Pratite li kandidate za predsjedničke izbore? zaključana tema

poruka: 917
|
čitano: 96.402
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?".
13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
ddarknessfairyy kaže...
Promster kaže...

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

 Iznenadio bi se koliko ih ima i u sjeverozapadnoj. Okolica Zaprešića. Općina u kojoj je HDZ od početka na vlasti. Pola mlađih od 30 je u HDZ mladeži a druga polovica je dovukla Bandićevu stranku(ne znaš kaj je gore). Od 8 sela koliko ih je u sastavu općine samo u dva sela nikad nije pobijedio HDZ na ni jednim izborima i bome se primijeti razlika. Sve su odvukli u ovih 6 sela koja su podobna od javnih ustanova do raznih manifestacija. Na malverzacije svi žmire i svima im je super. A takvih općina ima bome dovoljno širom zemlje da se lako stvori većina. 

Razumijem da HDZ uhljebi glasaju za HDZ kao u navedenom primjeru, ali ne mogu svi glasači HDZ-a imati direktnu korist od toga, gotovo pola svih birača...Preko polovine mladih je glasalo za HDZ, pa ne mogu svi biti u mladeži. Baš bih volio da mogu popričati s tim ljudima (koji nemaju direktnu korist) pa da vidim kaj ih je to nagnulo da glasaju za HDZ. Van ovih komunjarskih razloga koji me ljepo nasmiju.

Marko :D kaže...
Promster kaže...

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

Crkva otvoreno veliča i tijekom izbora preporučuje glasanje za HDZ i njihove kandidate - ništa novo. Što se škole tiče, ne znam, kod nas nije bilo razgovora o politici (osim na satovima politike i gospodarstva), ali da smo imali par HDZ-ovaca, jesmo.

 

Jučer gledam program predsjedničkih izbora na Novoj TV. Oni su počeli nešto ranije, nakon Vijesti u 17h, ako se ne varam. Raspravljalo se o samim izborima, ali za oko mi je zapeo prilog iz Mostara gdje su novinari Nove TV išli razgovarati s glasačima. Novinarka je postavila pitanje jednom dečku na biralištu i upitala ga "koji su ti izbori važniji; ovi u Bosni i Hercegovini ili oni u Hrvatskoj?", a dečko odgovori "oni u Hrvatskoj". Iskreno, nisam mogao vjerovati kada sam to čuo, ali istovremeno nisam bio iznenađen. Hrvati u BiH glasaju na izborima bez obzira što se to njih ne tiče jer nemaju što izgubiti; eventualno mogu dobiti neke poklone od HDZ-a. Drugim riječima, oni završavaju u plusu, a mi u minusu.

Ovo sa crkvom je problem koji traje već duže vrijeme, tj. crkvino uplitanje u sve što nije crkva je problem, isto kao i njihovo financiranje iz proračuna. No tu teško da će tu ikada doći do promijene.

 

Jednostavno 'inozemnim glasačima' treba oduzeti glas, sad ćeš ti odlučivati o uređenju države u kojoj ne živiš. Oni mogu dobiti glas kad je pitanje o vanjskoj politici, ovo stanje koje je sad je cirkus. Sad kad je HDZ na vlasti nema šansone da se išta po tom pitanju radi, ali ako slučajno SDP preuzme vlast potajno se nadam da će početi nešto oko toga (iako su šanse gotovo nikakve).

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Sve se može jednostavno riješiti ukidanjem dvostrukog državljanstva. Čak ne treba mjenjati ustav, nego samo zakon.
Usput bi se riješio i problem sklanjanja kriminalaca u BiH.

Tako bi se napokon ostvario tisućljetni san da smo svoji na svome i da nam ni Beč, ni Pešta, ni Beograd, ni Mostar ne određuju kako ćemo živjeti. Dobro, ostaje još Vatikan, to ćemo drugom prilikom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Vidim dobro si upoznat sa politikom pa znas da je HRV osobne iskaznice sa prebivalistem u BiH omogucio upravo SDP. Ne znam odakle ideja da bi sad ukidali dvojno drzavljanstvo. A ako bi se u nesto takvo i krenulo, to bi za sobom povuklo puno toga..

13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
malak kaže...

Vidim dobro si upoznat sa politikom pa znas da je HRV osobne iskaznice sa prebivalistem u BiH omogucio upravo SDP. Ne znam odakle ideja da bi sad ukidali dvojno drzavljanstvo. A ako bi se u nesto takvo i krenulo, to bi za sobom povuklo puno toga..

Pa ne bih se hvalio da sam neki politički analitičar, i u mnogo toga nisam skroz upućen, kao ni u ovo kaj si ti napisao (valjda je istina, vjerovat ćemo ti). Nemam ništa protiv dvojnog državljanstva, no imam protiv toga da mi glasaju ljudi koji s Hrvatskom veze nemaju.

 

Eto baš sam malo uhvatio uhom onaj dokumentarac na HRT-u danas, kaže da ima 3 milijuna Hrvata još raseljeno po svijetu. Pa najbolje da i oni dobe pravo glasa, nek biračko tijelo dijaspore bude veće nego biračko tijelo u Hrvatskoj. Komedija...ili tragedija, nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 0:08 (Promster).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Zaista se više ne čudim da je elita Kolinda i Milanović, nakon ovih svih komentara😂😂😂
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
malak kaže...

Vidim dobro si upoznat sa politikom pa znas da je HRV osobne iskaznice sa prebivalistem u BiH omogucio upravo SDP. Ne znam odakle ideja da bi sad ukidali dvojno drzavljanstvo. A ako bi se u nesto takvo i krenulo, to bi za sobom povuklo puno toga..

 Povuklo bi to da građani zemlje koja je njihova odlučuju o zemlji koja je njihova.

 

To bi bio prvi korak ka normalizaciji društva.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
DarthMarkus kaže...
malak kaže...

Vidim dobro si upoznat sa politikom pa znas da je HRV osobne iskaznice sa prebivalistem u BiH omogucio upravo SDP. Ne znam odakle ideja da bi sad ukidali dvojno drzavljanstvo. A ako bi se u nesto takvo i krenulo, to bi za sobom povuklo puno toga..

 Povuklo bi to da građani zemlje koja je njihova odlučuju o zemlji koja je njihova.

 

To bi bio prvi korak ka normalizaciji društva.

 Slažem se, idemo raskinuti sve potpisane ugovore, uraditi reorganizaciju države i kud koji mili moji. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
ibrica i الملك al-malak mijenjaju sve
 
1 1 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
wyks kaže...

 

 

*Dva su najbitnija podatka proizašla sa ovih izbora:

1. 450 000 birača Škore je konačna potvrda koliko ima krajnje desnih birača u Hrvatskoj.

2. 950 000 birača ne vidi problem da je dotična osoba bila u najljigavijim osobnim vezama sa 3 najgora uskoro prvomoćno osuđena politička kriminalca u povijesti države.

 

Milanović je svakakav - ali je bar javno rekao da je Advent očita i najgora korupcija. Eto - bar to.

 

 Podatak 1 nije točan.

Bar u Osijeku poznajem i Srbe i Jugoslavene i "komuniste" glazbenike kojih je 99% u prvom krugu glasalo za Škokija.

Puno svirača ima u Hrvatskoj a većina ih je u prvom krugu glasala za Škokija tako da je taj podatak No.1 netočan.

 

Vidjeli smo što se je po velikim gradovima dogodilo u drugom krugu kada Miroslava nije bilo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 9:03 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Brat bratu - 100 000 glasova je dobio od žena "domaćica".

 

Naš "Miro".

 

Nema kod njih neke malicioznosti. Mali dio njegovih birača je stvarno ekstreman.

 

Ekstremno blentav takoreć. 

 

Da se kandidirao Kićo Slabinac isto bi dobio. Možda čak i više:)

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 17:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Velike su predrasude prisutne a bez imalo utemeljenja da su za Škoru glasali glasači ekstremne desnice, jednim manjim dijelom svakako jesu i to se nemože negirat ali on je najviše pokrio prostor umjerenije desnice pa čak do centra nešto vrlo malo lijevo i dosta protestnih birača.

I to je sva činjenična istina, jer ja osobno sumnjam da bi neka ekstremna desnica mogla dobit oko pola milijuna glasova.

Druga je stvar što bi ja osobno volio tu mogučnost da ekstremna desnica može dobit pola milje glasova.

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
DarthMarkus kaže...

 

Da se kandidirao Kićo Slabinac isto bi dobio. Možda čak i više:)

 Kićo bi u Slavoniji dobio 80% 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Visak kaže...
Sve se može jednostavno riješiti ukidanjem dvostrukog državljanstva. Čak ne treba mjenjati ustav, nego samo zakon.
Usput bi se riješio i problem sklanjanja kriminalaca u BiH.

Tako bi se napokon ostvario tisućljetni san da smo svoji na svome i da nam ni Beč, ni Pešta, ni Beograd, ni Mostar ne određuju kako ćemo živjeti. Dobro, ostaje još Vatikan, to ćemo drugom prilikom.

 Ne razumjem ovo.

Ne znam da su hrvati iz BiH ikada bili presudni za neki izbor u Hrvatskoj. Ove izbore ako sam dobro shvatio izislo je samo 10% birackoj tjela u BiH.

Taj decko je pogrijesio rekavsi da su izbori u Hr bitniji nego u BiH, jer ipak tu zivi, ali ne znam kako hrvati iz RH ne razumiju da hrvati u BiH su nacionalno "napumpani".

Zasto je populanro misljenje da su hrvati u BiH manje hrvati jer ne zive u RH. Jer ne placaju porez? Pa hrvatska masu toga izvozi u BiH sto se ovdje kupuje, ide se na more i potrosi se gomila para, a sta se dobije od RH? Nekoga po forumima kako proziva?

 

Zasto sam hrvat u BiH, jer nemam mogucnosti otici zivjeti u Hrvatsku, nemam tamo obitelji niti zemlje da mogu otici, zato sto sam roden ovjde i zato sto je moj caca hrvat, i njegov caca je bio i njegov i tako u nedogled.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
13 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

 

 

I to smije glasat?

Moj PC  
9 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...

 

 

I to smije glasat?

 Vidiš da se i razmnožio 

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ako su oni kojima ne smeta pomilovanje Merčepa umjerena desnica i 'Jugoslaveni' (ma što to danas značilo), tko su onda neumjereni? Grof Drakula i Jack Trbosjek?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
goodye kaže...
Visak kaže...
Sve se može jednostavno riješiti ukidanjem dvostrukog državljanstva. Čak ne treba mjenjati ustav, nego samo zakon.
Usput bi se riješio i problem sklanjanja kriminalaca u BiH.

Tako bi se napokon ostvario tisućljetni san da smo svoji na svome i da nam ni Beč, ni Pešta, ni Beograd, ni Mostar ne određuju kako ćemo živjeti. Dobro, ostaje još Vatikan, to ćemo drugom prilikom.

 Ne razumjem ovo.

Ne znam da su hrvati iz BiH ikada bili presudni za neki izbor u Hrvatskoj. Ove izbore ako sam dobro shvatio izislo je samo 10% birackoj tjela u BiH.

Taj decko je pogrijesio rekavsi da su izbori u Hr bitniji nego u BiH, jer ipak tu zivi, ali ne znam kako hrvati iz RH ne razumiju da hrvati u BiH su nacionalno "napumpani".

Zasto je populanro misljenje da su hrvati u BiH manje hrvati jer ne zive u RH. Jer ne placaju porez? Pa hrvatska masu toga izvozi u BiH sto se ovdje kupuje, ide se na more i potrosi se gomila para, a sta se dobije od RH? Nekoga po forumima kako proziva?

 

Zasto sam hrvat u BiH, jer nemam mogucnosti otici zivjeti u Hrvatsku, nemam tamo obitelji niti zemlje da mogu otici, zato sto sam roden ovjde i zato sto je moj caca hrvat, i njegov caca je bio i njegov i tako u nedogled.

Sve što si napisao pokazuje zašto nema smisla da BiH Hrvati biraju.

Niti su dijaspora (već autohtono stanovništvo), nacionalna "napumpanost" nema nikakvu težinu, ideje o izvozu, odlascima na more i slično su potpuno glupe.

što se dobiva od RH? Evo zadnje popularno, milijuni kuna samo tako otpisano potezom pera. O temama kao bolnica u Mostaru i slično da ne govorim.

16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Old Iggy kaže...
goodye kaže...
Visak kaže...
Sve se može jednostavno riješiti ukidanjem dvostrukog državljanstva. Čak ne treba mjenjati ustav, nego samo zakon.
Usput bi se riješio i problem sklanjanja kriminalaca u BiH.

Tako bi se napokon ostvario tisućljetni san da smo svoji na svome i da nam ni Beč, ni Pešta, ni Beograd, ni Mostar ne određuju kako ćemo živjeti. Dobro, ostaje još Vatikan, to ćemo drugom prilikom.

 Ne razumjem ovo.

Ne znam da su hrvati iz BiH ikada bili presudni za neki izbor u Hrvatskoj. Ove izbore ako sam dobro shvatio izislo je samo 10% birackoj tjela u BiH.

Taj decko je pogrijesio rekavsi da su izbori u Hr bitniji nego u BiH, jer ipak tu zivi, ali ne znam kako hrvati iz RH ne razumiju da hrvati u BiH su nacionalno "napumpani".

Zasto je populanro misljenje da su hrvati u BiH manje hrvati jer ne zive u RH. Jer ne placaju porez? Pa hrvatska masu toga izvozi u BiH sto se ovdje kupuje, ide se na more i potrosi se gomila para, a sta se dobije od RH? Nekoga po forumima kako proziva?

 

Zasto sam hrvat u BiH, jer nemam mogucnosti otici zivjeti u Hrvatsku, nemam tamo obitelji niti zemlje da mogu otici, zato sto sam roden ovjde i zato sto je moj caca hrvat, i njegov caca je bio i njegov i tako u nedogled.

Sve što si napisao pokazuje zašto nema smisla da BiH Hrvati biraju.

Niti su dijaspora (već autohtono stanovništvo), nacionalna "napumpanost" nema nikakvu težinu, ideje o izvozu, odlascima na more i slično su potpuno glupe.

što se dobiva od RH? Evo zadnje popularno, milijuni kuna samo tako otpisano potezom pera. O temama kao bolnica u Mostaru i slično da ne govorim.

 Nacionalna "napumpanost" nema sada tezinu, ali je imala prije nekoliko godina, samo sto ne zelim u tom smjeru ici.

 

Ideje od zivozu i odlasku na more nisu glupe, a da ne govorim u Buskom jezeru koje koristi RH a da se nista ne placa BiH.

 

A sto se tice tih tema, ne znam di su te pare, ali ja zivim vec 15 godina u Mostaru i ne vidim bas neke promjene od tih silnih para, nije ti palo na pamet da je to neko pranje novca? Isto tak oza bolnicu u Mostaru i za slicne teme, pare u bolnicu u Mostaru ne dolaze, kad poces u bolnicu u Mostar moras ponijeti toalet papir sa sobom jer nemaju ni toga a da ne pricam o ostalim stvarima

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
goodye kaže...
Old Iggy kaže...

Sve što si napisao pokazuje zašto nema smisla da BiH Hrvati biraju.

Niti su dijaspora (već autohtono stanovništvo), nacionalna "napumpanost" nema nikakvu težinu, ideje o izvozu, odlascima na more i slično su potpuno glupe.

što se dobiva od RH? Evo zadnje popularno, milijuni kuna samo tako otpisano potezom pera. O temama kao bolnica u Mostaru i slično da ne govorim.

 Nacionalna "napumpanost" nema sada tezinu, ali je imala prije nekoliko godina, samo sto ne zelim u tom smjeru ici.

 

Ideje od zivozu i odlasku na more nisu glupe, a da ne govorim u Buskom jezeru koje koristi RH a da se nista ne placa BiH.

 

A sto se tice tih tema, ne znam di su te pare, ali ja zivim vec 15 godina u Mostaru i ne vidim bas neke promjene od tih silnih para, nije ti palo na pamet da je to neko pranje novca? Isto tak oza bolnicu u Mostaru i za slicne teme, pare u bolnicu u Mostaru ne dolaze, kad poces u bolnicu u Mostar moras ponijeti toalet papir sa sobom jer nemaju ni toga a da ne pricam o ostalim stvarima

Nacionalna "napumpanost" je imala smisla u ratu, ali nije osnova za dobivanje državljanstva ili ikakva druga prava.

Ekonomske ideje isto tako, to što RH i BiH rade nema nikakve veze s pravima građana.

naravno da je pranje novca na razne načine jer dobar dio ljudi odozdo završi na kraju u RH bolnicama koje su u puno gorem stanju. Bolje da su te pare dane za bolnice u RH.

16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Old Iggy kaže...

Nacionalna "napumpanost" je imala smisla u ratu, ali nije osnova za dobivanje državljanstva ili ikakva druga prava.

Ekonomske ideje isto tako, to što RH i BiH rade nema nikakve veze s pravima građana.

naravno da je pranje novca na razne načine jer dobar dio ljudi odozdo završi na kraju u RH bolnicama koje su u puno gorem stanju. Bolje da su te pare dane za bolnice u RH.

 

Kako nije osnova? Ako je moj caca u Jugoslaviji bio hrvat koji je zivio u BiH i borio se za neovisnost RH i kada je RH stekla neovisnost zasto to on nebi mogao zadrzati drzavljnstvo? Zasto bi morao odjednom postati "bosanac"?

Nije isto dvojno drzavljanstvo nekoga u americi tko zivi tamo vec 50 godina i nekoga tko je bio u Domovinskom ratu. Da, ljudi idu u RH na lijecenje, znas li zasto? Jer zele zivjeti. Malo je tesko shvatiti, ali mogunost prezivljavanja u Zagrebu i Mostaru su neusporedive, pogotovo ako je neka teza bolest. Iako velika vecina pacijenata koji idu u zagreb na lijecenje isplate to. Velike su procedure da se ode u RH na lijecenje, ne ide to bas tako lako.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
5 godina
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Friday kaže...
wyks kaže...

2. 950 000 birača ne vidi problem da je dotična osoba bila u najljigavijim osobnim vezama sa 3 najgora uskoro prvomoćno osuđena politička kriminalca u povijesti države.


 

 

Bitno je samo da komunisti ne dodju na vlast. Nek nam "nasi" rasprodaju sve sto imamo, otjeraju mlade van, opljackaju nas uzduz i poprijeko i nek nam djeca budu gladna i nek nas proklinju.

SAMO DA KOMUNISTI NE DODJU NA VLAST!!!

 

Tako ide to razmisljanje

 

 Komunisti koji ne postoje!

16 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
goodye kaže...
Old Iggy kaže...

Nacionalna "napumpanost" je imala smisla u ratu, ali nije osnova za dobivanje državljanstva ili ikakva druga prava.

Ekonomske ideje isto tako, to što RH i BiH rade nema nikakve veze s pravima građana.

naravno da je pranje novca na razne načine jer dobar dio ljudi odozdo završi na kraju u RH bolnicama koje su u puno gorem stanju. Bolje da su te pare dane za bolnice u RH.

 

Kako nije osnova? Ako je moj caca u Jugoslaviji bio hrvat koji je zivio u BiH i borio se za neovisnost RH i kada je RH stekla neovisnost zasto to on nebi mogao zadrzati drzavljnstvo? Zasto bi morao odjednom postati "bosanac"?

Nije isto dvojno drzavljanstvo nekoga u americi tko zivi tamo vec 50 godina i nekoga tko je bio u Domovinskom ratu. Da, ljudi idu u RH na lijecenje, znas li zasto? Jer zele zivjeti. Malo je tesko shvatiti, ali mogunost prezivljavanja u Zagrebu i Mostaru su neusporedive, pogotovo ako je neka teza bolest. Iako velika vecina pacijenata koji idu u zagreb na lijecenje isplate to. Velike su procedure da se ode u RH na lijecenje, ne ide to bas tako lako.

Borilo se i brdo stranaca.

Državljanstvo se stječe na razne načine, onaj tko živi negdje 50 godina puno više je zaslužio državljanstvo.

Naravno da ljudi žele živjeti, problem je što radimo dupli trošak.

5 godina
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Visak kaže...
Sve se može jednostavno riješiti ukidanjem dvostrukog državljanstva. Čak ne treba mjenjati ustav, nego samo zakon.
Usput bi se riješio i problem sklanjanja kriminalaca u BiH.

Tako bi se napokon ostvario tisućljetni san da smo svoji na svome i da nam ni Beč, ni Pešta, ni Beograd, ni Mostar ne određuju kako ćemo živjeti. Dobro, ostaje još Vatikan, to ćemo drugom prilikom.

 Ma kakva druga prilika, idemo to srediti odmah kad smo već krenuli! Koliku lovu nam ti mlatimudani sišu, a za što? Meni je i tako bajka o Djedu Mrazu ljepša i nije toliko stroga kao ova o Isusu i Mariji ?

12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...

 

 

I to smije glasat?

 Nije dalmatinac 100%.

 

 URUK VLAI ork iz Zagvozda.

 

P.S. Jel ovo snimano Nokiom 3110 ? 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 10:45 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
ddarknessfairyy kaže...
Promster kaže...

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

 Iznenadio bi se koliko ih ima i u sjeverozapadnoj. Okolica Zaprešića. Općina u kojoj je HDZ od početka na vlasti. Pola mlađih od 30 je u HDZ mladeži a druga polovica je dovukla Bandićevu stranku(ne znaš kaj je gore). Od 8 sela koliko ih je u sastavu općine samo u dva sela nikad nije pobijedio HDZ na ni jednim izborima i bome se primijeti razlika. Sve su odvukli u ovih 6 sela koja su podobna od javnih ustanova do raznih manifestacija. Na malverzacije svi žmire i svima im je super. A takvih općina ima bome dovoljno širom zemlje da se lako stvori većina. 

a što je drukčije sa suprotne strane?

što je rijeka drukčija od ostatka hrvatske samo zato jer je sdp na vlasti oduvijek, osim što se u nju upumpalo nezamislivo više novaca svih nas ostalih nego u bilo koji drugi grad obzirom na veličinu i broj stanovnika, od luke do brodogradilišta, cesta i obilaznica, ulupane su milijarde kuna i opet su među prvim uveli ogromni prirez i vječno su na rubu bankrota...

i tko tamo može dobiti posao ako nema iskaznicu

 

osim što je sjebavao novu luku u zadru, pajdaš dončić je namjerno ukinuo željeznički promet na vrlo perfidan način - premjestio jedinu manevarku u šibenik, kad treba prevesti teret čekalo se 10-15 dana osim u slučaju kad je krešo milanović organizirao prebacivanje nekog tereta iz slavonije za dalmaciju, tad se manevarka organizirala u jednom danu - bio sam osobno na sastanku gdje je direktor hž carga to spomenuo kao primjer da se može organizirati prijevoz i ovako, pa kad su mu rekli da dobro znaju kako je iza tog jednog jedinog primjera stajao krešo, direktor carga je pocrvenio kao paprika i počeo mucati da on ne zna tko stoji iza čega

 

priča se o lopovskoj privatizaciji, a ista se veselo nastavila punom parom u novom tisućljeću čim je račan dobio izbore, od banaka, ine, tcoma, večernjeg lista, pa do hrvatskih šuma koje nisu privatizirane, ali su upravo tada pretvorene iz komunalnog u profitno poduzeće, pa je krenuo masovni izvoz sirovog drveta preko biranih partnera, dok je domaća drvna industrija skoro pa nestala, sve se rasprodavalo brže bolje kao da hdz nije sišao s vlasti

i kad smo kod lopovluka 90-tih, gdje je 200 državnih stanova koje je sdp brže bolje podijelio u vlasništvo svojim članovima, gdje su poslovni prostori koje su isto tako s prava korištenja prebacili u svoje vlasništvo, pa im država već desetljećima to sudski oduzima jer zakon jasno kaže da je imovina bivše kp državna, jer ju je kp dobila na korištenje (osim onoga što su sami izgradili, a to je vrlo malo - poput primjerice kockice na prisavlju) 

 

što je s sdpovim aferama, od spomenute lopovske privatizacije i tadašnjih afera daimler, baxter, istarske banke, brodogradilišta lenac i ostalih, sve do ovih novijih za vrijeme milanovićeve vlade, što je s njihovim lopovlucima, ministrom čija žena na malverzaciji sa zemljištem zaradi 20 milijuna kuna, što je sa merzelicom koja je osuđena za lopovluk, što je sa sabom koji je isto tako osuđen, sauchom, holy i ljestvicom koja je pala odmah nakon njezine smjene, linićem i njegovim nagodbama, poreznim nadzorima kumica s placa, dok u agrokor i ostale kapitalce poreznici nisu smjeli nit prismrditi, da ne kažemo kako je isti taj agrokor nastajao debelo za vrijeme račana, da je rohatinski kojeg je na čelo hnb-a stavio račanov ministar financija mato crkvenac prije toga bio u agrokoru, da je crkvenac iz agrokora uzeo i kuštraka sebi za pomoćnika, a vlastitog sina poslao u agrokor gdje je ovaj postao član uprave, da je i brinakica kao tajnica fižuliću također došla iz uprave agrokora itd., itd., itd...

 

kalmetu je sasvim normalno nazivati lopovom iako nije osuđen, a likove poput čačića, ostojića ili jakovine koji je 'preusmjerio' milijarde kuna iz eu fonodova za male poljoprivrednike todoriću, zbog čega su nam blokirali preko milijarde eura iz ruralnog fonda, šećernu aferu i aferu u hrvatskim šumama da ne spominjemo, njih se prešućuje ili se kaže - nisu osuđeni, pa se malo pravimo grbavi...

i da ne bi izvrnuli poantu - ne branim kalmetu, nego ga koristim kao najbolji primjer dvostrukih mjerila

 

strašno, pitamo se kako oni 'drugi' mogu glasati za adeze, a licemjerno žmirimo na potpuno isto ponašanje s ove strane i bez grča na licu glasamo za esdepe

i što je još strašnije, onda krkanima nazivamo one druge 

 

 

12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Nitko ne kaze da je SDP svet. Zapravo nas se vecina slaze da su svi isti drek i dve strane istog novcica. Ali svejedno kolicina stete koju je napravio HDZ i koju je napravio SDP je neusporediva. Iako je naravno glavni razlog jednostavno taj sto je HDZ puno vise godina bio na vlasti.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Ja im nisam zaboravio onog degenerika Jakovinu.

 

Naravo, Linića i ono sranje sa predstečajnim modelom ajmoreć krađe kojeg btw ADZ i dan danas koristi kod ĐĐ. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Minneyar kaže...

Nitko ne kaze da je SDP svet. Zapravo nas se vecina slaze da su svi isti drek i dve strane istog novcica. Ali svejedno kolicina stete koju je napravio HDZ i koju je napravio SDP je neusporediva. Iako je naravno glavni razlog jednostavno taj sto je HDZ puno vise godina bio na vlasti.

tko je to procijenio da je neusporedivo?

štete se mjere u milijardama s jedne i druge strane, samo je razlika žmiri li se na lijevo ili desno oko

4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Židovi su bili glavni vođe listopadske revolucije 1917. Istovremeno su bili prilično utjecajni i u kapitalizmu. Hercegovci su glasali za NATO babu Riječanku Kolindu kako bi izazvali gnjev i protest i kako bi pobjedio Zoran porijeklom iz Livna a supruga mu porijeklom iz Tomislavgrada. A i Srpski predsjednik i ministar obrane su porijeklom iz BiH. Čak i ovaj što vas poziva na revoluciju u HR الملك al-malak je Mostarac. Još vi puno pure (žganaca) trebate poojesti da nadmudrite Hercegovce 😉
 
2 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
picajzla0707 kaže...
Minneyar kaže...

Nitko ne kaze da je SDP svet. Zapravo nas se vecina slaze da su svi isti drek i dve strane istog novcica. Ali svejedno kolicina stete koju je napravio HDZ i koju je napravio SDP je neusporediva. Iako je naravno glavni razlog jednostavno taj sto je HDZ puno vise godina bio na vlasti.

tko je to procijenio da je neusporedivo?

štete se mjere u milijardama s jedne i druge strane, samo je razlika žmiri li se na lijevo ili desno oko

 Ja uvjek velim da HDZ onoliko više kriv za onoliko godina koliko je na vlasti.

 

+ privatizacija

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:06 (DarthMarkus).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice