik iz ovog posta: https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/hocete-se-cijepiti-protiv-covida-19/279312.aspx?page=38&jumpto=6295558&sort=asc&view=flat ??

 

2. Naravno da sam to pretpostavio da si vidio na televiziji - sta drugo, od gdje si drugdje mogao uzeti tu informaciju? Nitko, niti ema ni WHO tada u to vrijeme (1 mj 2021) nije tvrdila je cjepivo proslo sve faze klinickog istrazivanja. U trenu kada si ti tvrdio da je proslo kroz sve faze, faza 3 nije bila ni blizu da bude objavljena. 

 

Nadalje - zar mislis da je bilo bolje na televiziji ljudima tvrditi da je proslo sve faze testiranja - ili ici po naputku EMA-e, i reci otvoreno nije proslo kroz sve faze klinickog testiranja ali to ne znaci da cjepivo nije proslo testiranja, vec se islo sa ubrzanim putem kroz testiranje (radi situacije jel).. 

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-development-evaluation-approval-monitoring

 

Koji je po tebi bolji pristup? Tvrditi potpunu laz i dati antivaxerima municiju, ili otvoreno reci na neki slican nacin ovome gore? 

 

ps. ovo boldano je jadno od tebe - jer pokusavas pokupiti jeftine poene sa spikicom koja skuplja lajkove a u sustini izreceno nema apsolutno nikakve veze samnom. @Drago vidis Drago, o tome ja pricam - mogu ja 100 puta napisati svoje misljenje ali hebes ti to kad glavni akteri ovdje imaju jedan pravac u kojem tema ide i kad tad zavrsim u kanti sa antivaxerima (sto boldano dokazuje). Tako da ona prica da neki dijele linkove sa EMA-e, WHO-a, itd budu popljuvani - stavi i mene u tu kategoriju, jer ako ti je to bio argument, i u proslim temama nikada nisam linkao nista a da nije bio WHO, EMA, nature portal ili BBC (ako je bila neka usporedba vijesti) - i svejedno sam antivaxer (sto po nicemu nisam al ok).

 

Za kraj bih samo ponovio, da - ja se slazem da je sjebano da sad moramo pricati o "losoj komunikaciji" s gradjanima, sjebano je kaj bi, kak ste mi rekli "mi antivaxeri" sad pricali o tome 2 godine nakon kaj pandemija vec traje. Kolika je ono procjepljenost i koje je vase rijesenje?

Rijesenja nemate - bitno je nekom randomu na forumu napisati da laze i pise gluposti :-) Ostatak skvadre vam da prst gore, i taj dan ste si super.

 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 11:14 (kameni_zg).
11 godina
online
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže... 

...kad tad zavrsim u kanti sa antivaxerima

cijepiš se i miran si, nema šanse više da završiš u kanti

ionako si prije pola godine najavio da ćeš se cijepit, ako se ne varam

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
picajzla0707 kaže...
kameni_zg kaže... 

...kad tad zavrsim u kanti sa antivaxerima

cijepiš se i miran si, nema šanse više da završiš u kanti

ionako si prije pola godine najavio da ćeš se cijepit, ako se ne varam

 

Koji dio iz mojih poruka tebi govori da ja nisam cijepljen?

Try and fail, but never fail to try.
11 godina
online
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže...

Koji dio iz mojih poruka tebi govori da ja nisam cijepljen?

pa kako onda završiš u 'kanti s antivaxerima', malo mi je to nelogično

iako, kako napominje i visak, itekako ima i onih koji se i deklariraju antivaxerima, a cijepljeni su

2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Kriva adresa...protivnik sam antivakserskog shita. Ja čekam ovo novo proteinsko, konvencionalno cjepivo Novavax i Sanofi/GSK koji bi trebali biti u pogonu do kraja godine. Navodno je zabilježen minimalni broj nuspojava i nakon isteka covid potvrde bih se zajedno sa suprugom odlučio na taj korak. Što drugi misle o ovim proteinskim cjepivima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 12:22 (Ayre).
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

 

Što bi ti sad ovdje raspravljao?

 

Ljude koji su se cijepili ni pajserom ne možeš odcijepiti. Tko se nije do sad cijepio, a nema medicinski razlog, za svakoga ovdje je budala.

 

Došao si na IT forum tražit publiku za svoje budalaštine i kad te ljudi pristojno otpile, ti i dalje baljezgaš o lajkovima i nekakvoj lošoj komunikaciji kao da bi nas netko trebao postrojit da te umilimo da se cijepiš. Lijepo ti je čovjek rekao, ovo traje već evo drugu zimu. Što da ti netko ovdje više napiše?

 

Ako te pored bilijun preporuka svjetskih zdravstvenih ustanova treba nagovarati na nešto, a ti na svaki argument i dalje tražiš rupu - pa ti je malo kriv ovaj, malo onaj, malo vlada, malo mediji.. zapravo zajebavaš.

 

Naši pizdeki na vlasti, koliko god smotani i tulavi bili, ipak su nabavili to cjepivo da možemo pol regije vaksinicat. Ako ćeš vlastito zdravlje riskirati zbog par budala na vlasti, onda nije problem u njima. Ni zube nećeš prestat prat zbog loše kampanje Hrvatskog Društva Zubara.

 

Edit.

Novim userima treba zabraniti pisanje u non IT temama.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 12:22 (ivan dragi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Imamo nekoliko kategorija antivaxera:
1. Uvjereni - glupi, ali nisu krivi za to
2. Oportunisti (imaju neku osobnu korist od tog stava) - pokvareni do srži
3. Đavolji odvjetnici - traže dlaku u jajetu i glume filozofe u situaciji koja ima stvarne životne posljedice, a kojima i sami time doprinose
4. Nesigurni i zbunjeni - žrtve svih gore navedenih (kao i loših poteza politike, struke i medija)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 2 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Ne znam zašto mene tagiraš ponovo u raspravi u kojoj sam sve rekao i to u odgovoru na tuđi komentar.

 

Ako si se stvarno cijepio moram reći da si to dosta loše "iskomunicirao", jer ponavljaš standardne antivakserske dezinforamcije ili poluinformacije od slabe javne rasprave (kasnije si rekao da si se krivo izrazio) do toga da je nešto loše iskomunicirano.

 

Šta može biti "loše iskomunicirano" kada su svi službeni kanali vrlo jasno komunicirali broj oboljelih, umrlih, prednosti vakcinacije u odnosu na nevakciniranje, postotke oboljelih, na bolničkom liječenju, na respiratorima, umrlih iz grupe necijepljenih i grupe cijepljenih?

 

Šta je tu "loše iskomunicirano"? Je li glupi Capak, njegova pomoćnica, Alemka Markotić ili iti jedan epidemiolog, virolog, pulmolog rekao "nemojte se cijepiti" ili "isto vam je" ili "vakcina nije sigurna"? Ja takav slučaj nisam vidio. Lauc, ikona antivaksera je u tvojoj "analizi" vrlo razuman čovjek, iako su se od njega ogradili SVI liječnici u Savjetu, HUBOL, HLK, sestrinska udruga... Ali, ti nisi antivakser, ali je Lauc, heroj antivaksera u Hrvata "vrlo razuman"?

 

Ponavljaš teze bistrića necijepiša, a onda su ti za to krivi... tko? HZJZ? Alemka Markotić? Tko točno?

 

Ili bi dobro "iskomunicirano" bilo kada bi se u novinama cenzuriralo necjepiše? Ili bi se onda bunio zbog cenzure?

 

Problem s tvojim nastupom je što on, čitan ovako od nekoga tko te ne poznaje, izgleda neiskren. I to ne malo, nego podosta neiskren. Ne mogu reći je li stvarno neiskren, ali meni tako izgleda - kao kad se u vjernici-nevjernici diskusijama javi tip koji počne s "Nisam vjernik, ali..." i onda da neki bliblijski "dokaz" ili teološki "argument" za svoju tvrdnju.

 

Nemoj se uvrijediti, ali tvoj nastup vrlo je sličan takvim komentarima.

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
picajzla0707 kaže...
kameni_zg kaže...

Koji dio iz mojih poruka tebi govori da ja nisam cijepljen?

pa kako onda završiš u 'kanti s antivaxerima', malo mi je to nelogično

iako, kako napominje i visak, itekako ima i onih koji se i deklariraju antivaxerima, a cijepljeni su

 

Dobro pitanje, i ja bi volio da meni netko objasni kako?, kako uvijek zavrsimo na tome?

 

Vec rekoh u prosloj temi - pitanje na forumu vec odavna nije cijepit se ili ne (mislim da vecina na forumu razumije da je treba). Problemi nastaju kad krene diskusija ovog tipa - kada netko kaze da je organizacija uvezi rjesavanja covida u hrvatskoj bila losa. Onda mi se predbacuje da bi ja sada (kada je kasno) pricao o tome - a to je nesto o cemu pricam tj. pisem zadnjih godinu dana...

Ja razumijem Viska sta hoce reci kad kaze da nije to jedina krivica i onda pripisuje antivaxerima njihov dio - oke fair point. Pretpostavljam da ono sto hocu reci, je to da iako izgleda da branim antivaxere jer kao sto Visak kaze umanjujem njihov udio problema, mozda i je tako, ali sve to prizlazi iz mojeg misljenja koje nije novo, vec traje od pocetka pandemije - ja sam vjerovao da ce antivaxeri biti manjima i da na kraju procjepljenost bude dobra (i recimo Visak koji je pratio siguran sam da moze potvrditi da to i jesam rekao). Sada ispada da ih imamo vise od pola populacije. Odbijam prihvatiti da su svi ti ljudi antivaxeri. Velik dio ih jos vaze cijepit se ili ne. Njih pridobiti kako? Ili prisilom ili komunikacijom. Mislim da prisila nece tako skoro, a komunikacija bi mogla? Imas neku trecu ideju?

Try and fail, but never fail to try.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kameni_zg kaže...

 

Koji dio iz mojih poruka tebi govori da ja nisam cijepljen?

 Koliko sam shvatio cijepljen si zato da možeš raditi i putovati, ne iz uvjerenja.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ekipa, imate/mo li sto clanaka o poboljsanoj varijanti Pfizera koja bi mogla pocetkom 2022.?
Razmisljam o 3.dozi, kao sad je ok vrijeme (2.doza u lipnju).
Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
starblack kaže...
Ekipa, imate/mo li sto clanaka o poboljsanoj varijanti Pfizera koja bi mogla pocetkom 2022.?
Razmisljam o 3.dozi, kao sad je ok vrijeme (2.doza u lipnju).

 to i mene zanima a ne da mi se tražiti, će biti koktel za proizvodnju šiljaka od nekoliko sojeva, možda jednog određenog ili nešto treće, kad će drugi proizvođači itd...

ja isto razmišljam o trećoj dozi, zadnja u petom mjesecu

proteklo vrijeme sam izbjegavao vax teme, dojadile su mi ali je vrijeme da se ponovno informiram

10 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Samo cu ovo ostaviti, 5. mj. ove godine.
Samo si moldamo misljenja kako se stvari mijenjaju, jer nedo bog da smo u krivu.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
D3lBoy kaže...

... jer nedo bog da smo u krivu.

 a bolje je biti cijelo vrijeme u krivu poput tebe... retoričko

6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
D3lBoy kaže...

Samo cu ovo ostaviti, 5. mj. ove godine.
Samo si moldamo misljenja kako se stvari mijenjaju, jer nedo bog da smo u krivu.

 Jel to znaci da i dalje vjerujemo u zemlju kao ravnu plocu na ledima kornjace i bijes bogova kada udari munja?

Naravno da ces promijeniti stav ako se dokaze da ti je stav bio kriv. To je cijela poanta edukacije. A onaj koji uporni drzi jedan te isti stav jedino dokazuje da je, blago receno, neinteligentan i nesposoban nauciti.

16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Što je krivo čovjek rekao? U nas jedva 50% odraslih cijepljenih (potrebno barem 80% za famozni "imunitet krda") i naravno, katastrofalni rast oboljelih.

U Portugalu 100% odrasle populacije cijepljeno i to zemlja koja je imala jedan od najgorih prvih valova, kod njih je kompletan četvrti val ono što je kod nas utorak.

Ne da ti je post besmislen, nego veze nema sa stvarnošću.

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 8:44 (Drago).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice