Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

poruka: 16
|
čitano: 4.607
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k".
5 godina
protjeran
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

Eh, zašto. 

Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

Kad će presuda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

znači bilo tko kad dobije državnu nagradu u zemlji koja nije po ćefu baštinicima svete slobode i demokracije je automatski pripadnik tih državnih karakondžula koje prijete jel'te tim istim btaniteljima slobode ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
Stric_Jura kaže...

znači bilo tko kad dobije državnu nagradu u zemlji koja nije po ćefu baštinicima svete slobode i demokracije je automatski pripadnik tih državnih karakondžula koje prijete jel'te tim istim btaniteljima slobode ?

 a kinezi su kao bolji sve se vrti oko love i interesa,pa i da se zaštiti američke kompanije

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

Ako im je ovo najbolje što su mogli smisliti kao razlog da im uvedu zabrane onda je to sve jako tužno na kakve su grane spali. Igraš po pravilima dok drugi ne počne pobjeđivati, a onda izmišljaš i varaš kada te netko prestigne, kao da su u 3. razredu. Svi znamo da dugoročno to ama baš ništa ne može promijeniti, ali valjda su navikli biti na pijedestalu, pa nije lako. 

 
19 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
Ulažu u AI i 5g ?

Kako neočekivano za tech firmu.
Odmah je jasno da je riječ o zavjeri i izdaji.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

Sudi li se Google s Kineskom državom jer mu je zabranjeno poslovanje u Kini?

42
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
dobro su i prošli..kako bi tek prošli da su dobili orden 7 sekretara skoj-a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
@Stric_Jura
Amerika kakva god da je, sto puta je bolja od Kine. Ne daj Bože da PRC bude policajac broj jedan, bili bi svi u banani.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
Chico12 kaže...
@Stric_Jura
Amerika kakva god da je, sto puta je bolja od Kine. Ne daj Bože da PRC bude policajac broj jedan, bili bi svi u banani.

Problem je jedino što je vrlo lako moguće da bi se i to moglo desiti budući da Kina nezaustavljivo hita prema tome da bude najjača ekonomska sila. Znam da većini ovdje jedino bitno da dobe što jeftinije hardver, no to iam i svoju drugu stranu i nije da u Kini "posvuda cvjetaju ruže". Ameri se bore da na ovaj ili onaj način djeluju protekcionistički za svoje kompanije, poneki argmenti su dosta neobični, mogli bi se reći i bizarni, ali bar se trude to argumentirati, dok u Kini dobiješ "ban" bez mogućnosti žalbe ni obrazloženja.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list

jel točno sto puta bolja ili 99, kak si to onak prek prsta odredil ?

 

Slažem se da je SAD "bolji" od Kine, ali ne bi bio dobar ni izdaleka da nisu imali korektiv - danas Kinu, u prošlosti SSSR...

 

a SAD je dobar nakon što zaprdi pa kad zasmrdi do neba i svi vele - serete - oni se počnu malo posipati pepelom, jer i kod njih vrijedi - sila Boga ne moli...

 

a ovdje, u ovom slučaju govorimo o patetičnom opravdavanju regulatornih sankcija, kad slobodno tržište zakaže, pa netko drugi počne brati novce...

 

inače, patetično pozivanje na duh slobodne trgovine, povezan s kršćanskim evangelizmom je bio i povod za Opijumske ratove, kad su, gle čuda, zli Kinezi zabranili uvoz opijuma...

 

a sad, slobodna trgovina njima ne odgovara ?!???

 

da Kinezi opletu po njima malo radi toga ?

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

možda ima 20% država na svjetu gde država pa tako i armija nemaju upetljane prste u visokoprofitabilne kompanije.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na listu "k

Sve ovo što se sada događa Americi je predvidio još prije 10-ak godina Michio Kaku. Problem amerike je njihov zastario obrazovni sustav i nedostatak pametnih Amerikanaca. Njegova procjena je bila da već sada ne postoje nativni amerikanci (ne mislim na Indijance :)) koji bi preuzeli najbolje tehnološke poslove, već to odrađuju stručnjaci stranci koji rade preko H1B1 vize. Oni su najbolji i najnapredniji (Amerika) jer su uspjeli povući svjetske mozgove u SAD gdje su razvijali najnaprednije tehnologije koje svijet ima, e ali problem je u tome što se svi ti znanstevnici kad tad vrate u svoje matične države i tamo otvaraju tehnološke centre ... Polako ali sigurno Amerika gubi bitku od Kine ... Ne znam da li je to dobro ili loše. Vidjeti ćemo.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 16:09 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
Envy kaže...

Kad će presuda?

Evo prve presude:

https://www.wsj.com/articles/xiaomi-wins-court-ruling-halting-u-s-investment-ban-11615604756

 

Judge calls Pentagon's process for blacklisting Xiaomi ‘deeply flawed'

 

Mogla bi tu i ozbiljna protutužba pasti:

 

While the ruling only grants Xiaomi a reprieve, Judge Contreras said the Defense Department’s decision had caused Xiaomi irreparable harm and said the company was likely to prevail in winning a full reversal of the investment ban. Xiaomi shares have fallen sharply in the wake of its blacklisting, and it was set to be removed from major exchanges and stock market indexes.

 

U svakom slučaju ako se bavite dionicama sada je pravo vrijeme za kupovati XI, uz ovu vijest kompanija je i najavila otkup vlastitih dionica u iznosu od 1.3mlrd.$.

15 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
tjodalv kaže...

Sve ovo što se sada događa Americi je predvidio još prije 10-ak godina Michio Kaku. Problem amerike je njihov zastario obrazovni sustav i nedostatak pametnih Amerikanaca. Njegova procjena je bila da već sada ne postoje nativni amerikanci (ne mislim na Indijance :)) koji bi preuzeli najbolje tehnološke poslove, već to odrađuju stručnjaci stranci koji rade preko H1B1 vize.

 Pa nije on to predvidio nego je samo ponovio povijesnu konstantu.

 

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Re: Poznato je zašto su SAD stavile Xiaomi na list
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 20:46 (Punti).
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice