Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

poruka: 9
|
čitano: 3.555
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu".
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

30 dana terora, jer u bilo kojem trenutku tokom tih 30 dana nešto može poći po krivu (teleskop se tokom tih 30 dana rastvara, dio po dio), te ako bilo koji od 350 autonomnih dijelova ne bude rastvoren sve pada u vodu i od tehnološki najnaprednijeg teleskopa biti će samo lebdeće svemirsko smeće.

Mogućnosti za manualni popravak nemaju. Dakle samo čekati 30 dana i nadati se najboljem.

 

 

Lp

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

Kad vec ne mozemo normalnim putem snimiti teleskop, zasto ne iskoriste Hubblea da snimaju Webba?

- Psiho246
Moj PC  
0 1 hvala 0
Re: Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom pu
Psiho246 kaže...

Kad vec ne mozemo normalnim putem snimiti teleskop, zasto ne iskoriste Hubblea da snimaju Webba?

 

Zato što je isti uglavnom namijenjen za snimanje udaljenih galaksija veličine nekoliko tisuća svjetlosnih godina, a ne teleskopa promjera 6.5 metara.

 

 

Lp

16 godina
offline
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

Lagrangeova L2 točka nije posve gravitacijski stabilna, samo su L3 i L4 točke gravitacijski stabilne, a nalaze se na vrhovima istostraničnog trokuta.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom pu

Piše ti tamo da se Webb kreće brzinom od  1,3 km/s. Hubble nije konstruiran za praćenje takvih brzina, a iako je blizu Weba možda mu nije u vidnom polju.

Čak i da Web stoji na mjestu možda je preblizu Hubble. Recimo da Hubble nikad nije korišen za fotkanje prvog rovera na Mjescu iz 1969. godine.

8 godina
offline
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

Postoji još jedan razlog. Astronomski dalekozori (teleskopi) imaju mnogo uže vidno polje od dalekozora koji se koriste za zemaljske objekte. Možda bi se s Hubblom moglo i nešto snimiti, ali to bi iziskivalo zaista enorman napor. I koja bi na kraju korist bila od toga? Kontrola na Zemlji ima mnogo drugih, jednosavnijih i mnogo boljih načina da vidi je li s njihovim svemirskim teleskopom sve u redu. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

Zamislite da se, nakon sto se JWST uspjesno rasklopi, u njega zabije onaj Tesla Roadster kojeg je Elon lansirao 2018. sa Falcon Heavy-em!!! Bip...Bip...bump!! 

 
10 0 hvala 0
8 godina
online
Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom putu

Ja se nadam da ništa neće poći po zlu, toliko su ga testirali te i zbog najmanje greške odgađali cijeli projekt, da ne smije doći do sranja.

Osim toga NASA je poznata po pouzdanosti testiranja takvih delikatnih stvari, kad su zadnji put failali sa roverom na Marsu?

ESA već puno manje, po meni. Barem sudeći prema njihovom nesuđenom roveru na Marsu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Pratite svemirski teleskop Webb na njegovom pu
EricCartman kaže...

Ja se nadam da ništa neće poći po zlu, toliko su ga testirali te i zbog najmanje greške odgađali cijeli projekt, da ne smije doći do sranja.

Osim toga NASA je poznata po pouzdanosti testiranja takvih delikatnih stvari, kad su zadnji put failali sa roverom na Marsu?

ESA već puno manje, po meni. Barem sudeći prema njihovom nesuđenom roveru na Marsu.

 

A mislim neće biti smak svijeta, iako bi u toj situaciji bilo ogromno razočarenje, epskih razmjera. Sada se sjetim Murpyhevog "Ako nešto može poći naopako, poći će naopako" epigrama, a kod ovog teleskopa ima jako, jako puno toga da pođe naopako.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice