Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

poruka: 33
|
čitano: 7.376
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-".
15 godina
odjavljen
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Pih, to si siromašna djeca iz centralne Afrike plate od džeparca...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
24 0 hvala 1
9 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Mene samo zanima, kako tehnologija bude napredovala, a sukladno tome i brzina interneta i latencija, hoće li povlačit postojeće satelite iz orbite, a novije, bolje, slati gore?

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
playjob kaže...

Mene samo zanima, kako tehnologija bude napredovala, a sukladno tome i brzina interneta i latencija, hoće li povlačit postojeće satelite iz orbite, a novije, bolje, slati gore?

Aha, evo baš rade Reciklere da poberu stari otpad :)

Bez zjbncije stvarno bi trebalo početi skupljat smeće za sobom jer za koju godinu bi mogli imatu Gravitaciju live.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa

Plan je da stare Space X rakete uvale "skupljamo stare veš mašine..." ekipi umjesto starih Mercedes kamiona, pa će onda oni biti zaduženi za skupljanje starih satelita...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

dajte mi dvije za van! 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Pratim Starlink neko vrijeme, bome visoka cijena... Ova prva generacija satelita će trajati oko 5 godina, te će nakon toga ući u atmosferu i potpuno sagorjeti. Ne bi trebalo biti otpada, a kako oni budu dolazili do roka trajanja, mijenjati će ih novima.
13 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Nakon početne investicije cijena nije tolko loša.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
MrBlc kaže...

Plan je da stare Space X rakete uvale "skupljamo stare veš mašine..." ekipi umjesto starih Mercedes kamiona, pa će onda oni biti zaduženi za skupljanje starih satelita...

 

Umalo sam popljuvao tipkovnicu kavom. 

13 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
playjob kaže...

Mene samo zanima, kako tehnologija bude napredovala, a sukladno tome i brzina interneta i latencija, hoće li povlačit postojeće satelite iz orbite, a novije, bolje, slati gore?

 Već su to počeli raditi s prvih 60 (v0.9) koje polako spuštaju iz orbite (uglavnom namjerno):

 

https://spacenews.com/spacex-launches-starlink-satellites-as-it-deorbits-original-ones/

14 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

kakva patka, još ti treba dodatna antena...

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
koji-lik kaže...

kakva patka, još ti treba dodatna antena...

Čuli su da balkanci znaju krasti opremu pa su se odlučili naplatiti sve u startu pa su mirni.

 

No ozbiljno, 500$ jeste malo puno, vjerojatno će uvoditi neke fore s ugovorima, samo je pitanje isplati im se to raditi po svim državama svijeta.

A i da ne pričam da će sigurno biti kvalitetna oprema naspram onoga na što smo mi navikli. U njihovom je interesu da im se kvalitet usluge ne narušava zbog jeftine opreme, za razliku od nas koji samo želimo da što jeftinije prođemo.

 

99$ mjesečno... a ja se ponadao da bi to moglo biti kod nas već nagodinu. Siguran sam da je naveliko jeftinije nego sva ostala satelitska rješenja, ali Bogami 99$...

Trenutno imam internet preko Ubiquiti-jeve antene i jedne male lokalne firme, bolje od ADSL-a, no možda bi se dalo sada preći na A1 pošto imaju 1TB limit sada. Ima li tko iskustava sa njima?

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 17:25 (spookymulder84).
14 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Kod nas će Tcom vjerojatno dati vladi neku pinku da potpišu VaTicomske ugovore nebil spriječili zlu konkurenciju na sljedećih 50 godina.

Ili korisnike navuć na 5 - 10 godišnje ugovore sa ekstra paketima uglavnom beskorisnih programa i mukte Huawei mobitelima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
To je onaj pristup internetu koji se gradi za nerazvijene zemlje, jel?
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Cijena je paprena, ali koji nemaju drugi način pristupa će morati platiti. U startu je ionako rečeno da neće konkurirati “redovnim” operaterima, a price da će omogućiti pristup internetu bespućima Afrike i drugom nerazvijenim svijetu mogu zataknuti za šešir.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Jel se samo meni ne cini pre skupo ili...?
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Da sam medju onima koji nemaju druge opcije, odmah bih si to prijustio.

Ne vidim problem platiti opremu 600e, ipak je to jednokratno, ali je 100e mjesecno malo skupo, da se radi o 40-45e bilo bi vrlo prihvatljivo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Ma ko bre sirotinja? Daj 5 Starlinkova!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 19:41 (geronimo4661).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Pa ko bi normalan ponudio to nerazvijenim zemljama prvo? Budite realni momci.

I po americi ima zabiti bez neta, a oni to mogu platiti. Kad dodje u Europu, vjerojatno ce prvo ponuditi skandinavcima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Ako nekim čudom ponude uslugu po kojekakvim dijelovima svijeta, ta lova i nije tako velika. Najvjerojatnije će ljudi dijeliti vezu na više korisnika, pa nek se nađe barem troje koji su spremni plaćati, 33 USD i nije tako puno. Čak i po Americi i Kanadi vjerojatno ima itekako potrebe za ovakvim pristupom netu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
MrBlc kaže...

Pih, to si siromašna djeca iz centralne Afrike plate od džeparca...

 To ti je isto kao da si rekao da je Tesla u trenutku predstavljanja modela S, razvila tehnologiju samo za bogate. Vidimo da vrijeme i napredak cine svoje, pa sad imamo i daleko jeftinije modele 3 sa vrlo slicnim performansama. Uskoro cemo imati i jos jeftinije modele....

 

Tako i sa Starlinkom, zasto ljudi brzaju i donose glupe zakljucke nije mi jasno. Ovo je tek pocetak pocetaka, nesto sto ce se razvijati godinama. Po lansiranju postave oko 60 satelita, a preostalo im je 40 tisuca da prica bude gotova! Naravno da starlink u pocetku, bas kao i Model S, mora biti znatno skuplji i ciljati odredjenu publiku.

 

SpaceX, kao i bilo koja druga kompanija, nije humanitarna organizacija i imaju troskove koje moraju pokriti. U ovome trenutku i u sljedecih nekoliko godina, SpaceX ce morati otplatiti troskove svih svojih letova, samih satelita, inzenjera, R&D-a i sl. U medjuvremenu ce naci nacin kako proizvesti daleko jeftiniju opremu uz daleko vece brzine i manju latenciju. 

 

Prema tome, uopce ne razumijem poantu tvog komentara, naravno da ce za Afriku cjenik biti potpuno drugaciji nego za bogate europske ili americke drzave. Takodjer, dobar dio Azije je bez interneta, oni ciljaju i na tu publiku. Ali ne ide odmah, ne ide instant, pa ne moras biti jebe*i inzenjer ili doktor ekonomije da skuzis da sve ide postupno, ne pada cijena sama od sebe, nego opada s povecanjem brojem korisnika... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 23:02 (=XFX=PlayHard).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Što se čudite, pa svaki šit je skup u početku
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
=XFX=PlayHard kaže...

 To ti je isto kao da si rekao da je Tesla u trenutku predstavljanja modela S, razvila tehnologiju samo za bogate. Vidimo da vrijeme i napredak cine svoje, pa sad imamo i daleko jeftinije modele 3 sa vrlo slicnim performansama. Uskoro cemo imati i jos jeftinije modele....

Pa zapravo i bili su kritizirani zbog stalnih odgoda najavljenog najjeftinijeg modela jer je postalo jasno da isti nikad nije ni planiran za vrijeme kad je najavljen, već u nekoj daljoj budućnosti, dok je sama najava korištena za marketing. Radimo jeftin EV za mase, samo što ga nećemo još napraviti. Radimo internet dostupan djeci u centralnoj Africi, samo što još dugo neće biti njima dostupan. Jasno je da će svaka tehnologija s vremenom postati jeftinija i dostupnija, ali ako ti je markentiška premisa da ciljaš na jeftino i dostupno, onda izvoli i razvijati proizvod u tom smjeru.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Ok, zakljucuješ da nije jeftino. Koja je u Africi jeftinija alternativa?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa

Nisam napisao da ima alternative, ali to ne znači da se kompanije ne bi trebale suzdržati korištenja Afrike za dizanje hypea dok nije izgledno da će prihvatljivu opciju uskoro moći i ponuditi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
online
Poznate su cijene pristupa Internetu putem SpaceX-

Baš si razmišljam, sad bu i Musk najebo...

Sad kad Bil Gejc plati par milijuna Starlink "priključaka" sirotinji po Africi, pa Muska optuže da i on širi petge s Gejcom...

 I još ovi kod nas kaj golim okom promatraju Starlink satelite, koji baš "slučajno" izgledaju ko potkožni petge čipovi; coincidence? I think not...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 9:16 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Vec vidim kako neki Baja u africi sa mini predajnikom siri signal po selu i uzima im koji dolar po osobi za neki ultra spori internet :)
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
MrBlc kaže...

Nisam napisao da ima alternative, ali to ne znači da se kompanije ne bi trebale suzdržati korištenja Afrike za dizanje hypea dok nije izgledno da će prihvatljivu opciju uskoro moći i ponuditi.

 Kad su Musk ili SpaceX spomenuli Afriku? Musk je samo rekao da je to opcija koja omogucuje internet tamo gdje bi to inace bilo nemoguce...

14 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
MrBlc kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 To ti je isto kao da si rekao da je Tesla u trenutku predstavljanja modela S, razvila tehnologiju samo za bogate. Vidimo da vrijeme i napredak cine svoje, pa sad imamo i daleko jeftinije modele 3 sa vrlo slicnim performansama. Uskoro cemo imati i jos jeftinije modele....

Pa zapravo i bili su kritizirani zbog stalnih odgoda najavljenog najjeftinijeg modela jer je postalo jasno da isti nikad nije ni planiran za vrijeme kad je najavljen, već u nekoj daljoj budućnosti, dok je sama najava korištena za marketing. Radimo jeftin EV za mase, samo što ga nećemo još napraviti. Radimo internet dostupan djeci u centralnoj Africi, samo što još dugo neće biti njima dostupan. Jasno je da će svaka tehnologija s vremenom postati jeftinija i dostupnija, ali ako ti je markentiška premisa da ciljaš na jeftino i dostupno, onda izvoli i razvijati proizvod u tom smjeru.

 I opet ti o dostupnom i jeftinom. Jel razumijes da ne mozes preskociti fazu skupog i nedostupnog? Ekonomski jednostavno nemoguce, i tako to funkcionira u svakoj kompaniji, posebice startupu. Imas opciju odmah ici na jeftino i trpiti ogromne gubitke pa samim tim bankrot postaje izgledan, a imas opciju i pomalo spustati cijenu, razvijati tehnologiju.

 

Kako sam vec napisao, Starlink projekt ce trajati jos godinama da uopce bude dovrsen, a SpaceX mora za to vrijeme od nekud zaradjivati. Sigurno nece zaradjivati na centralnoj Africi kako ti kazes. To mogu u kasnijoj fazi ponuditi kao nesto humano. Nadalje, Starlink je trenutno u beta testiranju, dostupan jedino u sjevjernoj hemisferi i to samo na odredjenom potezu, dakle vrlo usko podrucje. Zasto bi SpaceX to davao jeftinije bogatim Kanadjanima ili Amerima u ovom trenutku, a ovo im je jos i puno jeftinija opcija s obzirom sto konkurencija u tom prostoru nudi.

 

Pogledaj si samo cijene Intersat, za 75GB vise od 600kn sa 15Mbps download i 3 Mbps upload... SpaceX ipak nudi neogranicen internet po daleko vecim brzinama. Pa nisu ljudi budale, znaju zasto placaju toliko u ovom trenutku...a Afrika nigdje nece pobjec niti za 5 godina, bolje i za 5 godina da net bude dostupan i cjenovno prihvatljiv, nego ni za narednih 100.

 

Osim toga, ne mora svaki Afrikanac imati posebno svoj internet. Ako se cijena spusti na primjerice 50 USD, dovoljno je da samo jedan kupi, a njih 10-20 se prikljuci i imaju internet za relativno male novce, od 2.5 do 5 USD po osobi.... ali kazem, za njih ce vjerojatno biti poseban cjenik i daleko jeftinija oprema.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa

Iskreno, ne znam da li je Musk osobno pumpao taj hype, ali uvijek se u člancima kao prednost isticala upravo dostupnost u siromašnim i slabo razvijenim dijelovima.

 

Ovako je samo jedna niša u kojoj je moguće biti konkurentan, što je SpaceX odlučio iskoristiti. Satelitski internet postoji, nije ništa novo, cijena jest manja, ali je daleko od toga da to za sad bude revolucionarno i dostupno kao opcija tamo gdje se navodi kao velika prednost, a s vremenom će biti, ne zato što Musk tako želi i tako kroji uslugu, već zato što razvoj tehnologije i konkurencije nužno do toga dovodi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Poznate su cijene pristupa Internetu putem Spa
Umbel kaže...
Jel se samo meni ne cini pre skupo ili...?

 Meni se ne čini skupo. Jedino je problem što je beta. Treba mi razumno pouzdani internet kad radim od doma.

Ali inače plaćam 250 kn tv+int+tel. S tim da meni ni ne treba tv i tel. Ne znam koliko je minimalno internet onda 150-200kn? I to je VDSL jer nemam pristup ničemu drugome pa je 30-50Mbps.

Znači kad za ozbiljno bude dostupan u Europi, mislim da ću ozbiljno razmisliti o prelasku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice