Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

poruka: 36
|
čitano: 15.292
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij".
6 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Kakvi đems veb...danas je konačno..imamo evro..kaj se tiče slija...imaš zamzunga i njegov spejs zum...viđu se mudante stanovnica druge galaksije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Koja glupost,gledanje maglice 1000 svjetlosnih godina.Umjesto da su se fokusirali na obližnje zvijezde tipa Tau Ceti,Alpha centauri,Epsilon eridani i sl.da se vidi da li tamo možda ima kakav planet.Ili su njihovi stanovnici već ovdje?

Moj PC  
2 10 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
#McFly333

Za razliku od planeta...galaksije svijetle
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Ne znam zašto nisu napravili neki servisni mod da se nadopuni ono što ga drži u orbitu pa da se makar daljinski nekada u budućnosti pošalje.

 

Uglavnom gdje link da se ovo prati?

Našao sam: First Images From the James Webb Space Telescope | NASA

U
ređivano1: Zvuk voditeljice je užasan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 16:31 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Stvarno za ozbiljnu depru...toliko galaksija A nismo u stanju do našeg susjeda mjeseca doći...i sad stvarno ako smo mi jedini inteligentniji oblik...A ne tako daleko od Hrvatske ljudima rakete padaju po glavi umjesto da s timm raketama istražujemo... Stvarno smo shebana vrsta
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
HCMAA kaže...
Stvarno za ozbiljnu depru...toliko galaksija A nismo u stanju do našeg susjeda mjeseca doći...i sad stvarno ako smo mi jedini inteligentniji oblik...A ne tako daleko od Hrvatske ljudima rakete padaju po glavi umjesto da s timm raketama istražujemo... Stvarno smo shebana vrsta

Kakav cirkus (barem za početak) od showa. Pošalju najmoćniji teleskop i ulupaju toliko znanja i para da se može reći - postignućem stoljeća" a onda ne mog uptikom dobiti vezu u Kanadi. A i da ne govrim.

Nikako da ovo skontam da kako god da gledamo - u centru smo svemira. A nismo ni u centru galaksije.

11 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
sarma kaže...

300 km je udaljeno more od mene,a ja nemogu na more , jel nemam koga da me financira , :)

7500 svjetlosnoh godina je maglica udaljena ,a kod nas suša ubi sve šta smo posadili,daj neko navodnjavanje ,jebe se maglici za moje nasade :)

Što si ti dao za JWST? Ništa. Zašto bi itko išta dao za tvoje navodnjavanje. Učini to sam. Ljudi to rade već tisućama godina. 

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 17:22 (markoBT).
 
7 0 hvala 0
3 godine
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Boris grozni kaže...

Ne trebaš pljuvati po izvoru iz kojeg piješ vodu!
Hubble je u srcu svih nas. Po analogiji i ovo bi možda trebalo biti smeće za 50-tak godina.
BTW: Ovo mi je slika kao pozadina radne površine.

Negoooo.. ima li netko koju je istu ili dio iste snimio Hubble?

10 godina
protjeran
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

To je teleskop infracrvenog spektra znači može vidjeti toplinu planete tj njene jezgre nije to smartphone za selfije.I ne tako slike ne izgledaju sa ovog teleskopa ovako što praznoglavcima prikazano sa lijepim bojama.To je PR za pokazivanje masama kako je tamo lijepo.U stvarnosti se slike kompijuterski obrađuju od podataka infracrvenog svijetla.Kad bi ti pokazali izvornu sliku telkaća mislio bi da se netko zbljuvo po fotki.Malo ipak treba mozak uključit.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 18:04 (McFly333).
11 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Koliko sam shvatio objave će biti na tjednoj bazi!

Nek ga sreća prati i meteoriti izbjegavaju! 

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Envy kaže...
Boris grozni kaže...

Ne trebaš pljuvati po izvoru iz kojeg piješ vodu!
Hubble je u srcu svih nas. Po analogiji i ovo bi možda trebalo biti smeće za 50-tak godina.
BTW: Ovo mi je slika kao pozadina radne površine.

Negoooo.. ima li netko koju je istu ili dio iste snimio Hubble?

 

ovak nabrzinu ovdje https://www.icanvas.com/canvas-print/cosmic-landscape-ngc-3324-nw-corner-of-3372-carina-nebula-hubble-heritage-nas33#1PC6-36x12&gid=1&pid=main-image

 

ovdje: https://cdn.spacetelescope.org/archives/images/screen/opo0834a.jpg 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 18:09 (mladen-p).
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
McFly333 kaže...

To je teleskop infracrvenog spektra znači može vidjeti toplinu planete tj njene jezgre nije to smartphone za selfije.I ne tako slike ne izgledaju sa ovog teleskopa ovako što praznoglavcima prikazano sa lijepim bojama.To je PR za pokazivanje masama kako je tamo lijepo.U stvarnosti se slike kompijuterski obrađuju od podataka infracrvenog svijetla.Kad bi ti pokazali izvornu sliku telkaća mislio bi da se netko zbljuvo po fotki.Malo ipak treba mozak uključit.

 

Ne briini za moij mozak je sam davno čitao "da li su boje sa prikaza Hubble telskopa realne". Što se mene tiče ne treba mozak ni malo ukljčpiti.. odavno to se radi po automatizmu. 

mladen-p kaže...

Koliko sam shvatio objave će biti na tjednoj bazi!

Nek ga sreća prati i meteoriti izbjegavaju! 

Nikako ne kontam da nisu mogli neku remote cijev ili što već ostaviti da se daljinski dopuni baerije ili što već jer tko zna što će znanost donijeti za 10 godina. 

mladen-p kaže...
Envy kaže...
Boris grozni kaže...

Ne trebaš pljuvati po izvoru iz kojeg piješ vodu!
Hubble je u srcu svih nas. Po analogiji i ovo bi možda trebalo biti smeće za 50-tak godina.
BTW: Ovo mi je slika kao pozadina radne površine.

Negoooo.. ima li netko koju je istu ili dio iste snimio Hubble?

 

ovak nabrzinu ovdje https://www.icanvas.com/canvas-print/cosmic-landscape-ngc-3324-nw-corner-of-3372-carina-nebula-hubble-heritage-nas33#1PC6-36x12&gid=1&pid=main-image

Slike su final Fantasy ali ipak za druge forumaše mislim da ne treba pljuvati po Hubbleu. Jer kako ona voditeljka kaže danas - Hubble je bio doručak da ovo sve danas možemo servisirati.

 

16 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Prekrasne prve slike! 

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

 

 

Predivno!!

 

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Nije mi jasan hype oko ovoga.

Kolorizirane slikice nekih zvjezdica, koga briga?

Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?
Moj PC  
1 18 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

Ma ja, bolje da se hajpamo oko Covida, Rusa ili kriptovaluta, jer to svi razumimo, a ovu glupost ...šta ono več... neka znanost... ko to treba jel da!!!

15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

Moj ti je prijedlog da jedan vikend odes s boljom polovicom i/ili klincima u neku pripizdinu bez javne rasvjete i pogledajte u nebo.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 0:35 (Ante).
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
uuY kaže...


Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?
 podloga na radnoj površini računala. ak to ne vrijedi 10 milijardi (10.000.000.000!) usd (samo za razvoj) ... 
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
uuY kaže...
Nije mi jasan hype oko ovoga.

Kolorizirane slikice nekih zvjezdica, koga briga?

Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?

 

Dobro si rekao — "nije ti jasno". I tu treba stati. Samosvjestan čovjek bi znao gdje završava njegovo znanje, a počinje znanje onih koji su u to uložili cijeli svoj život.

 

Čim nastavljaš dalje i ono što ti nije jasno pokušavaš prikazati beznačajnim ili bezveznim, svrstavaš se u kategoriju prosječnog internetskog komentatora koji pljuje po svemu što ne razumije.

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Q-Tip kaže...
uuY kaže...
Nije mi jasan hype oko ovoga.

Kolorizirane slikice nekih zvjezdica, koga briga?

Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?

 

Dobro si rekao — "nije ti jasno". I tu treba stati. Samosvjestan čovjek bi znao gdje završava njegovo znanje, a počinje znanje onih koji su u to uložili cijeli svoj život.

 

Čim nastavljaš dalje i ono što ti nije jasno pokušavaš prikazati beznačajnim ili bezveznim, svrstavaš se u kategoriju prosječnog internetskog komentatora koji pljuje po svemu što ne razumije.

 

 

 

Nije ti palo na pamet da ti ne razumiješ njega, odnosno što je pisac htio reći? Hoćeš reći da si pametniji od kolege, a zapravo ga ne poznaš niti razumiješ, no svejedno si ustvrdio da si pametniji od njega, jer ti kužiš stvari a on je paglu. Toliko o tvojoj inteligenciji i prodavanju pameti na forumu.

14 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

gle, postoji dvije vrste ljudi - oni koji su "konzumenti" - pa se osim osnovnih životnih potreba samo slini nad BeeMVejom (zlorabljenim, s čunga-lunga gumama jer se zapravo nema love), Bačićkom, velikim vođom Plenkyjem...

 

i oni koji pogledaju u to neizmjerno noćno nebo i treperuće točkice na njemu i pitaju se: a koja je svrha mojeg postojanja ?!?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 10:15 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Stric_Jura kaže...

gle, postoji dvije vrste ljudi - oni koji su "konzumenti" - pa se osim osnovnih životnih potreba samo slini nad BeeMVejom (zlorabljenim, s čunga-lunga gumama jer se zapravo nema love), Bačićkom, velikim vođom Plenkyjem...

 

i oni koji pogledaju u to neizmjerno noćno nebo i treperuće točkice na njemu i pitaju se: a koja je svrha mojeg postojanja ?!?

e, tu te nisam ček'o ali si svejedno došao. postoje dvije vrste ljudi koji si postavljaju takva pitanja*: luftbrenzerski filozofi (koji do spoznaje dolaze sumnjom no možda i ne) ili oni koji su na trenutak pred skakanje s vrha nebodera ili mosta u. obje vrste ignoriraju ono iz tvoje prve rečenice (shvativši koliko je univerzalno nebitno).

 

 

*univerzalan smisao života općenito po svemirima je prijenos genetskog kôda a individiualno si svatko nalazi za se (ili ne). tu je i odgovor na pitanje "isukrste, pa kako razlikujemo živo od neživog?", odn. "što je život, majkumu?!" - sve što posjeduje dnk (i srodnike za prijenos informacija) je "živo". ostalo nije. dvojbeno je jedino ono: "srce ti je kamen i ne sudi pravo ...", jer proturiječi kontradikciji apsurda:

 

 

smetnuo si s uma i da u međuvremenu (od hubble-bubble naovamo) gej meri posjeduju monitore sve veće razlučivosti po hektaru pa su im neophodne primjerene slikice. nasa je odah prepoznala ovu silu koja boga ne moli i izreagirala se dosita.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 11:04 (Ajar).
12 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Jebeš ovo, čeka se Memulica sa grafovima iz My Doc foldera.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 11:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Nije ovaj forum za tebe idi na 24sata komentiraj
be Cool
14 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

Ajare, na tvoje primjedbe o rasprostiranju vlastitog genetskog koda po Vasioni & Vaseljeni, mogu ti reći samo jedno:

 

Ili kuj' il' ne mrči gaća!

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Iskreno, ovakve slike me nimalo ne uzbuđuju jer sve je to viđeno čak i u sasvim pristojnoj rezoluciji. To su slike za masu i mogli su podvalit sliku sa Hubble-a i svi bi se divili JWST-u. 

Čekam znanstvene radove.

Amenoum
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Ajar kaže...
Stric_Jura kaže...

gle, postoji dvije vrste ljudi - oni koji su "konzumenti" - pa se osim osnovnih životnih potreba samo slini nad BeeMVejom (zlorabljenim, s čunga-lunga gumama jer se zapravo nema love), Bačićkom, velikim vođom Plenkyjem...

 

i oni koji pogledaju u to neizmjerno noćno nebo i treperuće točkice na njemu i pitaju se: a koja je svrha mojeg postojanja ?!?

e, tu te nisam ček'o ali si svejedno došao. postoje dvije vrste ljudi koji si postavljaju takva pitanja*: luftbrenzerski filozofi (koji do spoznaje dolaze sumnjom no možda i ne) ili oni koji su na trenutak pred skakanje s vrha nebodera ili mosta u. obje vrste ignoriraju ono iz tvoje prve rečenice (shvativši koliko je univerzalno nebitno).

 

 

*univerzalan smisao života općenito po svemirima je prijenos genetskog kôda a individiualno si svatko nalazi za se (ili ne). tu je i odgovor na pitanje "isukrste, pa kako razlikujemo živo od neživog?", odn. "što je život, majkumu?!" - sve što posjeduje dnk (i srodnike za prijenos informacija) je "živo". ostalo nije. dvojbeno je jedino ono: "srce ti je kamen i ne sudi pravo ...", jer proturiječi kontradikciji apsurda:

 

 

smetnuo si s uma i da u međuvremenu (od hubble-bubble naovamo) gej meri posjeduju monitore sve veće razlučivosti po hektaru pa su im neophodne primjerene slikice. nasa je odah prepoznala ovu silu koja boga ne moli i izreagirala se dosita.

 

Svaki fazon ima rok trajanja ali tvoji se odavno jedu sa istekom roka! 

BTW: Ne želim nikome odgovarati, ovaj teleskop i sledećih njih trista - neće naći život na nekoj planeti.

15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
Q-Tip kaže...

 

Dobro si rekao — "nije ti jasno". I tu treba stati. Samosvjestan čovjek bi znao gdje završava njegovo znanje, a počinje znanje onih koji su u to uložili cijeli svoj život.

 

Čim nastavljaš dalje i ono što ti nije jasno pokušavaš prikazati beznačajnim ili bezveznim, svrstavaš se u kategoriju prosječnog internetskog komentatora koji pljuje po svemu što ne razumije.

 

 

 

 

Vidiš, tebi uopće nije jasno niti što sam napisao, pa opet komentiraš. 

 

Kritičnost treba tražiti od sebe, a ne propisivati drugima.

 

10 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

 

 

Ma, Svemir je bezveze. Bolje je gledati jutubere na Internetu. Njihove reakcije, njihova mišljenja, itd. 

Svatko nekaj voli, al Svemir je bezveze. Gle, odeš daleko od Zemlje, te tamo negdje metneš neki teleskop, pa onda gledaš još dalje...kak' ljudi ne shvaćaju, Zemlje je ravna, te je iznad nje kupola na kojoj su zvijezde.

Korona ne postoji, Zemlje sem kaj je ravna, još je i šuplja, truju nas iz zraka, cijepivo je otrov, dobiješ chip, itd.....

Sretno vam sa tim.

 

Samo se bojim da je ovo još jadnije.

Mislim kada pojedinci idu svjesno provocirati sa bilo čime, samo da izazovu rekaciju.

 

------------------------------------------------------

 

Svemir mi je baš guba. Lijepo izgleda.

 

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice