Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

poruka: 26
|
čitano: 9.577
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi".
10 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

Dobro da se nije urusio. 

Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

jel možda netko od naših nocoinera u pitanju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

karma is a bitch. zbog ovakvih "lezilebovića" (sigurno se, jadan, zadužio u švicarcima na 30 godina za kupnju grafičkih za rudarenje, jer mu se ne da raditi) se grafičke za uobičajenu uporabu ne mogu dobiti po suvislim cijenama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 6 hvala 1
11 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Ajar kaže...

karma is a bitch. zbog ovakvih "lezilebovića" (sigurno se, jadan, zadužio u švicarcima na 30 godina za kupnju grafičkih za rudarenje, jer mu se ne da raditi) se grafičke za uobičajenu uporabu ne mogu dobiti po suvislim cijenama. 

 kako nemereš, evo ti grafičke kartice već od 250 kuna, ganc nove iz trgovine 

12 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
[SARKAZAM]
Da mi je to bilo čut:
"UPOMOOOĆ! Ljudi pomagajte, gori mi RUDNIK!" 😂😂🤣🤣🤣🤣
........
Jadan dispačer, sigurno je na par minuta ostao izbezumljen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

Vjerojatno mu se zapalio ovaj ventilator za 100kn koji nije uopce zamisljen za 24/7/365 rad lol 

Ali staviti tako velike potrosace energije u sobu bez klime s drvenim podom i lamperijom ... Kreten.

 
13 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Stjepkov rudnik se zapalio a nije nista podjelio s nama forumasima.
AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

Gori mi rudnik! Zao mi ga je, ali sam se nasijao  od srca na ove rijeci!

Nikom ne zelim zlo, ali sam si zamislio sliku kako zove vatsogasce i kaze gori mi rudnik, a oni WTF! 

Nek si ziv i zdrav! 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Ajar kaže...

karma is a bitch. zbog ovakvih "lezilebovića" (sigurno se, jadan, zadužio u švicarcima na 30 godina za kupnju grafičkih za rudarenje, jer mu se ne da raditi) se grafičke za uobičajenu uporabu ne mogu dobiti po suvislim cijenama. 

 Meni više smeta što troše električnu energiju na ovakav način. Majnanje je hebeni ekocid. Mislim svi trujemo planet al ovo je malo over the top. 

 

 

jaska jaska jaskaja
13 godina
online
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

Hmm,

"do požara je došlo zbog preopterećenja električnih instalacija na spoju u krovištu (panceru)"

 

 

Sve mi se čini da je rudar i "posuđivao" nešto struje pa se spojio prije pancera, u protivnom bi zbog preopterećenja izbacio ili pregorio pancer.

Moj PC  
13 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
dado kaže...

Vjerojatno mu se zapalio ovaj ventilator za 100kn koji nije uopce zamisljen za 24/7/365 rad lol 

Ali staviti tako velike potrosace energije u sobu bez klime s drvenim podom i lamperijom ... Kreten.

 Nije ti klima baš najsretnije rješenje.

Isključivo uz zatvorena kučišta i jako dobre filtere na njima, inače komponente brzo nadrapaju.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra

-komponente ugl nisu problem.. pa tako ni u ovom slučaju, bar po onome što piše, struja.. a tad klima/filteri nemaju nikakve veze tj jednako bi se desilo.

nisam električar.. pa laički se priklanjam onom tumačenju.. 'alternativni' izvor uz poduzetnički duh koji se prečesto hvali (a trebao bi biti kažnjiv kao i svaka krađa, krađa struje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra

Ma ne to, mislio sam na ideju stavljanja klimu u mali sobičak s puno računala koja zvrndaju non-stop i uvlače vlažni zrak koji izbacuje klima.

Smrtna presuda za računalo - instant korozija jer je DC u računalu.

To igra samo u prostranim prostorijama i uz dobre filterena računalima.

 

 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Klima isušuje zrak, ne vlaži ga
12 godina
protjeran
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Moj poznanik je s 2x3.5kw u 50m2 pokusao ohladiti 70+ vegi 64 veli ni stupanj dolje...zaĺi boze bacenog novca!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

broDo da je frajer bio mado. Da, nije bil' ne bi bilo baš dobro.

Tko mu je kriv kada ne čita naš BUG??

 

 

Inače, ne treba se čuditi pozivama ljudi raznoraznim službama. Tako na primjer Javna ustanova "Park prirode Medvednice" ima pozive ljudi koji su bili uznemireni zato što su vidjeli divlje svinje u šumi, što padaju stabla(rekli su da moraju osigurati da stablo ne padane, nešto kao zebetonirati...) ili pak da na sljemenski staza ima blata, te da bi trebalo to malo asfalitirati....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubravi

što se tiče grafičkih, a nije ihg nikom ukrao ni oteo, tako da po meni on je relevantan kupac kao i bilo koji gamer. 
začuđujuće mi je da je tako mala šteta, a zapalila se drvenarija??? Kojom brzinom su ti vatrogasci stigli???
inače da, trebala bi tu malo i elektra u posjetu. Vjerujem da je dečko neki friški majner, jer po ljetu, u potkrovlju... pa to je pakao i bez ovolikih trošila.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
overhaul kaže...

začuđujuće mi je da je tako mala šteta, a zapalila se drvenarija??? Kojom brzinom su ti vatrogasci stigli???

 JVP ima stanicu u Dubravi, možda je te sreće da živi u blizini. Inače JVP ima obvezu najkasnije 60 sekundi nakon dobivene dojave izaći iz stanice s prvim vozilom.

14 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
bruno11 kaže...
overhaul kaže...

začuđujuće mi je da je tako mala šteta, a zapalila se drvenarija??? Kojom brzinom su ti vatrogasci stigli???

 JVP ima stanicu u Dubravi, možda je te sreće da živi u blizini. Inače JVP ima obvezu najkasnije 60 sekundi nakon dobivene dojave izaći iz stanice s prvim vozilom.

 prvih 40 sekundi su se smijali

16 godina
online
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
fer-de-lance kaže...

Ma ne to, mislio sam na ideju stavljanja klimu u mali sobičak s puno računala koja zvrndaju non-stop i uvlače vlažni zrak koji izbacuje klima.

Smrtna presuda za računalo - instant korozija jer je DC u računalu.

To igra samo u prostranim prostorijama i uz dobre filterena računalima.

 

Em klime isušuju, a ne vlaže em filteri ne pomažu protiv vlage.

Kod ovakvih situacija klima je apsolutni must have.

Stjepanj kaže...
Moj poznanik je s 2x3.5kw u 50m2 pokusao ohladiti 70+ vegi 64 veli ni stupanj dolje...zaĺi boze bacenog novca!lp

Dobro da nije puhao u njih. Da 2 x 3,5kW...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
To je i meni padalo na pamet...ofrlje ufrljeno iliti noćne aktivnosti
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Mislim još potkrovlje...ono...pa.meni je već sad u propuhu +29 uz upaljeno opterećenu jednu konfu,a ne rudarim.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 20:45 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Stjepanj kaže...
Moj poznanik je s 2x3.5kw u 50m2 pokusao ohladiti 70+ vegi 64 veli ni stupanj dolje...zaĺi boze bacenog novca!lp

 tvoj poznanik ocito ima para vise nego pameti, 7kW hlađenja naspram 20kW grijanja?! (500w*70=35kW ali zbog gubitaka na vrm i u napajanju ide sigurno debelo preko 40kW ali amo rec da vege trose 250w cisto da bude zabavnije tj 20kW na 70 kom)

isto tako ne vidim smisla u zatvaranju prostorije i forsiranju inverterskog hlađenja di mu treba jedino dobar protok zraka tj velika kolićina(dovoljna za 20kW).
s obzirom da mu je ovo problem mogu mislit na kakve strujne instalacije je spojia ovih 20kW pa se nebi cudia ako skoro i on završi na bug onlineu u slićnoj vjesti :D

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
140w, sve je undervoltano..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
to je opet oko 10kW bez da raćunaš gubitke na vrm i napajanju , previše svejedno. nisu ludi oni šta drže prave farme šta imaju sto ventilatora umjesto cijelog zida od hangara ili slicno
16 godina
online
Re: Požar u potkrovnom rudniku u zagrebačkoj Dubra
Stjepanj kaže...
140w, sve je undervoltano..lp

Ozbiljno?

Ako ti konfa troši 350W u peaku, zašto ne staviš 200W napajanje?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice