"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

poruka: 98
|
čitano: 17.786
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao ".
4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Judg3 Dr3dd kaže...

Petko je u pravu. Ne radim u IT, ali nebitno. Davnih dana kad sam počinjao, radio sam doslovno dan i noć i ne samo da su me zvali po volji, nego sam dolazio sam, kad god sam mislio da treba. Radio sam što sam više mogao i nikad se nisam bunio, čak ni kad su mi uvaljivali teške poslove koje su trebali obaviti drugi. Možda zvuči zastrašujuće, ali ako želite uspjeti, neminovno je. 

 Ne, nego svjesno uništavaš svoj privatni život i još te izrabljuju (jer ti je rad neplaćen). Svi smo radili više na početku, ali da sam dolazio sam kada sam mislio da treba, nisam. Da sam ti bio šef, zabranio bih ti da to radiš. Niti jedan posao ne treba freaka koji spava na poslu. Pogledaj prosječno lošu seriju Industry na HBO-u o tipu koji je spavao u WC-u, sljakao poput manijaka ne bi li ga primili za stalno i na kraju je umro. Imaš takvih primjera i izvan serija i filmova, u stvarnom životu. O izjavama poput, "ako želiš biti netko i nešto", "ako želite uspjeti" - netko shvati njihovu promašenost vrlo rano, netko kasno, netko nikada. A život brzo prođe. Prebrzo. I zato na svakom poslu treba biti jasno napisano kako se i koliko radi.

4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Friday kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Vjerovali ili ne, postoje ljudi kojima posao nije na prvom mjestu nego obitelj.

Vjerovali ili ne, postoje ljudi koji ne love najveću moguću plaću i karijeru nego im je posao tu zato jer im plaća račune, i to je sve.

 

Vjerovali ili ne, vas nekolicini forumaša kojima je ovakav prijedlog zakona besmislica taj prijedlog nije niti namijenjen, jer vi volite i ostajati prekovremene i umrijeti za posao, jer potajno ste i prihvatili taj kapitalistički sindrom da je posao na prvom mjestu a tek onda obitelj. Jer SMEG a ne BEKO  

 

 

Cek, ti mislis da je meni posao ispred obitelji? Pa ja sam se najeo govana bas zato da mogu uzivati sa svojom obitelji. Vozim svoje cure ujutro u skolu (u dvije ture), popodne idem po njih (isto u dvije ture). U medjuvremenu im skuham rucak (jer radim od kuce, zena mora biti u firmi). Kad ih dovezem kuci onda rucamo, pricamo... kad sam gotov s poslom (oko 5) onda ide druzenje dalje.

Provodim sa djecom vremena vise nego velika vecina ljudi.

 

Meni je fora kako se na nekoga tko je uspjesan odmah gleda kao na nekoga tko zanemaruje obitelj. Jeste vi ljudi normalni?

 

 

 

Ako si ti tako dogovorio sa svojima na poslu, super. Bolje ti je nego mnogima. Međutim, tvoje prethodne poruke ne govore o ovoj temi na način kako si to sada opisao.

7 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena

Friday , vrhunski medicinski stručnjak u vrhunskoj klinici ( pričam konkretno za mog poznanika koji radi u švici ), ima tako precizno i detaljno sročen ugovor u kojem pišu ogromne cifre za izvanredni angažman mimo radnog vremena. To je skupa klinika u koji te ne doveze hitna pomoć nego helikopter kojeg imaš jer si dovoljno bogat da si platiš liječenje u takvoj klinici. I naravno da opet taj liječnik bira hoće li se odazvati ili ne, no naravno da će se odazvati jer će po njega doći helićem ili aviončićem i za taj angažman će dobiti para ranga novog golfa...

A prije nego ga neki manager nazove će se pobrinuti da taj bolesnik to višestruko više plati nego kaj će bolnica platiti tog doktora za taj angažman.

Znači, govorimo o pravim stručnjacima u pravim poznatim klinikama, a ne o prosječnom doktoru iz zagrebačke bolnice....

15 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
zelenapaprika kaže...
Ne, nego svjesno uništavaš svoj privatni život i još te izrabljuju (jer ti je rad neplaćen). Svi smo radili više na početku, ali da sam dolazio sam kada sam mislio da treba, nisam. Da sam ti bio šef, zabranio bih ti da to radiš. Niti jedan posao ne treba freaka koji spava na poslu. Pogledaj prosječno lošu seriju Industry na HBO-u o tipu koji je spavao u WC-u, sljakao poput manijaka ne bi li ga primili za stalno i na kraju je umro. Imaš takvih primjera i izvan serija i filmova, u stvarnom životu. O izjavama poput, "ako želiš biti netko i nešto", "ako želite uspjeti" - netko shvati njihovu promašenost vrlo rano, netko kasno, netko nikada. A život brzo prođe. Prebrzo. I zato na svakom poslu treba biti jasno napisano kako se i koliko radi.

Ti znaš što je dobro za mene bolje nego ja? 

 

Bez šale, svatko ima svoj način. Moj je uspio. To je sve.

15 godina
odjavljen
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
bunker kaže...
Znači, govorimo o pravim stručnjacima u pravim poznatim klinikama, a ne o prosječnom doktoru iz zagrebačke bolnice....

Dali, ali zato nema harmonikaša na tulumu u podrumu bolnice... Sve ima svoje prednosti i mane...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Ma lako cemo mi s ovima sto se iskljuce nakon posla, no sto cemo s onima koji su "iskljuceni" i tijekom radnog vremena?

Oni mi nekako djeluju kao veci problem.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Radim u manjem hotelu i za razliku od drugih kolega čiji su poslovi specifični, ja sam prošao više poslova od nosača prtljage, recepcije, noćne recepcije, transfer vozača, održavanje i sitni popravci, kontrola sustava, samo ne kuham i ne masiram. Ali izvanredne situacije postoje pa ima i nepisano pravilo dobre volje da ti je kolega iz smjene prije tebe naredna 2 sata još uvijek dostupan za neku informaciju i pomoć. Jednostavno je tim to prihvatio i tako funkcioniramo dobro.

Ali to je dobra volja kolega, a postoje i kolege čiji je posao biti dostupan jer imaju poziciju voditelja i s time odgovornosti i pogodnosti.

Poslije 20h, mob ide u zrakoplovni mod, obitelj mi zna br.kućnog telefona za hitno, firma ne zna.

Za svoj posao se ne bojim, ali postoji osoba koja se mora brinuti i biti dostupna, a to nije moj posao.

I onda pred par godina dođe gost koji poznaje direktora i ostane duže u restoranu, zahtjeva da mu se pusti hitovi Olivera na audio sustav jer mu mobitel nije gušt.
Vidio sam par propuštenih poziva jer su znali da je sustav muzike kompliciran, ali samo sam poslao poruku kolegi što je bilo? Kaže imao sam naredbu voditelja da te zovem.

Rekao sam samo da je sreća da je mob bio ugašen jer da su mi probudili ženu i bebu stavio bih na zvučnik sebe kako im psujem sve po spisku kroz cijeli hotel.

Kolega je razumio apsurd situacije a voditelj nije nikad ništa spomenuo.

Zato podržavam ovaj zakon za ljude koji nemaju u Ugovoru o radu klauzu 24h dostupnosti, da imaju svoj mir,a oni koji imaju neka uživaju u većoj plaći i odgovornostima. 👍
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Damir22 kaže...
Ma lako cemo mi s ovima sto se iskljuce nakon posla, no sto cemo s onima koji su "iskljuceni" i tijekom radnog vremena?

Oni mi nekako djeluju kao veci problem.....

 Pa to nema veze sa ovim zakonom, zar ne. To je na poslodavcu da riješava tekve probleme a i za to postoje neki zakonski okviri (naravno, ovisno o vrsti isključenosti na poslu).

15 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Friday kaže...

Ima jedan lik ovdje koji mi je prije dosta godina slicno prigovarao jer sam rekao da u slobodno vrijeme tu i tamo citam neke tehnicke stvari kako bih poboljsao svoju konkurentnost. Njegov argument je bio "meni je najbitnije provoditi vrijeme sa sinom, ja ne trcim za karijerom kao ti". Lik proveo dobrih 1500 sati u dvije godine igrajuci Battlefield. Znaci kad citas knjigu koja je vezana za posao ili jednom u par mjeseci odradis nesto ekstra na poslu onda si los otac koji zanemaruje obitelj. Kad igras online igre onda si dobar otac koji samo treba malo slobodnog vremena za sebe.

 

 

 

Ima jedan lik koji redovito svake godine troši svoje slobodno vrijeme maltretirajući infrastrukturu ovog foruma kako bi izvukao kojekave statistike.Pritom ne razmišljajući da ukoliko nešto umre  dok se vrte parazitski "kravleri" da će šef morati zvati jadne devopse da to srede. Umjesto da igra Battlefield i bude dobar otac.

 

Takvi su problem, a ne šefovi i zakon  

 

 

13 godina
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Još jedan zakon gdje je zakonodavac nije proveo ni minute razmišljajući o provedbi istog. Podsjeća na obiteljski zakon u RH, koji je Milanka Opačić donosila 4 godine. Na kraju je bio pun stavaka poput "djeca su dužna pomagati u obiteljskim poslovima". E, i? Hoćete poslati inspekciju da vide jel pune mašinu za veš ili pospremaju krevet ujutro? Ako ne, što onda, idu u dom? 

 

95% političara se nikad nije bavilo operativom i razmišljanjem "kako ovo provest u djelo". Maksimalni domet im je "bilo bi lijepo kad bi..."

 

Moja pretpostavka kako će se ovo razvijati - svi novozaposleni u firmi će imati stavku u ugovoru da mogu biti kontaktirani u slučaju nepredviđenog događaja, i to je to. A onda je na zaposleniku želi li ili ne odgovoriti, što će firma valorizirati na određeni način, već spomenuto n-puta u ovoj temi.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Judg3 Dr3dd kaže...
zelenapaprika kaže...
Ne, nego svjesno uništavaš svoj privatni život i još te izrabljuju (jer ti je rad neplaćen). Svi smo radili više na početku, ali da sam dolazio sam kada sam mislio da treba, nisam. Da sam ti bio šef, zabranio bih ti da to radiš. Niti jedan posao ne treba freaka koji spava na poslu. Pogledaj prosječno lošu seriju Industry na HBO-u o tipu koji je spavao u WC-u, sljakao poput manijaka ne bi li ga primili za stalno i na kraju je umro. Imaš takvih primjera i izvan serija i filmova, u stvarnom životu. O izjavama poput, "ako želiš biti netko i nešto", "ako želite uspjeti" - netko shvati njihovu promašenost vrlo rano, netko kasno, netko nikada. A život brzo prođe. Prebrzo. I zato na svakom poslu treba biti jasno napisano kako se i koliko radi.

Ti znaš što je dobro za mene bolje nego ja? 

 

Bez šale, svatko ima svoj način. Moj je uspio. To je sve.

Ne znam, ali javno komentiram. Tko napiše komentar, neka očekuje komentar drugih. Vrijeme provedeno na poslu kada nisi tamo trebao biti ja ne vidim kao uspjeh.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Nemogu propustiti napisati legendarnu rečenicu koju mi je jednom prilikom šef rekao, na pitanje zašto uvijek mene loži, ima i onih koji šetaju okolo i niš ne rade.

"Šta vrijedi gonit konja koji ne vuče"

 
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
@Srkee

Moj odgovor bi bio tvome šefu da mi onda da od svakog "šetača" po 500kn jer i radnog konja se bolje hrani. 😊

A kad bi ostali vidjeli 500kn manje, onda bi i oni počeli vući.
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Promjenio sam pasminu 😄
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Ima jedan forum pun vrhunskih, dobo plaćenih stručnjaka, na kojem ovi u radno vrijeme mlate praznu slamu. ;-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Srkee kaže...
Nemogu propustiti napisati legendarnu rečenicu koju mi je jednom prilikom šef rekao, na pitanje zašto uvijek mene loži, ima i onih koji šetaju okolo i niš ne rade.

"Šta vrijedi gonit konja koji ne vuče"

 Kod mene je vrijedilo: "kada vidiš da netko može, daš mu još (posla)".

16 godina
online
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Van Nistelrooy kaže...
 

Moja pretpostavka kako će se ovo razvijati - svi novozaposleni u firmi će imati stavku u ugovoru da mogu biti kontaktirani u slučaju nepredviđenog događaja, i to je to. A onda je na zaposleniku želi li ili ne odgovoriti, što će firma valorizirati na određeni način, već spomenuto n-puta u ovoj temi.

To je upravo to što treba zabraniti.

Definiciju dežurstva i prekovremenog rada je lako uvesti, kao i naknadu za isti.

16 godina
odjavljen
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Moju zenu u novoj firmi pitali hoce doci raditi u subotu - ona rekla da nece. Drugi puta, treci puta... Nakon nekog vremena team lead totalno zamracio i kaze kako u ugovoru postoji stavka da je svaki djelatnik duzan odraditi do 20% prekovremenih ako za time ima potrebe. Naravno da ta stavka ne postoji. Jer da postoji onda bi ispalo da si formalno duzan odraditi ama bas svaku subotu. Naravno da je team lead nas lik koji je nasao glumiti serifa...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Da, to je to, samo bez životinjskih alegorija
16 godina
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Ajde, ajde , dečki! Što ne biste malo po potrebi uskočili gazdi pomoći? Vama bi gazda prvi pomogao, bilo da vam treba jamac za kredit, bilo da treba deku betonirati!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Jebeš radnika koji se neće žrtvovati za boljitak firme. Jebeš firmu koja to neće nagraditi.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
BlueMax kaže...

Jebeš radnika koji se neće žrtvovati za boljitak firme. Jebeš firmu koja to neće nagraditi.

 Dovoljna je nagrada moralna satisfakcija!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
neaktivan
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Topli stisak ruke... 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

kao prevoditelj koji već pitajboga otkad radi sam za sebe (kao slobodnjaaaaak, njaaaak, iaiaia) od doma imam pitanje jer nikako pojmiti: što je to "radno vrijeme"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Bravo kolega, samo tako nastavati, uz vas trud sam ove godine kupio novi BMW,

a ako ovako nastavite kolega, iduce godine cu kupiti jos noviji i jos veci BMW.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
"Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena kao

Sve je lijepo Friday napisao vezano za IT.

 

U normalnim IT firmama se može reći ruka ruku mije.

Za posao je bitno da se odradi, a da li će ga netko odraditi u "normalno" radno vrijeme ili popodne ili u pola noći nije bitno. 

Evo konkretno ovaj sad period, rađe se u pol dana otiđem malo prošetati po suncu i dok je dana a onda nadoknadim kasnije.

 

Isto tako, nikad me nitko nije nazvao a da nije bilo extra veliko sranje. I spojiš se, pogledaš i riješiš. I kada si spreman na to, da si dostupan 24/7 po potrebi (koja je možda jednom-dvaput godišnje) onda imaš benefite da te nitko ne ševi s godišnjima za pogrebe, doktore i slično što ti inače uzme sat-dva u danu. To je ono da ruka ruku mije.

 

U bivšoj firmi postoji pasivno dežurstvo i dobiju se novci za biti dostupan plus naravno prekovremeni.

Ali ako dežurni pasivni ne zna riješiti problem, eskalira se do onoga tko zna. 

To je takav posao, kome odgovara prst u uho nakon 16 nek se zaposli u Fini na šalteru za 6k kn.....

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena

Fran zgb , zakaj baš fina... Pa može biti keramičar ili električar sa zaradom od 1000 kn dnevno i isto se taj nebude nikome javljao nakon radnog vremena. Može biti i pilot i isto ga nitko nebu gnjavio kada je slobodan....
4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
BlueMax kaže...

Jebeš radnika koji se neće žrtvovati za boljitak firme. Jebeš firmu koja to neće nagraditi.

 Ovo prvo se kod nekih uzima zdravo za gotovo kad se zaposliš. Nagrada je tapšanje po ramenu. Eventualno roštilj kod gazde (rjeđe) ili u firmi u dvorištu (češće).

4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Visak kaže...

Topli stisak ruke... 

 I štipanje po obrazu uz uzvik "Zadovoljni smo s vama!"

 

 

4 godine
offline
Re: "Pravo na isključivanje" nakon radnog vremena
Ajar kaže...

kao prevoditelj koji već pitajboga otkad radi sam za sebe (kao slobodnjaaaaak, njaaaak, iaiaia) od doma imam pitanje jer nikako pojmiti: što je to "radno vrijeme"? 

 Veli žena plinoservisera kojeg zove kad moram: od ve do ve. Ona njega tjera da radi, a inače ih poslije 14h nemreš dobit na telefon.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 18:19 (zelenapaprika).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice